Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marlenka2206

Mamy na marzec 2015r

Polecane posty

Gość Nataliaaaaa__
Hej, ja te parę dni spędzałam w towarzystwie mamy, która jutro rano wyjeżdża do Niemiec na 6 tygodni. Moja wizyta u ginekologa 4 lutego., muszę wyciągać od niego wiele informacji, bo nic nie mówi, a brzuszek mnie boli i boli :( teraz w tym tygodniu zamawiam pościel do łóżeczka, wanienke, termometr i wyprawkę do szpitala, a na dniach polatam po sklepach, póki mam siłę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klabyka
Hej. Mogę się dołączyć? Mam termin na 14 marca. Strasznie stawia mi się brzuch, a mam jeszcze 2 latek w domu. I wczoraj przytrafilo mięsie cos niepokojącego, zasnęłam w niewygodne pozycji, później masakrycznie bolały mnie kosc ogonowa.Cala ciąże mi pobolewa, ale wczoraj miałam kilka takich ataków ze jakbym tracila czucie, stałam i nogi się pode mną uginaly. Jak rozchodzilam było ok, ale bol niesamowity. Nie chce znów lecieć do ginekologa, byłam 6 dni temu a place 150 zł. Gdzie się z tym udać? Dziś nie mogłam wstać z łóżka. Teraz rozchodzilam i jest ok ale pewnie mnie jeszcze kilka razy chwyci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Asiu- dołączam się do wyrazów radości, że z córeczką wszystko ok. W ciąży dodatkowe stresy nie służą więc dobrze, że się już wyjaśniło i teraz tylko patrzeć jak Twoja córa będzie znowu brykać po domu:) Ulubiona 123- moja ginekolog sprawdza mi co wizytę przepływy pępowinowe. Powinnaś tą swoją trochę nacisnąć tym bardziej, że chodzisz prywatnie to chyba się należy. Kubona- widzę, że nie ja jedna mam problem z wózkiem. Chciałabym mieć ten zakup już za sobą bo mnie to męczy i w nocy mi się śnią wózki... Tak jak pisałam moja koleżanka ma bebetto luca i jest zadowolona w jednym sklepie też mi polecali tą firmę bo polski producent, duże pompowane koła i duża gondola. Ale nie wiem sama czy się na niego decydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaDwochCoreczek
Klobyka jak cos to jedz do szpitala na izbe przyjec.Pewnie Malnstwo uciska jakies miesnie i stad takie uczucie... Moj gin tez nie ribi mi usg na kazdej wizycie...troche bez sensu. Chodze tez prywatnie...teraz tylko tetno i fotel bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kubona
To ja. Kubona. Mi sie bebetto nie podoba bo niskie. A andrzej ma 190cm. I maly jakis ten wozek, wolalabym spory, obszerny, zeby i kocyk dodatkowy wszedl spokojnie czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Hej byłam u lekarza. Szyjke mam bardzo krótką ale zamkniętą. Musze teraz leżeć i odpoczywać aby przetrwać te 3 tyg a potem już niech się dzieje co chce. Jak na razie jestem jak na szpilkach. Ciągle mnie coś kuje i mdli mnie więc pewnie nadal coś ze szyjką. Do dentysty musze iść ale nie wiem jak ja to zrobie. Napewno pójdę na następny tydź i to pod koniec aby było bliżej do 37tc w razie gdy by to mi pogorszyło stan. Lekarz kazał mi to zrobić jeszcze przed porodem. Teraz s bardzo by mi soę przydał ale co zrobić. Jeszcze 3 tyg i musi zjechać. Ostatnio s się zdecydował i bëdzie z nami podczas porodu. Wyszło tak głupio bo śmiałam się . Niego i pytam sië dlaczego nie chcesz być co boisz się a ona na to ,że nie i że jak chce to może być ze mną tak wiēc nie bëde sama chociaż nie wiem czy potem nie wywale go z sali:-) hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny. Fajnie,że bēdzie nas wiēcej bo ostatnio niewiele się nas tu udziela Asia