Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość Agata89R
dziewczymy, tak sie obawiam, czytałam o tych siusiakach, co z tą skórką? że tak powiem, ściagałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
Agata- ja akurat tego nie pisałam bo patyczki i waciki zawsze mam w domu, bo sama używam. termometr tez mamy gumowy, wiec bedzie ok, do wanienki chyba sobie daruję. a ręczników w domu mamy pełno z prezentów po slubie więc mi 1 specjalny z kapturkiem wystarczy, a ze 2 wezme te nasze normalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja też używam, ale patyczki są specialnie dla niemowlaków z inną koncówką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Ja termometra do wody nie mialam,reczniczki miekkie ok 3 sztuk ,reczniki i tak sie wykorzysta:) Dziewczynki ja np robilam tak:na recznik kladlam pieluche i wyciagniete dziecko z kapieli zawijalam razem z recznikiem by mu zimno nie bylo, a tylko delikatnie pielucha wysuszalam skorke,jednak pieluszka jest delikatniejsza w dotyku,pod warunkiem ze jest wyprasowana po praniu inaczej moze okazac sie szorstka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Co do sisiakow,to nie pomoge mam pierwsza dziewczynke,a co bedzie drugie tego jeszcze nie wiem,objawy calkiem inne niz przy pierwszej ciazy,zero wymiotow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!pisałam tutaj zaraz na początku.termin mam na 17 czerwca,jednak od 4 dni mam silne bole podbrzusza,wizyte mam dopiero 20.01.nie moge tak długo czekac bo z bolu spac w nocy nie moge,dlatego ide dzisiaj na godz.15.boje sie ze szyka mi sie sraca a to dopiero 16 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
Własnie tez nie wiem co z tą skórką na siusiaku jak się tym zajmowac. nawet wczoraj rozmawiałam o tym z męzem że nie umiem pielegnowac małego chłopca. ale o tym trzeba porozmawiac z połozna o ile się trafi na sympatyczną, bo powiem wam że jak teraz byłam na izbie w szpitalu to połozna była okropna, taka nieprzyjemna niemiła, zamiast rozmawiac to tylko coś odburkiwała, a na koniec wyrwala mi papiery z ręki zamiast poprosic, stara bladzina, nie daj bóg miec taką przy porodzie. Mi się wydaje że najwygodniej mi będzie ubierac malego w body dlatego kupuje ich najwięcej, kaftaniki jeszcze nie wiem, mam wrazanie że one się podwijają ale może komuś np wygodniej w kaftaniki. to juz każda z mam sama musi zdecydowac co woli. A te patyczki przypomnialam sobie ze faktycznie są inne takie jakby okrągłe to moze je kupie w koncu to groszowe sprawy. A kupujecie używane ubranka dla swoich maluchów, bo ja te rzeczy bieliźniane to na pewno kupie nowe typu body czy koszulki skarpetki, ale powiem wam że u nas w miescie jest taki sklep z używaną odziezą dla dzieci i są tam śliczne rzeczy dla dzieci np sweterki, spodenki bluzki ceny ok 2-3zł, jak coś grubszego to 5zł. planuje tez popatrzec na allegro jakies ciuszki w końcu maluch szybko wyrośnie a ja nie mam od kogo dostac, muszę wszystkie ubranka kupic od podstaw. Fajnie ze wozek i fotelik dostaniemy to odpadnie nam tysiąc z wyprawki. A tak w ogóle ile taka wyprawka moze kosztowac nie licząc wózka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja juz pisałam kiedyś, ze bardzo dużo ciuchów dostane, narazie nie kupuje nic, jak się urządze w nowym mieszkaniu to będe przeglądać wszystko, co i jak i dokupie. Druga koleżanka będzie miała córkę, ale ma dużo białych śpiochów i kaftaników, to mi odda, ale dziewczyny, ja i tak jakbym nie miała nic, to napewno bym nie kupowała nie wiedomo ile, bobasek rośnie, bez przesady, to wszystko też kosztuje a niemowle może ani raz nie ubrać, jeśli chodzi o tanie sklepy, jestem za, u mnie można