Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość tulipka32
Ja wczoraj miałam badanie, usg i ktg. Mały wazy 3600 ale jeszcze żadnych oznak ze się wybiera na świat :) nie wiem czy z tego powodu ale wszystkie bóle mi przeszły, tylko macica często się stawia. Muszę Wam napisać, ze jak siedziałam na ktg to było zaraz obok sali porodowej i słyszałam pare razy jak jedna kobieta rodziła i krzyczała z bólu. Okropne doświadczenie przed własnym porodem. Pomimo tego, ze wiem jak to wszystko wyglada to naprawdę było okropne.... Aż mnie naszły myśli o cesarce..... W każdym razie teraz na weekend wyjeżdża moja lekarka i położna wiec zaciskam nogi i czekam do następnego tygodnia :) oby tylko już nie rósł mały tak dużo bo mi się nie uśmiecha znów rodzic ponad 4kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do wagi to kolezanka urodziła 1 czerwca i przed cesarka zrobili usg i mama miala ważyć 3600 a urodziła sie w tym samym dniu i 3300 tak wiec spora roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A różnienia ubieram dzisiaj maniaka tylko koszulkę z długim rękawem i spodnie wzięłam koc ze sobą ale by ciepła w wózku także ja nie szaleje z tym. W szpitalu mi troche kichala ale w domu juz nie ma problemu. Położna przychodzi w piątek do Nas jestem ciekawa jakie mądrości to ona mi powie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuuuuuu
A u mnie 3800 i brzuch ogromny nie wiem co to będzie ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
lv-dzięki za odp. Jesteś teraz skarbnicą wiedzy:) Aliszonn-powodzenia. Wszystko będzie dobrze. Czekamy niecierpliwie na wiesci:) Ciekawe kiedy ja bede mogła wrzucić zdjęcie małego a poczte, bo jak na razie nic się nie zapowiada. Albo może będzie to poród z zaskoczenia raz dwa trzy i syn wyjdzie :) pomarzyć można. Anett-no jestem bardzociekawa, czy cos u Ciebie ruszyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka27
Hejka dziewczyny. Jestem w tyle z informacjami bo jestem w szpitalu. Rano na ktg wykazalo duzo ruchow malej i duze tetno. Wiec lekarka postanowila mnie polozyc. Mala ma 3700 ale lekarz mowi ze usg zazwyczaj zawyza wage o ok. 400Gr. Mam 3 cm rozwarcia. Co do ubioru to jak widze te male dzieci w dlugim rekawku to mi slabo!!! czym to dziecko rozni sie od nas?? jak nam pot splywa z czola to co dopiero musi czuc taki niemowlak w gondoli gdzie nie ma przeplywu powietrza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Asienka- to myslisz, ze juz zostaniesz na poród tam??? Boze co to sie dzieje... Jedna po drugiej lecimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Aleksrandra boli mnie brzuch caly czas juz od 11.30 teraz troche mocniej, zobaczymy, moze przejdzie. Ale ogolnie dziwnie sie czuje... w glowie mi sie kreci...czas pokaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Czytam Was i czytam to jakbym oglądała ostry dyżur :) tyle sie dzieje ... Pamietam jak jedynym tematem było czy brac żelazo czy nie:) a tu takie życiowe zmiany. U mnie ok, dzis byłam u ginekologa i uwaga nowość skraca mi sie szyjka. To chyba normalne w 9 mies? 12 czerwca jestem umówiona na cc, o 6:30 stawiam sie w szpitalu pierwszy zabieg maja bliźniaki :) ja po nich, i 10 :00 ma byc po wszystkim. Lv piękna córeczka i dałaś mi do myślenia z tym laktatorem, ale napisz po co go stosujesz jak mała Ci pokarm odciąga? Po prostu ja przy 1 dziecku tego nie używałam i jestem sceptycznie nastawiona. Ale jak ułatwia Ci zycie to napisz czemu. Lepiej juz sie czujesz? Pozdrawiam wszystkie juz ciazowki i trzymam za Was kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Anett czytałaś symptomy porodu? Odpadł Ci czop masz rozwarcie ? Podobno skurczy przedpotopowych nie mozna z niczym pomylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Ja przy pierwszym synku mialam usg przed porodem 3000 a urodzil sie 2980 w 37 tyg. Teraz tez mam 37'tydz i plecy bola brzuch również wiec moze tym razem tez tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Tulipka