Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iskierka_91

Wesele 2015! Rozpoczynamy przygotowania...:)

Polecane posty

Gość monika19092015
Juleczka w maju ślub i już zabawy musieliście uzgodnić? Sporo przed czasem no ale skoro mus to mus :D u mnie jest kurs teraz przez dwa weekendy na miejscu też poradnia więc załatwione prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak przynajmniej mamy zarys naszego wesela :) A tak w ogóle to dziś udało mi się sprzedać u jubilera w skupie niepotrzebne rodzinne złotko i mamy gotówkę na nasze ukochane obrączki :D Przy okazji dowiedziałam się, że przy szerokości 5mm zmienia się znacznie rozmiar obrączek. Normalnie mam 12,5-13 (taki rozmiar ma zaręczynowy) a obrączkę muszę mieć co najmniej 14,5 albo nawet 15. Byłam szczerze w szoku, kiedy w ogóle nie ubrałam na palec 5 mm obrączki w rozmiarze 13. Ogromna różnica w rozmiarze. Serio nie miałam pojęcia, że szerokość biżuterii wpływa też na jej rozmiar. Radzę dobrze zmierzyć obrączki przed zakupem, zwłaszcza jak chcecie np.zamawiać je przez neta. Aha z nowości to mam już urocze zaproszenia( w szałowej cenie z wyprzedaży za 1.40) oraz elegancką księgę gości :) Co do wodzireja to można poczytać o nim: https://www.facebook.com/LATartGROUP Specyficzne klimaty, nam bardzo przypadły do gustu :) a Wy dziewczynki na jakim etapie jesteście??? Obrączki zakupione??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co ta księga gości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juleczka85
Księga gości to świetna pamiątka na całe życie: to miejsce, w którym najbliżsi piszą Wam życzenia, wszystko co chcą, żebyście zapamiętali z tego szczególnego dnia swojego życia. My chcemy wykorzystać ten album i zrobić później pamiętnik rodzinny, który będzie obrazował najważniejsze wydarzenia naszej nowej rodziny np. narodziny dzidziusia itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juleczka , my już też byliśmy oglądać obrączki. Wybraliśmy klasyczne obrączki fazowane, 5mm. Ale chcemy je zamawiać przez neta. Najpierw chodziliśmy po miejscowych jubilerach, zmierzyliśmy swoje rozmiary. Mój jest 11, a ekspedientka nic nam nie mówiła o tym że trzeba barć większą. Przy najbliższej okazji zajdę do jubilera i się dowiem wszystkiego:) Dobrze, że nam mówisz;p Zaproszenia już masz uzupełnione? Bo ja to się boję zamawiać, gdyż dopiero na 3 mies. przed ślubem mamy zgłosić się do księdza i wtedy wszystko spiszemy. No i po tym dopiero chciałam zamawiać, bo data i godzina ślubu są drukowane od razu, w jakim kościele i sali. A co do kościoła to niby jesteśmy 'zapisani' , ale mamy niedaleko nas sanktuarium i jeszcze się zastanawiamy czy tam nie zrobić , dlatego jeszcze muszę się wstrzymać, a już korci:) My też będziemy kupować księgę gości:) U znajomych była i tak przyjemne się po jakimś czasie czytało te wpisy:) Nie wszystkie były poważne, ale i tak było to cudowne uczucie wrócić do tych chwil kiedy pisało się im życzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Iskierka :) Co do rozmiarów to faktycznie w szerokich obrączkach zawsze jest przynajmniej pół rozmiaru większa od "normalnego". Oczywiście pewnie to zależy od modelu obrączek i od ich profilu: czy są płaskie, półokrągłe czy np. z tzw "soczewką" :) My też chcieliśmy przez neta, ale znajomy jubiler skutecznie nas do tego zniechęcił i w piątek ma nam dokładnie (osobiście) zmierzyć paluszki i wreszcie dokonamy (mam nadzieję :P ) ostatecznego wyboru i złożymy zamówienie. Aha patrzcie na wagę obrączek : standartowe 5mm muszą mieć wagę min8-9 gr. Jeśli ważą mniej, są słabej