Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Ja miałam chore zatoki, lekarz zalecił calcium+wit. C, wit. C 1000 do rozpuszcznia pluskrople do nosa np. Xylometazolin albo betadrin (xylo tylko 3 dni nie dłużej!). Dodatkowo bior swój steryd do nosa i to w ciąży nie jest przeciwwskazane (lepiej rozwijają się płuca dziecka). Dzisiaj może dowiem się jaka jest płeć dzidziusia, to początek 17 tygodnia. Aliszon ja też mam problem z kręgosłupem, bolą mnie plecy, nie mogę siedzieć bez oparcia dłużej...pomaga mi stara, radziecka poducha elektryczna ;). Zaczynam też powoli ćwiczyć, może wzmocnie mięśnie i to pomoże ;). Zaczynam chyba czuć Maluszka, jego ruchy są nadal bardzo delikatne i nieśmiałe, ale myślę, że te bąbelki w brzuszku to On ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki. dziękuję za wszystkie rady. Dziś zakupiłam pas ciążowy zobaczymy czy on coś mi pomoże. Wykupiłam tez karnet na basen, mam zamiar chodzić dwa razy w tyodniu. Ja swojego maluszka czuje już doskonale. Najczęściej jak leżę na lewy boku, wtedy skacze jak szalony:) Chciałabym żeby już Córcia mogła cokolwiek poczuć, bo bidulka ciągle siedzi przy brzuchu i czeka aż brat kopnie ale nigdy nie ma do tego szczęścia. To już 17 tc, za chwilę minie połowa. Niby wydawało mi się że czas się ciągnie, a tak na prawdę szybko ucieka czas ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Aliszon jesteś z mazowieckiego ja też 80 km od stolicy :) ja też mam 17 tc ale nie czuje jeszcze maluszka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaxx
Ja jeszcze tydzien musze poczekac i sie dowiem chyba ze fasolka sie bedzie wstydzic i niepokaze:-) :-) :-) ale bardzo bym chciala wiedziec jest mi obojetna plec ale chce ja znac..chcialabym meza uszczesliwic i urodzic mu coreczke chociaz wiem ze synka tez bedzie bardzo kochal tylko moj synus ma 15 msc i tylko jak widzi tate to siedzi u niego nawet podaje mu patyki zeby w kominku rozpalic wiec pewnie bedzie zazdrosny synus o tate...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dermar a skąd kontretnie? Ja 80 km od wwy mam działeczkę rekreacyjną :) Posłałam dziś moją małą do przedszkola po świątecznej-chorobowej przerwie i trochę sobie odpoczęłam. Jednak kręgosłup i tak mnie boli, więc na wieczór mąż znowu będzie robił masaż. Dostałam dziś numer do kobiety w warszawie, która specjalizuje sie w masażach u kobiet ciężarnych. Ma specjalne uprawnienia z tego co wiem i moja kuzynka całą ciażę do niej na zabiegi chodziła, mówi że to ją ratowało. Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
cze dziewczyny;) mam takie pytanko..czy ktores z Was zus wyplaca pieniazki za l4???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaxx
W tej ciazy nie ale w 2013 roku tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1989
Czesc dziewczyny. Ja jestem właśnie po wizycie i się okazało ze mój mały chłopczyk to jednak dziewczynka :) Wydaje mi się ze wczoraj juz czułam ruchy, takie 'pukanie' delikatne, fajne uczucie :) Dermar ja też mam problem z bezsennością, budzę się po kilka razy w nocy i koniec spania. Mama ktosia mi ZUS wypłaca pieniądze za L4. Za grudzień juz wypłacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny dzięki za rady odnośnie zatok :) niestety dostałam jednak antybiotyk, lekarka słyszy jakieś szmery u mnie ale nie wiem czy w płucach czy w oskrzelach wiem tylko, że to infekcja bakteryjna, bo i wydzielina z nosa jest żółtawo-śluzowata z krwią no i zatoki mnie bolą a przy nosie aż swędzą. Na razie dostałam antybiotyki na 5 dni mam nadzieję, że szybko mi pomogą. Niestety w każdej ciąży u mnie musiałam brać antybiotyki aż 3 razy, no i tym razem znów się zaczęło :( mam nadzieję, że szybko się podleczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja Mama ktosia ;)))Mania 1989 moje bedzie to pierwszy miesiac bo od 1 stycznia ma mi wyplacac zus, czy jest to rzeczywiscie 100 %? i czy sa jakies problemy z czekaniem na przelewy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania a skad ta pomylka?:)) mi w 12 tyg a pozniej w 15 powiedzieli ze chlopak;))) chociaz mnie to sie wydawalo ze za szybko ;) jak to u Ciebie bylo?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Ale przecież i tak wam płaci pracodawca i ściąga dopiero ZUS .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszon
