Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

asik ale Ty puchniesz, pewnie nawet nie przytyłaś te 13 kg, tylko woda Ci sie już zatrzymuję, urodzisz i wszystko zejdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczatek, dziewczyny mają rację, jedź do szpitala. Mi też jedna taka podniosła cisnienie w szpitalu, bo zadzwoniłam i powiedziałam, że już drugi dzień pod rząd mały prawie się nie rusza, a zawsze był aktywny wieczorem, a ona na to, że dopiero po 28 tygodniu dziecko ma ustalony wzór zachowań i należy się niepokoić, jeśli nie rusza się o określonych porach (to był 26 tydzień). Od razu jej powiedziałam, że ja bardzo przepraszam, ale to ja żyję z tym dzieckiem od 6 miesięcy i wzór to on ma od dawna ustalony, bez wzgledu na to, czego jej na studiach uczyli. To nie była lekarka, tylko położna, bo tu takimi sprawami tylko one się zajmują. Pisałam wam o tej mojej koleżance, która urodziła syna 6 tygodni przed terminem. Mały jest zdrowy jak rybka! Lekarze nie moga u niego znaleźć żadnych objawów wcześniactwa! Dokooptowali 2 profesorów ze szpitala z innego miasta, całe konsylium zrobili i stwierdzili, że po weekendzie może iść do domu, musi jedynie pozostać pod stałą opieką lekarza. Sam oddycha, pięknie je, napięcie mięśniowe prawidłowe, wszystko gra i buczy. Mama3chlopcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dobrze, ze dzidziuś zdrowy, czyli urodziłą w 34 tyg, matko jak ja bym miała zostać matką za 2 tygodnie, a tu nie wszystko gotowe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dzisiaj byłam również na uczelni i jeszcze 4 zjazdy i egzaminy i obrona i muszę zacząć pisać pracę ale myślę, że jak się uwezmę to napiszę szybciutko ;-) A dzisiaj to pachwiny mnie bolały oraz krzyż... i mały też kopał ;-) Właśnie mąż robi łóżko do pokoju Kubusia :D a jak już poopłacamy wszystkie rachunki czas będzie aby się rozejrzeć za łóżeczkiem i akcesoriami ;-) Początek jak mus to mus trzeba jechać na IP ;-) 3mam kciuki aby wszystko było dobrze :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
no śmieszne z nas grubaski:) a najlepsze,że w końcu mały dał popisy przed moimi rodzicami, ruszał się jak szalony,skacze jak akrobata:) -mama kupiła spodenki niebieskie z nadruczkiem osiołka, śliczne, oczywiście tata mówił,żeby nic nie kupowała...kiedyś poroniłam i On to chyba dobrze zapamiętał:( już dawno byłby dziadkiem, no ale widocznie tak miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko tez tak mysle ze to woda okaze sie po porodzie co tam zostanie ;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dość. Mąż mnie dziś zabrał na sklepy żebym mogła sobie do ogródka kupić i nie pyskowal jakieś cuda. Kupiłam kilka krzaków i trochę dziś pogrzebalam nwza ogródku jestem od tego uzależniona w ciąży. Wciąż mnie ciągnie do piwa a nigdy nie lubilam ... Mamokubusia mój nie mówi do brzucha może ze 2-3 razy się zdarzyło. Ale nie potrzebuje tego. Lubie jak w nocy się przutula i kładzie rękę na brzuchu. Mało przytylas ja spokojnie będę mieć +20 a teraz prawie nie jem nic. Mamokubusia nie martw się z mama napewno będzie dobrze tylko najgorsze to czekanie,a czas się wtedy ciągnie. A mogę spytać raka czego podejrzewają? Oczekujaca zapytaj lekarza o brodawke z tego co wiem to w ciąży lepiej przeczekać. Ja mam jedną na palcu u stopy już chyba z 3 lata i nic się nie dzieje. Ale spytaj lekarza. Początek ja nie pomogę bo w ogóle nie miewam skurczy więc nie wiem co poradzić,ale zawsze najlepiej do szpitala bo ty dość wysoko nad nami jesteś chyba;-)napisz potem co z wami. Ja mam dość nieprzespana noc,pół dniami sklepach drugie pół w ogródku;-) pozytywnie zmęczona;-) mam nadzieję ze dziś się wyspie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
