Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinkA1232

Czekające na pozytywny test ciążowy 2014

Polecane posty

Marta może jeszcze za wcześnie i dlatego nic nie widac. Spokojnie zrób test z krwi tzw bete i bedziesz wiedziala dokladnie. Momi nie ma za co ;) laurka dobre podejscie ;) Czekającanacud ja też jestem przerażona bo wracam 2dni przed świętami. Gdzie sprzątanie gdzie gotowania i zaakupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Musiałam to napisać dziewczyny bo kurcze takie jest moje zdanie. też jestem śpiąca w ciągu dnia ale co mam zrezygnować z pracy iść na zwolnienie??po co? to się da obejść trzeba się czymś zając, wiaodmo można poleniuchować raz w tygodniu ale codziennie??? szkoda by mi było życia bo nawet bym sie tą ciążą cieszyć nie mogła jakbym całe dnie spała.a tak "chodzmy" z dzidziusiem do pracy na spacery,do sklepu do znajomych i wszystko mu opowiadam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
Ciąża to nie choroba - prawda, ale stan odmienny :) zazdroszczę tym co mają powera do działania i dużo energii, ja sie w pierwszych tygodniach nie zaliczam do tych osób :) i nie mam zamiaru mieć z tego powodu najmniejszego wyrzutu sumienia :D Jak nie można wejść do kuchni bez odruchu wymiotnego to ciężko choćby wynieść śmieci czy mężowi obiad ugotować i powtarzanie, że ciąża to nie choroba raczej nic mi w tym wypadku nie pomaga :D Moja mama ma za sobą 4 ciąże, w każdej czuła sie inaczej, w jednej mogła góry przenosić, a w innej rzygała przez 9 miesięcy, ten sam organizm a zupełnie różnie reakcje na ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja dzis padam na twarz po calym dniu pracy, glowa mnie straszliwie bolala, ale grzecznie wzielam apap , bo moga go brac kobiety w ciazy a kto wie co tam u mnie w brzuchu sie dzieje:) Brzoskwinka i Martucha do was mam najwieksze przeczucia. Martucha gratuje cierpliwosci, ja na twoim miejscu testowalabym chyba codziennie :P jutro juz sroda, pewnie bedzie mnie kusil test , ale nie ! nie dam sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającanacud
Ja doskonale wiem, że na początku ciąży to w sumie odczucie porównywalne do bóli podczas @. Jednak ja mam jeszcze to, że mam astmę i problemy z sercem. I umie każde zmiany w organizmie powodują gorsze samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, Martucha, podziwiam Twoją wytrwałość, ale domyślam się też, że nie jest Ci łatwo z taką niepewnoscią. Może jednak naprawdę to ciąża, a nie wydłużony cykl. Oby takbyło. Dziewczyny, a powiedzcie mi ile kosztują badania krwi, które warto zrobić jak się staram o dziecko? Lekarz wypisał mi jakieś na kartce, ale nie pamiętam dokładnie, co tam było. Napewno prolaktyna, progesteron i chyba tarczyca, ale jakoś tak jak z nim rozmawiałam, to nie zalecał mi tego, tylko ja Go zapytałam i odniosłam wrażenie, że On myśli, że to nie jest takie konieczne. Pewnie dlatego, że nie zgłaszałam żadnych problemów z zajściem w ciążę, ale ja wolę wiedzieć, po co czekać rok, skoro można wiedzieć już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goalka dzisiaj znowu mialam ochote kupic test ale wzielam tylko dwie dychy na spożywcze produkty i mi nie wystarczylo :p a test tutaj kosztuje cos kolo 15€ :/ 60Zl. Momi dzięki :p podstawowe badanie krwi to pare zl chyba tarczyca jest dosyć droga. Nie robilam ale slyszalam że cos kolo 100. pewnie w