Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość gość
o ciazy farmaceuta www.farmaceuta.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
wymaz( cytologia i cos jeszcze) strasznie bolało i płakałam przy tym a póżniej zauważyłam krew... wkładała cos tam szklanego chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
a powiedz mi kazdy lekarz daje zdj malutkiego? i jak daje czy sa jakies koszty z tym zwiazane? i to nie lekarz robi badanie tylko pielegniarka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie lekarz robi mi USG i cytologie nie pielegniarka. Tak mi daje za kazdym razem zdjecie dzieciatka. Zadnych kosztow z tym zwiazanych nie ma. W UK chyba polozne robia USG ale w Polsce nie spotkalam sie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
a chodzisz prywatnie czy na ubez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslalyscie juz o wózku? podoba mi sie stokke ale b.drogi. Bawilam sie nim w sklepie i kilkoma jeszcze innymi i ten jest fenomenalny, stabilny, wysoki, wygodny i ladny, mam jeszcze ponad 6 mies by odlozyc kase. Licze ze rodzice i teściowie nam pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
hej dziewczyny dawno mnie tu nie było:) ale juz was doczytałam:) Pierwszy raz spotkałam się z tym że cytologia może kogoś boleć no ale są róźne progi bólu i różne przewrażliwienia. Co do tego pytania czy za wcześnie to nie na tym wątku:) my tu nie oceniamy i nie krytykujemy, każda z nas ma swoją sytuacje i chyba każda jak by się nad sobą zastanowiła i rozważyła wszystko za i przeciw to doszłybysmy do wniosku ze mozna by to bylo odłożyć:) Ale chyba wielu wpadek wśród nas nie ma...???? :) Co do wózka to jeszcze o tym nie myślimy ale nie planujemy kupować nowych rzeczy bo nas poprostu nie stać tylko pozbierać albo tanio kupic używane. Na rodziców za bardzo nie liczymy, było by miło gdyby zaproponowali pomoc w różnych aspektach ale raczej nie będziemy sie prosić:) Dziewczyny myślicie już o porodzie?? My pochwaliliśmy się już rodzicom i moja mama zaczęła nalegać żebyśmy przyjechali na poród i po porodzie do niej.. Twierdzi że ciezko mi bedzie samej i że wrecz nie moge zostac sama. A my raczej myslelismy wczesniej ze M wróci szybko do pracy żeby urlop móc wykorzystać później a ja zostane z dzieckiem w domu i w sumie ani przez chwile nie myslalam ze moglabym sobie nie poradzić... A teraz zgłupiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eniek ja chodze na NFZ, wszystko mam za darmo i badania robi mi lekarz :) Gosc ja juz myslalam o wozku z mezem i mamy juz wybrany :) Katherina ja narazie nie mysle o porodzie bo itak bede miala cesarke, wiec o czym tu myslec. A jak bedzie po to zobaczymy :) Na mnie goi sie jak na psie wiec bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
Karolona też mnie czeka cesarka i boje się jeszcze bardziej.. Dręczy mnie kwestia jaki szpital wybrać żebym się nie musiała wk****iac na pielegniarke której będzie sie wydawalo ze mi łaske robi przewijając mi dziecko a na 3 dobę wypiszą mnie do domu z noworodkiem z którym być może zostanę całkiem sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
a czemu będziecie miały cesarke? bo ja sie obawiam ze tez bede miała bo w pasie jestem za wąska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katherina ja mialam takie obawy tez na poczatku, ale dalam sobie na luz narazie... Bede myslala o tym blizej porodu :) Jedyne co wiem to jaki szpital wybiore bo tam polozna jest przyjaciolka mojej mamy, wiec opieke bede miala dobra :) Ja bede miala cesarke bo mam torbiel na mozgu i naturalny porod to dla mnie za duzy wysilek... Wiec juz wiem, ze na 100% cesarka bedzie nawet w papiery juz wpisana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta22065
Dziewczyny mam pytanie odnośnie piersi - ja jestem w 12 tyg i zauważyłam jakby mniej bolały. Nadal są nabrzmiałe i troche wrazliwe ale nie bola jak na początku. Jutro wizyta i nie moge sie doczekać aż lekarz powie ze wszystko ok. Czy wy tez macie tak z piersiami??? Dodam ze ja żadnych innych objawów nie miałam i nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
