Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iskierka_91

Wesele 2015! Rozpoczynamy przygotowania...:)

Polecane posty

Tak, u nas za kurs przyśpieszony się płaci, za taki normalny już nie. Na taki normalny trzeba mieć czas, my nie znajdziemy aż tyle, przy trybie pracy mojego mężczyzny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna_młoda_05_09
Wytłumaczcie mi dziewczyny tę cała badziewną biurokrację kościelną, bo nie zrozumiałam nic z tego co powiedziała mi siostra (starsza od węgla, dla której również było najważniejsze to, żebym uiściła opłatę za wpisane naszych nazwisk do księgi w ten dzień). Ja jestem z jednej parafii, Luby z drugiej, ślub bierzemy w trzeciej. Jakie dokumenty, pozwolenia, jakieś licencje muszę załatwić, nie wspominając o papierkach z USC, zapowiedziach i naukach? Nauki są ważne bezterminowo, rozumiem, że można je wcześniej załatwić? Bo dokumenty pozostałe mają jakąś tam ważność? Dla mnie to jest czarna magia, któraś jest w podobnej sytuacji? Gdybym wiedziała ile tego załatwiania... o Losie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metryka urodzenia oraz dokumenty z USC do ślubu są ważne przez 3 miesiące od wystawienia. Oprócz tego musicie z parafii w których mieliscie chrzty wziąć świadectwa chrztu wraz z wpisem ze bylo bierzmowanie(nawet jeśli bierzmowanie miałaś w innej parafii to parafia chrztu ma to info i je wpisuje na świadectwie). Nauki przedmałżeńskie ważn ie bezterminowo,ja np.miałam w liceum na religii:) musimy zrobić tylko poradnictwo jeszcze,ale Wy chyba przy okazji robienia kursu bedziecie to miec. Zapowiedzi muszą być w obu Waszych parafiach,w tej w której bierzecie ślub mysle że chyba też,ale nie jestem pewna,wiec jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi :) Takich informacji przynajmniej udzieliła mi siostra zakonna w mojej parafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej my mamy termin na 1 sierpnia 2015 :) . Ogólnie większość już mamy sale,zespół,kamerzystę, fotografa i zamówioną suknię ślubną ( tak wcześniej z tego względu,że jesteśmy teraz za granicą i będziemy przed samym ślubem już na przymiarki tylko i na zamawianie potem mogłoby być już za późno tak mi w salonach mówili,że najlepiej z pół roku wcześniej się zacząć orientować jeśli o suknię chodzi) . Tak więc na koniec zostają nam tylko drobiazgi których i tak będzie jeszcze sporo a mianowicie zamawianie ciast,tortu, dekoracji itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_marianna
my mamy termin na 6 czerwca! już mamy sale zaklepaną - Centrum Bankietowego Laura w bełchatowie. mam tylko nadzieję, że ze wszystkim zdążymy....na razie się nie stresuję i poszukuję sukni ślubnej...i zespołu bo tego jeszcze nie mamy:( a powiedzcie mi dziewczyny czy lepiej zespół czy dj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny 🌼 Gosiu zazdroszczę wyboru sukni juz:) To jeszcze przede mną:) Człowiek myśli, że już nie dużo rzeczy zostaje do zrobienia, a tu co chwile coś nowego się pojawia:) Tak mówili nam znajomi:) młoda_marianna zdążycie na pewno:) Jeszcze sporo czasu zostało niby...:) Dj czy zespół? Hmmmmy, nie wiem to chyba zależy od regionu polski... U nas oczywiście zespół, nie wyobrażam sobie swojego wesela bez zespołu, on daje taki klimat weselny:) Inni z kolei chcą tylko i wyłącznie dj'a:) Ciężka decyzja:) Ale ja podpowiadam - zespół:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry. My w sierpniu bierzemy slub Kościelny :-) Sala zamówiona, Kościół wybrany, cukiernia wypróbowana jest, teraz obrączki kupione i odebrane już, teraz czas na zaproszenia :-) Jest może któraś babeczka ze Śląska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę miała zespół. Lubię słyszeć wszystkie instrumenty na żywo. :D My obrączki już mamy, tylko przed ślubem będziemy zmniejszać, bo te są prezentem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna_młoda_05_09
