Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Mnie jeszcze nie dopadło, pewnie dlatego, że nie miałam ochoty na nic, jeszcze niedawno, tylko czekać jak i mnie dopadnie szał szykowania miejsca dla dzidzi. :) Naczytałam sie o waszych problemach z jedzeniem i współczuję wam okropnie, mam nadzieje, że wam w tym miesiącu już przejdzie i będziecie wsuwały za dwoje ;) O porodzie staram się nie myśleć i nie słuchać, nie chcę się nakręcać. Chcę znać tylko istotne rzeczy, które powinnam wiedzieć i to wszystko, bo i bez tego mam okropne sny :) i ja się dopiszę do tabelki: NICK.....TP......PŁEĆ....WIEK....WOJ. PaulaSalon...03.07.....synuś....26...świętokrzyskie moniaszka_1986.......05.07.....córa......27..dolnośląs kie Słodka Lili..05.07...?...30......podlaskie kamilka326....06.07...?....22.....podlaskie Mala929.......07.07..?...22....śląskie madźź............11.07....?......19....lubelskie SoWa2..........12.07.....??......29....podkarpackie gość_S........13.07....?....24......śląskie Salvaje.........15.07.......SYN....19......śląskie Olinka 86.......15.07....?.....27....małopolska Ulalalaa..........16.07.....?.......25....dolnośląskie& amp; amp; lt; br /> lipiec2014......19,07.......dz.....32........slask cheeky brown..24.07..syn..26..malopolska jola2014..........26.07.....?.....29..........śląsk Stokrotka100krotka 27.07. Synek 29 śląskie maarcysiaa.....27.07.......?......27......łódzkie Karolina 24.......14.07.....synus......24...dolnoslaskie Ewka01722.......15.07.....?...........24....kuj-pom Alka00................22.07......?.........27.....pomorsk ie Magdalena208.....21.07.......?........26.....dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszka1986
dziewczyny z dolnego sląska(bo widze ze jest was troszke) z jakich miast jestescie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff nadrobiłam te kilka stron :) nie wchodziłam wogóle na kompa bo mnie tak łeb boli od kilku dni że nic nie moge zrobić, nawet gdy wstanę mam wrażenie że zemdleję a w głowie takie ciśnienie jakby mi miała głowa eksplodować. za niedługo ide do rodzinnego i zobaczymy jak coś to pojadę na Izbę na badania bo co rodzinny może,,, apap da i tyle. Co do porodu ja mam lekarza spoko i jak bym chciała cc to mi zleci ale ja nie chcę. oglądałam cc na youtube albo z tv w "porodówce" i bardzo mnie przeraża ta rana, operacja i to gojenie się tak głębokiego cięcia przez kilka warstw. Z opini juz rodzących wolę się pomęczyc chwilę a potem zapomniec o bólu niz po porodzie jeszcze z tym bólem kilka dni chodzić. x PaulaSalon...03.07.....synuś....26...świętokrzyskie moniaszka_1986.......05.07.....córa......27..dolnośląs kie Słodka Lili..05.07...?...30......podlaskie kamilka326....06.07...?....22.....podlaskie Mala929.......07.07..?...22....śląskie madźź............11.07....?......19....lubelskie SoWa2..........12.07.....??......29....podkarpackie Lucy234..........12.07.......?.......29.........podkarpack gość_S........13.07....?....24......śląskie Salvaje.........15.07.......SYN....19......śląskie Olinka 86.......15.07....?.....27....małopolska Ulalalaa..........16.07.....?.......25....dolnośląskie& amp; amp; amp; lt; br /> lipiec2014......19,07.......dz.....32........slask cheeky brown..24.07..syn..26..malopolska jola2014..........26.07.....?.....29..........śląsk Stokrotka100krotka 27.07. Synek 29 śląskie maarcysiaa.....27.07.......?......27......