Też jestem ciekawa jak to jest z tym zusem, na razie byłam 15 dni na zwolnieniu ale za to zapłacił mi pracodawca. Ten miesiąc musze trochę ppopracować, więc nie chciałam zwolnienia. 7 lutego mam kolejną wizytę i wtedy pewnie już poprosze lekarza o l4. Od kiedy w takim razie będzie płacił mi zus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S znalazłam dziś nowego wózkowego faworyta mianowicie navington cadet. póki co bardzo mi się podoba i im dłuzej czytam opinie tym bardziej sie na niego napalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam na badaniu prenatalnym w 12t to lekarka stwierdziła ze chłopak, a wczoraj mój lekarz powiedział ze dziewczynka:) ja też w sumie nic miedzy nóżkami nie widziałam :) juz się nastawilam na chłopaka - od początku z mężem chcieliśmy chłopca a tu taka niespodzianka :-P Jeśli o ZUS chodzi to ja jestem na L4 od listopada i przez pierwszy miesiąc płacił mi pracodawca a później ZUS. Z tego co wiem to ZUS na przelanie pieniędzy ma 30 dni od daty wpływu L4 do nich. Mi na szczęście wyplacili szybko (miałam L4 do 5.01 wiec myślałam ze dopiero po zakończeniu zwolnienia przeleja pieniądze a tu juz przed świętami były na koncie :) jeśli o wysokość kwoty chodzi to oni liczą to jako średnia z ostatnich 12 miesięcy. Aliszon w Twoim przypadku (mam nadzieje że nic nie pokrece - pisze na podstawie tego co mówiła moja kadrowa) jak pójdziesz na L4 to przez 33 dni bedzie placil pracodawca a później ZUS bo te 15 dni ktore juz miałaś to były w zeszłym roku, a od początku nowego roku liczy się tak jakby od nowa (chyba ze ktoś,tak jak ja, jest na L4 ciągłym). Mam nadzieje ze nic nie pomieszalam :) Teraz się tylko obawiam ZUSowskiej kontroli bo podobno często kontrolują ciężarne. U mojej znajomej byli juz 3 razy. Chociaż ja się pocieszam tym, ze mam umowę na czas nieokreślony i mam podstawy do tego żeby nie pracować. A częściej podobno kontrolują osoby, które maja własną działalność albo umowę na czas określony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaxx
Ja mialam'na czas okreslony bylam od 3 msc na l4 bo wolalam siedziec w domu gotowac obiadki dla meza:-) :-) :-) nie kontrolowali mnie ami razu ale wsumie nawet jak przyjda to to co Ci jest tajemnica lekarska apozatym niemasz napisane lezenia w lozku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Monia 1989 dzisiaj odkryłam że na sen pomaga ciepłe mleko :) spróbuj :) Aliszon dokładnie Żelechów koło Garwolina wiesz gdzie to jest? :) a Ty gdzie masz dzialeczke? :) Dziewczyny dziś mnie złapała ogromna zachcianka na marynowane grzybki :) mój tato zaraz mi przywiezie bo tylko od niego mogę spokojnie zjeść bo wiem że są pyszne :) a Wy macie już zachcianki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojarzę, ale niestety moja działka jest w zupełnie innym kierunku bo za Nasielskiem:) ja póki co pracuję, ale mam prace w zasadzie tylko na weekendy i to 3 najbliższe a w tygodniu to w razie wiekszej liczby dzieci mam przyjść. Taki system mi póki co odpowiada, bo nie musze sie spinac ze codziennie do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Mania1989 ZUS był u twojej koleżanki 3 razy? A skąd takie podejrzenia mieli? Ja mam znajome ktore jak tylko dowiedziały sie ze sa w ciazy na l4 poszły i ZUS do nich wogole nie zawitał. Przecież my juz jesteśmy w 2 trymestrze Nie beda nas kontrolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się tak zdaje, przecież kobieta w ciąży wie sama co dla niej najlpsze i jak się źle czuje i nie jest w stanie pracować to sama świadomie prosi lekarza o l4 i zusowi w sumie nic do tego. Znam przypadek gdzie dziewczyna miała kontrolę na zwolnieniu ale to tylko dlatego że była współwłaścicielem firmy i sprawdzali ją czy będąc na l4 dalej nie zajmuje sie firmą i w niej nie przebywa. O innych kontrolach nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Kontrolują ponoć losowo i jak