ja własnie nie wiem nawet jaki szpital i w jakiej miejscowości wybiorę... Chce zmienic gina aby miec swojego lekarza tam gdzie najczesciej przebywam i tam gdzie bede rodzic a nic nie wiem.... U mnie cesarka bo chorowalam w dziecinstwie i wysilek mógłby spowodować nawrot choroby. Uswiadomila mnie dopiero mama wiec z lekarzem nawet o tym jeszcze nie gadalam. Ale tyle sie pocieszam ze bede mogla sobie ustalic kiedy rodzę:) U mnie piersi juz nie dają o sobie znać:) a brzuszek juz troche widac -13 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mnie mniej bola piersi. Dokladnie jak u Ciebie, sa nabrzmiale, zeyly mam wypuklone, wieksze sutki nadal wrazliwe, ale juz nie bolesne. Wiec chyba to normalne. Ja na wizyte ide po nowym roku wiec tez zobaczymy co tam slychac :) Wiem napewno, ze dzieciatko jest prawidlowo rozwiniete i serduszko bije, bo musialam jechac do szpitala po swietach z plamieniem. Jednak moj lekarz zrobi mi dokladniej badanie i przestane sie denerwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
ja sie boje Cesarki bo po tym dwa tygodnie leżenia, a kto sie dzieckiem zajmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na tyle szczescie, ze moj lekarz tez pracuje w tym szpitalu co poloznai on przeprowadzi zabieg. Wiec jestem spokojniejsza na tyle ile to mozliwe. Pewnie jak przyjdzie do porodu to bede taka zestresowana jak nigdy. Ja jestem w 12 tygodziu i tez juz mam brzuszek zaokraglony, wiec pewnie jak moja mama bede miala ogromny brzucholek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
Ja w 9 a juz mam spory brzuszek, że musiałam wymieniać sukienkę na studniówkę... Z początku przytyłam ciazy potem schudłam a teraz znów przytyłam i to dosc sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eniek no lezenia to raczej nie bedzie chyba, ze ktos sie inny zajmie maluchem :) Po cesarce tez odrazu chca cie gonic do opieki nad dzieckiem, ale mozesz sie nie zgodzic. W domku juz nie polezysz. No i po cesarce po 3 dobach do domu juz wywalaja, jak nic sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
Ja jestem za wąska w biodrach, żebym mogła naturalnie urodzić... Ginekolog mi jeszcze nic nie mówił wiec nie wiem na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta22065
Dzięki, troche się uspokoiłam. Niedawno miałam zakażenie e-coli i brałam antybiotyk. Dlatego teraz wariuje... W pierwszej ciąży miałam wszystkie objawy a poroniłam - teraz nie mam żadnych i wmawiam sobie ze wszystko skończy sie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
Z chłopakiem jestem od ponad dwóch lat a jako narzeczeni od wakacji jesteśmy wiec gadania nie będzie ze sie oświadczył bo musiał ;D Jeszcze rodzicom nie powiedzieliśmy, choć mój chłopak sie cieszy bo i tak problemy miałam bo brałam silne leki na twarz (trądzik) i ginekolog mi powiedział, że co do ciazy to bd ciezko zajść po nich wiec to i tak cud, że bedzie maluch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katherina90 ja po porodzie z 2 miesiace mieszkalam u mamy,mąż byl na szkoleniu dlatego sie zdecydowalam i powiem ze mama bardzo duzo mi pomogla pokazala jak kapac itp a poza tym mialam swiadomosc ze jakby cos sie dzialo z dzieckiem,to mi pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
hej :) mnie też już piersi nie bolą ale są wrażliwe... Witam serdecznie nową mamusię :) kurcze zapomniałam ostatnio zabrać witaminy kilka razy, myślicie że to może mieć jakiś wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamama84
hej u mnie już widać brzuch :) ale jeszcze nie wierzę w swoje szczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc_S mysle, ze nic sie nie stanie jak pare razy nie wzielas witamin. Malenstwo wyciagnelo sobie z Twojego organizmu :) Kamama ja tez nie moge uwierzyc jeszcze, ze mam w brzuchu maluszka :) Chyba jak urodze to dopiero uwierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
codziennie jem owoce - więc jakieś witamy są :) no dziewczyny mamy kochane maleństwa... Karolina 24 na jakie imiona się zdecydowaliście jeśli mogę zapytać, a chciałabyś się pochwalić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas byl podzial rol ja wybralam dla synka a maz dla corki :) Dla synka Dorian a dla coreczki Liwia :) Jednak dyskusja byla burzliwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
u nas były propozycje Paulina, Patrycja, Filip i Mikołaj - ale jakoś do żadnego nie jestem jeszcze przekonana... Skąd takie pomysły u Was na imiona? nie słyszałam takich jeszcze chyba - ale ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×