jakości kruszcu, zbyt cienkie i bardzo szybko się zniszczą... To skutecznie osłabiło nasze zapędy kupowania w ciemno :P Oczywiście w necie też są sprawdzeni jubilerzy, ale jednak stawiam na znanego jubilera :) Co do zaproszeń, my mamy takie puste, w sensie z odpowiednią regułką, ale sami je wypełniamy. Dlatego kupiłam je na promocji bez wahania. A roznosimy je dopiero w styczniu/lutym :) Nie ma po co wcześniej :) pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam do internetowego meblowego sklepu mebelmania.com gdzie znajdziesz rewelacyjne meble praktycznie do każdego pomieszczenia. Ceny dużo mniejsze niż w sklepach stacjonarnych i szeroki wybór nowoczesnych mebli – dodaj, że informację znalazłeś tutaj to udzielę 3% rabatu. Wpisz w dowolną wyszukiwarkę „Mebelmania” i wybierz interesującą Cię zakładkę. Pozdrawiam i zapraszam MEBELMANIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy do nas: www.zespolgreen.jimdo.com Gwarancja udanej zabawy, atrakcyjne ceny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika19092015
Witam ponownie, czy Wy pod waszymi sukniami macie biustonosz? albo gorset? czy bez :D ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina2908
Ja zdecydowałam się na biustonosz, ponieważ uważam że będę czuć się bezpieczniej :) co myślicie na temat aby do góry sukienki doszyć ramiączka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika19092015
ja właśnie nie jestem przekonana do biustonosza, zaproponowano mi wszyty push up... co do ramiączek w niektórych modelach ładnie się prezentują :) sama chce mieć coś jak szerokie ramiączka ale z zakrytym tyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny tutaj Julka,tylko piszę ze smarta i nie mam się jak zalogować. My odpoczywamy e temacie ślubu i wesela do stycznia. Wtedy mamy odebrać obrączki( dziś złożyliśmy zamówienie) i tak jak kiedyś pisałam mam obrączkę 3 rozmiary większa od zaręczynowego.:) zdecydowalismy się na klasyczny model z żółtego złota oczywiście z soczewka dla wygody :) Poza tym niby chcę się troszkę odchodzić i ćwiczę z Chodakowska,ale i tak nie przestałam palaszowac czekolady :P no i święta w perspektywie. Mam nadzieję,że zamieszczę się w suknię. PIRKNYCH ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA ŻYCZĘ. TO NASZE OSTATNIE PANIEŃSKIE SWIETA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Summerlove
Dziewczyny, a o jakich obrączkach myślicie? My oglądaliśmy kilka modeli, chciałabym żeby na mojej był jakiś diamencik, ale ceny to ok 4000zł za parę ;/ Chyba będzie trzeba jednak rozejrzeć się za czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdroszczę ci! U nas 4 lata związku, obydwoje w okolicach 30stki (no on 31, ja 27), wszystko na poważnie (żadne zabawy czy szczeniackie wybryki) ale ani oświadczyn, ani ślubu, ani widu ani słychu... Tyle okazji - rocznice, walentynki, święta, sylwester, urodziny a co roku co chwilę rozczarowanie. Już mi wstyd w lustro patrzeć bo nigdy bym nie pomyślała, że tyle czasu będziemy "chodzić ze sobą". Dopiero dzisiaj rozumiem, że faktycznie trzeba było zamieszkać ze sobą dopiero po oświadczynach i wyznaczeniu daty ślubu a nie żyć od d*py strony. Żenujące jest to wszystko w moim życiu. Ale naprawdę szczerze życzę ci wszystkiego najlepszego i abyście byli szczęśliwi. Wybacz, że nie pomogę w poradach ślubnych, ale chociaż życzenia są od serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
