Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

Gość Jolanta255
kwas foliowy obowiązkowy, najlepiej 3 miesiące przed ciążą i cały pierwszy trymestr! A ja jeszcze dodam, że suplementacja kwasów omega3 jest bardzo ważna, bo kwasy te wpływają na przyszły rozwój poznawczy dziecka. Suplementacja bo kobiety w ciąży bardzo powinny uważać na ryby, które jedzą (najlepiej jeść takie które krótko zyją w czystych wodach jezior lub rzek, bo te morskie są bardziej zanieczyszczone szkodliwymi substancjami) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mojaprolaktya to 750. i biore po 1 tabl a ty mialasmnieji masz brac wiecej,nie wiem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu, moze nie rob narazie tego testu,zycze Ci jak najlepiej,ale jakna tescie jeszczenic nie wyjdzie,lepiej nie martwic meza przed rozmowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
dokładnie to samo mu tłumaczę, a z naszymi temperamentami to wojna gotowa zaraz :D chyba teraz mu przytaknę, że zrobimy test, a rano wstanę szybciej od niego i powiem, że pierwszy poranny mocz poszedł na zmarnowanie i że trzeba czekać kolejny dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Przeczytałam ostatnie dwie strony i dobrze prawicie. Macie rację z tą zadaniowością facetów. Wyciągnę z tego naukę i przestanę mojego informować o dniach płodnych - i tak ma dużo stresów :D Co do kwasu, to biorę go już od dawna, bo jak pisałam, liczyłam na to, że mąż szybciej dojrzeje do ojcostwa, więc biorę go prawie 3 lata - ale podobno niedobór jest powszechny, więc raczej nie przedawkowałam :) Suplementuję się też od ponad roku Omegą,ale bez związku z planami rozrodczymi. Z innych "wspomagaczy" to zauważyłam poprawę śluzu (chociaż nie miałam z nim problemu, ale czuję różnicę) od kiedy piję "gluta" z lnu - znowu, piję go na polepszenie włosów i ochronę żołądka, bo jestem kawoszem, ale przy okazji mam wrażenie, że śluzu jest więcej. Ogólnie to myślę nad ograniczeniem kofeiny do jednej kawy dziennie, bo nadmiar podobno może utrudniać zajście. Zgadzam się tez, że ten wątek jest wyjątkowo przyjemny - i (póki co) nie groteskowo "staraczkowy". Nie lubię atmosfery na typowo 'staraczkowych" wątkach - a już najgorzej pod tym względem jest na Ciąży i macierzyństwie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu tak bedzie chyba najlepiej.Powiedz mu że musiałaś siusiu,i za mało czasu minęło od ostatniego sikania;p może talerze nie będą fruwały:) czyta-kurcze,widze ze wszystkiebierzecie jakieś witaminki,omegi a ja sam kwas foliowy... chyba sie dostosuje,i zaczne brac i wasze witaminki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Ponoć trudno przedawkować kwas foliowy, jego nadmiar jest wydalany z moczem (info od pani farmaceutki z mojej apteki) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
metusia, ja należę do tych lekko uzależnionych od suplementacji ;) W sezonie od jesieni do późnej wiosny łykam cerutin albo rutinoscorbin; cynk na skórę, paznokcie i włosy (tak 1-2 miesiące, potem przerwa); Omegę na dobry cholesterol (lekarka zawsze się zachwyca moim profilem lipidowym), magnez (bo kawa i bieganie, więc żeby mięśnie dawały radę), i albo osobno foliowy, albo kombinowany, tzn. w preparacie złożonym. Teraz na przykład łykam "zestaw witamin i minerałów z żeń-szeniem" z Ambio; ma w składzie 200 µg kf - podobno 100% zapotrzebowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
jedną kwasu foliowego (dawka 400) i jedną falvit mama (tam tez jest jeszcze dodatkowo 200 kwasu foliowego) :) gdy mam skurcze to wtedy magnez, no i od jakiegoś miesiąca kwasy omega3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
żeń-szeń zakazany jest dla kobiet w ciąży. W I trymestrze powoduje poronienia, podobnie jak tymianek, rozmaryn i kilka innych ziół, z pamięci cięzko mi teraz przywołać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Jestem zdania, że najlepiej byłoby to wszystko dostarczyć sobie w posiłkach, ale w XXI wieku to podobno niemożliwe z uwagi na degradację środowisko i obniżoną jakość żywności. metusia, biorę 1 tabletkę z tego zestawu; ogólnie jest całkiem fajnie zbilansowany, bo dokładam do tego 1 tabletkę magnezu (akurat w preparacie jest go mało - tylko 15% zapotrzebowania dziennego/dobowego) i 1-2 cerutinu; akurat witaminę C też wydala się z organizmu jak jest za dużo, ale po kolorze moczu nie sądzę, żebym przesadzała. Fizjologicznie się zrobiło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
zalecana dawka kwasu foliowego dla kobiet w europie to 400 a dla USA 600 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Nie wiedziałam o żeń-szeniu - a to pech... Zaczęłam opakowanko tych tabletek a zeszłym tygodniu, więc jakby co, to szkody sobie nie narobiłam raczej, ale w jakich ilościach jest szkodliwy? I czy dla mężczyzny "staracza" jest tak samo szkodliwy? Bo jak nie, to oddam ten suplement mężowi, a sama poszukam coś innego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
no i jeszcze z tego co kojarzę ale jeszcze nie stosuję, bo nie mam anemii to bardzo ważne jest żelazo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