kupić piękne rzeczy, nie mówie o body czy tam śpiochy, ale sweterki, spodenki, naprawde za grosze i napewno się tam wybiore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez nie mam zadnych ciuszkow.wszystko oddałam bo nie planowalismy wiecej dzieci.wozki sprzedałam.a 3mies.temu okazało sie ze bedziemy mieli maluszka.nie bede kupowała nowych ciuszkow.w lumpexach kupie za grosze ubranka.wozek uzywany planuje kupic ale mąz nalega na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja wlasnie tez nic nie mam oprócz kilku sztuk które teraz sama kupiłam. u mnie w okół same dziewczyny, więc nie mam od kogo dostac rzeczy na chłopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mysle wybrac sie do uzywanej odziezy sa sliczne i za grosze ciuszki i duzo znajomych kupowalo tak i zaoszczedzily kase.urde glowa mi peka poprostu.a co do siusiakow i tej skorki to popytam sasiadki ona ma synka5mesiecy wiec powie mi jak to robic.w sklepie zwykle spiochy i kaftanik kosztuje kolo40-50zl kupie kilka nowych i uzywanych nawet w lumpeksach sa z metka rzeczy dla dzieci.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do siusiaka , stulejki mi pani pediatra powiedziała że do 2 roku zostawić sprawę naturze a później w wannie podczas kąpieli naciągnąć jak już trochę się namoczy bo jest to bez bolesne. A do listy na początek bym jeszcze dopisala spirytus bądź środek odkazajacy na pępek aby wysuszyć bo ropka i płyn z tego będzie się saczyl aby szybciej odpadł. Przy młodym do radziła mi to położna i w 6 czy 7 dobie odpadł pięknie się zasuszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też planuje kupować ciuszki w odzieży używanej , po prostu szkoda pieniędzy bo i tak maluszek pochodzi miesiąc i już rośnie ... więc bezsensu. Wózek być może od bratowej weźmiemy bo i tak nie używa oraz fotelik samochodowy :-) Flavia234 dzięki za spis potrzebnych rzeczy na pewno się przyda. W sumie jeszcze nie myślałam nad rzeczami ale sądzę ze jak poznamy płeć to będę powoli kompletować rzeczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W używanej odzieży można nawet dostać z metkami ;) a co do ruchów maluszka z młodym np. Miałam tak że czułam wyraźnie ruchy takie mocniejsze nie wiem jak to dokładnie opisać a teraz są to delikatne gilgotanie a brzuszek w wigilię rano nikt nie powiedział by że jestem w ciąży nie było widać a teraz mam piękny brzuszek który odstaje :) i +5 kg z synkiem przytyłam 28 kg niestety mam tendencje do tycia ale jak na razie idzie mi w cycki i brzuszek :) a więc mam nadzieję że się nie powtórzą nadmierne kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
maminia tyklo nie spirytus na pepek!!! W aptekach sa specjalne plyny do przemywania pepka lub zasypki ,a w szpitalu przy wypsie mozna jeszcze zapytac jak pielegnowac pepuszek. Co do uzywanyh ciuszkow dla pierwszej corci niektore dokupilam na Kinderbörse,to sa takie organizowane przez rodzicow bazarki z artykulami dla dzieci,mozna kupic lub samemu sprzedac juz niepotrzebne rzeczy.Te dla tych najmlodszych mozna kupic za psie pieniadze w bardzo dobrym stanie czasami sa jak nowe:) Sa one dwa razy w roku na jesien i wiosne wlasnie w lutym bedzie nastepny wiec napewno sie wybiore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
mi szwagierka dała taki spray na pępuszek, koszt ponad 20zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gochaaaaaaaa
