Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Hej dziewczyny jak sie dzis czujecie? U mnie nawet nie zle ale codziennie musze sie dodatkowo przespac po poludniu bo nie jestem w stanie funkcjonowac I tak spie po 3h. Poza tym nawet nie jest u mnie tak zle z mdlosciami bo nie wymiotuje z czego sie bardzo ciesze. Ostatnio kolezanka z pracy malo co mnie nie zabija w drzwiach do wc bo wymiotowala jest w 9 tyg I juz ma tak od 2 tyg wspolczuje jej naprawde jejku tak ja meczylo ; ( tak poza tym chcialam zapytac was dzjewczyny moze ktoras z was wie czy w ciazy mozna jesc mieso mielone nie chodzi o surowe tylko juz po obsmazeniu, bo wkem ze surowego nie wolno. Moze dziwne pytanie ale to moja pierwsza ciaza I wiecie nie wszystko sie wie a wizyte u lekarza mam dopiero w piatek. Jestem w ciazy w 7-8tyg ale dokladnie bede wiedziec w piatek :) pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralinka
Kicia123:) ale mnie rozbawilas z tym mięsem mielonym:)))) haha ..życzliwie oczywiście się śmieje;) uważają na kremy desery z surowymi jajkami, nie jedź surowego mięsa tataru sushi,.są opinie żeby nie jeść serów plesniowych ale bez przesady nie dajmy się zwariowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalio witamy Cie :) kicia można jeść wszystko tylko z umiarem :) z surowym mięsem faktycznie lepiej dać na wstrzymanie ... smażone rzeczy są pyszne tyle że w nadmiarze możesz czuć sie nieciekawie no i tyłek rośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedna jesteś Madziu ale tak jak powiedziałam Brukselce... będzie lepiej tylko jeszcze troszke wytrzymaj :) i nie masz siły wstać? to nie wstawaj weż córeczke do łóżka i pooglądajcie razem bajki lub porysujcie a mąż niech poskacze troszke koło swoich dziewczynek:) ja dziś tak zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie za informacje. Zawsze lepiej zapytac :) madralinka lepiej dmuchac na zimne ;) bebetina to ze tylek rosnie to wiem ale wiesz czasem trzeba jak sie ma smak ;) A dziewczyny stosujecie cos na brzuszek I piersi chodzi mi glownie o jakies kremy czy cos na rozstepy? Ja w sumie uzywam oliwki zeby nie miec rozstepow ale nie wiem czy to dobra metoda inni mowia ze kremy ale bio I normalnie idzie zwariowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolunia13
Witajcie;-) Witam wszystkie nowe mamusie i serdecznie gratuluję.Ja czuję się dobrze, wszystkie objawy mi przeszły oprócz nabrzmiałych piersi. Martwi mnie to trochę ale mój gin mnie uspokaja,że każda ciąża jest inna i nie mam porównywać z poprzednimi.Co do diety to można jeść wszystko z umiarem, oprócz surowego mięsa, jaj (toxoplazmoza), serów pleśniowych. Ja zawsze lubiłam jeść i niczego sobie nie odmawiałam ale teraz jakoś nie mam apetytu na nic. Piję 1l soku pomarańczowego 100% dziennie ale zawsze lubiłam więc to nie jest zachcianka.Cofa mnie od mięsa surowego dziś ledwo przygotowałam obiad. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczoru;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralinka
Eris maternity jest fajna seria do pielęgnacji biustu w ciąży i podczas karmienia i na brzuch na rozstepy ale radzą żeby od 2 trymestru rozpocząć stosowanie,http://www.cefarm24.pl/category/865,pharmaceris-m-macierzynstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bebetina 🌼 dzięki, ale np. moja siostra cioteczna calusieńką ciążę haftowała jak kot :( ja dziś już troszkę lepiej... ale jedzenie utrzymuje się we mnie ok 2 godzin ;) może i dobrze :) przynajmniej nie utyję w ciąży tylko schudnę... :) z resztą przy wadze wyjściowej 69 nie mam się co obawiać niedowagi :P Miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Witajcie :) Ja dziś całkiem ok, wczoraj za to miałam taki kryzys, że hej. Okrooopne mdłości i totalny brak sił. Na szczęście nie wymiotowałam ani razu, ale pamiętam wypowiedź jednej z mam: Całe 9 miesięcy szukała skutecznego sposobu na mdłości i wymioty i wreszcie znalazła: poród. ;) Heh, miejmy nadzieję, że u nas będzie lepiej. W poprzedniej ciąży wymiotowałam do 12 tygodnia, a potem jak nożem uciął i już czułam się świetnie. :) Z mięsem nie mam problemu, bo od 15 lat jestem wege ;) A teraz to zupełnie na nic nie mam ochoty, odrzuca mnie od jedzenia i pije też mało :((( Martwię się, bo nie chcę chudnąć, a już niestety jestem do tyłu :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPaździernikowa
Hej dziewczynki w ten poniedziałkowy dzionek, ja dziś czuje się świetnie, co mnie oczywiście martwi....Kurcze najbardziej stresuje mnie brak bólu piersi....blankaaaa, ja też nie jadam mięsa, napisz mi kochana czy sama sobie ustalasz dietę , czy zrobił to dla ciebie dietetyk, bo chciałabym dzidzi dostarczyć wszystko co potrzebne . Miłego dnia kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Mama, sama sobie ustalam, bo jestem dietetykiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPaździernikowa
A to rozumiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja mam termin na 8 pazdziernika. Jestem juz po pierwszej wizycie z ktorej niewiele sie dowiedzialam :-( wyszlam z recepta na luteine. Od lekarza sie dowiedzialam ze wszystko ok wiec po co ta luteina. Nigdy nie poronilam nie mialam problemow z poprzednia ciaza jedynie co to corka urodzona w 36 tyg ciazy wazyla jedynie 2200 gramow myslicie ze to dlatego? Wizyte mam dopiero w lutym. Pozdrawiam wszysztkie przyszle mamysie:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Hej Agnieszko :) Ja również nie miałam żadnych problemów z poprzednią ciążą (córka ur. tydzień przed terminem, ważyła 3700g) i gin stwierdziła, że nie ma potrzeby zapisywania żadnych leków. Kolejną wizytę mam za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie lekarz mi powiedzial ze wszystko ok a jednak ta recepta oczywiscie wykupilam i stosuje ale nie rozumiem dlaczego. Jesli widzial ze jest cos nie tak powienien mnie poinformowac, niewiem moze dac zwolnienie lekarskie pracuje w chinskim centrum sporo chodze, przez te 9 godz dziennie nawet przerwy nie mamy. Moze nie chcial mnie denerwowac. O nic go nie pytalam bo dopiero w aptece doczytalam ze to luteina. Kurcze a do tej wizyty jeszcze tyle czasu. A co jeszcze dziwnego ie mam zadnych objewow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim przyszlym mamusia. U mnie dzis w porzadku ;) musze sie pochwalic bo nawet dobrze spalam dzisiejszej nocy ;) w tym tyg mam popoludniowa zmiane wiec bede troche rzadziej na forum ale poczytam o czym piszecie zawsze wieczorkiem ;) w piatek mam wizyte u lekarza nie moge sie doczekac co mi powie ohhh .... ogolnie kolezanki mowia mi ze jak nie wymiotuje a tylko mdli mnie to bedzie corka ja jakos jeszcze nie mysle po pluci I mowie ze nie wazne co wazne zeby bylo zdrowe ;)) pozdrawiam I zycze milego dnia ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiamysia22
I jak sie czujecie? Ja jestem w 4 tyg i 3 dni. Niestety hormony daja sie we znaki mam mega nastroje współczuje tylko mojemu chłopakowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPaździernikowa
Witam moje Panie:)Jak dziś samopoczucie??U mnie rewelacja!Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja dziś nie wymiotuję :) jestem zadowolona, bo ostatnie dni z rana spędzam w wc :( ale to minie. Dziś mam wizytę, trzymajcie kciuki, stresuję się . Witam nowe mamusie na forum :) MamaPaździernikowa, Ty zawsze nam dni rozweselasz pełnym optymizmem, dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Nie wytrzymam i muszę to napisać bo aż mnie krew zalała (ach te hormony ;) ) bez urazy ale... jak można pisać, że martwi Was fakt iż czujecie się świetnie, że nie wymiotujecie jesteście zdrowe więc sie tym zamartwiacie?! No jasny gwint to chyba cudownie, że kogoś wymioty oszczędzają prawda? Nic tylko się cieszyć!!! Ciąża to nie choroba, każda przebiega inaczej a jeśli ktoś czuje się super to na spacerek dotlenić maleństwo i nic tylko być szczęśliwą! Bo niektórzy naprawdę umierają i mają problemy oddałabym wiele żeby czuć się super... :( Ostatni tydzień spędziłam w szpitalu na podtrzymaniu ciążu, dostałam jakiegoś krwotoku w środku, dostałam taką końską dawkę leków na podtrzymanie, że brzuch