mój m wogóle nie je na surowo:cebuli i porów, a u mamusi dzisiaj pożerałam pory, smakowały mi jak nie wiem co, - cukinia duszona z cebulką jako surówka na ciepło- dziewczyny teraz po 3.99 wszędzie, napaliłam się i też muszę zrobić:) warzyw mi się zachciało:) takich nowych...że już nie wspomnę o truskawkach czerwcowych,coś czuję,że nie dotrwam do nich:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Kasia- ja dziś Karmi kupiłam, normalnie nie cierpię piwa, a teraz codziennie mam chęć, ale kupuję od czasu do czasu i piję pół szklaneczki:) bo bardzo słodkie, a tak poza tym kupiliśmy jeszcze po tym Karmi 2 podpiwki.....no ten zapach jest piękny:) taki zbożowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do tycia, to ja się nawet dość trzymałam, a teraz waga zaczęła szaleć i przytyłam 2 kilo w kilka dni. Ogólnie 8.5 kg na plusie. 33ona, ja wiem, ze niektóre dziewczyny trzymają szalone diety, karmiąc piersią, ale mój starszy syn urodzil się w pełni sezonu owocowego i ja naprawdę jadłam wszystko, truskawki też. Bardzo dokładnie myłam i nigdy mu nic nie było. Ale każda musi sama zdecydować :) Mama3chlopcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Do Jola Jola, nie wiem jak ty ale ja jestem w 30 tygodniu ciąży (termin mam na 18 czerwca), a dokładnie to 29 tydzień i 5 dni, kalkulatory ciążowe te w sieci wszystkie liczą to jako 30 tydzień/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
mamo3chlopców- dobrze wiedzieć:) wiecie czuję,że mały jest coraz silniejszy- bo czasami boli jak mnie kopnie...a m mówi "bądz grzeczny, nie denerwuj mamy łobuzie"- śmiesznie, ale nie rozmawia z brzuchem, bo mówi,że i tak go słyszy z brzucha - ja najczęściej rano kładę się za plecami m przytykam swój brzuch i mały daje kopniaki dla ojca heheh, m mówi,ze nie ma czucia w palcach dłoni a na plecach wszystko czuje....dziwnie co, ale koleżanka też mówiła,że jej mąż tez tak miał - tak jak mówiła Kasia- mój m boi się patrzeć na brzuch jak faluje i się wygina,jak mały się rusza w środku, mówi,że to straszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny my bylismy u sasiadow posiedziewc oczywiscie faceci wypili a my gadalysmy.ta rodawka mi sciemniala moze poprostu piepszyk sie zrobi ale powiem o tym gin we wtorek.znowu wieczor i brzuch pobolewa mam nadzieje ze przejdzie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
oczekująca-zgłosisz to dla lekarza, prawdopodobnie ciemnieć może od tej pigmentacji, podobnie jak ta linia do pępka, której co dziwne ja jeszcze nie mam.....Wy macie tą kreskę na brzuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam od spojenia az do piersi ta linie.rano ta brodawka byla jasna a teraz ciemna jest na sutku taki dzyndzelek wielkosci glowki od szpilki.kurde boje sie ze przez to niebede mogla karmic malego.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona ja też nie mam, tzn mam taką słabą, nie widać jej, ale widze,ze kolo pępka mi zaczyna ciemieć. Laski, ja mam cos takiego do kąpieli, myślałam, ze to ręcznik a to jest z mikrofibry taki jakby koc, ale pisze okrycie kąpielowe, ale pewnie nie mge tym wytrzec malucha, to ma kłaczki, wiec to chyba będzie robiło za koc, jak myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekujaaca ale jaka to brodawka nie mowimy o brodawkach wirusowych czyli kurzajkach? tylko jakby kawalek skorki ja na to mowie cycka mi sie cos takiego zrobilo pod sama otoczka brodawki i sciemnialo juz jakis czas temu.. moze to to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
oczekująca- nie martw się na zapas,lekarz orzeknie i będzie git:) Hmm Agata- ja bym wycierała oddzielnym ręcznikiem,ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczone kobity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
