Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Andzik87
Hej dziewczynki w ten piekny słoneczny dzien;* Dzis juz lepiej z moim humorkiem. Poprzytulalismy sie z m wczoraj troche i była bardzo bardzo;))))) A dzis zapowiada sie super popołudnie bo wybieram sie na Bicie rekordu w najwiekszej ilosc osób tanczacych zumbe;) Juz nie moge sie doczekac;))) xxx Stokrotko A juz sie bałam ze tylko mnie pamiec płata figle;) Juz nie raz sie mąż ze mnie smiał;) xxx Iza ja na razie laktatora nie kupuje. Ostatnio sie dowiedziałam ze nas w szpitalu jest punkt laktacyjny i mozna w nic wypozyczyc laktator. Koszt to chyna 5zł na dobe. Mnie na razie szkoda kasy bo nie wiem czy wogóle bede go potrzebowac. xxx Ide sie wziac za obiad bo sam sie nie zrobi;) miłego dnia laseczki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
hej dziewczyny :) ja sie doalczam do tych z dziwnymi humorami - moze jakas grupe wsparcia trzeba uruchomic ?:) poza tym bylam wczoraj na weselu znajomych , wytrzymalam do 1,30 mniej wiecej ale z to w domu kilka razy wstawalam do wc i nie moglam spac:/ ale wesele spoko, a dzis poprawiny :) xxx Anja ja mysle ze jakis dresik chyab bylby najwygodniejszy ?? sam sie dopasuje do ciala. Poza tym wiele osob mi poleca zakup pasu poporodowego- ponoc pomaga brzuchowi wrocic do normy xxx Marita - kurcze chce Ci sie powidla robic ? podziwiam :) xxx Stokrota wspolczuje bezsennosci :/ xxx milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
nfocat też słyszałam o tym pasie, ale nie wiem jak on sie ma do porodu cc. Zapytam lekarza na kolejnej wizycie bo w moim przypadku raczej sie nie obędzie bez jakiegos wspomagacza :-) Tez myslalam o czyms sportowym do ubrania ale raczej bardziej leginsy niz dresik i pewnie jakaś bluza zwłasza ze od mojego miejsca zamieszkania do szpitala w ktorym bede rodzic (o ile dojade i dotrwam do terminu wyznaczonego przez lekarza) jest 1,5 godziny jazdy autem wiec musi byc cos wygodnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, ja biorę ciążowe, bo z doświadczenia wiem, że po porodzie zawsze mi brzuch zostaje i wyglądam na 5 mc ciąży. Ale ja mam taką budowę, że mi brzuchol wywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Stokrota ja nie mam nic typowo ciązowego, kupilam pare rzeczy o rozm wieksze niz zawsze nosiłam i gumke regulującą do spodni wiec wezme pewnie leginsy tak jak juz pisałam wyżej, ale przypuszczam ze bedzie podobnie jak u Ciebie ze brzuch zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was kobietki;) Wpadam tylko przelotem jak to w każdy weekend gdyz iż mam mojego skarba w domu i muszę się nim wystarczająco nacieszyc;) Wczoraj byliśmy na grzybach, chodziłam po lesie ok 5 h i o dziwo nie byłam wcale zmeczona nic mnie nie ciągnęło tylko pod koniec bolały nogi. Co do nastrojów to też dołączam;d np wczoraj od rana,na grzybkach humorek ok a wrócilismy do domu to jakiś francowaty humor mi się wkręci i musiałam podenerwować mojego Ł;d Czasem jestem w szoku ze on to wytrzymuje. Zgaga meczy mnie ostatnio sporadycznie, ale mdłości zdarzają sie dość czesto przez ostatnie kilka dni. Zazwyczaj pomaga mi coś słodkiego. Pogoda u mnie rewelka. Może dziś wybierzemy sie do znajomego nad jezioro chociaz szczerze to srednio mi sie chce;/ Co do nocnych rewelacji to powrociły mi nocne pobudki na siusiu i natężyły się bole bioder. Poza tym przekręcanie sie na drugi boczek to katastrofa. Mała znów aktywna, nawet jak sie budze w nocy to ona zawsze da o sobie znac;). Sny mam dziwne bez zmian. Dziś np śniło mi się ze mleko tryskało mi na wszystkie strony z cyców i nie mogłam tego powstrzymać;d Co do porodu to u mnie tylko i wyłącznie naturalnie. Idę ogarnąc obiadek Miłej niedzieli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Witam piekne Mamusie w pieknym dniu:-) Alez mi sie dobrze spalo! Pomimo iz wstaje dwa razy siusiu i pol