Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Gość gwiazdkagda
A pytałyście jeszcze o poród , ja będe rodziła sama- mąż był przy narodzinach córci 4 lata temu i bardzo dzielnie to zniósł - przecinał pępowine , był od początku do końca przy mnie i jestem z niego bardzo dumna :) Co prawda w pierwszej fazie porodu jak miałam podłączoną oxytocyne to mąż był pomocny tylko aby chodzić ze mną do toalety i pchać wózek z pompą , również jak potrzebowałąm położnej to ganiałąm go do dyżurki , w drugiej fazie stał obok mojej głowy i trzymał za rękę a po porodzie jak byłąm zszywana to mąż robiłakurat zdjęcia naszej córci. Po porodzie kazali mi iść pod pop prysznic i wtedy też mąż był bardzo pomocny - położne mówiły żę wtedy bardzo często dochodzi do omdlenia dlatego potrzebny ktoś do asekurowania. Po prysznicu położyli mnie na łóżko dali cócię do nakarmienia i maż też mógł być przy mnie jeszcze jakąś godzinkę a potem wyprosili go już do domku:) Fajnie mieć kogoś bliskiego do pomocy jak się rodzi- zwłaszcza swoje pierwsze dziecko, zaznaczę również że na każde badanie w czasie porodu mąż był wypraszany za drzwi . Drugie dziecko będę rodziła sama ze względu na to że mąż będzie musiał zająć się naszą córcią w domku- zastanawiam się czy poprosić mamę aby była przy mnie ale to jeszcze do przemyślenia- mam cichą nadzieję że to drugie dziecko jednak urodzę duuuużo szybciej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdkagda
Co do puchnięcia nóg to i ja zauważyłąm niestety żę buty ciaśniejsze się zrobiły- podobno to bardzo niebezpieczne więc pamiętajcie wspomnieć o tym na następnej wizycie u gina. W pierwszej ciąży stopy spuchły mi strasznie ale dopiero w dniu porodu i był takie prawdziwe słoniowe że nawet klapki prysznicowe w szpitalu ledno wchodziły:( Wszystko zeszło dopiero w 10 dobie po porodzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdkagda
Pisałyście że bolą Was żebra , ja czuję ból dopiero jak siedzę na krześle przy kompie - wtedy chyba córci niewygodnie i dlatego dostaję akurat po żebrach. Od kilku dni córcia jest dużo bardziej aktywna w brzuszku, podskakuje , wierci się tak że często muszę zmieniać pozycję z bólu. MałaMi współczuję z tym mieszkaniem, bardzo ciężko jest znaleźć coś odpowiedniego- bo albo za małe albo koszty za duże, czasem właściciele to buraki i np nie chcą wynajmować rodzinom z dziećmi... my dlatego z moim m dwa lata temu brałąm szybki ślub cywilny aby załapać się na rodzinę na swoim i skończyliśmy z kredytem ale przynajmniej własnym m. Co prawda bardzo małe i już nam ciasno - strasznie żałujemy że nie kupiliśmy wtedy trzech pokoi - teraz już niestety za późno:( Dlatego jak ktoś planuje zakup mieszkania to radzę porządnie się zastanowić czy nie lepiej trochę dołożyć i kupić większe:( MałaMi życzę Wam oczywiście szybkiego znalezienia wymarzonego mieszkanka abyś mogła spokojnie przygotowywać się na narodziny malutkiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdkagda
aaaa jeszcze raz wrócę do tych badań aspat i alat bo chyba coś pomyliłam , już nie pamiętam teraz dokładnie ale faktycznie był one albo na krzepnięcie albo tak jak ktoś wyżej napisał wątrobowe. Jeśli się mylę to od razu przepraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uciekajacapannastara
hej dziewczyny :-) Nie wypowiadałam się tu wcześniej, aczkolwiek trochę podczytywałam... ;P Ja mam termin na 1 maja i moja mała też główką do dołu jest ułożona :) i tak jak piszecie o bólu żeber to to jest okropne, ale dla mnie gorszy jest ucisk na pęcherz ;P tak kilka razy z rzędu i mam wrażenie że zaraz się posiusiam haha :D ja jeszcze nie puchnę na szczęście ale mam słabą morfologię biore żelazo dodatkowo do witamin. Poza tym globulki bo jakaś grzybica się przypałętała nie wiem skąd bo nigdy nie miałam :O i tabletki wzmacniające żyły może hemoroidy dadzą mi spokój i żylaki... Chociaż na wewnętrznych udach zauważyłam małe popękane naczynka fioletowe :( ale fakt że są prawie niewidoczne tylko z bliska je widzę. Wy też bierzecie tyle tych różności? ;P jak Wasze zdrowie i wyniki?? ja zaraz ide po najnowszą morfologię i mocz, we wtorek wizyta. No zobaczymy co dała kuracja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uciekajacapannastara
