Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
umowiam sie na 10 grudnia i pewnie dokonca bede sie wahac maz nalega heh chyba sam chce popatrzec asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, sprzedam Wam patent, jeśli nie wiecie. W mojej poprzedniej ciąży bardzo dobrze się sprawdził. Na kilka minut przed usg warto zjeść coś słodkiego, jakiegoś cukierka. Wtedy nasz maluch jeśli śpi to się obudzi i "z radości" że dostał łakocia będzie się przekręcał i pokazywał wszystkie swoje piękne strony na usg, dzięki czemu mamy szansę szybciej poznać płeć. Często słyszy się, że niektóre dziewczyny prawie do końca ciąży nie znają płci, bo dziecko się nie tak ułożyło i zastygło w trakcie usg. U mnie cukierek się sprawdził. Zarówno w 13 tyg jak i w 18 dziecko wierciło się i pokazywało z każdej strony, dzięki temu już w 13 tygodniu lekarz na 80% potwierdzał płeć... Ja następną wizytę mam 28.11 i wtedy dopiero lekarz zleci mi usg to na super sprzęcie, na które wysyła specjalnie do szpitala, więc jest szansa, że dowiem się jaka jest płeć za 2 czy 3 tygodnie, oczywiście mimo mdłości cukierek pójdzie w ruch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
justi fajny patent ale podobno jak zje sie cos to dziecko sie rusza.ja dzis wypilam koli przed usg bo do slodyczy mnie nieciagnie za to slone uwielbiam.asik pewnie zgaga cie meczy ja mam tak ciagle kwasny gorzki smak w ustach i przelyku.ale nic nieporadze ja kupilam mleczko sobie od zgagi ale wogole niepomaga mi.oczekujaca23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Ja byłam na prenatalnych. 3D lub 4D to chyba troche poźniej ale również bede chciala zrobić. Teraz można nagrac na plytke i miec do konca zycia jako pamiatke:) Nastepna wizyte mam 6 .12 i mam nadzieje, ze dzieki Mikołajowi bedzie szczesliwa. Najbardziej niebezpieczny okres juz za mna a jednak czasem sie jeszcze boje:( Dziewczyny, nie mam zadnych objawów nawet sennosc ustepuje. Oczekująca moze uda sie w ten sam dzien. Kiedy ty poznasz płec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Podczas ostatniego badania w 12t0d (takie mam oznaczeni na usg) miał 55mm dł. teraz to 12t4d to pewnie juz ok 60mm. Powiem wam,ze dalej nie wiem jak licza te tygodnie. jak to 12t0d a nie 12t1d. Wie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej laski.gosciu85ja mysle ze za3tyg powie mi co nosze pod sercem:)wizyte mam29listopada a z tydzien pozniej umowimy sie na usg wiec przed mikolajem,mnie dalej mecza wymioty i wogole dzis to byla krew i zolc masakra poprostu,strach wstawac bo zaraz wymiotuje .a co do liczenia tygodni to u mnie wczoraj byl12t5d a w internecie wychodzi13tc.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Czesc dziewczynki Moge sie do Was przylaczyc,udzielalam sie na watku:pierwsze oznaki w ciazy i chyba juz tam nie pasuje,ale jeszcze odwiedzam dziewczyny,bo bylismy ze soba Jakis czas:) Jestem rowniez w 12tc, tez nie mam zadnych objawow,chociaz czasami mam nudnosci,ale to takie lagodne:) Ostatnio na wizycie tez dostalam plytke z nagraniem i ciesze sie nia jak dziecko:) Tym bardziej,ze nastepne usg bede miala dopiero w 20tc. Dzis mam urodziny piecze akurat ciasto i chetnie wam popoludniu podrzuce tu do kawy ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja mam w piątek usg prenatalne, ciekawe czy lekarz już coś powie w sprawie płci, czuje, ze to syn, ale modle sie, zeby było zdrowe, mam szczęscie, bo moja szwagierka ma półtoraroczną córunię, i wszystkie ciuszki po niej bym miała, a jak bedzie synek to bo kuzynce, bo też ma takiego malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Oczekująca tak, na 80% powiedzieli , że dziewczynka