nocy snila mi sie ksiazka ktora czytam-akurat o mordowaniu Murzynow...a potem kolejne pol nocy bylam u fryzjera ktory zepsol mi fryzure i zrobil warkoczyki na gumki! To spalo mi sie cudownie! Mlody byl grzeczny i pozwolil spac na kazdym boku:-D Xx Natalia cisnienie musisz kontrolowac i koniecznie o tym powiedz. Ja mam bardzo niskie i ledwo siedze...kawke wlasnie pije:-) Xx Zgagi nie mam:-) i nie zdziwie sie jk moj synu bedzie lysiutki bo mi do pierwszego roku zycia wlosy nie rosly ;-) Xx Heja Stokrotka! Dobrze ze jestes! Bezsennosci wspolczuje:-( Xx Zimowa Mamo tak jak piszesz-woda, szare mydlo i maczka:-) Xx Izulinka ale sie usmialam:-D ja tez jak sie w lozku przewracam musze postekac:-) a jak mam cos podniesc z podlogi to musze sie z nia zrownac:-P haha:-D Juz mi kolezanki zrobily grafik mycia podlog u nich w domu;-) Ale w takiej pozycji fajnie sie filmy na lozku ogada:-P No i mojemu M tez sie podoba:-P hihi Xx Anja ja do szpitala na powrot do domu wezme dresy z guma na brzuchu-moje ciazowe...w razie czego M dowiezie co trzeba bedzie ale najwazniejsza jest wygoda! Xx Andzik alez Ci zazdroszcze bicia rekordu:-) fajowo! Xx Milego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pasa poporodowego to też słyszałam i mam zamiar go kupić. Zdania sa podobno podzielone. Jedni mówią ze trzeba odczekac az sie macica skurczy a drudzy mówią ze on pomaga w tym takzę trzeba dopytac lekarza. Ja czekam z zakupem do porodu bo trzeba dobrze rozmiar dobrac bo skad mam wiedziec na dzien dzisiejszy ile bede miała w pasie jak urodzę,a na oko to jakoś tego nie widze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Palka 5h na grzybach?! Wow! Jestes mega! Ja moglabym tyle czasu spedzic w lesie z najwieksza przyjemnoscia ale na kocyku, z herbatka i jakims malym co nie co:-P plus ksiazka i mala drzemka :-) az mi sie zachcialo do lasu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Moja kolezanka nosila pas poporodowy dlugo po porodzie i dla zamaskowania brzuszka. Po cc z tego co mowila nam polozna lezy sie z workiem na brzuchu zeby tam sie wszystko obkurczylo. No i nie powinno podnosic sie glowy zeby nie miec skutkow ubocznych znieczulenia. Lezy sie plasko! Ja na obkurczenie macicy planuje dalej morsowac. W sumie do tej pory nie przestalam...musze tylko sie upewnic czy nie ma przeciwskazan i czy oczywiscie dam rade:-) A nic tak nie kurczy jak zimna woda w cieplym Baltyku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej piękne. Izulinka dzięki za słowo wsparcia, doskonale mnie rozumiesz :) Tak wypowiedzi Zawiechy mnie również bardzo motywują do sn ;) Pałka również podziwiam te Twoje 5h, jak chodziłam 2 h i miałam dość. Choć nigdy chyba tak pięknie las nie pachniał jak wczoraj :) (wrażliwy węch ostatnimi czasy). Jak Was czytam to czasem nie mam nic do dodania, bo u mnie jest identycznie!! Haha, wczoraj nawet użyłam identycznego sformułowania, że sapię jak parowóz :P Przeturlanie się z boku na bok to dla mnie również wyzwanie:P Poza tym wyspałam się dzisiaj, pospałam do 8:30, jak na mnie to długo. Wzięłam się za trzecią turę prania ciuszków i zaraz zabieram się za obiad. Octenisept też już mam w wyposażeniu, również słyszałam same superlatywy na jego temat. We wtorek szkoła rodzenia, nie mogę się doczekać, będzie o pielęgnacji noworodka :D Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Hejka w niedziele. Dzis narazie humor mam dobry. Cieszy mnie tte slonko za oknem bo jest tak a w sam raz i tak ladnie. Oby tak bylo jeszcze do pazdziernika zebysmy mogly sie dalej lzej ubierac i jeszcze poprac wszystko i wysuszyc na jesiennym slonku. XXXX Co do pasa poporodowego to po cc raczej nie jest wskazany bo rana musi byc na wierzchu i sie ladnie goic, tak slyszalam a po porodzie naturalnym to jak najbardziej jak nie pas to chociaz jakies body rozmiar mniejsze albo takie