Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iskierka_91

Wesele 2015! Rozpoczynamy przygotowania...:)

Polecane posty

Serengati a mi chodziło o to że wolę bardziej zdobiony gorset jakieś cekiny, perły czy sama nie wiem już co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serengati
wiem, wiem nie przejmuj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was przyszłe Panny Młode,dołączam się do tematu, widzę,że u Was już sporo się dzieje w związku z tym pięknym dniem. U Nas data ustalona na 22.08.2015, sale mamy zarezerwowaną, bierzemy kucharki zamiast kateringu,po prostu rodzice robią wesele,a że zrobili już 2 i te kucharki które były na tamtych weselach są już zaufane i obiecały,że pomimo wszystko będą chciały gotować również na tym ostatnim czyli moim, osób będzie około 120 z dziećmi, wiem,że chcę sukienkę na pewno w innym kolorze niż biel,ponieważ urodziłam w tym roku córcie i pomimo prośby rodziców,którzy chcieli ślubu przed narodzinami dzieciątka,to upraliśmy się,że my z powodu dziecka nie będziemy wszystkiego na gwałt załatwiać. Mamy jeszcze tyle do załatwienia orkiestra,fotograf i ksiądz..ach i nauki przedmałżeńskie.. Znając nas to pewnie i tak wszystko będziemy załatwiać na gwałt. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika15092015
Ja oglądałam z ciekawości fryzury ślubne, nie wiadomo co wybrać... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juleczka85
Hej Kobietki :) Monika co do fryzur- mam z głowy, bo mama wspaniale czesze, choć nie jest fryzjerką,ale tylko Ona ogarnia moje fale :P Co do pozostałych wątków, to UWAGA mam suknię ślubną, zupełnie inną, niż kiedyś Wam pisałam. Poszłam zmierzyć ten model, który miałam kupić z neta i trafiłam na mega wyprzedaż- suknie nowe(0czywiście mierzone w salonie, tzw.wystawowe) już od 300 zł. Niewiele się zastanawiając- wybrałam kilka modeli i trafiłam na ten efekt WOW w cenie 500 zł. Model jest sprzed chyba 3,4 sezonów, więc nie jest dosłownie nowy, ale wyglądam w nim (słowa) Narzeczonego BOSKO :D Nie myślałam długo i kupiłam od razu. Suknia została w salonie do wiosny- mam zamiar troszkę jeszcze popracować nad sylwetką i przed ślubem będą ostateczne przymiarki i ewentualne poprawki krawieckie. niestety nie znalazłam tego modelu w necie..jest podobna suknia jak wyszukam - wkleję linka. Aha i druga ważna sprawa- znaleźliśmy idealne obrączki. STELMACH model 75. Jak zobaczycie idealny kompromis białego i żółtego złota. Narzeczony kontent, bo będzie miał swoje "srebro" na palcu a ja tradycyjne złoto :D Teraz zbieramy swoje złoto, żeby koszt obrączek jak najbardziej zminimalizować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wodzireja to na razie nam miny zrzedły, bo okazało się, że jest trafiliśmy na jednego z markowych i jest naprawdę drogi... Na razie trwają negocjacje cenowa, bo do prowadzenia wesela bezalkoholowego wcale nie jest łatwo znaleźć dobrego człowiek, co zna się na tych klimatach :) Za to spotkanie z cateringiem okazało się owocne - cena przystępna jak na to miasto i teraz czekamy na propozycję memu. A co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżoanna :) dobry pomysł z tym, żeby nie pobierać się tylko ze względu na dziecko w drodze. Wczoraj właśnie spotkałam znajomą z ok rocznym dzieckiem. Rok temu w czerwcu był ślub, bo wpadli a teraz szykuje się na rozwód.... Choć ja osobiście jestem przeciwna rozwodom w ogóle, to domyślam się, że byli po prostu niedojrzali i zupełnie nie gotowi na małżeństwo... Żal mi Ich okropnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia pochwal się fryzurą ślubną :) jak już wybierzesz. Ja myślę, że będę miała coś w ten deseń: http://lovemydress.pl/fryzury-slubne-2014-warkocze-plecionki-warkoczyki/18_slubna-korona-z-warkocza/ moja suknia jest bardzo podobna to poniższej, ale ma mniej koronki i halkę z tiulem pod spodem, więc nie jest tak opływowa :) Jednak w stylu vintage http://www.zankyou.pl/g/suknie-slubne-2014-kolekcja-halfpenny-london#!/image/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika15092015
