Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
o której macie pisemny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze i Janczuk jest nieco nieaktualny a z tej ksiazki sa pytania na tescie panstwowym wiec warto ja miec, Bladowksi kosztuje okolo 80 zł z przesyłk to nie tragedia kupic jedna ksiazke na cały czas nauczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja Bladowskiego w w zwykłej stacjonarnej medycznej księgarni kupiłam za 56 zł - jakaś promocja była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co wasze szkoły mają zakupić na egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawdopodobnie na egzaminie edze wybielanie zeba martwego. Jesli ktoras z dziewczyn ma procedure do tego zabiegu byloby super....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już ktoś po praktycznym asystentek? jakoś to wybielanie nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a powiedzcie czy narzedzia z pakietu wysuwamy tylko czy calkowicie wyciagamy i kładziemy na tacce metalowej? Oraz jakie sa zalecenia pozabiegowe po tym wybielaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powoli wysuwamy, wszystkie narzędzia w jednym kierunku. opakowanie ląduje w komunalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie narzędzia i materiały będą potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powoli wysuwam ale zostawiam w pakiecie czy muszę całkowicie usunąć z pakietu i są tylko na tacce metalowej? A co do tego jakie narzędzia potrzebne to w zależności czego dotyczyć będzie zadanie zawsze jest jednak potrzebny zestaw diagnostyczny(tj. lusterko, zgłębnik, nakładacz, pęseta) wszystko pisze w zadaniu jakie narzędzia należy przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w zadaniu jest to co masz przygotować ale w treści masz wypisać sama materiały i narzędzia wszystkie potrzebne do zabiegu a nie tylko te które każą przygotować np jak będzie trzeba przygotowąć fleczer to płytka,szpatułka ale też np kątnica i wiertło trzeba wypisać w narzędziach bo ząb będzie opracowany a tego nie przygotowujesz bo tego nie ma na stole ale wypisać w formularzu musisz więc trzeba wiedzieć co w narzędziach i materiałach wypisać w formularzu do każdego zabiegu bo w poleceniu nie będzie wszystkiego,samemu też trzeba myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc z 18:27, chyba mówisz o starym praktycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napewno w nowym egzaminie nie wypisujesz jakie narzędzia potrzebujesz. W "poleceniach lekarza przed i w trakcie zabiegu" tj w treści zadania na pierwszej stronie są odnośniki co masz przygotować. potem są "polecenia lekarza po zabiegu" i to jest dokumentacja która musisz uzupełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mówię o nowym, przerabialiśmy nowy formularz i tam są właśnie rubryki takie jak: narzędzia , materiały, karta pacjenta ,metryczka do płynu, metryczka na odpady medyczne, może też być osobno zalecenia, skierowanie na RTG, umówienie na następną wizytę, różnie ale na pewno trzeba wypisać narzędzia i materiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jestem tym zaskoczona bo miałam ostatnio spotkanie z egzaminatorką która nie wspomniała o tym że takie coś jest wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko oprócz narzędzi i materiałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metryczka na worki, na płyn do dezynfekcji, skierowanie na rtg, karta pacjenta to tak o tym wspominała natomiast żeby była specjalna "metryczka" na narzędzia potrzebne do zabiegu które nie są wypisane w treści zadania to nie spotkałam się z tym po raz pierwszy słysze o tym. Może macie jeszcze jakieś informacje na temat egz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny,a czy jakieś higienistki już zdawały,jeżeli tak to proszę o kontakt co było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
własnie zapoznałam się z zadaniem z września 2014 i rzeczywiście nie ma tam osobnej rubryki o narzędziach i materiałach, może ta nasza pani tak nas uczy na zapas gdyby coś takiego było, ona też jest w komisji egzaminacyjnej wiec powinna się znać na tym co może być ale ja już całkiem zgłupiałam,nawet lepiej jeśli nie ma, bo tak o by było trudno znać wszystkie narzędzia i materiały do wszystkich zabiegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też pierwszy raz słyszę, że trzeba wypisywać narzędzia i materiały na egzaminie, a żeby jeszcze była na rubryka to już zupełna nowość. Co do zestawu diagnostycznego to trzeba go przygotować zawsze i wysunąć całkowicie z pakietu, a opakowanie wyrzucić do odpadów medycznych pozostałych, czyli do niebieskiego worka. a np. kleszcze do usuwania zębów trzeba wysunąć od stroony rękojeści , część roboczą zostawić w tym pakiecie i ułożyć na tacy, dopiero lekarz, gdy potrzebuje użyć te kleszcze to je całkowice wyciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok dzięki za informacje. Miejmy nadzieje ze nie trzeba tych dodatkowych narzędzi:) A wiece coś na temat tego wybielania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasza szkola juz dostala spis materialow do zakupienia, wiec wybielanie bedzie na 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba otworzyć i opracowac komorę zęba. Wewnątrz korony zęba umieszcza się specjalny preparat przeznaczony do wybielania martwych zębów, a otwór zamyka opatrunkiem tymczasowym - wydaje mi się , że glassjonomer byłby najlepszy w tej sytuacji, bo jednak fleczer może być małotrwały. Wkładkę wybielającą wymienia się co kilka dni do czasu uzyskania pożądanego efektu, zwykle kilka razy. Po zakończeniu wybielania zamyka się komorę zęba zakładając typowe wypełnienie kompozytowe. Takim preparatem jest, np. Endoperox albo Opalescens endo 35%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ii jeszcze trzeba przed takim zabiegiem zrobić pzreświetlenie, żeby sprawdzić czy kanały są dobrze wypełnione i nie trzeba będzie tego zęba jeszcze raz przelczyć kanałowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co konkretnie mają zakupić? będzie fleczer do zrobienia? czy coś jeszcze może być do wykonania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CZeść. Mam maturę i chce od września wrócić do nauki, pewnie bedzie to studium bo na studia mnie nie stać. W google znalazłem że żeby być asystentką stomatologiczną wystarczy rok nauki. To prawda? http://www.praca.fm/asystentka-stomatologiczna-opis-zawodu/ i mam pytanie, czy to może być studium? Albo technikum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
preparat wybielający raczej będzie gotowy, wiec co z nim zrobić? tylko położyć na asystorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba połozyć tylko, nigdy tego nie przygotowywałam na zajęciach więc nawet nie wiedziałabym jak to zrobić. Chyba, że w zadaniu dołączą ulotkę to tam powinien znaleźć się sposób zarobienia tego preparatu to ewentualnie wtedy można by coś pokombinować. Już bardziej tymi rezultatmi na ocenę będzie przygotowanie gabinetu ( worki, pzretarcie asysytora, sporządzenie płynu w wanience) i zarobienie tego glassjonomeru albo fleczera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest to rok nauki. Ja kończę właśnie szkołę policealną, a zaczęłam ją w październiku i też byłam zaraz po maturze. Moja szkoła jest weekendowa. Nie słyszałam o technikum z takim kierunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej wybierz Higienistki stomatologiczną -2 lata nauki i więcej możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×