wyszczuplajace specjalne co ladnie caly brzuch obcisnie. Kiedys mierzylam taki pas wyszczuplajacy podobny do poporodowego i u mnie sie to nie sprawdza bo mi sie zwija i robi brzydkie faldy. Lepsze wlasnie takie body ze staniczkiem od razu a ze zima bedzie to przy okazji plecy bede miala caly czas zakryte bo jak jest mroz to nie lubie jak mi koszulki ze spodni wychodza. XXXXX Tez czesciej wstaje w nocy siku, nawet po 4 razy i tez coraz ciezej sie przekrecic na inny bok. A jak chce wstac siku i musze podniesc d**e z pozycji lezacej to takie dziwne uczucie mam jakbym miala cegle w pecherzu...tak ciagnie w dol i zle sie wstaje. XXXX ja mam juz ciuszkow pelno kocyki recznik i troche pierdul kupilam ostatnio we wroclawiu ale wiekszosci jeszcze brak. Nie mam lozeczka, wozka, kosmetykow zadnych, pampersow. No jeszcze duzo kasy do wydania mnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
Anja ja wychodzilam z szpitala w ubraniach sprzed ciazy, ale byly to leginsy.. Co do pasa poporodowego to u nas w szpitalu po porodzie cc jest on wymagany.. takze lepiej popytaj.. Ogolnie co do pasow to moim zdaniem sa ok ale tylko na chwile, bo podtrzymuje on miesnie i utrudnia im w ten sposob prace..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Ale sie naczytalam na temat cc w Gdansku:-( losie...mam nadzieje ze mi sie Synu obroci na czas:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam drakońską dietę po ciąży przez pół roku, ale obyło się bez kolek i tym podobnych problemów, więc nie żałuję. Karmiłam równo 12 mc. ---> Co do narzekania - moje powody odeszły w zapomnienie - czuję się rewelacyjnie, dziecko przestało uciskać na nerw i bóle puściły. Nie chcę zapeszać i więcej nic nie piszę. ---> Octenisept polecam również i ja. ---> Magda, ja wczoraj wypiłam dwa cytrynowe Radlery bezalkoholowe prosto z lodówki. Uwielbiam smak tej lemoniady. ---> Stokrota, podłączam się do stanu bezsenności, ale u mnie już to trwa ponad 19 mc. ---> izulinka, dzięki, mam nadzieję, że pomagam w chwilach zwątpienia :) ---> gość Anja, ja miałam spodnie ciążowe, koszulkę, bluzę i kurtkę, bo wszystkie ciuchy oddałam męzowi do domu i co mi przywiózł w to musiałam się ubrać. Ja z brzuchem nie miałam problemu, po porodzie byłam płaska jak deska, więc nie inwestowałam w pas. Nie sądze by tym razem było inaczej. ---> dzisiaj pohasałam trochę po mieście, na spacerach brzuch mi się spina i twardnieje - przychodzę do domu jak ręką odjął. Coś królewna wybredna :D ---> Agagula-----------31l---------1dz------------01 listopada-----------Staś Karolinaaaaaa---26l--------1dz-------------01listopada--- -------- syn newt ---------------37l---------2dz------------01 listopada-----------Adaś Andzik-------------27l---------1dz------------03 listopada-----------Leon asiek1111----------30l--------1dz------------03 listopada-----------Julian Claudina----------27l---------1dz------------04 listopada----------Córcia onaoczekująca--27l---------2dz------------06 listopada----------córka Malwi86----------28l---------1dz------------09 listopada----------Marysia kita1987-----------27l---------1dz-----------14 listopada-----------córka Safari29-----------29l----------1dz------------14 listopada---------córka izulinka7----------24l---------1dz------------15 listopada----------Zuzia Martyna8----------26l---------3dz-----------15 listopada--- Nadia/ Artur magdalenkamz--24l---------1dz------------15 listopada----------??? Marita1990--------24l----------1dz----------15listopada - ---------Bartek Pałka89-------------25l---------1dz-----------16 listopada----------Maja gosiaczek847------30l--------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama-----25l---------2dz-----------23 listopada---------Synek nfocat---------------26 l--------1dz-----------23 listopada---------Jeremi zawiecha------------24l--------2dz-----------25 