różnych miejscach Polski rożne ceny. Kurcze brzuch mnie boli żygać mi się chce i znowu czuje to dziwne kopanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martucha cena z kosmosu, to sie nie dziwie czemu nie testujesz:) za ta cene mialabym 60 testow z allegro albo 10 z tesco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a planujecie w czasie ciazy chodzic do szkoly rodzenia? bo ja sie nad tym zastanawiam, wiem tez , ze chcialabym znieczulenie ale nie wiem jak sobie je zalatwic i czy trzeba porobic jakies badania przed zeby na porodowce mieli wszystko gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
Ja planuje szkołę rodzenia, bo musze wcześniej poznać te wszystkie angielskie terminy z którymi mogę się potem podczas porodu spotkać. A co do znieczulenia, to musisz Golako pogadać ze swoim lekarzem. Moja koleżanka planowała, że urodzi w wannie i dopiero w trakcie porodu dowiedziała się, że nic z tego nie będzie bo powinna była przejść przed tym jakieś dodatkowe badania, więc lepiej dowiadywać sie wcześniej o wszystko co planujemy, bo potem klops. Momi co do cen tych badań co masz zrobić, to jesteś pewna, że będziesz musiała za nie zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się marzy poród domowy ;) ale to marzenie... a do szkoły rodzenia przy pierwszym dziecku nie chodziłam i raczej nie mam zamiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam dziewczyna
Cześć dziewczyny. Mam ostatnio mało czasu. Spóźnia mi się okres, ale jestem świadoma, że bóle okołoowulacyjne miałam dwa dni później niż zwykle, więc i okres może być np. dwa dni później. Pewnie jutro się pojawi. Ja nie mam żadnego podejrzanego śluzu, piersi bolą lekko jak na okres, więc nic z tego. Byłam dziś na pewnym placu zabaw pełnym dzieci. I nie uwierzycie... Wkurzało mnie to i owo. Jestem wysoce tolerancyjna, ale jak ktoś przychodzi z dzieckiem na plac zabaw, to niech swojego dziecka pilnuje, asekuruje i pomaga mu, gdy nie może dać rady. A tam pewien chłopiec non stop zwracał się do rodziców innych dzieci, żeby go podsadzić, wsadzić itd. No kurczę... Nawet mój mąż go co minutę podsadzał zamiast się córką zająć. No bo jak tu odmówić, kiedy dziecko bliskie jest upadku? Spadnie, w głowę się uderzy i będzie mamusia miała dopiero... Rodzice młodszych dzieci zostawiali je, żeby tego chłopca podsadzić... Strasznie mnie irytował ten chłopiec, miał ze 3 lata może. Ale to nie jego wina, tylko osoby, która z nim była. Najlepsze jest to, że SAM POTRAFIŁ WEJŚĆ, bo widziałam jak dwa razy to zrobił. Dziewczyny... bądźcie dobrymi mamami, proszę :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka tam dziewczyna żałośni są tacy rodzice którzy idą z dzieckiem na plac zabaw i siadają dupskiem na ławce i z nosem w tel. :/ mówisz że sam potrafił wejść tzn że nie potrzebował pomocy tylko zainteresowania. Smutne ale niestety prawdziwe w dzisiejszych czasach. My idąc z synem na plac zabaw bawimy sie jak małe dzieci niekiedy lepiej niż on :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam dziewczyna
