Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość nomadic
Ewinkaa u mnie tak samo, jak informowalo się starsze pokolenie w dalszej rodzinie to tak jakby im powiedzieć: zobaczcie spaliśmy ze soba:) a to juz drugie dziecko hehehe:) z bliższa rodzina nie było problemu bo sprawy łóżkowe nie są tematem tabu. AAAJ możliwe ze jest mało komplikacji zaraz wizyta ale chodzi mi o to, ktoś tu wyżej pisał, ze po porodzie pozwalają odpocząć zabierają dziecko jak długo płacze, dają się troszkę zregenerowac:) a jak się wychodzi kilka godz po porodzie to ma się ekspresowo obowiązek zajmowania dzieckiem ale też pewnie w wielu przypadkach reszta dzieci i domem, zależy jaka się ma rodzinę a szczególnie męża, a tutaj zajmujesz się tylko sobą i dzieckiem i nawet jak masz niedorobionego:) męża czy gromadkę dzieci w domu to muszą czy chcą czy nie chcą sobie poradzić jak się leży w szpitalu, nie wiem czy to dobrze wyjasnilam ale właśnie dlatego te kilka godzin wydaje mi się za szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ledwo laze, tak mi stopy i lydki spuchly :( Sama sobie zbadalam mocz w pracy, mam leukocyty i bialko, ale w minimalnej ilosci. Cisnienie w normie. Jutro ide do lekarza. Jesli chodzi o zielone uplawy i grzybice pochwy, to ja, jako nastolatka, miewalam sluz we wszystkich kolorach teczy :) Czesto bralam antybiotyki i za kazdym razem przyplacalam to wlasnie infekcja grzybiczna. Przez to wczesnie bylam leczona na nadzerke. Tutaj tez mozna wyjsc do domu po 6 godzinach. Jesli rodzilo sie w znieczuleniu badz przez cc, zostawiaja na 24 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia nie stresuj sie,spokojnie pójdziesz do lekarza i on jeszcze Ci wyjasni,dziecku nic nie jest bo sobie siedzi szczelnie zamknięte. Ja nie czuje żadnej potrzeby jezeli chodzi o sex,kompletnie..wole drapanie po plecach i przytulanie teraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny u nas też tak było bo my od razu po ślubie nie chcelismy. Postanowilismy zacząc porządne starania rok po ślubie na początku sierpnia, a ostatni okres miałam 30 sierpnia więc jeszcze nawet dobrze się nie rozkręcilismy. to była taka niespodzianka na 1 rocznicę naszego ślubu:) o tym ze maluszek jest w brzuchu dowiedziałam się niecałe 3 tyg pózniej:) na 2 rocznicę juz będą chrzciny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Esmi ja też ostatnio myślę o tym kiedy będziemy się kochać tak jak przed ciąża czyli juz po:) jednak człowiekowi brakuje tego:) AAAJ pięknie to opisalas, ale w każdym związku są lepsze i gorsze dni, najgorzej to walczyć ze sobą niewiadomo po co i brak szacunku, a to co mowi zona Twojego brata to nie jest tak ze się lata za sobą tylko chce się uszczęśliwić osobę która uszczęśliwia nas. tak ja mysle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Esmi ja też ostatnio myślę o tym kiedy będziemy się kochać tak jak przed ciąża czyli juz po:) jednak człowiekowi brakuje tego:) AAAJ pięknie to opisalas, ale w każdym związku są lepsze i gorsze dni, najgorzej to walczyć ze sobą niewiadomo po co i brak szacunku, a to co mowi zona Twojego brata to nie jest tak ze się lata za sobą tylko chce się uszczęśliwić osobę która uszczęśliwia nas. tak ja mysle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammina śmiac mi się zachciało z tego drapania po plecach bo ma mojego ciągle męczę zeby mnie drapał bo ja tak lubie. mamo3chł- mi gin wykrył nadżerkę na początku ciąży ale powiadział że ona sama zniknie i zeby nic z iną nie robic, cytologia wyszła dobrze. teraz przeczytaąłm ze taki sluz moze byc równiez od nadżerki. No dobra nie będę myslec, zobacze czy dziś się jeszcze pokaze jak coś to wezmę tą