Cześć Dziewczyny, dawno nie zaglądałam, nawet nie mam czasu wszystkiego poczytać. Szczęśliwego Nowego Roku życzę. A u mnie dzisiaj masakra, źle się czuje, boli mnie głowa, córcia od 5:30 nie śpi, jest marudna, a i brzuch mnie cały dzień pobolewa, mam nadzieje, że z maleństwem ok, że to tylko rozszerzająca się macica i przemęczenie, teraz muszę już iść do ryczącej córci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dołącze do was tez mam termin na 3-4 czerwiec obecnie 18-19 tydz jutro wybieram sie na usg z przepływami takie dokładne mam nadzieje ze poznam tez płeć :) mam juz małego urwisa w domu ma 17 mies :) z tym samopoczuciem to róznie bywa częsciej gorzej jak lepiej obecnie juz po raz trzeci jestem przeziębiona dlatego martwie sie o maleństwo jak to znosi. Ruchy to tez tak czuje i nie czuje sama nie wiem czy to do końca ruchy czy bulgotanie w jelitach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamiania tak w uzywanej odziezy sa z metkami nowe rzeczy wiem doskonale bo pracowalam tam i mam zamiar wybrac sie kiedys z siostra kupic pare rzeczy dla dziecka,a moze nawet zadzwoie do znajomej zeby odlozyla mi ciuszki jakies fajne co pracuje w ciuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jolka kolka 3mam kciuki, żeby było ok. Może masz niegrozne jelita, ja przez to ciepialam i wyladowalam na IP. A wy dziewczyny wstydźcie sie!!! Takie zaaferowane,ze nie wesprą koleżanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki
guziczek a dlaczego nie spirytus na pępek? jestem mama dwojki dzieci, zarowno corce jak i synowi długo nie chciał odpasc kikut pepowiny, nie pomagały zadne spraye itp dopiero po wyladowaniu na izbie przyjec gdzie kazano mi mocno czyscic pepek spirytusem wszystko doszło do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w 16 tygodnniu moze bolec brzuch macica sie rozciaga trzeba brac nospe magznez i nie panikowac bo ta wasza panika to wiekszosc objawow powoduje , druga sprawa pewnie jelita lkłują i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama dwójki ja też jestem za tym spirytusem nam też tym robiły nasze mamy i wszystko ładnie się goiło te spreje można stosować na ranki delikatne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
U nas odradzaja stosowanie spirytusu bo jest za ostry i zawiera w skladzie kwas salicylowy,ktory przechodzi przez skore do organizmu dziecka,a to nie jest wskazane,poza tym polane ranki szczypi . Moge polecic Octenisept w spraju ,w Polsce napewno tez w aptekach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
octenisept jest w polsce moja sistra go miala polzna w szkole rodzenia go polecila mamuski wybieracie sie do szkoly rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy mozna wyczuc bicie serduszka przez powloki brzucha? ja jak przyloze rece to wlasnie czuje takie czasami dosc mocne pulsowanie jak bicie serca,czy to mozliwe zeby to bylo serduszko dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie to przepona a raczej fala z tętniącej przepony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie to przepona a raczej fala ktora rozchodzi sie po powlokach brzucha i wewnątrz z tętniącej przepony jak juz nie bedziesz w ciazy to tez wyczujesz to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki
najpewniej to co wyczuwasz to czkawka octenisept owszem jest w Polsce, aczkolwiek jak pisałam czasem bywa zbyt słaby, zawsze mozna poprosic w aptece o rozrobienie w odpowiednich proporcjach zwykłego spirytusu, tak by nie szczypał dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U moich chłopaków pediatra kazała odciągać ta skórke.A na dzień dzisiejszy to nawet tam dotknąć się nie dadza.Najlepij jest to robić bo pod skórką jak się nie myje zbiera się taka biała maź ,nazywa się mastka. A ja na pępek stosowałam to fioletowe,trzeba delikatnie w środku w pępku patyczkiem takim do uszu wysmarować.Żeby nie śmierdziało i ładnie się goiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×