Martucha dokładnie o tym mówię. Ja też się bawię z córka, niekiedy muszę delikatnie zwrócić uwagę (żeby się np. nie przepychała na zjeżdżalni - czasem jak są mniejsze dzieci to ona próbuje je wyprzedzić, choć bywa, że jest za wąsko i niebezpiecznie, więc tłumaczę jej sytuację i grzecznie stoi w kolejce ;-), wiesz jak to jest), a dziś chłopiec jeden był wyżej i butami kopał w głowę młodszego, który był niżej (wchodzili na zjeżdżalnię, a ten starszy sobie wszedł i usiadł torując innym drogę i nogami wymachując). Wtedy powinien wkroczyć rodzic, bo to starsze dziecko może nawet nie wiedziało, że robi źle... Ale nikt nie zareagował. Ja jako obca nie mam prawa ingerować. G.dyby mamusia usłyszała, że ktoś zwraca uwagę jej dziecku, to by od razu zareagowała... Biedny był ten chłopiec, który zaczepiał obcych :-(. Mama podeszła może raz, ale krzyczała na niego. Widziałam też dziś, jak mama szła za rękę z dziećmi, jedno się potknęło, a mama tak nagadała tej małej... :-/ Bym nie zauważyła, gdyby nie darła się na całą ulicę... Ale wracając do tematu: lista ciężarnych się wydłuża, wszystkim gratuluję :-D. Tak sobie myślę, że nawet tabletkami wydłużyć cyklu nie mogłam, a teraz wydłużył się sam, a ja bardzo bym chciała, żeby mój cykl trwał chociaż 26 dni. Jak widać wydłuża się bez użycia leków. Trochę stresu i gotowe :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale co kraj to "obyczaj" tutaj np nie ma opcji o krzyknięciu na dziecko. Przeraża mnie też ze jedzie matka z dzieckiem na rowerze ubrana po uszy a dziecko paromiesięcne bez skarpetek i czapeczki i w dodatku śpi skrzywione nie w krzesełku specjalnym tylko w koszyczku takim jakby na zakupy. :o masakra... Ciężarówek coraz więcej ale staraczek też ciągle przybywa ;) im więcej tym weselej. Kurcze jeszcze jakaś zgaga mnie złapała?? nie chce się nakręcać bo wiem jak było przy tym 72dniowym cyklu :( dobra idę spać bo zaraz zacznę kolejnych objawów się doszukiwać. Dobrej nocy i miłych snów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evilinka
Laurko - zazdroszczę. Też tak miałam. Teraz mdleje, w głowie lata :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
do pracy chce chodzic jak nadłuzej więc musze się jakoś trzymać, jak bede miec gorszy dzien to wezme dzien urlopu i po sprawie. wstaje codziennie o 5.30 wiec jestem czasem zmeczona wieczorem ale damy rade;) poprawi sie u was dziewczyny i będziecie korzystać z tego ciązowego stanu;) Martuch którego będziesz już w Polsce? jesli chodzi o badania podstawowe to prolaktyna u mnie kosztuje 34 zł, z obiazeniem tez 24 zł, tsh 30zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajska_zupka
Martucha a dlaczego nie bylas jeszcze u gin? Przez takie opoznienie mozesz wprowadzic negatywne zmiany w organizmie tym bardziej ze widac ze sa to problemy hormonalne a nie ciaza. Ja wczoraj wchodzilam w rozne tematy w internecie dotyczace plodnosci i przypadkiem trafilam na forum dziewczyn z przedwczesna menopauza. I oczywiscie jak poczytalam to szczena w dol bo u nich wlasnie cykle byly bardzo dlugie, mialy kiepskie wyniki hormonalne i to dziewczyny przed 30. Jedna zaszla w ciaze przez in-vitro ale oczywiscie pecherzyki miala od dawczyni bo swoich nie produkowala a nasienie bylo od meza. I czytalam to wszystko i naprawde im wspolczulam...Wysunelam wniosek ze wlasnie jak tylko jest dluzszy cykl to od razu trzeba isc do gin. Martucha nie chce straszyc ani nic z tych rzeczy ale takue opoznienie nie jest nirmalne i gin moze chciec odbudowac Twoj cykl np przez tabletki anty (robia tez tak). Ja max nie mialam okresu 2 miesiace i od razu wyladowalam u gin i dostalam duphaston na wywolanie @ i anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajska_zupka