natamycynę ona tez jest od tego. a na wizycie powiem ginowi. tez muszę zrobic wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nomadic Dokladnie jestem tego samego zdania, i czasem jej uwagi mnie draznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia, to prawda, ze porod sn ma zbawienny wplyw na nadzerke. Moja ciocia, kiedy szla do porodu z ostatnim dzieckiem, miala na czerwono wpisane w karte ciazy nadzerke, grupe III cytologii i bezwzgledne zalecenie leczenia, a w rok w porodzie sladu po niej nie bylo. Co do seksu, to ja nie mam najmniejszej ochoty, ale chyba bede musiala sie przemoc, bo moj biedny maz juz po scianach chodzi :) Wczoraj mi powiedzial, ze snilo mu sie, ze sie kochamy, a tu nagle to sypialni wpadaja kolednicy i zaczynaja spiewac koledy! Zaczelam sie smiac i mowie, ze to znak, ze do Bozego Narodzenia seksu nie bedzie. Mine mial taka, ze zaczelam sie smiac jeszcze bardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia internet to zło jeżeli chodzi o objawy :P A ja właśnie jem kotleta rybnego, kopytka oraz pomidora wraz z ogóreczkiem :D Ja codziennie myślę pozytywnie ,że wszystko będzie dobrze ;-) i to dodaje mi sił :P Dziewczyny ja mam takiego lenia, że szok a przed ciążą to normalnie góry mogłam przenosić ... mam nadzieje, że później moja aktywność wróci :P A jak Wasze cery ? u mnie cały czas pryszczyki wychodzą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomatic ja pisalam u mas zabieraja jesli np. mialas ciezki porod peknieecia 3 stopnia, badz utracilas duzo krwi albo jesli dziecko trzeba obserwowac no zasinione ale nie pisalam o tym ze jak za dlugo placze i ze masz czas na zregenerowanie jak jest wzzystko ok to sama sobie organizujesz czas kiedy sie umyjesz twoja sprawa nikt dziecka nie wezmie. MI kube zabrali o 22 do rana bo wymiotowal wodami i sie baly ze jak zasne to sie udusi urodzilam o 17:40 wiec ryzyko ze zbyt twardo zasne istnialo potem cala dobe kuba nie ssal piersi przez to rolowanie wodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
esmi- ja cerę mam suchą,a w ciąży to wogóle suchy wiórek, a włosy to masakra wysuszone nawet przy skórze, gdyby nie przyzwoitość, mogłabym myć nie wiem, bo nie próbowałam, ale myśle,że i z tydzień -u mnie na obiad mielone,ale niedobre- z wołowiny- m sie uparł żeby kupić dla mnie smakują jak papier;) - u mnie seksu nie ma, nieprzyjemnie mi wogóle nie mam ochoty,dlatego m robi mi masaż karku zamiast intymnych uniesień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esmi ja mam na dekoldzie w pierwszej ciazy tez tak mialam i wszystko zeszlo ale nie dotykam nie wyciskam nic z tym nie robie wiem ze samo zejdzie. Flavia nic nie bedzie teraz ci gin zrobi posiewy i zobaczysz wszystko bedzie ok. Ty masz termin na ktorego, moze uda nam sie razem rodzic:)A o plat łozyska nie martw sie sama im powiesz zeby dobrze sprawdzili. Moj m mowil ze bardzo dokladnie oceniaja łozysko po porodzie sam widzial ja tylko chwile:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoK- a jak dziecko się rodzi to zakładają od razu opaske? mówi się tylko nazwisko czy imię, imię dziecka. Jak to jest? trzeba dobrze się przyjrzec maluszkowi żeby nie podmienili:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoK- z om 6.06, z usg 20-30maj. a kiedy urodzę to wielka zagadka bo taka rozbieżnosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flavia u mnie z om to 5.06.2014 a z usg to 31.05.2014 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