istnieje podejrzenie wyłudzenia. Jesli chodzi o 2 przypadek to zazwyczaj jak jest robione wszystko zgodnie z prawem to nie mogą nic zrobic. Tzn mogą zawiesić wypłacanie zasiłków i trzeba pisma pisać. Ale mozna iść na l4 nawet na kolkę w ciazy, mozna byc zatrudnionym będąc w ciazy, mozna mieć firmę i tez iść na l4. Ja miałam tez przypadek jednej kontroli u koleżanki która będąc w ciazy założyła DG i po mies poszła na l4. Kontrole przeszła prawidłowo i cały czas dostawała zasiłek. Także jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, u mojej koleżanki byli 3 razy z tym ze ona ma umowę na czas określony. Termin ma na luty a umowa się jej w sierpniu kończyła wiec automatycznie ZUS musiał jej przedłużyć wypłacanie zasiłku. Wiec to pewnie dlatego ją tak kontrolowali. Mam nadzieje ze nas nie będą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na całe szczęście mam umowe na czas nieokreślony. Kochane czy Wasz lekarz wpominał wam już coś o planie porodu? Mój w sobotę mi napomknął żeby sobie zobaczyła, i już się na nim zastanawiała. Podobno w szpitalach takie plany są mile widziane ze względu na to iż personel wie czego oczekujesz. Czy któraś z Was miała już z tym do czynienia?http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Porodu/Plan-porodu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Aliszon? nie wiem nic o planie porodu, ale brzmi sensownie:) Chodzi o to zeby pojsc wczesniej do docelowego szpitala i zrobic rekonesans jak rowniez porozmawiac z personelem w celu poinformowania ich ze bedziesz u nich rodzic? Uwazam ze jest to dobry pomysl. Ale nie slyszalam zeby dziewczyny to stosowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wera33 dokładnie chodzi o to że wypełniasz sobie formularz ( sprawdź ten link pod wcześniejszy wpisem), zaznaczasz w nim ważne dla Ciebie rzeczy podczas porodu, na co się zgadzasz na co nie, drukujesz i z tym idziesz sobie rodzić. Personel ma obowiązek zapoznania sie z Twoimi oczekiwaniami i respektowania ich dopóki wszystko będzie tak jak należy. Wiadomo że jesli np. zaznaczysz sobie ze nie zyczysz sobie nacinania krocza a będzie istniało ryzyko że popękasz w środku to położna i tak Cię natnie. Jednak wydaje mi się że lepiej coś takiego wypełnić i mieć świadomość tego że ludzie któży zajmują się Tobą i Twoim maluszkiem wiedzą czego oczekujesz podczas porodu. Koleżanka rodziła w październiku właśnie wg planu i wszystko wyszło zgodnie z planem i wszyscy też byli zadowoleni i ona i tata dziecka i personel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja Mamuska Ktosia ;)z Zuem to jest tak, jezeli Twoja firma zatrudnia wiecej niz 20 osob wtedy firma Ci do konca placi, jesli zas mniej niz 20 Zus, u mnie namotane troche bo w starym roku pracowalam w firmie zatrudniajacej ponad 20, wyplata zawsze 20 kazdego miesiaca wieksza o 200 zl, bo tam czegos nie odciagani. Ze styczniem firma przeszla przebudowa i bedzie zatrudniak okolo 10 osob, wiec zus mnie na moje nieszczescie przejal, ponoc wyplacaja wlasnie do 30 dni od konca trwania urlopu, no i pomniejszona o 200 zl;////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania1989 to historia tak jak u mnie;)) tyz w 12 tyg powiedzial ze chlopak;))) na ale w 15 tez mi potwierdzil;) chcialam wygrac z genami chlopa mego;)) bo u niego same chlopaczki;)) no ale sie nie dalo;)) a czulas sie jak na chlopaka czy na dziewczynke?? co Ci intuicja podpoiwadala?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie czułam się jakos specjalnie ani na chłopca ani na dziewczynkę. Zawsze chciałam miec chłopca i tak się nastawilam a tu niespodzianka :) Dziewczyny a jak u Was z porodami? Ktoras bedzie mieć cesarke czy wszystkie naturalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
W 1 ciazy dostałam skier na cc ze względu na duża wadę wzroku (oba oczy -7). Okulistka dodała ze to jest nie do podwazania i teraz nie mam sie juz o co martwić tylko iść spokojnie na zabieg:) teraz tez sie niej wybiorę zobaczymy co powie. Raczej wzrok mi sie nie poprawił jak juz cos to pogorszył. A jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×