Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość AleksandraJL
Czesc dziewczyny... Ja bylam u okulisty mam na lewym oku wadę -1,75 na drugim -1. Rozmawialam z nim , mowil ze na mam obaw do niepokoju co do pogorszenia wzroku. A co do porodu to mam nadzieje , ze będę rodzic naturalnie. Ale nigdy nic nie wiadomo. Mam zamiar rodzic w Slawnie, rozmawialam z innymi dziewczynami, bardzo sobie chwalą w przeciwieństwie do tego co sie dzieje w ustce. Dzis dostajemy klucze do mieszkania, tak wiec czeka mnie przeprowadzka:/ a tam jeszcze nic nie mamy. W sobotę szykują sie mega zakupy pralka lodowka meble...dziewczyny jaki sprzęt AGD sobie chwalicie jakie marki polecacie? Z czym macie zle doświadczenia? Jedno co to wiem od moich rodziców żeby indesit nie kupic bo lodówka Koszmar:) a tak poza tym milego dnia kochane wspaniałego samopoczucia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
A i jeszcze jedno pytanko czy Wam tez zdarza sie juz wyciek pokarmu z piersi tzw. Siara teraz czy w poprzednich ciazach?? Ja w nocy musialam koszulkę zmieniać bo troszkę mnie zalalo z prawej piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Dziewczyny:))) Od pewnego czasu moje samopoczucie podupadlo, pisalam o tym, gdyz mimo ze usg w 13 tyg wyszlo dobrze, po tescie Pappa ryzyko wzroslo na trisomnie 21 zespol Downa do 1:144 u mojej coreczki. Znalazlam sie w grupie ryzyka i zalecano mi dalsze badania: test nifty, harmony, amniopunkcje. Tak w skrocie to wygladalo. Zdecydowalam sie na test nifty (krew oddalam 22.12) i caly czas modlilam sie o pozytywny wynik, juz nawet na amnio bylam umowiona na przyszly tydz i dzis otrzymalam telefon z laboratorium. Wynik :niskie ryzyko ZD i jest zdrowa dziewczynka :))))) (jedna z cech testu jest to ze poznaje sie plec dziecka na 100% na podstawie krwi matki - od ktorej oddzielana jest krew dziecka metoda sekwencyjna). ZNOW MOGE CIESZYC SIE CIAZA:)))))) PS. Sorry Aliszon ze weszlam Ci w slowo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera33 a nie mówiłyśmy że wszystko będzie dobrze. To świetna wiadomość z rana ( tak 25 min temu dopiero wstałam;p). Bardzo się ciesze! Co do porodu to ja oczywiście chce rodzić naturalnie w pełnym tego słowa znaczeniu czyli bez zadnego znieczulenia. Córcię rodziłam sn i jak to położna później powiedziała to był poród "bajka". Druga faza trwała dokładnie 2 godz 20 min i już miałam moją córeńkę na świecie. Wszyscy się dziwili że u pierworódki tak szybko poszło. Myślę że teraz będzie jeszcze szybciej. Dlatego zupełnie sie nie stresuję i dla już mógłby być czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
"PS. Sorry AleksandraJL ze weszlam Ci w slowo" mialo byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Aliszon,ja slyszalam od ludzi nie przejmuj sie, bedzie dobrze ,ze ryzyko jest niskie, ze nie ma u nas w rodzinie zadnych chorob genetycznych itd. Ja to przyjmowalam do wiadomosci, ale jednak jedna ciezarna na 144 urodzi w moim wieku dziecko z ZD. I takie sa fakty. I czytalam na forum, i sa takie dla ktorych ten wynik testu nie byl prawidlowy. To jest dopiero problem. Bo nie chodzi o mnie, ja juz zycie przezylam ale o ta mala istote ktora sama chce byc zdrowa i afirmowac sie zyciem. Jak kazdy z nas. Dlatego to jest istotne. Dziekujcie Bogu za zdrowe dzieci, bo to jest naprawde najwazniejsze , pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Wera, cieszę sie, ze masz dobre wieści :) bardzoooo. Ja czekam jeszcze z nerwami do kolejnego usg , mam nadzieje , ze tez będzie ok. Ja dostaje wypłatę od pracodawcy na szczęście i faktycznie jest troche wyższa. Brzuch juz coraz większy , kondycja juz tez nie ta, chociaż staram sie dużo spacerować i ruszać tak aby sie nie obciążać :) a u Was jak tam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś mroźno, wyszłam do sklepu i zmarzłam na kość. Ogólnie wstałam przed 12( tzn rano wstawałam wyszykować córcie i później położyłam sie drugi raz) i dzień jakiś dziwny mam. Kręgosłup dalej dokucza i straciłam już nadzieje ze coś w tej kwestii się poprawi. Pewnie dopiero po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elf124
