Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

a co do kupy za przeproszeniem... to u mnie też jest norma co jakieś 3-4 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja sie nie martwie ze nie mam zadych objawow tylko probuje wymyslec dlaczego lekarz mi przepisal ta luteine. W poprzednich dwoch ciazach to kibelek byl moim przyjacielem,a gotowanie na bezdechu opracowalam do perfekcji:-)). A na widok miesa w kazdej postaci przez trzy miechy mialam roztroj zoladka. Wiec teraz to ze nic mi nie jest jest zbawieniem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To panikowanie, jak dla mnie jest normalnym odruchem, ponieważ poza tymi objawami nie mamy potwierdzenia ze jesteśmy w ciąży, później mamy brzuszek i ruchy dziecka, w tej chwili musimy się opierać jedynie na tym ze wymiotuje, czy ze bola nas piersi. Jeżeli nie czujemy objawów zapala się lampka, czy coś nie jest nie tak. Wiec ja bym się tak nie denerwowala tym naszym narzekaniem i pamikowaniem. Wezmy jeszcze pod uwagę hormony... Ja dziś zjadłam chyba tyle co przez ostatnie kilka dni :p i byłam u położnej, żeby zapytać jak sobie z mdłościami radzić, poleciła ssanie plastra imbiru. Ja dziś próbowałam i jest spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka, ja w poprzedniej ciąży brałam i tez lekarz zapisał na zasadzie nie zaszkodzi a w razie co pomoże.... dziwne to dla mnie, ale tak było. Ten di którego teraz chodzę, nie wieży w luteine i powiedział ze to bardziej dla spokoju ducha matki jest i jak miało by się coś stać to i tak by się stało.... jeżeli nie powiedział Ci gib czemu zapisał, może też tak " Zapobiegawczo " to zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, widziałam dziś moją Gwiazdeczkę i słyszałam bicie serca :) jestem w 7 tyg. ciąży. Pytałam gina o te badania prenatalne, w więc mi je robił, jest to szczegółowy pomiar na usg i można do tego zrobić jeszcze test z krwi na PAAP-A( chyba nie przekręciłam tej nazwy), teraz też w 12 tyg. zrobi mi szczegółowy pomiar, ale nie będę robiła tych z krwi . Ja ze stolcem też tak co 3 dni chodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanie prenatalne
piersze badanie prenatalne robi się między 11 a 13 tygodniem ciąży Bruksleko więc to co ci zrobił to nie było to badanie. Jak ci zrobi to właściwe to zobaczysz bo jest wtedy mnóstwo wydruków i zdjęć np. żołądka, mózgu, nerek itd. Teraz za wcześniej na takie badanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie :) jak się dziś czujecie? Ja wczoraj byłam u lekarza bo na ostatniej wizycie przez moj szok ktorego doznalam nic sie nie dowiedzialam. Na szczescie wczoraj trafilam na innego super lekarza, bałam sie troche ze tak mocno boli mnie brzuch i jajniki na szczescie zostalam uspokojona i poinformowana ze ciaza pieknie sie rozwija a maluszek ma juz 6 tygodni i jest idealny jak na ten etap ciazy :) termin mam na 13.10 juz nie moge sie doczekac. Poza ogromnym szczesciem odczuwam jeszcze standardowo okropne mdłości, i na mdlosciach sie konczy bo wymiotowac nie moge tzn ze 2/3 razy sama sie zmusilam bo myslalam ze pomoze :) ahhh i ta sennosc w nocy przekrecam sie z boku na bok a w ciagu dnia musze sie polozyc bo nie wyrabiam :) teraz jestem na zwolnieniu ale od poniedzialku wracam do pracy i juz jestem ciekawa jak to bedzie wygladalo jak wytrzymam 8h siedzac w pracy:) milego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak czytam wasze wywody to dochodze do wniosku ze glupiutkie dziewczyny są na forach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nie martwcie sie ja do 4 miesiaca bez objawow potem tylko wymioty. Miałam lekarza który by zabil moje dziecko dla niego wszystko było ok a ja krwawilam dostałam luteine i jest ok. Zmieniłam lekarza i jest wszystko ok. Teraz jest 5 miesiąc i to jest piękne uczucie kiedy kopie. Szkoda tylko ze sama to wszystko przeżywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badanie prenatalne. tak ja wiem, chyba mnie źle zrozumiałaś, albo ja nie jasno napisałam :) w pierwszej ciąży je miałam, a teraz będzie za miesiąc jak przyjdę, będzie wtedy 1 tydzień. Jak się dziś czujecie? ja na razie ok, zjadłam pyszną ciemną bułeczkę z mozzaerlą i pomidorkiem i nic mi nie jest, ale z rana zachciało mi się hot-doga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu... miałam napisać 12 tydzień , że będzie :) MlodaMamaNatalia gratuluję fasoleczki. Ja mam termin na 08.10 daleki termin... ....Dlaczego głupiutkie? bo się motamy piszemy swoje wywody? chyba nie narzekamy na to, ważne, że się tu rozumiemy. Pozdrawiam Was mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym prosić Waszych mężów, partnerów o wypełnienie ankiety do mojej pracy magisterskiej. Z góry dziękuje za pomoc. http://www.ankietka.pl/ankieta/136343/wiedza- przyszlych-rodzicow-na-temat-inwazyjnej-inieinwazyjnej-diagn ostyki-prenatalnej.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