łódzkie Karolina 24.......14.07.....synus......24...dolnoslaskie Ewka01722.......15.07.....?...........24....kuj-pom Alka00................22.07......?.........27.....pomorsk ie Magdalena208.....21.07.......?........26.....dolnośląsk ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie :) Ból głowy "wyleczony" Apapem, ale teraz przyplątało mi się paskudne rozwolnienie, chyba grypa żołądkowa :( Zdycham :( Faktycznie, dużo tu nas z Dolnego Śląska. Ja jestem ze Świdnicy. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! ja juz odrobiona z obiadkiem lecimy za chwile na spacerek bo piękna zima u nas córa uradowana:) eniek nie nie mam żadnych krost na brzuchu. a swędzą może to od kremu na rozstępy jak używasz! antoinette ściskam mocno w chorobie!!:) pij dużo wody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
hej dziewczyny:) widze nową tabelke:) dopisałabym sie ale nie wiem do konca na kiedy mam termin.. Jeszcze nie rozmawiałam z lekarzem o cc a to ponoc jest najczesciej 7-10 dni wczesniej no a tak naprawde naturalnego porodu tez mi nie wpisał do karty wiec orientacyjnie wyznaczam sobie termin na podstawie internetowych kalendarzy i odejmuje tydz:) no ale i tak wychodzi ze jestem bardziej czerwcowa niz lipcowa:) Aktualnie jestem w 17tyg, 4 dzien i z moich metod obliczania wychodzilo by ze bede mamą koło 20-24 czerwca:) Brzuch już mam duży chociaż i tak byłam lekko zaskoczona jak jedna pani w autobusie na mój widok sie od razu przesunęła a potem poruszyła temat dzieci a jeszcze bardziej jak kierowca busa otwprzył przede mną drzwi z przodu i posadził mnie na miejscu obok siebie mówiąc że pewnie wygodniej z przodu niż jak żuca z tyłu:P jak sie potem okazało pan był z branzy medycznej:) ale chyba nie byłam swiadoma że nawet w płaszczu tak juz widac:P W sumie to kolezanki z roku nie wiem czy sie domysliły czy nie bo zadna wprost nic nie mówi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
a tak wogóle jak sie czujecie? Wziełam sie za pożadki w szafie i coś nie moge dokonczyc postu:) dziś miałam wrazenie rano ze poczułam ruchy ale nie wiem czy sobie tego nie wmawiam:( chyba poprostu bardzo chciałabym juz cos poczuc zeby wiedziec ze te małe żyje i sie rozwija:) bylabym chyba spokojniejsza:)w każdym razie byłam w takim pół snie i poczułam takie 2-3 delikatne puknięcie ale nie wiem czy to nie było poprostu moje tętno.. Kiedyś mialam takie odczucie na udzie, czułam takie mocne pulsowanie tętnicy i to było podobne, takie 2 3 ruchy z przerwami po kilka sekund i potem już nic.. Wiec sama juz nie wiem.. Ech pójde na usg, poznam płeć i bede wiedziała ze wszystko okej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
katherina90 - kiedy masz wizytę? ja nie czuję jeszcze ruchów więc nie powiem Ci jak to jest ale z tego co dziewczyny opowiadają to jakoś tak podobnie to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
może porpostu za mało zwracam na to uwage na codzień a jak już zwróce to chciałabym od razu poczuć bóg wie co... W przyszłym tygodniu będę dzwonić i sie umawiać, niestety u doktora do którego chodze jest tak że sie dzwoni dwa dni wczesniej i umawiają od razu tam gdzie doktor ma chwile luki.. Wkurza mnie to troche, wlasciwie to ide do niego ostatni raz po wyniki badan i przechodze do innego poleconego przez szwagirke ktory pracuje też w szpitalu gdzie bede rodzic.. No chyba ze ten nowy nie bedzie mial usg to bede na usg chodzila do pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka 86