MamoK no oczywiście nie zabierają na zadanie ale kiedy właśnie jest przypadek z dzieckiem lub mama to jednak jest pewniej, ja pamiętam jak Dawidek był placzliwy bo z karmieniem było trochę nie tak to zabraly go na pojenie ja mogłam chwile odsapnąć, nie pamiętam jak to było świeżo po porodzie ale nie kazali wstawać kilka dobrych godzin i dziecka też nie było przy mnie non stop, mycie dziecka też należało do pielęgniarek one codziennie to robiły, fakt faktem dziecko na rękę i pod zlew w mojej sali byłam w szoku:) ale chodzi mi o to ze jednak w szpitalu jakoś było pewniej i nie wyobrażam sobie wyjść tak szybko jak pisała AASJ. Dziewczyny nie wiem czy był tutaj taki temat bynajmniej muszę się spytać czy wy też w ciąży dostalyscie mnóstwa plam? Bo ja mam całą calutka twarz w plamach w pierwszej ciąży tak nie było a teraz wyglądam jakbym była cala piegowata plamy pojawiły mi się nawet na powiekach, najgorzej na policzkach i nad gorna wargą widać ale są wszędzie czy też tak macie i czy to później zejdzie? u mnie w tej ciąży termin om i usg to jeden dzień różnicy a w poprzedniej to był aż miesiąc a i tak urodziłam tydzień po drugim terminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AAAJ- powiedz mi czy tez Cie bolaly wszystkie miesnie, a przede wszystkim narzady w brzuchu ??? Maz byl w aptece i kupil mi kroplowke do picia, poczulam sie o niebo lepiej. Jak stal to mowil, ze pol apteki stalo po te kroplowki, a male dzieciatko zwymiotowalo rodzica w aptece (max 2 latka). Straszny jest ten ten wirus- strzeżcie sie. :( Początekczerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczatek czerwca Mnie zoladek najbardziej bolal, miesnie i reszta ok, nastepny dzien najgorszy bo gardlo strasznie pieklo, nawet picie wody sprawialo ogromny bol, dzis juz jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Anglii nie ma roznicy, czy jestes w szpitalu, czy idziesz do domu po 6 godzinach, bo dziecko jest z toba przez caly czas. Damiana nie zabrali nawet na sekunde, noc byla koszmarna, bo nie zmruzylam oka. Plakal non stop, dreptalam I kolysalam go bez przerwy przez blisko 12 godzin po 14 godzinach porodu. Polozne byly super, pomagaly go przystawiac do piersi, pokazywaly jak masowac brzuszek, ale go nie wziely, zebym sie mogla przespac, bo tutaj w szpitalach nie ma czegos takiego jak oddzial dla noworodkow, wylacznie intensywna terapia dla wczesniakow. Przy Alku bylo jeszcze gorzej, bo po cc musialam lezec plackiem. Maz mogl zostac do 21, potem odwiedziny sie koncza I zostajesz sama. Alek wrzeszczal jak opetany, ja ciagle pod kroplowka, chodzic nie moglam, w koncu go zabraly kolo 2 nad ranem na jakas godzine z hakiem, ale pozniej zaczal im sie mlyn, wiec musialy go przyniesc z powrotem I to by bylo na tyle. Dlatego ja wole jak najszybciej isc do domu, bo tam przynajmniej mam pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AAAJ- mi zoladkiem doslownie rzucalo. Mozecie sie smiac ale weszlam na wage i -3kg. Strasznie mnie bola miesnie i narządy w brzuchu. Dla pewnosci i tak chyba pojade na IP sprawdzic co z malym bo sie rzadko rusza, a ja mam delikatna goraczke. Niby mam wizyte za 3 dni ale jestem niespokojna. Moj szpital od razu zostawia pacjentki na tydzien.. :( Moja mama się wystraszyla, bo jej porody zaczynaly sie jak przy wirusie i myslala, ze bede rodzic. :) Początekczerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja porobilam trochę w ogródku. Coś nie mogę poruszyć mojego malenstwa... My mieliśmy ślub w sierpniu i we wrześniu zaszłam. A tylko dlatego że wycofali moje tabletki i musiałem mieć 3 miesiące przerwy i w 3 miesiącu się okazało że ciążą. Dobrze że nie bliźniaki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ktore byly w lidlu po pampersy ile trojek jest w opakowaniu ile dwojek i jaka cena?ja dzis polewilam przed poludniem2godzi i