Tararara, już zaproszenia, na sierpień? Macie już obrączki? Ooooo Szybcy jesteście, u nas wszystko stoi i pewnie na poważnie wezmę się za to po nowym roku, nie wcześniej, i pewnie, jak zwykle u nas, wszystko będzie na ostatnią chwilę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panna młoda no mamy, bo mąż jest wiecznie w delegacjach. Jedynie weekendy w domu, więc staramy się wszystko załatwić jak najszybciej, żeby potem urlopu nie musiał brać. My wszystko zawsze na ostatni moment robimy, więc teraz będzie inaczej :-)Niedługo zespołu będziemy szukać.Może macie jakieś propozycje jeśli chodzi o Śląsk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi podobają się zespoły: Diamentowy Kolczyk i Braxton (mają świetnego wodzireja) :) A z takich bardziej rozbudowanych i grających w większym składzie to MagnesBand (5osób) i Flowers (od 4 do 6 osób).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam dodać, że SoundMachine też są fajni -słuchałam na internecie i mi się bardzo podobają, tylko ich cena trochę odstrasza w porównaniu do innych zespołów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja też mam już ustalony termin na 10.10.2015 wynajęta sala zespół i kucharki i na razie na tyle ale niedługo będę oglądać zaproszenia bo wiem ze będę miała z tym problem bo żadne mi się nie podobają ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marara
my z Narzeczonym będziemy brać tylko cywilny ślub, jeszcze nie mamy terminu ale myślimy o wrześniu. póki co jesteśmy za granicą i nie wiemy nawet, w jakim mieście ten ślub organizować, a załatwiać wszystko ostatecznie będę pewnie na odległość i pojadę do Polski na tydzień przed :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marara
dodam, że wesele zamierzamy zrobić w postaci niedużego przyjęcia na około 40-50 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie przyszłoroczne panny młode ;) my też pobieramy się w 2015. W pierwszą sobotę majową Jesteśmy na etapie załatwiania wszystkiego, planujemy nieduże przyjęcie w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. A jak wasze przygotowania????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na naszym weselu mieliśmy zespół Medium z miasta Pszów polecam Wam ten zespół jak również salę U Iwony w Rybniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ślub odbył się 2 miesiące temu równe.. Przepiękny dzień, ale to co się działo wcześniej to katorga... Tyle spraw do załatwienia, że naprawdę nie dziwimy się teraz z mężem, że dużo osób nie chcę ślubu kościelnego. Współczuje.. Ja byłam wykończona psychicznie.. Wieczne łzy ;( Ale po wszystkim troszkę nam tego brakowało ;p Bo jednak czymś się żyło.. A teraz taka cisza :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny 🌼 U nas przygotowania stoją w miejscu, jeszcze tyle czasu...;/ Niedawno w okolicznych kościołach ogłosili terminy przyśpieszonych nauk przedmałżeńskich i zdecydowaliśmy się je zrobić w marcu dopiero:) A deczko wcześniej (styczeń-luty) zajmie się poszukiwaniami sukni ślubnej i to tyle jeżeli chodzi o nasze przygotowania. gość wczoraj słyszałam właśnie od znajomych , że jest tyle załatwień papierkowych i nie tylko przed ślubem, że zamiast się cieszyć człowiek się bardziej przez to denerwuje:) My właśnie doczekać się nie możemy jak sie zacznie cały 'szał' ale boje sie ze pozniej, juz po weselu , nam bedzie tego brakowało:) Termin zarezerwowaliśmy na za rok, póżniej gadaliśmy, ze to za długo i moglismy wziac w październiku tego roku, ale ostatecznie stwierdziliśmy że chcemy na niego czekać, poczuć te emocje, i żeby rodzina też czekała na ten dzień z upragnieniem :):) I tak 11 lipca 2015r. będziemy małżeństwem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serengati