pozdrawiam pazdziernikowe mamy, Moja córeczka tez z pazdziernika 2013 ma juz 4 miesiace. Kochane odpoczywajcie jak najwiecej i spijcie do bólu. Musicie zbierac siły na pierwsze miesiace zycia dziecka. ps. przeczytajcie ksiazke język niemowląt Tracy Hogg- ja załuje ze przeczytalam ja dopiero gdy dziecko mialo 3 miesiace a nie wczesniej. bardzo pomocna lektura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na zaparcia jest kilka sposobów codzienie activia, suszone śliwki, suszone morele, raz nawet wypróbowałam sposób żeby wypic na czczo szklanke letniej wody z cytryną i łyżeczką miodu. Niestety nie mam żadnego sposobu na ssanie w żołądku, mam tak jak napisała Blankaaaa, mam wrażenie że jestem głodna ale zjem troszke i nie mam ochoty na więcej a za chwile znowu bym jadła, dokuczliwa przypadłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, czy mogę dołączyć? Spodziewam się swojej Kruszynki 17 października :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Witaj! :) Co do zaparć to ja mam odwrotnie, chodzę do kibelka 2x dziennie :P Lenka, dobrze, że jest ktoś, kto wie co czuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPaździernikowa
Z tym ssaniem w żołądku to mam bardzo podobnie, często mi się zdarza w środku nocy!Wtedy wstaje, zjadam chlebek z dżemem na siłę, na chwile spokój i za godzinę, dwie budzi mnie to samo, masakra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że ruchu tu nie ma :) Pewnie dlatego, że do października mamy jeszcze trochę czasu.. To Wam napiszę, że moimi jedynymi objawami jak dotąd jest KONIECZNA drzemka w ciągu dnia i wzmożony apetyt... chociaż inaczej - brak apetytu pomimo wzmożonego głodu.. Okropne, wszystko wygląda dla mnie nieapetycznie, nieświeżo, a jestem głodna jak wilk non stop :/ No i wzdęcia mnie męczą po czymkolwiek cięższym jak np. majonez, a nigdy nie miewałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolunia13
Witam. Dziś zaczęliśmy 7 tc. Ja nie mam żadnych objawów i bardzo się dziwię bo obie poprzednie ciąże znosiłam zupełnie inaczej. Nie mam ani apetytu na nic nie mam ochoty, schudłam już 2 kg ani zaparć, wręcz przeciwnie.eh nie wiem czy się cieszyć...milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja te piękne chwile oczekiwania na narodziny dziecka mam już za sobą.:-) Z tego względu wiem, że w ciąży warto pomyśleć o emocjonalnym przygotowaniu do roli mamy, bo pojawienie się maluszka przewraca życie każdej kobiety do góry nogami i to na kilka ładnych tygodni. Jest to też okres mega obciążenia fizycznego i psychicznego, o czym rzadko się mówi... Jeśli jesteście zainteresowane jak można się przygotować emocjonalnie do macierzyństwa to zapraszam na bloga, do którego link znajdziecie w stopce. Są tam wskazówki na każdy trymestr ciąży. Jeżeli spodoba się Wam jakiś artykuł to zapraszam do polubienia funpage’a bloga, żebym miała jakąś informację zwrotną.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Hej Dziewczyny! Tak żeby nie było wciąż o dolegliwościach: macie już wybrane imiona dla pociech? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPaździernikowa
blankaaa ja dla dziewczynki mam wybrane Pola albo Ada, a dla chłopca Aleksander, ale będę się poważnie zastanawiać jak będę wiedziała jaka płeć, a Ty masz już wybrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wybrane dla chlopca - Piotrus :-) O imieniu dla dziewczynki na razie nie mysle, bo jedna juz w domu mam i trzymam kciuki za chlopaka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
MelisQa, mój mąż mówi, że u nas będzie chłopiec (też już mamy dziewuszkę). :) Wybraliśmy dla synka- Artur, dla córki - Emilka lub Alicja. Sama dla chłopca wybrałabym inne, ale sama nie wybieram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja tez juz mam imiona wybrane ale jeszcze nie jestem do konca przekonana wiec dla dziewczynki Gabriella lub Oliwia a dla chlopca Dawid. Nie jestem pewna co do chlopca bo co do dziewczynki to 1 z 2 ;D Mamapazdziernikowa tez myslalam nad imieniem Aleksander ale za duzo znajomych juz ma wiec powstrzymalam sie ale bardzo ladne ;) BLanka Artur tez ladne I mi sie podoba ale maz ma na imie Artur I odpada ustalilismy ze jak bedzie synek to na drugie bedzie mial Artutr po tatusiu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to trzymam kciuki, zebysmy mialy tych chlopakow. A mam pytanie, czy kazda z Was ma juz potwierdzona ciaze? Pytam, bo ja jutro koncze 6 tydz., a dopiero we wtorek mam wizyte u lekarza, takie byly terminy. A podobno te 2tyg. mozoa odczekac (w pierwszej ciazy polecialam od razu nastepnego dnia i nic nie bylo widac). Im blizej, tym bardziej sie stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie może być Gabriela przez jedno "L" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MelisQa ja nie mam jeszcze potwierdzonej jutro mam wizyte u lekarza a jestem prawie w 8tyg ale wiem ze moja fasolka jedt I czuje to ;) poza tym od poczatku czulam ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicia, to mnie uspokoilas :-) Nie ide jednak najpozniej :-) Wiecie co, juz nie moge sie doczekac kopniaczkow :-) Oczywiscie nie tych z konca gdzie nie moglam spac ani sie ruszyc, bo mnie z bolu wykrecalo, jak Mloda chciala sie porozciagac, ale tych delikatnych na poczatku :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MelisQa wg moich obliczeń też jutro kończe 6 tydzień:) a do lekarza ide w poniedziałek, chciałam iść w piatek (ale nie było terminu) żeby w weekend już powiedzieć rodzince, bo na razie nikt nie wie, tylko mąż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×