ale wszystko sie moze zmienić. Na razie to modle się żeby było zdrowe. Na 100% powiedzą na początku stycznia gdy pojadę na tzw. usg połówkowe.Za 2-3 tyg powinien lekarz cos dostrzec , czego bardzo Ci życzę:) Guziczekgg witaj u nas :) U mnie to juz koniec 13tyg . Oczekujaca chyba dobrze licze? Guziczekgg wszystkiego najlepszego!!!!!I czekam na ciacho :) Agata a w ktorym tyg bedziesz miala prenatalne ? bo kolo 12-13 powinni już cos powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaczelam wczoraj 13tc mi dalej zgaga dokucza bardzo i ogolnie zmeczenie.dzis z mezem chyba pojedziemy ogladac wozki i kurtke poszukam sobie jakas bo niemam w czym na dwor wychodzic.u mnie w styczniu tez bedziez20tc a za tydzien mam wizyte i dowiem sie kiedy usg bede miec ale pewnie za jakies3tygodnie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata przed usg najedz sie duzo slodkiego wypij sok jablkowy zeby dziecko bylo pobudzone to bedzie sie ruszac :) i cos lekarz dopatrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Jestem obecnie w 12 tygodniu :) 12 listopada miałam usg, póżno bo kolo godziny 21 i dzidziuś się ruszał, pięknie sie do zdjęcia ustawił i bawił się pępowinką, liczę na troche szczęscia i moze akurat coś zobaczę, wazne, zeby wszystkie pomiary wyszły prawidłowe i bobas był zdrowy, macie już brzuszki? i jak samopoczucie, ja mialam mdlosci, ale po 2 tygodniach sie skonczyły i czuje sie super :) ciagle pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Gosc 85 - dziekuje za zyczenia:) Dziewczynki jak obiecalam przesylam wam mojego torta urodzinowego:) Niestety nie zdazylam wczesniej, ale moze do jutrzejszej porannej kawy bedzie w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Agata86R ja juz mam maly brzusio,ale to moja druga ciaza wiec brzusio wypycha predzej niz w pierwszej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agata ja zawsze mialam maly brzuszek ale troszke mi urusl.jest taki odstajacy ale w spodnie jeszcze sie mieszcze tyle ze na jeden a nie na2guziki zapinam bo gniecie mnie a juz13tc jest ciekawe ile przytylam od ostatniego wazenia.oj zjadlabym torta a najchetniej loda.wam tez gin kaza jesc duzo bialka??ja mam taki nakaz i musze wmuszac w siebie bo nielubie nabialu.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja mam wieczorem taki jakbym się najadła, rano jest normalny, narazie nie przytylam nic, tzn ważyłam sie tydzień temu i ta sama waga.Ja akurat uwielbiam nabial, sery, mleko kocham, pije litrami a teraz mam szczególną ochote, jogurty też lubie, ale dodatkowo biore witaminy dla mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny Jestem przerażona! Dzisiaj odebrałam wyniki badań okazało się że mam kilkakrotnie podwyższony hormon tarczycy! Norma jest 2, 79 z tego co pamiętam a ja mam 9, 510ml. Miałam też dziś wizytę u lekarza z której właśnie wrocilam. Jestem w 13 tygodniu , z usg maleństwo ma 5, 65 cm :) miała może ktoś z was powiedziane ile , jak długi maleństwo ma kark ?? Moje maleństwo ma 1mm norma jest do 2,5 i boje się że to mało ; ( Lekarz powiedział że na ta chwile wszystko jest w porządku dzieciatko rozwija się prawidłowo podejrzenie wad genetycznych w dużym stopniu jest wykluczone lecz nie był przekonywujacy. Mam wiele obaw i strasznie się boje :( z tych chwil w gabinecie pomiedzy lękiem i przerażeniem było też coś pięknego nóżki rączki które się pięknie rozpychały na wszystkie strony :) serduszko równo wyraźnie bije coś pięknego :) A jeszcze na to wszystko muszę zmienić mieszkanie do świąt Bożego Narodzenia. Pozdrawiam Was Ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Maminia nie martw sie na zapas. Ja lecze