Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

moncia81

Macierzyństwo po wieloletniej walce o dziecko i nie tylko

Polecane posty

Witajcie mamuśki ,andzik cieszę się bardzo ,że i u ciebie to mleczko poskutkowało .No to macie już chrzciny za sobą ,fajnie że mały był grzeczny .My od czwartku zaczynamy chodzić na ćwiczenia ,mała miała asymetrię urodzeniową i musimy troszkę poćwiczyć. Ładnie trzyma głowę ,nogi ma silne nawet zaczęła troszkę pełzać ,jednak ucieka troszkę w jedną stronę i nie podnosi główki do siadu co mnie bardzo martwi .Zaczęła przewracać się z brzuszka na plecki .Mam nadzieję ,że nadrobi to szybko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik i Leoś po imprezie moncia nie martw się na zapas pewnie będziesz musiała trochę chodzić na rehabilitację , moja chrześnica w brzuchu7 była ułożona na jedną stronę i jeden bok jakieś mięśnie miała nie rozwinięte jeździli z nią na rehabilitację , a teraz ma 6 lat i nie idzie za nią nadążyć a my w czwartek mamy szczepenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Co tu taka cisza???? nasz Leos smacznie spi a mam nadabia wczorajsze zaleglosc. Bylismy wczoraj u lekarza bo mały strasznie sie juz meczył. lekarz zrobił usg brzuszka i na szczescie jest wszystko w porzadku oprócz masy gazów na jelitkach. Dostalismy kropelki debridat i drugie takie robione na zamówienie u farmaceuty i dzis jest inne dziecko. Spokojniutki usmiechniety zadowolony;) i mama spokojniejsza bo juz mniej martwi sie o brzuszek;) xxx a za tydzien pierwsze szczepienie i zastanawiam sie jak szczepic. Połozna poleciła 6w1 i ewentualnie rotawirusy. A wy jak szczepiłyscie? doradzcie cos;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuśka1987
Andzik mi lekarz też tak powiedział ze te szczepionki są najlepsze i rotawirusy. mam pytanie do mam karmiących piersią. Czy u was dzieci najadają się z jednej piersi ? czy karmicie zawsze z obu ? bo u mnie je przeważnie z jednej piersi i za godzinę jest głodny. i drugie pytanie ile wasze dzieci ssą jedną pierś bo mój maluch czasami tylko 5 min a 10 to jest max przez to nie je regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem. Wypadłam po którejś ciszy tutaj i nie zaglądałam a tu taki ruch! Po naszych usg byliśmy na kontroli i wszystko ok :) Ocena fizjoterapeuty i ortopedy też w porządku, więc kamień z serca. My szczepimy 5w1 ale metodą powolną, tzn. najpierw zaszczepiliśmy na żółtaczkę, 4 tygodnie odstępu, 5w1 i rotawirusy (jeszcze się zastanawiamy) i po zakończeniu pneumokoki. Andzik, weź pod uwagę, że jak Mały był szczepiony w szpitalu to dając 6w1 dostanie nadprogramowe dawki szczepienia na żółtaczkę. My z tego powodu wybraliśmy 5w1 zamiast 6w1. Karmimy się nadal piersią, był moment, że Tymek słabiej przybierał na wadze ale dzisiaj go ważyłam i przez ostatnie dwa tygodnie wychodzi nam średnia ok 38g/doba więc jest ok :) Patuśka - u mnie zależy, raz podaję jedną raz obie piersi. Jak podam dwie to dłużej śpi więc na noc staram się go porządnie nakarmić. Ale jak mi zaśnie twardo to na siłę mu nie wciskam. I tak jestem mlecznym niewolnikiem jak mówi mój mąż więc już się przyzwyczaiłam, że czasami mamy częstsze karmienia :) U mnie ssie ok 15 - 20 min z jednej piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asinska
Niedobrzyzna jednak bardziej ciągnie Cię do wcześniejszego forum? my szczepiliśmy się 6w1 +rotawirusy i juto mamy 2 dawkę mała bardzo dobrze to zniosła, a na pneumokoki nie będziemy szczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, po prostu tamto mam zapamiętane w telefonie i jak karmię to mam chwilę na internet i jest mi łatwiej. A tu jedynie z komputera, więc trudniej mi znaleźć czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie szczepienie zaliczone, Oliwcia waży 7kg i mierzy 70cm trochę dużo ale mąż ma prawie190cm, ja 173cm także poszła chyba w tatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