Martucha czesto masz takie opoznienia z @? Kurcze nie fajnie to wyglada:/ Tym bardziej ze pisalas o cyklu 72 dni a to jest dlugo moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mialam naście lat potrafil mi okres przychodzic co trzy cztery miesiace... czasem byl co 30pare dni ale to czasem... Byłam otyła i to bardzo. W gim. Schudłam 30kg w szybkim czasie i okres sie na chwile unormowal ale nigdy nie miałam jak w zegarku zeby byc przygotowana na niego. Zawsze byl z zaskoczenia. przed zajsciem w ciaże sie unormowal troszke. Po ciaży jak to pp ciazy musial sie wyrównac... przez wczesniejszy rok- 12mies. Mialam 7 @ tak to mniej wiecej u mnie wygladalo. Moj okres zalezny jest raczej od wagi, więc pora jeszcze troche schudnac... Tajska bylam w grudniu u gin ale powiedzial ze nic zlego nie widzi i w ten sam dzien okres dostalam. Pozniej okres przyszedl jakies 32dni pozniej i od tamtego czasu czekam 69dzien na kolejna @. Tak w ogole dzisiaj temp 36.7 wiec duzo spadla. Czekam na miesiaczke bo innego wyboru nie mam. A jak wróce, laurka 17. powinnam juz byc to lekarza odwiedze po okresie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Gość_M, tak myślę, że będę płacić za te badania, bo nie dostałam skierowania, tylko karteczkę jakie badania warto zrobić, kiedy staram się o dziecko, ale np, nie powiedział lekarz, że warto zrobić badanie na toksoplazmozę, a z tego, co tu wyczytałam, to warto wiedzieć co i jak. A powiedzcie mi jeszcze, bo zapomniałam lekarza zapytać, w jakich dniach cyklu te badania najlepiej robić? Martucha, właśnie strasznie niepokojące te Twoje długie cykle są. Ja swoje najdłuższe cykle jakie pamiętam, to miały około 45 dni i nie raz szłam do lekarza, raz miałam torbiel, a raz niewiadomo, co było. Ostatnio też miałam kilka dłuższych, takich około 40 dni, mówiłam lekarzowi, ale chyba go to nie zaniepokoiło. U mnie ciągle jeszcze nie przyszła i zastanawia mnie to, że nie bolą mnie piersi jak zwykle to bywało przed okresem. Pobolewa mnie brzuch, śluz mam taki jak nie raz przed okresem, więc zobaczymy kiedy nadejdzie. Mam nadzieję, że dobrze określiłam czas owulacji, zawsze się zgadzało. Stwierdziłam, że jak do niedzieli nie dostanę, to idę w poniedziałek na betę. Ale jakbym była w ciąży, to chyba uznałabym to za jakiś cud, bo tak za pierwszym razem by się udało, to chyba za łatwo by nam poszło. Miłego dnia kochane Wam życzę, mamusiom jak najmniej dokuczliwych objawów ciążowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radyjko
Oj dziewczyny tyle piszecie, ze nie nadazam czytac :) Martucha ma dlugie cykle, ale synka juz ma to chyba nie musi sie martwic :) Moze taka uroda.... Ja dzis znowu mam podwyzszona temperature 36,85, chociaz rano juz sie przestraszylam, bo najpierw za szybko wyjelam termometr i byla nizsza, ale potrzymalam i podskoczyla :) Wedlug tych wszystkich ksiazkowych prawidel musialabym uznac ze jestem w ciazy :) Bo podobno 18 wyzszych temperatur oznacza ciaze. Chyba wyrzuce ten termometr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam dziewczyna
Cześć dziewczyny, u mnie dziś szaro, wieje i spać się chce od tej pogody. Okresu nie mam jeszcze, ale już bym chciała, żeby wyliczyć następny termin miesiączki, więc niech się rusza. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającanacud
Pogoda dzisiaj jest nie najlepsza jednak mimo wszystko wstałam dzisiaj z zapałem do pracy. Jedyne co mnie dzisiaj zaskoczyło podczas porannej toalety to mała kropelka krwi na wkładce. Mam nadzieję, że tak może być. Dotarło dzisiaj jeszcze do mnie, że w te święta muszę zmierzyć się z teściową, która nie przepada za mną, ponieważ "zabrałam jej pierworodnego syna" :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo :) skończyłam własnie sprzatac po malowaniu wczorajszym :) co do ciąży,to owszem,ciąża to nie choroba,ale tak jak już napisal gość M jednak to stan odmienny i duże wyzwanie dla organizmu .ja osobiście uważam że lepiej przystopować,bo potem jak coś się stanie to człowiek ma do siebie pretensje,nie mówie że ktoś ma leżeć 24 godziny na dobe i nic nie robić,ale nie można też przesadzać,a jeśli ktoś się źle czuje i wymiotuje to wgl,organizm jest osłabiony,nie mówiąc już o ciąży zagrożonej gdy ktoś miał plamienia tak jak gość M. ja jak zajde w ciąże zamierzam o siebie dbać i nie zgrywać hojraka,bo trzciej ciąży nie chce stracić. co do szkoły rodzenia,to nie wiem sama :) myślę że poradze sobie bez szkoły rodzenia. czekającanacud moja teściowa też mnie nie lubi bo zabrałam jej syna z domu :) ona chciała żeby on tam mieszkał a ja jej poprzestawiałam plany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającanacud
brzoskwinka14 no ja mam podobnie. Moja teściowa zwariuje jak dowie się, że będzie dzidziuś. On wciąż zaciera ręce na Nasz rozwód :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha :) ty wiesz co może moja teściowa też na to liczy ?:) nie zastanawiałam się nad tym nigdy,ale w sumie,wszyscy z meza rodziny pytają się o dzieciątko,a ona nigdy nie zapytała o dziecko tak jakby nie chciała zeby ze mna miał dzidzie.ale kicham na to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja zawsze też śmieje się do męża o to. Bo na prawdę moja teściowa od samego początku jest anty nastawiona :D Bezcenna będzie mina gdy podczas świąt się do wie. W sumie to będzie jej pierwszy wnuk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evilinka
Hej wszystkim! Dzisiaj czuję się super, odpukać ;) Może to od pobierania krwi tak mną rzucało wczoraj i w pon wieczorem :) W nocy cały brzuch miałam opuchnięty, bo wiczorem jak się najadłam owocowej sałatki, potem warzywnej to miałam meeeega wzdęcie :P Ale witaminy przecież nie powinny zaszkodzić - mam parowar i znowu się z nim przeprosiłam - zdrowo, dietetycznie i smacznie:) Momi86 - jak wygląda Twój komputer? Mam nadzieję, że moje pytanie Cię nie uraziło, po prostu nigdy nie widziałam komputera dla osób niewidomych i zastanawia mnie jak to funkcjonuje. Skąd jesteś jeśli można spytać? Kobietki z tymi teściowymi to Wam współczuję - moja Mama jest kochana:) Dzwoni codziennie i się martwi, w ręce przyklasnęła jak się dowiedziała. W ogóle rodzina mojego męża to taka, że ze świecą szukać. Może dlatego i on taki dobry i kochany. Wiele rzeczy z domu się wynosi. Ale jak już będziecie mieć swoje bobaski to na pewno, bez względu na wszystko, będzie o wnuka zabiegać ;) Tak to już jest, że wnuki kocha się bardziej niż dzieci. Ale mi się kochać chce i już sny mam :P Staraczki to mogą sobie pozwolić na luz i szaleństwo w pozycjach ;) Chyba dzisiaj będe męczyć męża. Ktoś mi mówił, że w ciąży trzeba kochać się w prezerwatywach. Coś wiecie na ten temat? Teraz porządki i obiadek jakiś zrobię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×