Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Dziekuje Wam bardzo za odpowiedz. A jeszcze jedno pytanie dopiero po zrobieniu plynu dezynfekcyjnego ide i kompletuje na tej tacce reszte narzędzi i środki ochrony dla pcjenta? Czy musze miec to gotowe juz jak egzaminator przyjdzie do oceny tego plynu? Z gory dzięki za i odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, czy znacie jakieś fora dla higienistek stomatologicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gazik tylko i wyłacznie do worka czerwonego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak to jest dziewczyny dopiero po zrobieniu plynu dezynfekcyjnego ide i kompletuje na tej tacce reszte narzędzi i środki ochrony dla pcjenta? Czy musze miec to gotowe juz jak egzaminator przyjdzie do oceny tego plynu? Z gory dzięki za i odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminator ocenia oddzielnie przygotowanie płynu do dezynfekcji i oddzielnie sam zabieg. Czyli w momencie gdy zgłosisz przygotowanie do wykonania środka do dezynfekcji, musisz mieć na biurku zgromadzone wszystkie potrzebne do tego rzeczy (miarki do wody i do płynu, wanienkę oraz butelkę ze płynem do dezynfekcji) i musisz być ubrana w fartuch ochronny, żółte rękawice, przyłbicę i maseczkę. Kiedy egzaminator podejdzie, zaznaczy sobie, że masz na biurku wszystko co potrzeba i że jesteś właściwie ubrana, bierzesz na tackę wanienkę i miarkę do wody i idziesz do zlewu. Za pomocą miarki nalewasz potrzebną ilość wody do wanienki po czym wracasz, odmierzasz potrzebną ilość płynu i wlewasz go do wody, potrząsasz sitkiem, żeby się wszystko wymieszało, zamykasz, odstawiasz na bok i na tym koniec, egzaminator odchodzi. Po zdjęciu rękawic, fartucha, myjesz ręce, bierzesz plastikową tackę i idziesz do stolika po rzeczy, które będą potrzebne do zabiegu i znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuj***ardzo za odpowiedz. Bardzo mi pomoglyscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
macie już jakieś pomysły co nam dadzą na praktycznym w czerwcu :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja intuicja mi podpowiada, ze protetyka bedzie :p. A tak serio to za wczesnie jeszcze zeby cokolwiek wiedziec o egzaminie czerwcowym. Ale obserwuj ten temat bo dziewczyny tu sa swietne i jak tylko cos wiedza nowego o egzaminie to na pewno napisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was wszystkich :) Czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam się czy iść na ten kierunek? Mam zamiar , we wrześniu tego roku (2015 r ) . Trochę się obawiam,bo z tym zdawaniem ? hmmm. Mógłby mi ktoś ,użyczyć na meila arkuszy z egzaminu , z góry bardzo dziękuje :) olcia740@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niczka1988
Arkusze znajdziesz na moim chomiku. Nazwa chomika to NikaChan, a haslo do folderow to nikachan. Kierunek bardzo fajny. Trzeba sie uczyc nie tylko tego co słuchasz w szkole, ale i na własna rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda, że testów z 2012 i 2013 nie można nigdzie znaleźć :( najgorsze są pytania, na które odpowiedzi ciężko wyszukać nawet w Jańczuku, nie mówiąc o tych w stylu cecha lusterka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdawałam teorię w czerwcu 2014. Mimo, że się uczyłam to zdałam z ledwością, miałam 22 punkty. Egzamin teoretyczny jest do zdania, chociaż jak dla mnie, pytania były trudne. Większość z nich w niczym nie przypominała tych z wcześniejszych lat, ani nawet do tego, co mieliśmy na zajęciach. Niektóre pytania były baaardzo szczegółowe. Większość pytań zaznaczyłam dobrze tylko dzięki dedukcji, odpowiedzi na niektóre znałam, a resztę strzeliłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy któraś z dziewczyn ma już podane terminy egzaminów .My narazie wiemy tylko ,że teoria jest 22 czerwca , ale kiedy zaczyna się praktyka to nie mamy pojęcia czy w maju czy w czerwcu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