Juleczka fryzura bomba :D też mi się bardzo podoba, ja się zastanawiam nad jakimiś lokami spiętymi na bok albo jakieś upięcie z tyłu ale nie z loków... nie wiem jeszcze :D ja dziś odwiedziłam krawcową która ma salon i też szyje. Chyba zdecyduje się na szycie u niej, ma dużo zadowolonych klientek, jest co oglądać na zdjęciach, cena ceną no ale... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juleczka85
Monika:) Jak tylko masz finanse, to dlaczego nie? U nas kasy najwięcej pójdzie na jedzonko, wodzireja i obrączki- jak nie uzbieramy swojego złota. Dla każdego co innego :) Wyszłam z założenia, że kiecka tylko na kilka godzin, dlatego jest mi w sumie wszystko jedno. Jak dobrze wyglądam, i jest tania to najważniejsze :) Za dużo napatrzyłam się na szumne przygotowania a później na średnio udane małżeństwa z kredytem :/ Mogę zobaczyć jaki model sukni chcesz uszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika15092015
Juleczka powiem Ci tak, jest też krawcowa co szyje taniej, ale nie mam skąd wziąć o niej opinii, niema żadnych zdjęć jakie suknie szyła, jak na kimś one leżą itp. więc wolę nie ryzykować. Trochę boli dać tyle pieniędzy za suknię za jedną noc, ale wolę mieć pewnośc, że mam to co chcę. Wiadomo wolałabym taniej :P U nas wodzirej nie jest drogi. a Fajny. Obrączki też pewnie nas wyniosą ok.2tys... Co do Twojej sukni to super, że udało Ci się znaleźć fajną kieckę za takie pieniądze :D a co do mojej sukni to dopiero muszę iść na przymiarki jakiś sukien i zobaczyć w czym mi dobrze ale marzy mi się coś z princesek :) Juleczka kiedy macie ślub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika19092015
dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juleczka85
Moniczko jak wszystko wyjdzie dobrze to w maju :) Na razie wciąż próbujemy pogodzić terminy wodzireja, catering i salę. Mam nadzieję, że się uda :D A Wy? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, nam zostało już tylko pół roczku... :P Masakra a troszkę jeszcze mamy do ustalenia... no cóż na razie jedziemy na spotkanie z wodzirejem i będziemy walczyć o obniżenie ceny, bo zażyczył sobie więcej, niż niejeden zespół za całonocną imprezę ... No cóż, najwyżej będziemy szukać kogoś innego, choć czasu coraz mniej. Napiszę w tygodniu czy coś wreszcie udało nam się załatwić. Jak na razie nawet godzina mszy się zmieniła, bo jakaś para koniecznie chciała "wcisnąć" się w tym dniu..Ech ludzie nie umieją odpuszczać... Mam nadzieję, że z pannami młodymi nie będę się użerać np.w kwestii przybrania kościoła. Nie mam zamiaru dokładać się do florystki ! A jak jest z dekoracją kościoła u Was? W sensie, czy jest dużo innych ślubów tego dnia, co Wasz? U nas mogą być nawet 4 ślubu, jeden po drugim ! Jestem tym troszkę przerażona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas póki co w ten dzień tylko my mamy ślub, ale to mała miejscowość więc nie spodziewam się żeby ktoś jeszcze w tym dniu chciał, bo z tego co wiem są śluby w tym samym roku ale inne dni. To co to za wodzireja macie? U nas osobno jest zespół i wodzirej który prowadzi całe wesele, zabawy, przyśpiewki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc dziewczyny, u mnie slub juz w sierpniu, mam juz fotografa, film, zespol, dekoratorke i sale. Teraz mysle nad suknia slubna, i dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie jeszcze ciekawi jak to jest z tymi dniami skupienia i poradnią. Czy to można iść do tej poradni gdziekolwiek i kiedykolwiek czy to ksiądz ma wskazać gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można zrobić kurs i poradnie w każdej chwili,tam czarna chcecie :) my już jesteśmy na szczęście po kursie u Dominikanów w Krakowie. Polecamy. Niebanalne pomysły i uwagi prowadzących. Wszystko na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę ślub cywilny, ale zaintrygowało mnie to o czym piszecie Co to są te dni skupienia i poradnia. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika19092015