dobrze,że wreszcie coś ruszyło u twojej córki. Teraz niech szybko wraca do zdrowia! Jeśli o poród chodzi to ja iednak chciała bym aby mała wytrwała. Niby dzieciaczki moją już dużą sznpanse na przeżycie ale zawsze to ogromny stres i obawy. W tym szpitalu co ja chciałam rodzoć nie ma takiego oddziału ale zaraz niedaleko jest taki szpital wię jak nie w tym to w tym moge rodzić. Pytałam też o przepukline i porõd. Ponoć nie ma zagrożenia i spokojnie moge rodzoć sn. Ale jeszcze wszystko okaże siē jak pojade rodzić co w szpitalu powiedzą. Ja leże i czuje skurcze. Brzuch mi się napina. Lekarz nie robił mi ktg ani nie zalecił na kolejnej wizycie a to już 37tc będzi. Ja już nie wiem jak to jest. Mała ma 2250g . Jeśli o przypływy chodzi to mi lekarz sprawdzał w 20tc i dziś. Jest wszystko ok. Mała ma pępowine między nogami wiēc chyba nie jest obwinięta . Mam taką nadzieję. Teraz wizyte mam 10 lutego. Chciała bym chociaż jedno zdjęcie 4d ale niestety za każdym razem mała się tak układa,że to zdjęcie nie wychodzi. Teraz leży z noskiem przy łożysku i wcale jej nie było widać. Chciqła bym zobaczyć jak wygląda ale chyba chce mi niespodzianke zrobić i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2811
hej dziewczyny wczoraj mialam wizyte i jestem strasznie zla i pelna obaw. chodze do mojego lekarza juz bardzo dlugo prowadzil moja pierwsza ciaze i teraz ta i chodze prywatnie ale strasznie mnie ostatnie denerwuje zauwazylam, ze idzie na ilosc a nie na jakosc, prosze was o porade bo moze panikuje, od 3 wizyt zauwazylam, ze moja mala ma strasznie odchylona glowke do tylu jest ulozona wydaje mi sie, ze na skos bo glowke ma na dole z lewej strony oczywiscie wyczytalam to w internecie bo moj gin o niczym mnie nie informuje a gdy pytam sie czy to jest normalne mowi tylko, ze dziecku jest tak wygodnie i tak lezy czyli poprostu mnie zbywa ... w 29tyg robila usg i wykazalo, ze mala wazy az 1600gram teraz w 32tyg wazy 1700gram zle ja wazy mierzy i juz sie pogubilam, jestem wystraszona ta glowka odchylona boje sie, ze to moze byc jakas wada wrodzona juz rozne mysli mi przychodza do glowy, umowilam sie na badania prenatalne do sasiedniego miasta na przyszly wtorek. dostalam karte ruchow dziecka musze kontrolowac ruchy naszczescie mala dzisiaj jest aktywna hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2811
szyjka mi sie skrocila z 48 na 36 ale moj gin stwierdzil, ze nie jest najgorzej tylko tyle informacji od niej uzyskalam .. z wizyty na wizyte coraz mniej mowi, przeplywow pepowinowych tez mi nie sprawdza a martwie sie czy oby dziecko sie nia nie owinelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny bylam dzis u gin z jezykiem do pasa gnalam zeby najszybciej wrócić do szpitala do corki.Wiec lekarz powiedział ze od ostatniego razu zbyt wiele sie nie zmienilo i rozwarcie zbytnio nie postepuje mala miala ostatnio 1450 dzis 2150 ;-) wiec rosnie a to najważniejsze. Serduszko bije jak trzeba lozysko tez oki plynu tez odpiwiednio tyle ile trzeba tylko ja schudlam 3kg To pewnie przez te stresy ale mala rosnie i bierze ze mnie to najważniejsze. A duza corcia? Hmmm dzis ciężko strasznie ja boli ledwo wstala do lazienki do tego nic nie moze jesc ani pic jutro ma dostac dopiero wode i herbatę a tak same kroplowki a po jutrze pierwszy posilek dzieci duzo gorzej znosza te wyrostki dorosli czasem juz na trzecia dobe wychodzą a dzieci po 8 nie raz nawet jesli byla ropa.biedulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Asia