No ładnie Asienska a ile tygodni ma Oliwcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asinska
Witajcie Andzik 16.grudnia skończy 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moncia - a jak się objawia u was asymetria? Mala caly czas trzyma główkę w jedną stronę, czy po prostu preferuje jedna stronę? Nasz leżąc na brzuszku tez woli kierować główkę w jedna stronę byliśmy u neurologa, zbadal go i stwierdził ze to pozostałość z brzuszka i sie ureguluje..tylko często ćwiczyć ma na brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu nasza mała miała asymetrię urodzeniową .Jak się urodziła to nie chciała za bardzo odwracać głowy w jedną stronę .Ale w tej chwili jest znikoma bo radzi sobie .Ale ma słabe mięśnie z jednej strony i nie dźwigała główki do góry przy podnoszeniu za rączki .Jeżeli chodzi o główkę to trzyma ją ładnie jak się ją nosi i jak jest oparta o mnie do siedzenia to też .Wygina się trochę na jedną stronę .Ale zaczyna już podnosić główkę dużo ćwiczymy w domu .Za nami już pierwsze ćwiczenia z panią od rehabilitacji .Asinska duża twoja córcia ,nasza waży 6700 i 66 cm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem..a juz powinna dźwigać główkę do siadu mając 3,5 miesiąca? Moj ma juz 3 miesiące i na razie tez nie trzyma. Trzyma na rękach albo leżąc na brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moncia wasza panna jest prawie miesiąc no trzy tygodnie starsza, ale może wy jesteście niżsi od nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak daje jej rączki to powinna unosić głowę ,a ona nie wiedziała co do czego ,jak jest oparta o mnie na pół leżąco to się sama podnosi ,ale z płaskiego podłoża to nie wie o co chodzi .Ale głównym problemem jest to że główka jej leci trochę w jedną stronę i tak samo wykrzywia tułów w jedną stronę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Z moja laktacja tez coraz gorzej;(. po całej nocy jak go piersia nie karmie to rano ma co z cycuszkow wypic;(. A w ciagu dnia chwile pociumka i od razu sie denerwuje;( czy któras z dziewczyn karmi juz tylko butelka? jak dlugo karmiłyscie piersia? jak sie pogodziłyscie z tym? nie wiem ale mam wyrzuty sumienia ze nie mogla bym malego juz kp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik moja mała je jeszcze troszkę w nocy i w dzień sobie popije jak ma czkawkę lub jak chce ,ale też już praktycznie jest go mało .Można powiedzieć ,że my już karmimy się tylko mm ,bo mała przez całą dobę dostaje mojego może 120 .Dziewczyny czy wy dostałyście już pierwszą @ po porodzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ja juz dostała @ ale karmilam krótko piersią...dawalam hippa ale mały miał po nim zielone kupki, teraz jest na enfamilu i jest ok:-) kladziecie maluchy do snu na bokach? Ja tak kladlam przez prawie 2 miesiące, a teraz juz na pleckach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja karmiłam około miesiąca a i tak była dokarmiana butlą, co miałam głodzić dziecko?Nie uważam ,że przez to jestem gorszą matką choć jest ogromna presja na karmienie piersią, po prostu jedne mamy mogłyby wykarmić dwoje ,a inne nie , kocham moją kruszynkę najbardziej na świecie i nie dajmy się wpędzić w poczucie winy przez to ,że nie mamy wystarczającej ilości pokarmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem takiego samego zdania jak ty asinska .Ja jeszcze nie dostałam,byłam w tamtym tygodniu na wizycie u ginekologa i powiedział mi ,że jeszcze na pewno z 2-3 tygodnie nie dostanę.Kiedy zamierzacie wrócić po rodzeństwo dla waszych pociech ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moją małą jak położę na boku to i tak obróci się na plecki .Udało się jej parę razy obrócić z brzuszka na plecki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamuśki nasza mała umyśliła sobie siadać jak ją trzymam do karmienia to tak się dźwiga nie za wcześnie trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuśka1987