ja jak czekałam na swoją 1 cc to obok tez rodziła kobieta SN i w pewnym momencie usłyszeliśmy z mężem jej krzyk to nie napisze do czego to porownalismy. Ale faktycznie średnie doświadczenie przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Hej dziewczyny. Widze sie u was dzieje,postep jest. U Mnie,nic,doslownie,nic. Uciska,mnie,dol brzucha bo obnizony. Ruchy czuje,julenka w brzuchu,sie,rozpycha. Ja,dzis,zrobilam badania,moczu krwi kreatynina. W pon mam,wizyte,chyba ze do tego czego urodze. Juz tak bym chciala rodzic,tak mi ciezko. Co sadzicie o daniu koperty z pieniedzmi poloznej przy porodzie,naturalnym? Na kiedy macie termin? Ja mam termin na 20.06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała ciągnie ładnie pierś ale często sie przy tym denerwuje i mało zjada. A jest naprawdę kr**** i mała , kazali mi karmić 100ml minimum, i tylko na butelce jestem pewna ze tyle zje. Poza tym pisałam juz , kończę studia, w weekendy mnie nie bedzie , a nie chce podawać jej mm. Trzeba sobie radzić :). Boje sie tylko ze tym sposobem laktacja mi zaniknie ( choć czytałam sporo forum ze można takim spisowe laktację utrzymać i do roku, zosbaczymy) pije dodatkowo te herbaty laktacyjne mam nadzieje ze mi sie uda. Trzymajcie sie dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ladyvader ja pol roku karmilam takim sposobem i nie bylo mowy o zaniku laktacji. Pokarmu mialam tyle ze w 3 minuty odciagnelam duza butle laktatorem recznym. Mam wklesle brodawki i maly nie dawal rady ciagnac(zbyt nerwowy byl) a nie chcialam go karmic mm. Po pol roku znudzilo mi sie juz to odciaganie i przeszlam na mm. Plusem takiego karmienia bylo to ze zawsze wiedzialam ile zjadl a jak sie na noc najadl to prawie cala noc przesypial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lipcówka bez obrazy ale na temat zgagi to chyba jednak nie wiesz wszystkiego.... Ja nie jadłam tłustego,pieczonego,kwaśnego itd praktycznie jadlam tylko gotowane potrawy i to z uwaga.... A zgagi miałam przy obu ciążach od początku do porodu miałam takie zgagi że,wręcz tak jakby mnie wypalało a o wymiotach przez zgagi to nie wspomnę.... Zatwardzenia miałam że,po dwie godziny siedziałam z płaczem to tylko mi aktivia pomagała a na zgagi tylko Reni ale brałam tylko wtedy jak już nie miałam siły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu to mnie pocieszyłaś. Mam nadzieje ze utrzymam laktację i bede mogła dalej odciągać i dawać małej mojej mleko planuje So 6 miesiąca życia zosbaczymy co wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Hej,co tam u was?jak znioslyscie wczorajszy upal?dobrze ze dzis juz nie ma byc tak goraco. Ja od juz 5 dni mam biegunki, smieje sie ze sama sie oczyszczam do zblizajacego porodu. Tak bym chciala urodzic. Wszystko mnie boli. Dzis rano obudzilam sie i patrze, juz nawet twarz napuchnieta Palce u rak i stop napuchniete. W pochwie w udach i biodrach dalej mnie rwie.jutro bede miec badania do odbioru a w pon wizyta kontrolna. Naprawde wolalabym juz miec mala na rekach niz tak sie meczyc. Dzis boze cialo,ale do kosciola sie raczej,nie wybieram. W ndz jestem zaproszona na urodziny, jeszcze dam,znac jak sie bede czuc. Jedynie to martwie sie zeby mi na tych urodzinach wody nie odeszly bo chyba,bym sie ze wstydu spalila. Co radzicie?zalozyc gruba podpaske jakby co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka27