praktyka raczej na przełomie czerwca i lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w szkole zdajemy 26 i 27 czerwca , w sumie juz chyba na końcu mam nadzieję że nie będzie protetyki lub amalgamatu , chociac nie wiem czy jest możliwe żeby był amalgamat na egzaminie jak u nas w szkole widzielismy go tylko na obrazku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wątpię żeby dali amalgamat. może coś z kanałowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdawałam protetyke i jest bardzo prosta, amalgamatu nie bedzie na bank bo szkoły nie maja mieszalników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć wszystkim egzamin praktyczny zdaję w tym roku 21 czerwca część dziewczyn z mojej grupy zdaje 20 czyli dzień wcześniej. Jak to wszystko wygląda czy możemy liczyć na te same zadanie egzaminacyjne w obu dniach? Czy będzie coś zupełnie innego? Szkoła milczy na ten temat a ja się coraz bardziej stresuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć :) podobno mają być takie same zadanie egzaminacyjne na praktycznym, mogą zdażyć się jedynie jakieś niewielkie różnice, ale temat przewodni powienien się powtórzyć, tak mówią nauczyciele w mojej szkole ;) dziewczyny powiedzcie mi z jakich książek, stron internetowych uczyłyście się/ uczycie do egzaminu? znacie jakieś inne książki niż ta pana Jańczuka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam Jańczuka niestety ale podobno bardzo dobra jest książka Bladowsiego tam są zabiegi wszystkie fajnie rozpisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki, poszukam tej książki może się przydać do egzamniu :) macie już wyznaczone terminy egzaminów praktycznych na asystentkę stomatologiczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogłabyś podać tytuł tej książki bladowskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, może ktoś wie co było na egzaminie praktycznym u higienistek 17.05. Ponoć już się odbył. Dzięki z góry za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta książką to "Asystowanie w stomatologii" :) może ktoś ma ją w pdf? co do egzaminów na higienistkę to nic nie wiem, ja zdaję na asystentkę egzamin, ale z tego co kojarzę to od czerwca zaczynają się praktyczne dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też myślę, że będzie mniej więcej to samo. Zdawałam poprawkę w styczniu. Egzamin miałam o 12, a na nim było prawie to samo co miały koleżanki, które zdawały o 8, różnice były w szczegółach. Była rewitalizacja zęba, my miałyśmy inny, a dziewczyny, które zdawały wcześniej miały inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzamin w czerwcu
Witam, macie może już jakieś informacje co będzie w czerwcu na egzaminie?? U nas w szkole nastawiają się na materiały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam praktyczny 16.06 ma ktoś wcześniej ? bardzo liczę na to że podzielicie się wiedzą na temat tego co było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja żadnych informacji o tym, co może się pojawć na egzaminie nie mam. mój egzamin jest dopiero w lipcu więc dopiero wtedy mogę napisać co było, ale mam nadzieję, że jak któraś wcześniej będzie zdawać praktyke to się podzieli wrażeniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w szkole beznadzieja mówią że nie maja pojęcia co będzie i na pewno nie będą wiedzieli wcześniej i jeszcze twierdzą że jednego dnia grupa będzie miała coś innego a drugiego kolejne osoby z tej samej klasy inny egzamin. Zdajemy 21 czerwca :) dawajcie znać co było zaraz po egzaminach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może znacie kogoś albo same posiadacie tę książkę o asystowaniu Bladowskiego w pliku pdf? jakoś mam takie poczucie, że Jańczuk jest trochę nieaktualny , widziałam w necie te książki ale są dosyć drogie i trzeba czekać na do druk, a żeby móc korzystać z zasobów biblioteki uniwersytetu medycznego trzeba być studentem, a ja akurat nie jestem. może możecie jakoś pomóc w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×