Witam:) chetnie dolacze do Was:) Termin mamy na 15.06 czekamy na wizyte:) i mam nadzieje ze wszystko bedzie oko:) super ze Wiecie juz czy spodziewacie sie chlopca czy dziewczynki Ja 17 tc i jeszcze nic nie wiem:( Co do zwolnienia to tez juz mysle czy nie isc bo cos ciezko znosze ten czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Ja na razie nie chce iść na zwolnienie. Kupilam sobie do biura na krzesło takie specjalnie oparcie i używam go w samochodzie również. Takie zwykle za 10zl troche pomaga na kręgosłup , bo jeszcze mi nie zaczął dokuczać pomimo siedzenia w pracy tylu godzin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Wera- super wiadomość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera super,że wszystko ok z Twoja córeczką:)) ja mam wizytę jutro i też mam nadzieję że będzie wszystko dobrze z moim Maleństwem:)) Jak dobrze pójdzie to może w końcu poznam płeć bo u mnie ciągle nie wiadomo.. Aleksandra jestem w podobnej sytuacji co Ty odnośnie mieszkania:)) My odbieramy nasze na przełomie styczeń/luty. Mam na razie tylko wybrany piekarnik amica z dotykowym wyświetlaczem podobno jest super:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Elf- witamy :) Zu- Amica to bardzo dobra, polska firma. Ale moj uparl sie na Samsunga. A ja za amica jestem bardzo, w moim rodzinnym domu jest wiele sprzętów tej firmy i służą juz wiele lat U mnie pada śnieg , a wręcz sypie. Dziewczyny a macie juz wybrane imiona? Pewnie pytam za wcześnie ale zaryzykuje, pochwalcie sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elf124
Jak bedzie dziewczynka to Antosia a jak chlopiec to Franek mi podoba sie tez Antos ale maz nie jest przekonany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Ja zeby jakos przezyc ten okres oczekiwania na wynik, musialam sie zdystansowac do mojej ciazy i nad imieniem przestalam rozmyslac. Ale chetnie poczytam jakie Wy wybralyscie? Ciesze sie ze sie cieszycie razem ze mna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elf124
Mam pytanie dziewczyny hmmm czy ktoras z Was odczuwa moze cos takiego jak uczucie pelnosci? Nie jestem na jedzona ale caly czas odczuwam takie uczucie napompowania w brzuchu. Nie wiem czy to normalne bo to piewsza ciaza i nie wiem co myslec???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra - z tego co czytałam, to teraz jest mleko przedporodowe, a nie siara. u mnie też się pojawiło, ale na szczęście jeszcze nie w takiej ilości, żeby samo wyciekało. ale ogólnie z tego co wiem to piersi ze sporym wyprzedzeniem zaczynaja ćwiczyć wytwarzanie pokarmu i skoro się wytwarza już teraz, to dobrze wróży to na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja problemu z wyciekami z piersi nie mam, tylko strasznie swędzą mnie brodawki ale myślę że to jest raczej spowodowane moją alergią. Dziewczyny nie zazdroszczę Wam przeprowadzek. Ja przeprowadzałam się w pierwszej ciąży w 6 miesiącu i to był dramat. Gdyby nie pomoc znajomych w życiu byśmy tego nie ogarnęli. Ja przecież nie mogłam nic dzwigać a mój Mąż był już u kresu sił. I tak bujaliśmy się z tym dwa tyg zanim wszystko było dopięte na ost guzik. Najgorsza przeprowadzka a mam za sobą juz 4. Co do imion mieliśmy wybrane Kordian i Kornelia. Jednak zauważyłam że Kordian już mi się nie podoba więc na 99% będzie Kornel, a na drugie Wiesław po moim Tacie albo Przemysław po moim bracie który ma być chrzestnym. O ile nic mi się nie odmieni do czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Ja też bym już chciała znać płeć. Niestety badanie mamy 19.01, więc muszę jeszcze poczekać. Imion podoba mi się bardzo dużo, fajnie by było je zawęzić do płci :) Nela, Kaja, Antosia, Ola, Pola, Kajetan, Antoś, Aleksander. Dziewczyny kiedyś pisałyście, że chcecie rodzić na Łubinowej w Katowicach, tylko nie wiem które to pisały? Jesteście jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