ASPAT i ALAT są wątrobowe :-) miałam robione również koło 18 tygodnia ze względu na dwutygodniowy bardzo bolesny ucisk w boku prawym, jak wyrostek czy coś, to był najgorszy ból i nikt nie wiedział co jest, nagle zniknął i jest ok. Ale to był najgorszy okres ciąży... Te 2 tygodnie w bólach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Hej dziewczyny :) Ja też biorę żelazo bo od zawsze miałam problemy z anemią, dała mi spokój jak przytyłam ale w ciąży wróciła ze zdwojoną siłą. Teraz jest już ok i żelazo biorę co drugi dzień. Poza tym miałam problemy z pęcherzem i w moczy mam zawsze dużo czerwonych krwinek ale to przez kamicę nerkową, której nie zdążyłam porządnie wyleczyć przed ciążą. x Pisałyśmy tu ostatnio o ubraniach na wiosnę i pochwaliłam się Wam, ze zamówiłam ponczo na allegro. Niestety pierwszy raz tak mi sie trafiło, że to był nieuczciwy sprzedawca i w końcu po interwencji allegro maja mi odesłać pieniądze ale zostałam bez kurtki :( Muszę coś pomyśleć po niedzieli bo zimowa już ledwo się dopina na brzuchu a poza tym jest coraz cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie kolejny dzień walki z pokojem dla córci, robieniem miejsca w komodach i szafach i praniem :) Co do wyników, od początku ciąży bez zastrzeżeń, tylko tak jak pisałam kiedyś, raz miałam wynik PH moczu podwyższony, ale to piję dwa razy dziennie herbatę żurawinową i wynik jest idealny. Biorę witaminy Femibion Natal 2 Plus i jest ok. Raz zmieniłam na Pharmaton Martuelle, brałam trzy dni i trzy dni po nich wymiotowałam. To nie są witaminy dla mnie. Jakie witaminki bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Teraz biorę witaminer, wcześniej brałam falvit mama ale niedobrze mi było po nich i wymiotowałam kilka razy. Co prawda było to na początku ciąży więc nie wiem, czy to była wina proszków ale wolę nie sprawdzać. Poza tym były ogromne i trudno było je połknąć, te są lepsze. x Dziewczyny wstyd się przyznac ale nie mogę znaleźć tego, jak polecić ten serwis radamam, żeby dostac te punkty za polecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od samego początku miałam wyniki dobre, ostatnio się zdarzyło,że w moczu mi wyszło coś nie tak,ale Pani gin stwierdziła,że to zapewne wina złego pobrania i nic nie przepisywała dodatkowo,tylko zaleciła ponowne zrobienie wyniku,pobrałam już prawidłowo i wyszło,że wszystko jest ok :)) xxx Ja biorę LadeeVit xxx gość26majj jak wchodzisz na główną stronę radamam.pl to na samym dole masz "poleć innej mamie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj walczę ze stroną radamamam.pl. Albo ja jestem jakaś dziwna albo ta strona. Nie mogę się z niej wylogować. Porażka. Nawet nie mogę znaleźć napisu WYLOGUJ. Masakra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uciekajacapannastara
gosc26maj - to jesteśmy w podobnej sytuacji z anemią. Ja też mam całe życie co to za diabelstwo ;P O. Ponczo :) ja też poluję ostatnio bo kurtki za małe w brzuszku, ale szukam w sklepach bo jestem niecierpliwa i nie chce mi sie czekać aż przyjdzie ;P a to praktyczne, długo chodzić w tym możesz teraz na jakiś ciepły swetr a nawet latem w chłodniejszy wieczór można zarzucić, fajna rzecz ;-) Redka ja miałam brać femibion ale kosztował 60 zł a do tego tabletki na żyły wykupiłam i byłby to wydatek rzędu 120 zł... No i wizyta do tego... Więc wzięłam tańsze witaminki, ale nie pamiętam nazwy a wstać z łóżka mi sie nie chce ;P tymbardziej że jestem chora... :( a muszę wstać i po wyniki iść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi nie martw się.. ja np jak wejdę na jednej przeglądarce na radamam.pl jestem zalogowana,ale jak chcę coś zrobić na tym koncie to mnie wylogowywuje i nie mogę się już potem zalogować,dlatego muszę korzystać z innej przeglądarki,żeby coś porobić na tym koncie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój wkurw sięga już zenitu. Mam drugiego maila i chciałam sobie wysłać zaproszenie. Owszem wysłałam ale z tamtego konta mnie nie wylogowało. Przyjęłam zaproszenie i już nie wiem co naknociłam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciekajacapannastara fakt, że Femibion jest dość drogi w porównaniu do innych tabletek, ale ja się po nim świetnie czuję. Po tej zmianie na Martuelle to się boje zmieniać. Musze tylko komuś oddać Martuelle, bo szkoda żeby się zmarnowała, zjadłam trzy tabletki więc niech ktoś skorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Dżoana dzięki za pomoc :) x Ja nie chce kupować nowej kurtki bo mam dwie - jedną z naturalnej skóry, mam już 3 lata i jest w super stanie (ponad 5 stówek za nią zabuliłam więc jeszcze mi posłuży) i jedną mam taką kurtkę-marynarkę, kupiłam rok temu więc też jeszcze jest jak nowa, kolejna jest mi po prostu niepotrzebna. A w sklepach czy na rynku jakoś nie trafiłam na żadne ponczo, ani jednego