dobrze,że u Ciebie bez zmian:-) Ewelina może faktycznie małej jest tak dobrze leżeć. Ja na twoim miejscu nie czytała bym tych głupot w internecie bo wystarczy wpisać ból głowy a wyskoczy Ci,że to rak. Moim zdaniem tylko sië tym dobijasz. Jedź do innego lekarza aby się uspokoić ale moim zdaniem będzie wszystko ok. Jeśli o przepływy chodzi to ja miałam sprawdzane dwa razy w 20 tc i wczoraj. Wczoraj pobierał mi też wymaz na GBS czy jakoś tak. Moja mała rusza się jak chce. Jeśli o szyjke chodzi to ja zawsze miałam 3,5cm przed świętami 3 cm a teraz lelarz nie robił mi isg tylko badał ginekologicznie i mówił,że bardzo krutka ale zamknięta. Nie powiedział ile pewnie aby mnie nie denerwować. Jak na razie leże i wtedy skurcze mnie dopadają albo brzuch twardnieje a jak wstaje do wc to czuje kłucia. Pewnie znów szyjka siē skaraca. Często jest mi też niedobrze więc to pewnie też jest z tym związane. moja mała waży 2250g Ewelina jeśli o wage chodzi to moja w 31tc ważyła 1500g a 3 tyg pożniej już taka waga. Moim zdaniem dobrze waży twoje dziecko jak na te tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki .U nas dzysto i mglisto.Mala grasuje nawet dzis przespalam prawie cala noc.A duza tez juz lepiej dzis po obchodzie stwierdzili ze moze dostac herbatke w malych odstępach. Miłego poranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinaaaaaaaa2811
Ale czy to dobrze, ze przez 3tyg przybrala na wadze tylko 100gram ? Wydaje mi sie, ze moj lekarz ostatnio zle zwazyl mala. Teraz wazy 1700gram w 32tyg moja starsza corcia urodzila sie w 37tyg wazac 2400g podejrzewam ze mlodsza nie bedzie o wiele wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia8181
Ewelinaaaaaaaa 100 g przez trzy tyg wydaje mi sie zbyt malo i lepiej to sprawdzic bo ruzne moga byc przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Moim zdaniem mała teraz dobrze waży ale wcześniej musiala mieć mniej g.Moja córa w 31tc miała 1500g więc twoje ma 200g więcej bo to tydz rõżnicy. Wcześniejsza waga jest troche za duża jak na 29tc. Ja też jestem za konsultacją z innym lekarzem ale nie martw się bo napewno wszystko jest ok i niepotrzebnie bëdziesz szkodziła sobie i małej.wybaczcie,że tak pisze ale mam jakiś straszny ból.chyba mala mi coś uciska. Chyba padne zaraz jak się nie ruszy.Nie wiem czy to żołądek puca czy jeszcze coś innego ale okropnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Asiu fajnie, że z córą coraz lepiej. Teraz już z górki. Mój synuś w 30 tygodniu ważył 1300 g. Jutro mam wizytę ciekawe ile przez dwa tygodnie udało mu się z grubnąć ;)? No i najciekawsze- jak tam moja szyjka macicy?Mam nadzieję, ze nie robi się coraz miększa, boję się iść do szpitala i tak leżeć już do końca... Teraz przez dwa dni byłam całkowicie zajęta innymi rzeczami i udało mi się o tym nie myśleć. Wzięłam się za pokoik synka:) Wczoraj malowałam lampę z ikea, a dzisiaj szyłam pościelkę- piękna wyszła. Pokój Tymka będzie w klimacie marynarskim :) Tylko dalej wózka nie mam- to mnie męczy. A Wam jak idą przygotowania na przyjście pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ale tu cisza. Ja chciałam rano napisać ale kaf coś nie działało. Co tam u was słychać? My dalej leżymy i powiem Wam,że dobija mnie to bo z powodu braku ruchu znów mam zaparcia. Mała się rusza ale już jakoś nie zwracam uwagi na to ile razy i jak to robi. Ostatnio ma tendencje do wypychania się. Z dnia na dzień jest coraz większa i grubsza