sie na niedoczynnosc tarczycy i tarczyca w ciazy skoczyla mi ponad 2krotnie. Idź do dobrego endokrynologa , moze da tabletki i bedzie po sprawie. Zrob najlepiej wszystkie hormony tarczycy: TSH, Ft4 i Ft3 wtedy jest cały obraz tarczycy. Ja pomimo leków mam skaczące tsh ale Ft4 dobre i lekarz powiedzial ,ze Ft4 w ciazy jest wazne a tsh niekoniecznie bo dziecku tez rozwija sie tarczyca i to wplywa tez na matki organizm. Ciesz sie sie wszystko ok:) Na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Oczekująca ja dziś mam 13t0d. Jutro 13t1d czyli skonczylam 13 tydzien i zaczynam 14? Jak to interpretować? 14 tc to już II trymestr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
gosc 85- tak jak piszesz zaczynasz 14 tydzień. ja jutro zaczynam 13:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Flavia super!!! I jak sie czujesz? Jesteśmy w II trymestrze uffff. A tyle stresu bylo. Ja ma kolejna wizyte i usg 6 grudnia i juz sie nie moge doczekać. Równo tydzien temu bylam na prenatalnych i wszystko ok. A jednak boje sie co bedzie za te 2 tygodnie. Ale chyba trzeba juz zaczac pozytywnie myslec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja jeszcze kończę I trymestr:). Czuję się już lepiej, mdłośc**przeszły, tylko raz na jakiś czas mnie łapie, ale ogólnie ok. Całe szczęście, bo jak sobie pomyslę że mogłabym się czuc całą ciążę tak jak do 12 tyg to jestem przerażona. Brzuch nie rośnie ale mysle, że jeszcze z tydzień dwa i wyjdzie. Usg mam w następny poniedziałek i już się nie mogę doczekac. Mam nadzieje że jest wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak gosc85 jestes w 14tc ,ja mam dzisiaj13t2d.bylam na zakupach upatrzylam sobie kurtke i spodnie z gumka i na swieta chyba kupie sobbie.ja niestety poranne wymioty mam do tego bol glowy i kregoslupa.chcialabym juz maj zeby byl a tu jeszcze5miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny co bierzecie na ból głowy? ja staram się zawsze przeczekać żeby samo przeszło ale dziś mnie wybitnie boli :( poradźcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nic nie biore przeciwbolowego ale glowa boli mnie dzisiaj strasznie.oze przestanie samo bolec.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
te raczej nie biore nic, ale moze apap mozna wziąść? lepiej sie jednak skonsultować z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, APAP w ciąży można brać - jest bezpieczny, konsultowałam z lekarzem. Najlepiej jednak na ból głowy położyć się i zdrzemnąć trochę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis taka pogoda tez boli mnie glowa mozna brac paracetamol ja juz zdecydowalam sie na jednego gina dzis bylam na wizycie wszystko ok pomierzone kosc nosowa jest NT dobre lozysko szyjka wszystko posprawdzane pomierzone jestem zadowolona z doktor bo nie musze isc dzieki niej na te usg prenatalne bo mi wszystko wymierzyla :) pojde sobie na usg polowkowe na 3d zeby miec pamiątke :) i o ile jeszcze nie bede znala plci to twedy pewnie sie uda poznac termin porodu z usg mam na swoje urodziny 18.06.2014 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej gość 85 do endokrynologa czeka się 2 lata .... na nfz oczywiście ! :) lecz mi się może jutro uda na nfz idę w ciemno może mnie przyjmie. :) a termin mam na 3 czerwca :) jak na razie :) Miłego wieczorQ Mamuśki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Czesc dziewczynki mnie tez cos wczoraj glowa bolala,ale nic nie bralam,przetrzymalam Niedawno bylam przeziebiona i wzielam polopiryne,wyczytalam,ze na poczatku ciazy nie ma przeciwskazan,ale nie wolno jej zazywac w ostatnim trymestrze ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×