nie było! Mam takie od mojej mamy ale ja chciałam zakładane przez głowę, ona ma takie z rozcięciem i jak zakładam na skórzaną kurtkę to się ślizga oczywiście, boję się, że mi spadnie kiedyś i je zgubię :D Ale liczę, że szybko się ociepli i będę mogła chodzić w rozpiętej kurtce po prostu. Nie chcę się przeziębić więc póki co wbijam się w zimową ale to już chyba niedługo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam Femibion od początku. Teraz biorę Tardyferon na anemię i jak mi się przypomni to wezmę Femibion ale mój mąż mówi że już nie muszę brać. Gość26maj ty bierzesz Vitaminer? Wiem że jest to wersja Prenatal ale zawiera trochę tych witamin. Mój lekarz kręcił nosem jak na zajady chciałam wit B. Z łaską się zgodził jak już nic mi nie pomagało. Ale kazał uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Tak, vitaminer prenatal. Nie kosztuje dużo a czuję się po nim o wiele lepiej niż po falvicie. Na anemie też biorę tardyferon. I jeszcze oprócz tego gin kazał mi brać wit. d3 1000 j.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę przeorganizować te wszystkie fatałaszki dla małej. Nic mi się nie mieści. Policzę to przy okazji. Aż jestem ciekawa. Aaa i zmieniłam zdanie co do wózka. Postawię jednak na praktyczność. Wezmę lekki wózek ze skrętnymi kołami. Chyba Roan Teo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi to ja mam teraz miejsce tylko ubranek brak :) fajny wózek, podoba mi się. A jaki kolor będziecie kupowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore elevit pronatal i jestem zadowolona z tych tabletek dodatkowo lekarz przepisal mi zelazo:) dla dziecka mam juz prawie wszystko tylko pampersy i kosmetyki musze kupic:) a dla siebie to szlafrok i kapcie do szpitala no i wkładki laktacyjne mi brakują..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bire Tardyferol, od początku ciąży i dalej mi to lekarz przepisuje,. Jeszcze wczesniej bralam omega med ale nie dosc ze drogi to tabletki welkie i aż dwie różne w jednym opakowaniu, a mam straszny problem z połykaniem tabletek;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Ja brałam femibion ale się przerzuciłam na vita miner prenatal + DHA , Aspat i Alat to inaczej GOT i GPT i głównie chodzi w nich o pracę wątroby. Myślę ja ,że może mieć to związek z ew zaburzeniami związanymi z uciskiem. Mi tak córki cisły wątróbkę,że nie wyrobiłam i przy młodszej pojechałam do szpitala. Tam się dowiedziałam tak może być i przepisano mi jakieś leki.Poleciałam do apteki i dobrze,że koleżanka miała dyżur bo te leki cholernie mocne i dla ciężko chorujących więc sobie darowałam.I oczywiście po porodzie przeszło jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśmy kupili szary wózek. Co prawda z USG wychodzi, ze dziewczynka ale w razie gdyby na porodówce okazał się syn (a ostatnio taki przypadek był u mojej znajomej) to nie będę się martwiła nie trafionym kolorem, a może i na kolejne dziecko zostanie. Pozostałe akcesoria dla dzidzi kupujemy w kolorach ecri, od ubranek po wyposażenie łóżeczka. Szykuję się dziewczyny na pierwsze zajęcia w szkole rodzenia. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tardyferon, sorki;p. Ja. Tym logowaniem i wylogowywaniem z radymam tez mialam problem, wlasnie najlepiej używać dwóch przeglądarek;). Ja sie dzis wybralam do sklepu dzieciecego ale że nie wiedzialam ze tam pojde to nie mialam przy sobie mojej listy to tylko kupilam pare rzeczy, trzeba znow się tam wybrać. Ale po tej wyprawie mam wszystkie wnetrznosci skopane;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chociaż bym miala miec córkę to i tak kupilabym wózek w uniwersalnym kolorze,. Zreszta wkurza mnie to przypisywanie kolorow do płci, jak ubiore małemu cos różowego to juz tak w podświadomości będzie dziwnie wyglądał:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weźcie nie straszcie. Ja wszystkie ciuchy mam typowo dziewczęce! Będą jaj jak się urodzi chłopak... Nelka a co tam ciekawego kupiłaś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn które mają konto na radzie mam. Jak dodałyście link to jak długo czekałyście na jego akceptację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocyk flanelowy, butelke antykolkową z aventu, jednak chlopcy czescie miewaja kolki a ta butelka jakas magiczna do uspokajania dziecka w nocy;p i dla siebie podklady i wkładki laktacyjne. Wolałam więcej nie brać, tak mi się oczy na wszystko świeciły ale wole mieć liste i kupowac z umiarem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×