oczekująca- zapomniałam dodać brodawka-kurzajka to jak widziałam kiedyś, to była jak skwarka na ustach,tzn bardziej płaska i okrągła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm brodawka mi sie też kojarzy z kurzajką, są jakies preparaty na to ale lepiej zapytać lekarza mysle :) no to jest raczej kocyk na głowke, skoro mikrofibra. musze dokupic jeszcze 1 ręcznik w takim wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata ja też kupiłam jedno okrycie kąpielowe z mikrofibry i totalny niewypał. Miałam dziś gości, jestem zmęczona, ale szczęśliwa, bo nic mnie nie boli :) Nasz szpital jest super, w tej ciąży byłam kilka razy na IP i zawsze z uśmiechem, przebadają, pomogą. Nawet jak przyjechałam w nocy. Z tym, że mój lekarz pracuje w tym szpitalu i jak akurat go nie ma to dzwoni i uprzedza, że przyjadę, to może dlatego? Ale leżałam teraz w szpitalu i w nocy przyjechały dwie dziewczyny z krwawieniem i wszyscy byli dla nich bardzo mili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asik I Oczekujaca, mnie sie takie cos zrobilo przy poprzedniej ciazy, na prawej pieesi tuz pod brodawka. Wystraszylam sie, ale lekarz powiedzial, ze to jest na tle hormonalnym I samo zejdzie. Faktycznie zeszlo nawet nie wiem kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak byłąm w szpitalu była łaska, ale nie zamierzam tam rodzić. A taki koc sie przyda, nawet do wózka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik to jest brodawka bo kurzajke u m widzialam i to napewno niejest to.gosciu ale ja mam to na lewym sutku mam nadzieje ze odpadnie to samo za kilka dni.naprawde jak nie urok to sraczka ciagle cos wyskakuje.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca nie wiem o jakiej ty brodawce piszesz, ale sie nie martw:), to taki pypeć?? Kasiu próbke z jakiegoś guzka z żoładka beda pobierać taka drogą jak gastroskopia przez buzie , aj nie chce mysleć:(. Musi być dobrze. Jejku w 34 tc i wszystko dobrze wlaśnie dotarło do mnie że mam w brzuszku dziecko ktore juz prawie prawie przystosowane jest do zycia poza mna:). Początek daj znać jak skurcze i jak sie miewasz. Ona33 ty jestes niezla z tym jedzeniem lubie czytac co zjadlas czasem mnie to zainspiruje;) Dzis moja tesciow kupila dresik i skarpetki dla maluszka Ewinka chyba ty takie masz z hm szare z zóltym kapturkiem wewnatrz. Bardzo mi milo sie zrobilo:). To prawda z lekarzami i dyżurem kurde tyle kasy a łaska zejść i przebadać, masz racje asik ludzie miesiac pracuja na taka kase a jak np. lekarz ma 4 w miesiacu plus kasa z prywatnych matko:) sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) ja po śniadaniu. Wyspalam się jak nigdy wczoraj usnełam w 5 sekund nawet w nocy nie wstawalam ,ale rano to chyba z 3l wysikalam :-) U mnie piękna pogoda więc znów będę w ogródku grzebać. Moja mała od wczoraj chyba śpi bo jakieś pojedyncze ruchy czuje. Mamokubusia nie martw się będzie dobrze,inaczej myśleć nie można. Ocekujaca i początek jak się czujecie? Agata co do recznika to nie wiem ale wydajemy się że taki zwykły byłby lepszy,ale nie znam się za bardzo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc mamuski.ja znowu mialam bole jak na okres w nocy i to bolesne niespalam prawie wcale tragedia narazie nieboli jutro rano jade dso szpitala chyba ze gin mojego niebedzie to na pogotowie podjade.chyba porod zbliza sie krokami wielkimi bo mdli mnie ciagle i ten brzuch boli ale nie twardnieje.mamakubusia musi byc dobrze wiem co przechodzisz bo moj tata mial to badanie i podejrzenie raka3lata temu ale naszczescie ok wszystko.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj pisalam ale uznawalo za spam wiec wkurzylam sie i dalam spokoj.poczatek daj znac co z toba i jasiem,pewnie w szpitalu jestes.ja po wyjsciu ze szpitala pakuje torbe i dokupie to czego brakuje.mama wczoraj mowila ze miala bole krzyzowe z siostra mowi ze niedaj boze tak boli.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) kasia no nie nadaje sie to napewno na recznik, tylko na kocyk, musze dokupić. Moj chyba nie spi w ogole, ciagle mnie kopał i miał czkawke, a Ty swoja kasia usypiasz jak jestes ciagle w ruchu:) oczekujaca moze rzeczywiscie masz juz przepowiadające bóle, ale to napewno za wczesnie na poród:) tak mi sie wydaje, ja bym zadzwonila do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej, tez słysząłam, ze te krzyżowe sa straszne, ja w ogole miałam lekkie okresy i prawie bezbolesne, tylko 1 dzien mnie bolało troche, wiec nie wiem czego sie spodziewać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×