więc coraz bardziej daje popalić. Wczoraj wieczorem myślałam,że zjde z ego świata. Miałam taki ból w klatce piersiowej jak na zawał. Trzymało mnie dbre20 min. Kombinowałam jak mogłam aby mała się przekręciła . Przeszło dowpiero gdy wypchała mi tyłek na wieżch . Musiała mi tyłkiem uciskać jakiś nerw. Nie życzē tego żadnej z Was ! Coraz częściej ma czkawke i najlepsze jest to,że ja zawsze po polnocy wstaj do łazienki i ona wtedy skacze mi w brzuchu. Jestem już obolała od leżenia i nie wiem jaką pozycje wybrać. Pasuje mi pozycja na prawym boku ale wtedy chyba małej jest żle i zaczyna kopać albo nogi wkładać w żbra tak ,że musze się przekręcić. Jak leże na plecach to mała naciera na szyjke i co jakiś czas gdy się poruszy to czuje kłucie a to właśnie oznaka tehgo,że szyjka jest bardzo krótka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja byłam dzisiaj u ginekologa i szyjka ok:) Jest dalej miękka, ale zamknięta i odpowiedniej długości więc mi trochę ulżyło. Mały waży 1400 g i wszystko jest z nim dobrze. Ma tylko mniejszy brzuszek, ale mieści się w normach jeszcze. Teraz trzeba to tylko kontrolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Troszke Was podczytuje od dluzszego czasu :) Jestem w 33tc i mam do Was pytanie. Bylam ostatnio na usg genetycznym i wyszlo,ze moja Corcia wazy 1800g, termin z OM mam na 15.03. i lekarzowi po wpisaniu wszystkich wymiarow i wagi wyszlo z usg,ze urodze 26.03,a plod oszacowal na 31tc. Wszystkie przeplywy i inne parametry w normie,dzidzius wyglada na zdrowego szkraba. Z tego co czytam to normalna waga plodu w tym tygodniu, Wasze dzieci tez nie waza duzo wiecej i nie mam pojecia co moglo wplynac na przesuniecie terminu :\ Czy u ktorejs tak bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj gość moim zdaniem lekarz wprowadza Cie w blad poniewaz tylko na początku coazy chyba do 24 tyg z Usg oceniac można termin porodu później dzieci moga rozwijać sie w roznym tempie zachowując oczywiście jakies normy. Wiec najbardziej wiarygodne jesli chodzi o termin porodu sa pierwsze i drugie badnia Usg oraz obliczenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za odpowiedz :) Tez wydaje mi sie,ze powinnam sie raczej nastawiac na 15.03.,ale juz dostalam metliku w glowie :\ Na polowkowym badaniu termin byl wlasnie taki jak z OM :) Czyli moze moja Melanka bedzie naprawde malenka. Szybciej wyjdzie hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin OM e pokrywa Ci się zmterminem usg bo mogłaś mieć przesuniętą owulacje. Termin z OM ustala się zakładając ,że kobieta ma owulacje w 14dc. U ciebie owulacja mogła być np w 25dc i dletego te terminy się nie pokrywają. Nie możesz tego stwierdzoć jeśli miałaś monitoringu cyklu. Mój termin pokrywa się z temronem z usg bo ja miałam cykl stymulowany ze względu na pCO i dlatego wiem dokładnie kiedy była owulacja u mnie Asia obyś szybko wyszła z tego szpitala. Mam nadzieje.że córka szybko dojdzie do siebie. Ja nadal sobie leże. Miałam problem z zaparciami ale dziś zjadłam racuszka z smażonymi jabłkami i puściło:-) przynajmniej brzuch mnie nie bēdzie bolał. Wczoraj s zrobił mi niespodzianke i powoedział,że będzie za dwa tyg w domu. Strasznie mnie to cieszy bo na kolejną wizyte pojedzie już ze mną.teraz jeszcze będziemy kuchnie robić. Jestem też zła bo kupiłam linomag czerwono biały i okazało się,że jest tego kilka rodzai i ten nie wolno stosować u dzieci. Jestem zła na tą aptekarke bo w ten dzień kupowałam wszystko