ja mam termin 4 lipca 2015 i właśnie skończyłam robić zaproszenia. Miałam zrobić wzór (prototyp) ale tak się wciągnęłam i że zrobiłam wszystkie :P. Suknie tez już kupiłam, sala, DJ, urzędnik, fotograf wszystko już mam :( cała rodzina się ze mnie śmieje ze za wcześnie ale co ja poradzę że się tak strasznie cieszę :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczęłam od zabiegów kosmetycznych bo jak każda panna młoda chcę pięknie wyglądać na swoim ślubie. Już od jakiegoś czasu chodzę do http://www.laserdelux.pl/poznan/ na mikrodermabrazję, świetny zabieg , cera mi się poprawiła już po kilku zabiegach. Mam jeszcze w planie laserową depilacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na szczęście wesele mam już za sobą... choć jeszcze jestem świeżą mężatką. My wesele zrobiliśmy w Hotelu Nicola pod Warszawą, w bardzo atrakcyjnej cenie bo 165zł od osoby, do tego pokój dla nas i dla rodziców gratis. Bardzo polecam wszystkim z okolic, bo naprawdę warto. Obiekt położony na pięknym terenie ( las, plaża,jezioro) więc nawet plener do zdjęć jest. Jedzenie pyszne, ciasta pieką sami - co jest rzadkością... Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tu znalazłam link do tego hotelu www.cksnicola.pl Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serengati tak to jest , że my kobietki byśmy w tak ważnej kwestii jak ślub, chciały wszystko od razu załatwić, tak żeby był czas na 'dopieszczenie' wszystkiego:) Ale nade mną czuwa mój narzeczony i trzyma rękę na pulsie:) I jak się robiło zaproszenia? Trudno? Sama wybrałaś wszytko,wzór, styl itd.:) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serengati
iskierko, nie było trudno. Po prostu wpisywałam w wyszukiwarkę grafiki hasła które miały być motywem przewodnim zaproszenia (u mnie to bluszcz i kolumny greckie z tego względu ze ślub mamy w ogrodzie w stylu greckim). Potem składałam te grafiki do kupy w, dokładałam napisy i do druku :) Zdecydowałam się zrobić je ręcznie bo kupne zaproszenia nie do końca spełniały moje oczekiwania (w większości są nastawione na ślub kościelny, a my mamy cywilny a poza tym chciałam żeby były w greckim stylu, w końcu ślub mamy przy posągu Psyche). Wczoraj kupiłam album na zdjęcia na allegro hehehe. A narzeczony już dostaje szału jak wspomnę co znowu kupiłam/zrobiłam na ślub :) I ja mu się nie dziwie ;-) W sumie to zostałoby mi tylko zarezerwowanie autokaru, kwiaty, kupno obrączek, tort i alkohole. Całą resztę mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej chyba się do Was dołączę. Bo zaczynają mnie przerastać te wszystkie przygotowania. Najpierw chcieliśmy skromny ślub najlepiej my, rodzice i świadkowie np. w Rzymie. Jednak po dłuższych dyskusjach i przeliczeniu kasy, stwierdziliśmy, że jednak dla nas i całej rodzinki będzie kameralne wesele, ale jednak w Polsce. Dopiero zaczynamy przygotowania. Na razie próbujemy ustalić termin i dograć go z wodzirejem, bo robimy wesele bezalkoholowe oraz szukam fotografa ! Nie mam jeszcze sukni, za obrączkami się rozglądamy i w ogóle zaczyna mnie to przerastać.! Jakieś sugestie?? Może Któraś z Was poleci dobrego, w miarę niedrogiego fotografa z Krakowa? Mam jedną znajomą, która pasjonuje się foto, ale nie jest profesjonalistką. Z drugiej strony mielibyśmy zdjęcia za darmo... Boże nic już nie wiem... POMOCY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×