Cześć kobity!Wczoraj po wizycie u lekarza już nic nie pisałam bo byłam padnięta i chciałąm się jak najszybciej położyć.Otóż moje krwawienie było spowodowane krwiakiem który powstał ni przypiął ni wypiął.Tym ostatnim sexem poruszyliśmy go i stąd ta krew.Lekarka póki co kazała mi leżeć cały czas, przepisała luteinę 2X1, i tabletki na polepszenie krążenia krwi w org. Za tydzień mam wizytę u mojego doktora,takze nawet fajnie sie składa,niech on to swoim okiem jeszcze dokładnie wybada.Ale co się stresu najadłam to moje.Nie lekceważcie żadnego krwawienia,nawet tego najmniejszego.To w końcu lekarze są od tego żeby nam pomóc.Widzieliśmy też na usg naszą dzidzię,rany jaka ona kochana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
ja wyczekuję na te ruchy :) ale od dwóch dni wydaje mi się że strasznie mi brzuch urósł, no i dziś moja waga pokazała pierwszy raz o 0,5kg więcej niż zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinka, ja też w grudniu dostałam plamień i okazało się jak u Ciebie, że to krwiak. Rozumię Cię ile strachu się najadłaś, bo ja też spanikowałam okropnie. Jednak mnie zostawili w szpitalu, też brałam luteinę i nospę doraźnie gdy bolało. Tak się bałam, że chciałam codziennie mieć usg żeby się upewnić że serduszko bije. Teraz już wiem, że to bardzo częste, że powstają krwiaki. Od tego czasu dostałam zwolnienie i do końca ciąży będę je dostawać.. Katherina, ja też już wyczekuję ruchów, dziś nad ranem intensywnie o tym myślałam, niestety jeszcze nie pora. Chciałabym czuć już dzidzie codziennie, żeby nie wyczekiwać usg, aby potwierdzić, że wszystko ok. Właśnie, dziewczyny ile przytyłyście? Ja ważę 5 kg więcej niż przed ciążą. Ja mieszkam 45km od Wrocławia moje drogie dolnoślązaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
ja się ważyłam dzis rano to pokazała kg mniej niż ostatnio ale tej wadze nie woerze tak do konca.. Z ostatniej wizyty u gin wynikało że przytyłam niecałe dwa kg ale to bylo prawie 2 tyg temu wiec podejrzewam ze teraz moze byc kolo 3 na plusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez krwawilam na poczatku, byla to chwilka, ale czystej krwi :O poszlam na IP i tam niby odkryli, ze jest jakis obszar, ktory moze odpowiadac krwiakowi. Pozniej juz nie krwawilam w ogole. 3 dni w szpitalu i potem lezenie. Po dwoch tygodniach lekarz powiedzial,ze moge robic co chce ;) Nie wiem czy to byl ten krwiak w koncu czy nie, ale wazne,ze juz nie krwawie :) Na wadze mam 5 kg na plusie :O ale ja rzucilam palenie na poczatku, co tez pewnie ma wplyw na wage i objadalam sie na poczatku fast foodami i pizzami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
witam się i ja :) syndrom wicia gniazdka ;) fajne, ja chyba nie mam co uwijac bo dopiero co się wprowadziliśmy, domek jest świerzy, czyściutki, wysprzątany i pachnący, wszystko mamy nowe. nawet odruchowo pomalowaliśmy przy sypialni jeden pokoik na takie jasne latte dla dzidziusia, wstawie biale mebelki i gitara :) jeśli będzie chłopczyk to zaopatrzę się w niebieskie dodatki a jeżeli jednak dziewczynka to może skusze się na nieco rózu.. x przytyłam już 4kg więc z 45 na 49 i na razie waga nie przekracza 50, ale myśle ze to już na dniach, bo apetyt mam nieziemski :P zastanawia mnie jednak ten brzuch, bo nadal go nie mam a wy piszecie, ze już są spore. zapytam 30st na wizycie u gin czy wszytsko jest ok, bo zaczynam się martwić :( w sumie jak dobrze pojem to staje się wzdęty, ale nawet wtedy gdy stoje bokiem do lustra to go nie widze x na obiadek dzisiaj będę smażyła dorsza i do tego frytki, kapusta czy wy tez w pt rezygnujecie z mięsa? mnie tak jakos od dzieciństwa zostało, zawsze mama wprowadzała post i mi tez tak zostało, zazwyczaj mamy wtedy rybę, frytki, czasami warzywa, ziemniaczki i jajko, a innym razem placki ziemniaczane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