postaw sprawę jasno wytłumacz swojemu facetowi że najwyższy już czas na deklarację z jego strony!czasami szczęściu trzeba pomóc!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu, a rozmawiałaś ze swoim towarzyszem?:) Czy kiedykolwiek poruszyłaś temat? U nas temat krążył, krążył i w końcu bach...:) Narzeczony chciał za dwa lata, ale już po 3 latach mieszkania męczyło mnie to okropnie i pogadaliśmy, że tak naprawdę nie ma różnicy czy to będzie później czy wcześniej i podjeliśmy decyzję, za ok,. 6 miesięcy będziemy małżeństwem:) Tak więc głowa do góry i bierz sprawy w swoje ręce:) Powodzenia! Summerlove szczerze powiedziawszy ja bym nie wydała tyle pieniędzy na obrączki. My chcemy klasyczne zwykłe, fazowane , 5mm i można je spokojnie kupić do 2000zł i to jest cena wygórowana:) Ale kto jak uważa:) Dziewczyny życzę wam by nadchodzący rok był spełnieniem waszych marzeń, pięknego ślubu jak i wesela który zapadnie w waszej pamięci na zawsze, a przyszłość z waszym wybrankiem niech będzie usłana różami! Szczęśliwego Nowego Roku! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My również chcemy obrączki proste, klasyczne, ewentualnie małe "zdobienie", ale bez żadnych diamencików. A my razem jeszcze nie mieszkamy i też jest bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juleczka85
Hej Kochane :D Witam Was w Tym Wyjątkowym dla wszystkich nas roku posyłam Wam moc przytulasów i buziaków :) Dziewczyny czy Wy też macie takiego powera do dbania o figurę i dietę przed ślubem?? Ja po świątecznym obżarstwie walczę z przesłodzonym organizmem i szczerze zastanawiam się nad porządnym treningiem na siłowni? Zaczęłam też ćwiczyć z Chodakowską, choć nie jestem niestety systematyczna... :/ Boże, obawiam się czy zmieszczę się w suknię??? I skoro pojawił się już ten temat to my zgodnie z naszymi przekonaniami czekamy na siebie i nie mieszkamy razem do ślubu :) Aha zapomniałabym o najważniejszym :) Zaproszenia dla naszych rodziców oficjalnie wręczamy na obiadku w święto Trzech Króli ! Jestem ciekawa Ich reakcji, nasze rodziny nic nie wiedzą, że już w maju nasze zaślubiny :D P.S. Pojawiły się też u mnie jakieś nieuzasadnione obawy, czy aby na pewno ten ślub to dobry pomysł i w ogóle jestem jakaś zestresowana coraz bardziej. Też tak macie? Przecież to już za nieco ponad 4 miechy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I żeby byłą jasność nie obawiam się czy mój Narzeczony to aby na pewno jest Ten? Raczej zastanawiam się, czy to ja będę dobrą żoną, mamą itp. No i jest jeszcze kilka kwestii, w tym moja niepewna i niestała praca. I coraz bardziej myślę jak to będzie się mieszkało z Teściową..a na ten moment nie stać na na własne mieszkanie... No, ale oddałam to Bozi, niech się dzieje, co ma być :) Teraz najważniejsze to wręczyć Rodzicielkom zaproszenia i czekać na Ich reakcje :* ślę dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podziwiam was i partnerów za tak konkretne podejście do sprawy my póki co nawet nie wybraliśmy daty bo nie potrafimy się zdecydować nie mówiąc już o innych rzeczach jak sala czy ilość gości;/ raz chcemy wesele na ok 60 os a innym razem skromny obiad dla najbliższych....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juleczka85 naprawdę wasze rodziny nic a nic nie widziały?:) Bardzo jestem ciekawa ich reakcji, jak było?:) Jeżeli chodzi o dbanie o siebie, figurę, to ciągle mam to w głowie, jednak jak na chwile obecną nie dam rady wcielić ćwiczenia/treningi w życie...leń zwycięża pomimo tego że do ślubu pozostało pół roku:) Ale trzeba się brać za siebie:) Tym bardziej że pora wybrać suknie ślubną:) Mieszkanie z teściami nie będzie łatwe, ale chyba narazie nie macie wyboru, więc trochę się przemęczycie. My na szczęście jesteśmy w dobrej