do Krakowa nam daleko, wolę bliżej :P kurs to wiem że można byle kiedy zrobić bo ja już mam, narzeczony jeszcze nie. Tylko właśnie z tą poradnią musimy się dowiedzieć co i jak i tymi dniami skupienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Widzę, że się rozkręcacie, ładnie planujecie wszystko:) Mimo, że czas leci nie ubłagalnie szybko, to jakoś tak mi się dłuży to wszystko. Chciałoby się robić jakieś postępy w przygotowaniach, ale chyba deczko za wcześnie jeszcze...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juleczka85 ja liczę właśnie, że tak jak Ty trafię "tą" suknię w super cenie i będę w niej wyglądała też bosko;p :) No i co najważniejsze w dobrej cenie, a te 500zł to naprawdę b. mało, udało Ci się:) Właśnie tak słyszę od koleżanek, które są już 'po' że mimo iż podoba nam się dany model to i tak podczas przymiarek może okazać się, że inna suknia niż wymarzyliśmy sobie jest lepsza:) Robicie wesele bezalkoholowe? Można zapytać dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzoannaaaaa to bardzo mądra i dojrzała decyzja, żeby nie brać ślubu tylko ze względu na dziecko. Gratuluje!:) Jeżeli chodzi o fryzury ślubne to coraz modniejsze stają się rozpuszczone włosy do sukni. I mnie bardzo korci, żeby pójść w prostych włosach, a to dlatego że bardzo nie lubię uczesań, nalakierowanych włosów, spięć itd. A z drugiej strony zawsze to inaczej wygląda i kobieta czuje się wyjątkowo:) No i bądź tu człowieku mądry:) monika19092015 jeżeli chodzi o nauki przedmałżeńskie to muszą być najpóżniej zrobione 3 miesiące wcześniej, bo wtedy zgłaszamy się do księdza. Poradnie można 'zaliczyć' wszędzie, a najlepiej najbliżej Ciebie, zebyś daleko jeździć nie musiała:) Tak samo jest z dniami skupienia. Parafie wyznaczają w jakich terminach jest i wtedy się do nich zgłaszasz, odbywasz, dostajesz wpis do książeczki którą otrzymacie na naukach. Najlepszym rozwiązaniem jest przyśpieszony kurs nauk przedmałżeńskich w 3 dni zrobi się wszystko, poradnie, dni skupienia, nauki. I niestety jest tak, że jak Ty masz a Twój narzeczony nie to i tak musicie obydwoje odbyć nauki. Pozdrawiam dziewczynki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kurs mam zaliczony, narzeczony nie. ale to już nie problem. a w poradni jak się pójdzie to dają tam te książeczki czy to do proboszcza trzeba się po nie zgłosić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej z parafii gdzie robicie nauki. U nas najpierw odbywają się spotkania z nauk później umawia się do poradni i idzie się tam z tą książeczką, która jest już częściowo wypełniona. Rozmawiałaś czy uzna wam ksiądz to że Ty masz zaliczony a narzeczony nie? Bo chyba sam nie będzie na nie chodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dziś rozmawiałam z księdzem z innej parafii gdzie planowany jest kurs przedmałżeński w styczniu-lutym i powiedział że nie ma żadnego problemu w tym że ja mam a narzeczony nie :) a proboszcz z mojej parafii jest okej, nie robi problemów że ja mam kurs zrobiony gdzie indziej a narzeczony gdzie indziej, co więcej, sam mi kazał chodzić na kurs jak jeszcze nie miałam narzeczonego bo stwierdził że i tak mi się to przyda :) a najwyżej będę chodzić jeszcze raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Iskierka :) Robimy bez alkoholowe, bo sami jesteśmy niepijący alkoholu i należymy do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka :) Stąd normalne jest, że zabawa na naszym weselu też musi być bezalkoholowa :) Całe nasze życie idziemy trochę wspak, niż moda :) Po prostu jak dla nas naturalna decyzja. Uzgodniliśmy wreszcie dobrą cenę z wodzirejem i mamy już prawie cały scenariusz zabaw :D Wiecie, nie mogę się już doczekać maja :D News ostatnich dni to także informacja, że nie powinno się kupować obrączek z białego RODOWANEGO złota, gdyż rodowanie szybko schodzi- obrączki wyglądają jak starte jeansy :P Super, prawda? Zwłaszcza,że markowe obrączki są zazwyczaj rodowane... My znaleźliśmy w necie jubilera, który nie roduje białego złota, na szczęście :) Jest troszkę droższy, ale za to mamy dożywotnią gwarancję na wszystkie ewentualne poprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do nauk i poradni. My już to przerobiliśmy 2 lata temu, a w tym roku byliśmy w październiku na takich jednych rekolekcjach dla narzeczonych w fajnym ośrodku rekolekcyjnym w górach i dostaliśmy (choć już mamy) zaświadczenie o przebytym kursie i dniu skupienia :) Samą wizytę w poradni wspominam doskonale, zwłaszcza, że interesuję się NPR i mam nadzieję po ślubie wcielić w życie :D pozdrówka kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×