salvaje a ty teraz jestes kolo 15 tyg, tak? Powiem ci ze nie masz sie czym martwic to kiedy widac brzuszek to bardzo indywidualna sprawa:) chociaz c***owiem ze jak ja jechalam w 13 tyg do rodzicow to bylam swiecie przekonana ze nic po mnie nie widac:) a jednak mama od razu zczaiła:) my siebie widzimy na codzien i mozemy tez tego nie dostrzegać:) ja widze po sobie bardzo dużą różnice tak od 2 tyg:) a od paru dni to wogóle:) na wieczór wyglądam jakbym byla w 6 mc jak pojem :) no ale to juz prawie 5 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salvaje ja też nie mogłam się doczekac brzuszka tym bardziej że nie miałam objawów także wcale nie czułam że jestem w ciąży a własnie w ciągu tego tygodnia dość wyraźnie mi brzuszek skoczył, wczesniej było minimalnie a teraz od ostatniej soboty wystaje juz spory. kończę już 15 tydzień. więc i na Ciebie przyjdzie moment że nic nic a nagle brzucholek wystrzeli :) ja dalej na apapie, biorę 2 dziennie bo nie chcę przesadzić, jak sie ból utrzyma to pójdę do neurologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
15tc i 3 dni czyli nie mam co panikować z tym brzuchem? tak trochę się zdziwiłam,ze piszecie o nim a u mnie nikt go nie widzi nawet ja sama... już zaczęłam głupoty wymyślać, tylko może to głupie, ale bardzo bym chciała mieć brzuszek, nie wiem czy taka zachcianka jest normalna i inne kobitki tez by chciały,ale ja już się nie mogę doczekać, chce go dotykać, głaskać, chce go po prostu mieć i się tym cieszyć :D x spokojnie do 3-4 apapów możesz brac na dobe i nie przecholujesz, aczkolwiek nie ma co się kidla dni non stop nim fszerowac by pomagał na chwile, a przyczyna bólu może być zupełnie gdzie indziej i konieczny będzie lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
spokojnie :) są kobiety które bardzo długo nie mają widocznych brzuszków niemal że do końca:) ja pod tym wzgledem mialam dwie skrajne podejscia:) jedno że chce przyjsc z dużym brzuchem na zajęcia z dnia na dzien aby wsyzscy sie dziwili :P a drugie że nie chce dużego brzucha wcale i chce sie tylko martwic ze go nie ma:) niestety sprawdza sie wizja pierwsza, brzuch nie jest jeszcze az tak duzy a juz czuje jak mnie ugniata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też troche ugniata np jak zawiązuję buty czy kucam, ale to jeszcze nic, jak bedziemy w 9 miesiącu to sobie wtedy porozmawiamy jak to z naszym sięganiem do ziemi hehe. na szczęście będzie lato i bedziemy tylko japonki mogły wsuwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
Lucy masz racje:) będzie lato :D az mi sie przyjemnie zrobiło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