sytuacji, narzeczony ma własne mieszkanie, rozglądamy się też za działką i chcielibyśmy zacząć budowę, narzeczony chce w tym roku, ale ja bym wolała poczekać jeszcze z rok. Ale jeszcze się zobaczy:) Załatwiamy też powoli nauki przedmałżeńskie, rozglądamy się za obrączkami, zaproszeniami, ja chcę znaleźć suknie:) Więc powoli ruszają przygotowania. Powiem wam , że nawet nie wiem kiedy zleciało te pół roku, pamietam jakby to było wczoraj jak szukaliśmy sali itd. A te pół roku co pozostało to minie jeszcze szybciej. Nie mogę się już doczekać :) ❤️ Gościu trzeba siąść zrobić liste gości, poszukać odpowieniej sali która pomieści gości i reszta sama poleci:) Życzę powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slicznotka90
witam drogie dziewczyny, chciała bym przyłączyć się do tematu bo też wychodzę za mąż w 2015 r a konkretnie 16 maja :-D mamy zamówioną sale, kapele, wodzireja, kamerzyste, zakupioną wodke i w sumie tyle. na początek mam pytanie kiedy macie zamiar roznosić zaproszenia ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że 3 miesiące przed będzie ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj, jeżeli jeszcze nie macie sali, albo macie wątpliwosci to podrzucam prosty sposób jak sporawdzić jakość oferowanych usług - zerknijcie czy dany hotel, pensjonat zajazd ma jakieś certyfikaty jakości np. http://www.zlotystandard.info/ Naprawdę warto o to zapytać.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slicznotka90
czyli w sumie po zapowiedziach w parafii można już zapraszac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam!!! ja również uważam, że 3 miesiące to jest wystarczający czas żeby zacząć zapraszać. My mamy ślub 6 czerwca i zaczniemy zapraszać w marcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hop, hop ŻYJEMY :D Nie było aż tak źle, ale stresior miałam nieziemski...Bolał mnie brzuch, ale już wszystko gra, przynajmniej u mojej Mamy, bo Mama Narzeczonego z powodu choroby nie dojechała na rodzinne spotkanie i wciąż nie wie. :/ W każdym razie moja Rodzicielka jest szczęśliwa, choć oczywiście lekko obrażona, że nie wtajemniczyliśmy Jej w niektóre sprawy. Najbardziej przeżywa chyba to, że już mam sukienkę :P Ech, ulżyło mi, choć jeszcze przyszłej Teściowej trzeba wręczyć zaproszenie. A tak a propo's zaproszeń, to my też ślubujemy w maju i zaproszenia dla chrzestnych i najbliższych mamy już przygotowane. Mamy zamiar je rozdać jeszcze w styczniu. Dla reszty w lutym i pewnie marcu. Na spokojnie, uważam, że 2 miesiące przed ślubem to troszkę za późno jak dla najbliższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to mam inny mętlik. Kiedy w sensie na ile przed terminem ślubu idzie się spisać tzw protokół przedmałżeński? W sumie co innego piszą na necie a co innego mówili nam księża z kościoła, gdzie ślubujemy? A czy wiecie co i skąd mamy przynieść i z której parafii (pozwolenie?) jakiś papier?, aby mieć ślub w innej niż nasze rodzinne parafie? Zaczyna mnie męczyć papierologia :P A to już 4 miechy a my nic w kościele, USC nie załatwione :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izunia855
Zazwyczaj wszystkie dokumenty mają termin ważności 3 miesiące więc nie ma się co z nimi spieszyć. Nam ksiądz w momencie rezerwacji terminu ślubu kazał się zgłosić właśnie 3 miesiące przed w celu spisania protokołu i wtedy ma nam dopiero powiedzieć jakie dokumenty mamy przynieść. My również bierzemy ślub nie w swojej parafii i mam nadzieje, że nie będzie problemu z wystawieniem pozwolenia od proboszcza z mojej parafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×