bolał, mdłości przeokropne, ja słaba i tylko leżąca, totalny zakaz wstawania, a hormony to mi tak się rozłożyły, że niedługo na reklamie podpasek się popłaczę. ;) Tylko leżę, ten tydzień nie mogłam wyjść nawet pod prysznic bo wysokie ryzyko poronienia , ciąża chciała się poronić. I MARZY mi się w tej chwili długi spacer w tej pięknej pogodzie bez mdłości, uderzeń gorąca, słabnięcia... Więc tym co są zdrowe po prostu gratuluję, nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma. :) (uuuufff musiałam się wygadać mam nadzieję, że nikt się nie obrazi :) ) W każdym bądź razie krwawienie ustało, ciąża się trzyma, serduszko bije a ja już w domu, przytulam się do własnego kibelka zawsze to lepiej niż wymioty do szpitalnego... Mam nadzieję, że za kilka dni wyjdę na spacer.. :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPaździernikowa
Kochana odpoczywaj jak najwięcej, trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo.Buziole:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaaa
Kwiatek, trzymajcie się ciepło! Na pewno będzie dobrze. Kicia, też słyszałam, że tak silne mdłości sugerują dziewczynkę albo...bliźniaki ;) Ale też na razie nie myślę o płci. Imiona mamy i dla chłopca i dziewuszki. ;) Ja to już nie wyrabiam, mam tak, że non-stop odczuwam niesamowity, wręcz bolesny głód i jednoczesny brak apetytu na cokolwiek (wręcz wstręt do jedzenia). Jak się zmuszę, by coś zjeść przez moment, dosłownie parę minut jest lepiej, a potem znowu okrooopnie mnie ssie. I co ja mam robić, jeść non stop?;) Wczoraj tak próbowalam, co chwila coś jadłam, ale nie do końca pomogło. :P Ech, mam nadzieję, że to minie, bo jest bardzo dokuczliwe. Wiem, że bywają gorsze rzeczy, ale to też jest niefajne. Czytałam w necie, że sporo kobiet tak ma na początku ciąży, trzeba przeczekać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynkaaaaa
Hej dziewczyny u mnie piersi nabrzmiale i bardzoo bolesne. Kluja mnie jajniki. I mam straszny problem z robieniem kupy strasznie sie mecze ostatnio robilam w srode . A u ws jak wyglada sprawa z wypruznianem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musi być dobrze. Jest serduszko ;) tak naprawdę to jeszcze do mnie nie dotarł fakt ciąży. za nic nie mogę w to uwierzyć nawet usg nie pomogło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli ktoś ma silne mdłości to są na to specjalne czopki dla ciężarnych ponoć pomagają, ale tego nie należy brać często tylko jak są silne mdłości, ja wczoraj w szpitalu miałam taki kryzys to mi wypisali 2 paczki do domu hah ;) nikomu nie życzę problemów, jednorazowo na leki poszło prawie 200zł a to 6 tydzień dopiero, no.. Jutro zacznie lecieć 7 ;) mam nadzieję, że już się unormuję i tylko będę musiała się oszczędzać, ale jak jest tak pięknie za oknem jak dziś to nie moge chce iść na spacer na rower gdziekolwiek!!! A nawet zabronili mi na uczelnie jeździć i w dalsze troszke trasy autem i po dziurach... (więc sesja w plecy) nie wiem jak ja to teraz ogarnę... ;) ale teraz dziecko najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPaździernikowa
Kwiatek19, pewnie że musi!:)Do mnie też to wszystko nie dociera, chyba dopiero uwierzę jak pierwsze ruchy poczuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klaudynkaaa, 6 dni bez kupy to stanowczo za dlugo, zebys nie wyladowala w szpitalu z obstrukcja jelit! Przede wszystkim pij duzo wody i jedz duzo blonnika, np kasze. Buraki i owoce rowniez pomagaja. Idz do lekarza badz apteki i popros o jakies lagodne srodki przeczyszczajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
As le dziś drzemkę zaliczyłam :-) ze 3 godzinki :-) i nawet coś zjadłam. Dzień zaliczam do udanych i idę naleśniki smażyć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nie przejmujcie sie brakien objawow ciazowych:) ja nie mam i nie mialam zadnych objawow, a juz jestem na polmetku... wiec glowa do gory i tylko sie cieszyc, ze nie przytulacie sie z toaletka:) wyjdzcie na spacer, na zakupy korzystajcie z urokow bezobjawowej ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×