on szkodzi kobietom w ciąży, nie wiem jak wpływa na starania i na mężczyzn. poza tym koncerny farmaceutyczne dodają go gdzie się da, bo ma właściwości uzależniające :O więc wiadomo jaki w tym interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
No dobra, na moim opakowaniu jest napisane, że 200 µg to 100% zapotrzebowania - a poza tym jakaś część pewnie pochodzi z jedzenia :) Nie jest to suplement dla kobiet w ciąży, więc może dlatego taka wartość. Dopóki nie zajdę, nie będę zwiększać dawki kf z suplementacji. W eksperymentach na myszach stwierdzono, że za duża ilość też może szkodzić - mimo że nadmiar jest teoretycznie wydalany z organizmu. Umiar we wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
W tym preparacie z Ambio jest 14mg żelaza. Gdyby nie ten żeń-szeń... Musze jeszcze o tym poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
w moim preparacie (falvit mama) też jest napisane, że ma dawkę 200, ale nie jest to dawka wystarczająca dla planujących ciążę :) ginekolog kazał brać go więcej lub jeść np. kilogram szpinaku dziennie :D wybrałam suplementację, chociaż szpinak uwielbiam :D kiedyś organizowałam akcję w liceach dotyczącą profilaktyki ciąży - dla nastolatek, które rozpoczęły współżycie zalecaną dawką kwasu foliowego było najmniej 200 (gdyby przez przypadek zaszły w ciążę) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
no a z zelazem też w falvicie mama to podobnie też jest 14. Ale nie do konca jestem z niego zadowolona, tabletki są wielkie do połknięcia i jak ktoś ma wąskie gardło to mu nie przejdzie, ja się męczę juz prawie dwa miesiące bo na tyle starcza opakowanie :/ więcej ich nie kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku:-) Ja póki co biorę tylko kwas foliowy Folik od grudnia właściwie chociaż na początku marca miałam kilka dni przerwy, nie wiem jak, ale przez zamieszanie w pracy zupełnie wyleciało mi to z głowy... Nie jestem w stanie sama z siebie pamiętać i muszę w tel ustawiać sobie przypomnienia. Właśnie kończy mi się opakowanie więc dziś pomaszeruję do apteki i może przy okazji kupię test :-) U mnie dziś dzień @, póki co cisza ... Ale po brzuchu coś mi "jeździ" i spać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i chyba sama sie zaczynam przekonywać o konieczności zrobienia tego testu jutro jak dziś @ nie przyjdzie bo mój organizm zachowuje się co najmniej dziwnie. Właśnie prawie się przewróciłam w kuchni robiąc śniadanie tak zakręciło mi się w głowie. Więc albo to będzie wyjątkowo ciężka @ albo jakimś cusem mój mąż mnie zapylił :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Witam z pochmurnego Wybrzeża! Eulalio, oby to było zapylenie :) uważaj na te zawroty głowy ! Miłego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Pisałam na innym forum z Jolanta i postanowiłam się do Was przyłączyć :) Mój staż największy :) więc postanowiłam ostatni cykl powalczyć i odpuszczam bo nie mam siły :/ nick____________wiek______cykl starań__________termin @ badyliano________25______________7___________@8.04.2014 martha0_________23______________1___________@9.04.2014 Eulalia__________29 lat ___________1 ___________@ 09.04.2014 Jolanta255 ______24 lata __________1____________@10.04.2014 Gosia Małgosia___25lata___________0____________@12.04.2014 metusia_________25______________1____________cykle nieregularne martablond ______32 lata___________1____________@30.04.2014 czytataczytacytatytacyta___35lat____3____________@16.04.2014 Sasanka785________28 lat_________25___________@24.04.2014 Ciężarówki: nick_____wiek_____cykl_____które dziecko_____płeć dziecka_____termin @ brak_____xxxlat____xxx________xxx___________chł/dz______ xx.xx.xxxx Trzymam za wszystkie kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie ze razem stworzylysmy topik inny niz wszystkie ;) oczywiście wszystkie chetne tez zapraszamy :) Gościówko - nie martw sie nawet jesli za prae miesiecy zaczniesz starania to do tego czasu wszystkie nie bedziemy jescze zapolodnione, tak wie wbijesz sie bez problemu. Możesz oczywiście juz teraz z nami zostac :) Zapraszamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sasanka witamy goraco w ten pochmurny dzień ! Napisz pare słów o sobie :) tak w ramach zapoznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam :) Tak jak wspomniałam 25 cykl starań, badania od A do Z ok, mąż przebadany i ok ale jakoś nam nie wychodzi :/ Mam już synka - w tym roku skończy 6 lat :) Dwa lata temu 7 lutego poroniłam (ciąża nie była planowana - zresztą jak synek ;) ) i od tamtej pory nie mogę zaciążyć więc jestem 100% przykładem że jak się chce to nie wychodzi a jak nie planowane to wychodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Hej Sasanko! :) zastanawiałam się co z Tobą! Cieszę się że jesteś, trzymam kciuki za Was żeby się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jolanta :) Sorki że Ci nie odpisałam ale byłam zawalona robotą :/ nooo do 25 razy sztuka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sasanko, witamy :-) Ty juz masz syna, masz sie czym cieszyć :-) Ja siedzę jak na szpilkach, przyjdzie @ czy nie, w sumie może mi się owu o jeden dzien przesuneła i moze to dopiero jutro?? Jestem skołowana, czekam dalej :-) dajcie mi kopa w tyłek żebym zebrała sie do pracy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×