listopada---------Katrina Neska851-----------29l---------1dz-----------25 listopada---------Michaś nata91lia-----------23l---------1dz-----------28 listopada---------Nikoś Mila85---------------29l---------1dz----------29 listopada----------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zazdroszcze tym co rodza pierwszy raz-wlasnie tej niewiedzy co sie bedzie dzialo:) Xxx My dzis gadalismy z tesciowa na skype i powiedziała ze wbije sie nam na swieta, musze gadac z mezem zeby wybil jej ten pomysl z glowy bo ja z dwojka malych dzieci nie zamierzam jeszcze bawic mojej tesciowej:/ a ja juz gadalam z mama ze do niej zejdziemy. A tesciowa jest taka ze ona sama nic sobie nie zrobi tylko trzeba ja obsluzyc...:/ mam nadzieje ze nie przyjedzie...:/ Xxx Mi znowu brzuch wywalilo, w pierwszej ciazy tez tak mialam ze mialam duzy brzuch bez obzarstwa a tutaj tez nie jem wiele i jeszcze ganiam za synciem a brzuch wielki. Xxx W srode lekarz;) no i dostane kolejne l4 a jeszcze za poprzednie nie dostalam kasy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimowa mama, faktycznie lepiej niech mąż wyperswaduje teściowej ten pomysł z głowy. Albo niech przyjdzie i obsłuży się sama, Ty palcem nie kiwnij :) Tyle, że jak wcześniej umawiałaś się z mamą, to nie ładnie odmówić - BO TEŚCIOWA PRZYJDZIE. Zawsze może wpaść za rok. -> możesz mi kopsnąć tak z 10 cm. Chętnie przyjmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiecha - mam nadzieje ze temat ucichnie...ona mieszka w anglii i faktycznie chyba ze dwa lata jej nie bylo na swieta w polsce no ale teraz to najmniej mi bedzie potrzebna...ona jak przylatuje to uwaza ze jest na wakacjach i nic nie musi robic wiec sniadania, obiadki, kolacje pod nos. Albo zaprasza nas gdzies na obiad a pozniej mowi ze to my ja powinnismy zaprosic no i zeby kase jej np zwrocic:/ moj maz ze wzgledu na to ze to jego mama i rzadko sie widujemy to olewa to-jednak mnie to wyprowadza z rownowagi... Xxx Przesylam nawet 15cm!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Zawiecha, a może ode mnie też bys troche zabrała tych cm?:-) U mnie dzis leniwie, nawet nie mam co Wam napisać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Zimowamamo współczuje Ci tesciowej, a moze przy nastepnej rozmowie powiedz jej ze może Wy ją odwiedzicie w świeta :p ciekawe co powie.......:-) A co do zapłaty za zwolnienie to ja mam tak ze np jak dostaje na 3 tyg (a zazwyczaj tak jest) czyli zaczynam w sobote i koncze w niedziele za 3 tyg to kaskę dostaje zawsze we wtorek po zakonczeniu zwolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimowa mama, faktycznie niefortunna sytuacja, trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie. Może samoloty nie będą latały :) -> Ok, czekam - jeszcze nie doleciały :P ---> gość Anja, spoko, od Ciebie też mogę trochę cm chapnąć :D -> co do porady dla zimowej mamy - to lepiej nie ryzykować, bo jeszcze im za nocleg policzy. Skoro z jedzenia się rozlicza, to nie wiadomo co takiej do głowy może strzelić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach te teściowe, ja z moją już 3 rok nie rozmawiam i dobrze mi z tym. Nawet z m mi się lepiej zaczęło układać od tamtego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona by nas chętnie przyjela ale nie stac nas na 4bilety a tesciowa poszla na jakis kurs za ponad 600funtow (ok 3tys zl) wiec nam nie zafunduje podróży;) mimo wielu zalet jest osoba egoistyczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Zimowa mamo wspolczuje tesciowe xxx Ja melduje sie po rekordzie ktorego niestety nie udalo sie pobic:-( braklo ok 400os. ale rekord naszego miasta pobity;-) byla mega impreza swietni instruktorzy z calej polski swietna muzyka i zabawa. rekord byl bity na plazy;-) do tego prawdziwie letnia pogoda.Rewelacja. Az chce juz wrocic na zumbe. przed ciaza chodzilam 3 razy w tyg xxx po imprezie pojechalismy na grilla do moich rodzicow a teraz relaks na kanapie i kubek rumiankowej herbaty na ktora mialam strasznie ochote;-) xxx Spokojnej nocy dziewczyny;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, właśnie sobie uświadomiłam, że za równiuśki miesiąc mam pierwszy termin porodu tzn. termin mam wg ostatniej @ na 7-go, a wg usg na 12-go października. O jaruśku jak ja się cieszę, że to już niedługo. Tylko z drugiej strony kurczę mam jeszcze tyle do zrobienia, że nie wiem czy się z tym wszystkim wyrobię. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
stokrota ale Ci zazdroszcze ze juz tak malo czasu :) zdazysz ze wszystkim jesli szybkosie wezmiesz za to co niezrobione :D duzo przytylas w ciazy?? bo ja z przerazeneim odkrylam ze w ciagu chyba 1,5 tygodnia 2 kg mi przybylo !!! porazka!!! do tej pory raczej regularnie tylam i niezbyt duzo (6 kg) a teraz patrze a tu + 8 !!!!!!!! :( :( :( nie jestem szczupla i mega mnie ten nagly wzrost wagi zdolowal :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat-spoko, ja nawet nie wchodzę na wage;) przy mlodym przytylam chyba 12/13kg juz nie pamiętam dobrze i waga przez ostatni miesiac sie nie ruszyla z miejsca wiec to tez jest pocieszajace;) Xxx Zazdroszcze tego miesiaca do terminu, ja wczoraj zaczelam 30tc wiec zostalo mi rowno 10tyg i pewnie beda sie ciagly one w nieskonczonosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamuski;) Poł nocy nie spałam przez bóle bioder;/ Miałam dziś zacząć prać ciuszki, ale w nocy popadało i pogoda taka sobie tzn jest tak parno bez słońca i kto wie czy się znów coś nie zbierze. Współczuje wam tych teściowych. Moja mieszka na tym samym osiedlu, na tej samej ulicy , a widuje ją raz w tygodniu czasem nawet nie i jest babką do rany przyłóż. Spokojna nie wtrąca się, także narzekać nie mogę. Dziś zaczynam 30 tydzień, zostało jeszcze 10 i mam nadzieję ze juz poleci szybciutko. Ja oczywiście juz sama- moj pojechał do pracy wróci dopiero w czwartek;( Nie sprzyja mi ta jego praca zwłaszcza teraz jak jestem w ciąży;( Idę zjeść sniadanko Miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Dzien dobry :) i ja Was znalazłam w telefonie. Szczerze to zazdroszczę, ze niektórym z Was został tylko miesiąc. My sie dalej meczymy, klapki do szpitala kupione uwaga 2 numery większe a juz dzien później mialam problem z wlozeniem stopy czyli rewelacji nie ma ale jutro wizyta powiemy o tym lekarzowi :) Co do Glowy to sie nie przejmujcie, myślałam ze cos mi sie dzieje jak pojawił sie problem z wysłowieniem hehe. Myślałam ze sie uwsteczniam ale poczytalam troche zw tak moze byc, czyli nie zwracamy na to uwagi :) Oj zazdroszczę grzybobrania ja jakos nie odważyłam sie wejść do lasu bo nie miałby kto mnie po nim obejrzeć. Wybaczcie ze tak ogólnie ale mialam sporo do nadrobienia i nie pamiętam ktora pisala, ale z kosmetyków wybralabym te rossmanowskie, (wybieajac pomiędzy nivea) choc my mamy zestaw hipp, a odnośnie nadciśnienia to proponuje ciągle sprawdzać i jak sie utrzyma to na ip jechać, ja nadcisnieniowiec odstawilam leki w ciąży zupełnie po wizycie na patologii 3 dniowej. Ciaza obniza cisnienie tak mi wszyscy mówili. I rzeczywiście, czuje sie dobrze. Na razie żadnych dolegliwości aż milo :) Dziewczynki a Wy posciele juz pozakladalyscie na lozeczka? Ja nadal wietrze ochraniacze bo ich prac nie będę ale pościel to tak na 2 tyg przed chyba co? Magdalena jak bole? Troche odpuscily? Ech ale u nas brzydka pogoda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Hej :-) Stokrotka to my mmay ten sam termin tzn ja mam 7-15 pazdziernik.Ale to szybko zleciało. Boisz sie trochę? Ja mam takie lęki przed porodem ze masakra.....boje sie ze bede sama w domu a to sie zacznie itp. Oczywiscie z drugiej strony tez nie moge sie doczekac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×