hej wam :) ale dzis jest zimno normalnie myslalam ze mi nos odpadnie hehe :P co do brzucha to ja juz mam duzy bo kazy sie gapna ze w ciazy jestem hehe :P a to u mnie juz 16 tydzien i 1 dzien :P ogolnie to sie czuje dobrze oprocz tego ze uplawy mi sie zmienily na zolto-zielone czyli cos jest nie tak i znowu trzeba sie wybrac do lekarza bu :( ale jestem glodna ide sobie cos zrobic do jedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez już nie mogę się doczekać lata :D Trochę Wam zazdroszczę większych brzuszków, bo u mnie nic się nie pokazuje. W pierwszej ciąży brzuszek zaczęło mi widać gdzieś dopiero w piątym miesiącu, myślałam że teraz będzie inaczej, ehh. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
lato??? hmn.. u mnie jeszcze zimy nie było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
dziewczyny, nie uwierzycie co mi wyszło! wystraszyłam się i wzięłam szybko wizyte u dermatologa na brodzie wyszedł mi w południe taki podskorniak, ze szok, nie dość ze mega wielki to przy dotyku tak bolesny, ze myslalam ze umre :( dermatolog nic mi w sumie nie przepisala, bo sterydow ani antybiotykow nie można w ciąży, wiec dostalm coś na bazie krzemu i tym mam smarować i nie dotykać. ale ja oczywiście nie wytrzymałam i zdecydowałam się na własną reke pozbyć dziada. efekt taki, ze pół brody wygląda jakby mi czołg przejechał.... dr uświadomiła mnie, ze takie dziwactwa w ciązy to czesta przypadłość i mogę się spodziewać jeszcze nie raz takich niespodzianek :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja dzis bylam u lekarza moj bobas ma juz prawie 10 cm.... no i okazuje sie,ze raczej to bedzie dziewczynka.... a nie jak przeczuwalam od poczatku ciazy,ze chlopczyk... na razie jestem w lekkim szoku i nie dowierzam...ale i tak sie ciesze, bo najwazniejsze,ze jest zdrowe i dobrze sie rozwija... dzisiaj lezala sobie do gory nogami i machala nogami jak ją podglądalismy :):) moglabym patrzec bez konca, dobrze ze mam zdjecie to sobie zagladam :) milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maarcysiaa
Witam mamuśki :) U mnie wicie gniazdka musi poczekać bo budujemy dom i mamy nadzieję że zdążymy się wprowadzić zanim urodzę. Ale w głowie już układam jak wszystko ma wyglądać. Magdalena208 ja też czekam na ruchy by codziennie czuć że jest wszystko ok. Można kupić sobie detektor tętna płodu by samemu podsłuchiwać serduszko dziecka, ale doszłam do wniosku że wytrzymam jeszcze te kilka tyg, a jak będę wyczuwać ruchy to już będzie łatwej przetrwać od wizyty do wizyty :) Przytyłam ok 3 kg, a brzuszek wygląda cały czas jakbym się przejadła ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Powiem wam ze mnie brzuch ugniata nawet jak siedze np. na krzeselku bez oparcia.. :-/ w pracy mam takie :-/ to musze co jakis czas podsuwac je pod sciane zeby sie o nia oprzec i troche poluzowac brzuch ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
hej :) salvaja nie potrzebnie sie tak wystraszylas tego syfka:) mi juz chyba z 5 od poczatku takich wyskoczylo tylko ich nie ruszalam wogole i nie byly duże, tak na 3 mm może. No i dlugo siedzialy ale tak po 2-3 tyg schodzily same. Dziewczyny juz wiem ze to co bylo wczoraj rano i byc moze te ruchy ktore mi sie jakis czas temu snily byly prawdziwe:) wczoraj na spokojnie sie polozyłam i jak chwile polezalam to poczułam ruchy:) niektóre wogóle niewyczuwalne z zewnątrz, inne jak puls albo bicie serca- tylko oczywiscie pojedyńcze nie regularne:) a inne ewidentne kopniaki:) az dziw ze wczesniej tego nie zauwazylam:D ze dwa razy aż mi palec podskoczył jak kopnęło:D ech aż sie popłakałam :P dobrze wiedziec ze tam sie sobie rozwija :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×