Andzik ja też dokarmiam mojego syna, i też pisałam do dziewczyn ze mam wyrzuty sumienia i że źle robię, ale to co masz głodzić dziecko ? nie każda kobieta ma na tyle pokarmu żeby dziecko było na samej piersi i z tego co czytam to każda dokarmia. Miałyście depresje po porodowa ? bo ja myślałam że mam, ale bardziej to było beby blues aaa jeszcze jedno pytanie po jakim czasie zaczęłyście igraszki z mężem ? bo niby po 6 tyg można po naturalnym porodzie, a połozna powiedziała że 3 mce, bo wcześniej to będzie bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to chyba my tylko jestesmy na samej piersi. Depresji ani baby bluesa nie miałam, ale akurat w moim przypadku to chyba właśnie kwestia braku problemów z laktacja. Po rodzeństwo bym chciała wrócić za ok 1,5 roku, ale zobaczymy. Jak się nie uda z krio to na dzień dzisiejszy chyba nie chce znowu przechodzić całej procedury, raz mi wystarczy. Ale może mi się jeszcze odmienić. U nas prawie 9 tygodni po porodzie i przytulanek brak, kompletnie nie mam ochoty :( A czy stosujecie jakas antykoncepcję dla mam karmiących? Lekarka kazała mi się zastanowić, bo musze odczekać a niby jest jednak szansa na ciąże naturalna. Tabletek nie chce i zastanawiam się między zastrzykiem a implantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też lekarz mówił o zabezpieczaniu się przez rok , na razie na spokojnie, ale już igraszki były, tabletek też nie mam zamiaru brać na razie prezerwatywy my niestety nie mamy nic na zimowisku, a 6 stymulacja zbytnio mi się nie uśmiecha , a z drugiej strony to Oliwce było by raźniej z rodzeństwem zobaczymy jak skończy 3 miesiące czyli jutro mamy zacząć próbować po parę łyżeczek soku z marchwi, jabłka , a później mieszanego, za około 2-3 tyg próbować starte jabłko lub marchewkę, a przesypia mi już całe noce od 19.30 do około 5-5.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej My chyba odczekamy poł roku i bedzimy sie starac o rodzenstwo dla Leosia. i bedzimy próbowac naturalnie bo lekarz moj twiedzi ze w druga ciaze zajde bez najmniejszego problemu naturalnie. zobaczymy. najlepiej bym chciała zajsc pod koniec maciezynskiego i od razu isc na l4 zeby na darmo w domu nie siedziec;) no ale zobaczymy jak to sie ułozy;) xxx Dzis sie warzyłam i mam juz 4kg mniej do wagi sprzed ciazy;) xxx Nasz Leos ma 1,5 miesiaca i potrafi ciagiem przespac nawet 6-7h xxx W srode mamy pierwsze szczepienie. Mam troche stracha;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik, ja też bym tak chciała żeby z macierzyńskiego nie musieć wracać. Powrót do pracy mam zaplanowany na wiosnę 2016 więc nieco dłużej niż standardowo, więc może się uda. My jednak w pierwszej kolejności weźmiemy mrozaczka, bo nie chcemy więcej niż 2 dzieci a jakbym zaszła naturalnie to potem zgryz co zrobić z zarodkiem. A tak jak się nie uda krio, to będziemy próbować naturalnie i może nam się poszczęści. Jednak przez najbliższy rok jednak chyba wezmę jakieś anty, bo jakbym zaszła w ciążę przypadkiem, to po cc bym się strasznie denerwowała czy wszystko dobrze się skończy a wolę sobie nie dokładać stresów. No i to by było dla mnie chyba jednak za wcześnie, niech Tymek skończy chociaż rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny które karmią mm czy wy pierwsze warzywa podawalyscie jak dziecko skończyło 3 czy 4 miesiące???? Bo juz zglupialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie my też zamierzamy wrócić po rodzeństwo jak mała skończy rok .My warzywa i owoce wprowadzamy jak mała skończy 4 miesiące .Tak nam kazał pediatra i tak zamierzamy zrobić .Na święta dostanie pierwszą marchewkę .Co do przytulanek to zaczęliśmy po 8 tygodniach .My puki co zabezpieczamy się prezerwatywą .Też musimy uważać bo mamy zarodki ,które chcemy wykorzystać .Mojej małej wyszedł 2 ząbek ,możecie mi napisać jakiej wielkości miały wasze maluchy ciemiączko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×