teraz2,chce zeby zaczelo sie powoli ruszac a maly jak na to nic.jutro jeszcze pojde z godzinke i skonczymy z m plewienie:) oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam i czytam i uśmiecham się pod nosem bo już niedługo zaczną się u Nas porody :) Dobijamy wszystkie powoli do bezpiecznego terminu :) Ja zaczęłam dziś 35 tc. Nic nie wskazuje, że poród blisko bo ani mi siara nie leci, ani nie mam skurczów, czop siedzi, rozwarcia nie mam. No ale ja mam jeszcze kupę czasu do terminu. Dopada mnie jakaś depresja o ile całą ciążę mój stan psychiczny był ok, teraz ciągle chce mi się płakać. Teściowa wkurza, mąż rozczarowuje. Oby przeszło po porodzie. Patrzę coś się Asik nie odzywa i Kruszynka zniknęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zrobilam nerwowa,mało mi brakuje by sie zagotować,zaczęłam sprzątać,zmywac jak szalona.Z cerą nie mam problemów jakos,,chyba wysuszona bardziej.. Zjadłam dzis kapuśniak i tak mi jakoś niedobrze...cmi mnie jak na okres..maly stawia sie na baczność.. Jeszcze mnie wkurza jedna koleżanka,ciągle tylko jak groszek,co z groszkiem..nosz kurcze..żaden groszek..tylko Alessio..p*****la taka a juz sie gotuję.. Zazdroszczę Wam dziewczyny tego pożądania i uniesień..mnie to kompletnie nie rusza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki Ja sobie domowe spa zrobilam, eh jak przyjemnie maz pomogl sie ogolic wymasowal plecki polezal ze mna w wannie, ale przyjemnosc, a co najbardziej mnie odprezylo, masaz stop, uwielbiam wrecz, a odrazu lepiej sie zrobilo, jakos caly ciezar z nog odszedl w dal. Leze sobie teraz i odpoczywam, a mezus z corcia chodza z aparatem i poluja na sarny, hehe, corcia uwielbia im zdjecia robic. Co do przebarwien, nie mam w pierwszej ciazy tez nie mialam. jedyne co mi dokucza to w niektorych miejscach jak lokcie i kolana skora sucha jest i czesto musze kremem smarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nomadic - ja mam tez plamy na twarzy, akurat z pierwszej ciąży. Podobno od wątroby. Znaczy się od ucisku na wątrobę. Niektórzy twierdzą, że robią się jak się na słońcu za dużo przebywa, ale to bzdura. Wylazły mi w ostatnim miesiącu ciąży a córka urodziła się w listopadzie. Miały zniknąć po ciąży, ale niestety zostały. Można to usunąć laserem, już się dowiadywałam. Czekam, czy wylezą mi kolejne tym razem, to usunę hurtem ;) Na porodówce byla dziewczyna, co miala cale czoło w takich plamach, też z poprzedniej ciąży i jej nie zeszły. Ale może takie przebarwienia są różne, mają różne podłoże. Pytałaś swojego gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny :) Przeraziłam sie .... dostałam dzisiaj skierowanie do szpitala na przyszły poniedziałek z powodu gestozy czy jakoś tak tzn za wysokiego ciśnienia Pani doktor powiedziała ze albo mnie wypuszczą po 3 dniach na może tydzień bądz zostawią już do rozwiązania i będą wywoływać szybciej ... a ja jeszcze w proszQ :( zobacze co mi gin powie w środe. maminia22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaj mi wczoraj maz zrobił taki wieczór. Wymasowal mnie od stóp do głów dosłownie;-) Ile razy w tyg masujecie krocze? Codziennie,co drugi dzień? Mamina nie stresu się muszą ci zrobić "przegląd";-) będzie w porządku. Oczekujaca widzę że zaczynasz działać w kierunku porodu;-) a powiedz mi był u was przymrozek dziś rano? U mnie był i pomimo przykrycia wszystkiego,dwa pomidirki mi zmarzly ... Co do cery odpukać ja zawsze miałam idealna,bardzo rzadko jakiś pryszcz wyskoczyl,jestem z tego dumna że nigdy się nie maluje a każdy myśli że mam makijaż bo cera idealna,rumience ;-)mam nadzieję że zawsze tak będzie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×