;) Wczoraj mialam 4 razy robione ktg.. i 2 razy usg... mam coraz mocniejsze skurcze ktore juz czuje... ale zobaczymy czy te skurcze beda skracac mi szyjke. Bo rownie dobrze moga byc bezowocne... Aleksandra nie wiem czy juz mnie tu zostawia do porodu? niby termin na poniedzialek ale tyle dziewczyn tu lezy ze watpie czy beda mnie trzymac jak nie bedzie nic konkretnego.... Dam znac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak leżałam ba patologii to każdy lekarz podejmował inna decyzje, jedna chciała mnie wypisywać, druga absolutnie, a mój lekarz naciskał na cięcie. Całkiem inaczej jest lekarz zna przebieg ciazy od poczatku. Bo niektórzy lekarze miałam wrażenie ze nie dokładnie czytała kartę ciazy. Jak trafiłam z ciśnieniem 140/90 na IP chcieli mnie wózkiem inwalidzkim wieść, a juz podczas badania jedna lekarka stwierdziła ze takie nadciśnienie to nie ciśnienie. A okazało sie ze mała od 2 tyg właśnie przez nadciśnienie nie rosła..... Także tak jak mowię co lekarz to inna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moja położna też mówiła, że porodów tyle, a kobiet na rozwiązaniu jeszcze więcej... Co się to działo 9 mies temu. Chyba wpływ jakichś planet :) Mi tez już jest strasznie ciężko, chociaż dziś tylko 3 razy się budziłam w nocy. Jeszcze dziś i jutro i w sobotę cc (mam nadzieję, że mnie nie zostawią do poniedziałku). Dziewczyny też teraz takie głodne jesteście... ja bardzo, a w nocy to już nie mówię. Niekiedy dwa razy do rana podjadam :) W sumie przytyłam 13 i pół kg, ale do zrzucenia po porodzie będzie więcej, jeszcze z poprzedniej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ladyvader ja się właśnie tego boję, bo mojego lekarza nie będzie w sobotę. On by mi zrobił cc od razu, a inni mogą mnie przetrzymać do poniedziałku jak się im nie będzie chciało i stwierdzą, że się nic nie dzieje i można poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Hej dziewczyny ;) U mnie dalej to samo;/ chyba nic z tego nie bedzie... w nocy mialam dosc mocne skurcze przez godzine , juz myslalam, ze pojedziemy do szpitala, ale slably i teraz mnie tak tylko cmi;/ juz mam troche dosc tego...od poniedzialku , praktycznie caly dzien i noc...;/ Wera33 nie wiem jakie mam rozwarcie i czy w ogole je mam , nie mieszkam w Polsce, tutaj kobiety nie badaja w ogole dopochwowo jesli nic sie nie dzieje przez cala ciaze, dopiero jak przyjezdzasz i masz skurcze to wtedy sprawdzaja jakie rozwarcie. Co do czopa, pare dni temu lecialo ze mnie jak nie wiem, taki gesty bialy sluz wedlug poloznej to wlasnie moglby byc ten czop choc niekoniecznie , nie zawsze odpada przed porodem, mozna go tez przeoczyc. Wedlug poloznej lada dzien zaczne rodzic, ale ja zaczynam w to watpic. Siedze jak na szpilkach i tylko wyczekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Anett i Asienka- a juz myslalam, ze sie u Was zaczelo:) no to pozostaje nam czekac. Maly szaleje od rana. Co moj mąż polozy rękę to maly takie kopniaki sadzi. Maly silacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Ja mam dzis naprawde slaby psychicznie dzien :( niby jeszcze tydzien do terminu ale jakos sie podlamalam ostatnim badaniem ze oznak zadnych poczatku porodu/przygotowan nie widac. Pierwsze dziecko urodzilo sie 2 tyg. po terminie. Z czego ostatni tydzien spedzilam na patologii, rozne nieprzyjemne badania, wywolywanie oksytocyna (bardziej boli), 4240g urosl i ogolnie nikomu nie zycze przenosic i wywolywac. Naprawde malo przyjemne wspomnienia. Niby wolny dlugi weekend ale ja juz mam tak dosc czekania ze takie wolne dni to mi sie jeszcze bardziej dluza :( a jak u Was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Tulipka- trzymaj sie, moze nie będzie tak zle i cos sie ruszy. Ja mam termin na poniedziałek tez wolałabym zeby sie zaczelo niż wstawić sie do szpitala i tam czekac i miec wywolywany porod. Moja dzidzia tez chyba bedzie duza strach sie bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Dziewczyny, ponoć pieluchy Tesco są bardzo fajne Tesco loves baby, chyba zaryzykujemy i kupimy na próbe... Opinie na necie pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Aliszonn-powodzenia trzymam kciuki, badz dzielna:) już niedługo bedziesz trzymała swojego synka. Trzymaj się kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
U Was nic nie rusza u mnie wręcz przeciwnie 36tc4dz i skurcze wczoraj co 10 min teraz leżę na patologii bo chcą dotrzymać do poniedziałku by 37 byl zakończony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×