22kilo- teraz juz będę wiedzieć, że jest to mleko przedporodowe i oby bylo tak, jak piszesz i dobrze wróżyło na przyszłość z karmieniem. Fajne macie te imiona i pisze to szczerze , bardzo mi sie podobają szczegolnie dla dziewczynek Antosia i Kornelka fajowe :) ja mam wybrane takie: Leon lub Marysia. Zdaje sobie sprawę ze nie każdemu mogą się podobać juz powiem Wam szczerze, ze spotykam się z duza krytyka jesli chodzi o Leona... Ale takie wybraliśmy teraz tylko czekamy na inf o plci naszego malenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Kathana- ja też czekam do 19-tego:) z Twoich imion szczególnie podoba mi sie Ola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flamenco lat 33
Ja pisalam o porodzie na lubinowej i chyba ladywawer. a co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra mi osobiście Leon zawsze się podobało tak samo jak Iwan jednak mój mąż o takich imionach nawet słyszeć nie chce więc niestety stety będzie Kornel:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aliszon fajnie się Ciebie czyta, ja też mam dobre wspomnienia z obu moich poprzednich porodów i jak pierwszy poród trwał 1h 45min pierwszej fazy i 12 minut drugiej fazy, tak drugi poród był jeszcze szybszy, niestety musiałam być nacięta bo synuś nie mógł wyjść a w sumie był średniej wagi i główkę miał przeciętną bo 32cm w obwodzie no a przy drugim porodzie już pękłam w miejscu nacięcia. Mimo to mam nadzieję, że 3 poród pójdzie jeszcze lepiej, szybciej i bez pęknięć :) tego życzę każdej rodzącej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AleksandraJL u mnie najprawdopodobniej będzie dziewczynka wg ostatniego usg i właśnie też rozważam Aleksandrę :) bardzo podoba mi się to imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wera33 wspaniałe wieści, życzę Ci zdrowej pociechy, abyś do końca ciąży cieszyła się z tego stanu :) sama mam 2 dzieci i wiem jak ważne jest by dziecko było zdrowe, chyba każdy rodzic tego pragnie :) Dziewczyny miała któraś z Was już połówkowe? Ja mam 17tc a połówkowe za 2 tygodnie, już się nie mogę doczekać :) i oczywiście nie omieszkam zapytać znów o płeć dzidziolka dla potwierdzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Ja mam polowkowe dopiero 6 lutego to bedzie 21 tydzien w feminie w katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Wobec tego mam pytanie. Jeśli chcę tam rodzić to jak to zrobić? Czytałam, że potrzebne jest skierowanie, nie można sobie ot tak przyjechać? Jeśli muszę mieć tam skierowanie, to skąd je wziąść? Wystraczy, że pójdę np. raz do lekarza, który z nimi współpracuje i go o to poroszę? Bardzo proszę o praktyczne rady, bo okazuje się, że dużo osób ma o nim bardzo dobre zdanie, tylko moje znajome chodzą do lekarza, który współpracuje z Łubinową. Zapisałam się tam właśnie na połówkowe, bo jestem ciekawa jak to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam termin dokładnie na 27 czerwca ! :D nie mogę się doczeeeekać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Katha , wystarczy raz umówić się na wizytę do lekarza, który tam pracuje. Może nawet i połówkowe wystarcza. Wera ja mam 28 stycznia (20 tydzień i 1 dzień.) ale znowu na żelaznej tylko ze czekam do innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×