dla dziecka i mogła się mi zapytać jaki ten linomag ma mi dać skoro jest kilka rodzai a ona przyniosła mi ten. Ja o niczym nie wiedząc wziełam go. Dobrze,że teraz troche poczytałam i wiem,że jest napisane aby nie stosować go u dzieci! Aż coś mi się dzieje. Nie chodzi mi tu o pieniądze ale o to,że znów czegoś mi brakuje a myślałam,że miałam wszystko i to,że mogła bym zaszkodzoć potem małej przez jakąś głupią aptekarke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem kiedy mialam owulacje,bo dziecko zaplanowane i wiem dokladnie kiedy wystąpiła. Poza tym we wszystkich innych usg termin pokrywal sie z OM. Tylko wczoraj bylo inaczej. Pewnie jest tak jak napisala Asia, Corcia rozwija sie w swoim tempie. Ja jestem malutka i pewnie ona tez taka bedzie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Hej co tam słychać u Was i dzieciaczków? U nas ok. Leżymy i odpoczywamy. Dziś musze chyba troche poprasować ale zrobie to na siedząco?Pogoda się popsuła.wczoraj było fajnie. A dziś otwieram oczy a ty pełno śniegu. Przez to ,że leże cały czas coś bym jadła z nudów. Muszę dziś nad tym zapanować. Mała już troche się wierci po śniadaniu:-) Coraz czēściej latam do łazienki. Chyba macica mi się obniża. Ja nie wiem jaknto będzie już pod koniec ciąży. Jeszcze dwa tyg i 3 dni i moge rodzić więc zaczne się ruszać i musze sobie posprzątać wszystko tak dokładnie już na przyjazd małej ze szpitala:-) może wtedy coś to ruszy. Czeka mnie też troche chodzenia bo będziemy robić kuchnie chyba,że nie uda nam się ściągnąć kogoś do podciągnięcia wody i odpływów.Musimy też meble zamówić i płytki kupić. Sporo chodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro tak to nie masz co siē przejmować tym ostatnim usg. Skoro śniej ci się pokrywło. Z tego cO się orjentuje to lekrarz powinien powiedzieć o terminie porodu z usg dzies w drugim trymestrze a nie w 3. Wybacz żle przeczytałam twoją wiadomość. W 3 trymestrze dziecko roziwja się swoim tępem. Jedno rosną szybko na począdku a potem zwalniają a inne odwrotnie. Wszystko zależy też od warunków genetycznych. Jeśli jesteś niska to dziecko też takie będzie. Jeśli o wage u mnie mała w 31tc miała 1500więc twoje malenstwo ma dobrą wage. Powiem Wam,że jak mała miała te 1,5kg i się ruszała bo było jeszcze tak w miarę. Teraz jak już przekroczyła te 2kg to mimo,ż mniej się rusza bo ma mało miejsca to momentami iest to bolesne i nieprzyjemne. Brzuch coraz bardziej mi ciąży i kość ogonowa mi dokucza. Posiedze chwilke i ból niesamowity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! !!!! Jestesmy wreszcie w domu chura chura chura !!!!! Wczoraj zrobili badania i wypuscili bez wypisu.Wypis i kontrol we wtorek przrz miesiąc mala scisla dieta i nie wolno dźwigać. Ale w domku jestem szczęśliwa. Dzis przespalam nocke bylam dwa razy w nocy w kibelku dziwnie mnie brzuch bolal ale teraz jest oki.Musze sie teraz oszczedzac bo te wszystkie stresy moga miec wpływ. No to teraz musze się skupic na dtobnych przygotowaniach i wypoczynku.Dobrze ze mam wszystko poprane i poprasowane i torba do szpitala skapletowana.W zasadzie brskuje mi tylko chemia dla malej.Octanisept i gaziki do pepuszka mam bo tego tez uzywac nalezy po ranie ze szpitala u starszej corci.A będc w szpitalu w jeden dzien wyskoczylam na miasto i kupilam koszule do szpitala i stanik do karmienia i nowe laczuszki i majtki jednorazowe bo mi brakowało tych p*****l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×