Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LIPCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość magdalenka 85
Aga29 hehe moze faktycznie taka ilosc owocow jest dla16miesiecznego dziecka mega duzo porcja hehe,w koncu ma zoladek jak swoja piąstka Ej czytalam o tej kobiecie co urodzila martwe dziecko i sama ledwopmp przezyla-bylo to w Zabrzu w nowoczesnej placowce,ktora zaczela dzialac pod koniec zeszlego roku.straszna rzecz.miala zglosic sienp do17stycznia bo potem moglby wystapic komplikacje,a oni ja 17ego nie przyjeli dziecko umarlo,a jak sie zglosila z bolami pare dni pozniej okazqlo sie ze dziecko od kilku dni nie zyje,a ona juz wymaga reanimacji:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Goś77 - a jak 2-3 latek miałaby niby połknąć taką kapsułkę??? ;) Pewnie, że mozna. Tak jest zresztą napisane na ulotce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fischka1988
Hej, ja też mam rano mdłości i zastanawiam się, czy to nie po tych witaminach, bo po kilku godzinach jest już dobrze. No a mam w planie brać je do końca ciąży. U mnie w szpitalu też 2 dzieci zmarła w tym roku, ale w tv o nas nie mówili. Może przez to, że trudno osądzać lekarzy. W pierwszym przypadku dziewczyna przyjechała do szpitala tydzień przed terminem, że nie czuje ruchów. Zrobili usg, dziecko się ruszało, parametry w normie, więc wysłali do domu. Na drugi dzień przyjechała znowu i dziecko już nie żyło. Drugi przypadek - kobieta przyjechała do szpitala też przed terminem, zrobili usg, okazało się, że dziecko oplątało się pępowiną wokół szyi i się udusiło. Zrobili jej cesarkę. Najgorsze, że zawsze winą obarcza się lekarzy, a tak naprawdę czasem zły los decyduje o tych nieszczęściach. Dla lekarzy też jest to zapewne jakaś osobista tragedia. Oczywiście są sytuacje, że ewidentnie zignorują jakieś objawy i to się źle kończy, a czasem - no niestety - nic nie są w stanie zrobić. Oby nas kobietki takie nieszczęścia omijały szerokim łukiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Musze Wam powiedzieć ze daliśmy dziś córce na imieniny zestaw duplo kreatywne lody i od rana niczym innym się nie bawi. Ciekawe czy jak dostanie w niedziele od babci zestaw do hamburgerow tez będzie taki szał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Mama na kafe wywal tego smoka jak najprędzej. Przez pół roku go zapomni na dobre. A potem jak zobaczy ze dzidziuś ma to nie daruje jak mu teraz zostawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Normalnie muszę Wam to napisać!! Babcia nie wytrzymała i dała mojemu starszakowi dziś i kaszkę i serek, bo tak bardzo chciał!!! No rzesz!!! A jakby chciał skoczyć w ogień to też by mu pozwoliła????????????? Sorry, ale taka jestem tym wnerwiona, że szok!! co z tego, że biegunka i dieta..:( Ech, szkoda gadać... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiowa wszystkie babcie takie sa bo jak to mowia one "wiedza lepiej". Moja mama taka sama tyle ze przekonala sie o tym moja siostra bo ja dopiero pierwsze dzidzi w brzuszku;) mowisz NIE a ona swoje... A mdlosci...nie mialam jakis czas bylo wszystko ok a teraz znow sie zaczely takze mysle ze to nie od witamin;) A swoja droga to jakie witaminiki bierzecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
No i najgorsze jest to ze babci nie przetłumaczysz. Ona oczywiście przyzna ze nie powinna, ale nie dlatego że tak uważa tylko żeby mieć z głowy Twoje gadanie a następnym razem zrobi to samo. Mój teść chciał nakarmić moja mała jak miała 7 miesięcy gofrem i był bardzo zdziwiony ze czemu nie, przecież to takie dobre. Ja biorę falVit mama i 500 mg na dobę DHA. Mój lekarz twierdzi ze jak juz chce to witaminy mogę brać, ale dla niego najważniejsze jest to DHA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
To wszystkie babcie takie są. Mojego byłego mama nakarmiła swojego wnuczka rybą z jeziora jak miał ledwo ponad rok. XX mnie to dzisiaj taki skurcz złapał że myślałam że padne. Cały czas mnie boli po lewej stronie na dole. Od kiedy się w ogóle zaczynają takie skurcze przepowiadające i jak mniej więcej wyglądają? XX ja biorę femibion od samego początku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Mam nadzieję, ze po tych "atrakcjach" biegunka nie wróci, bo normalnie strzelę focha ;) Ja witamin nie biorę wcale. Jedynie kwas foliowy + żelazo. Mój gin ost. stwierdził, że jak morfologia jest dobra w miarę to witaminy sa zbędne. Zresztą siostra moja stwierdziła ost, że w kolejnej ciązy też by już nie brała, bo tyle się o nich naczytała.. Że np. dziecko rodzi się duże. W sumie jej synek nie należał do najmniejszych ( 4300 g szczęścia) Sam nie wiem, w pierwszej ciązy brałam Falvit mama i mój mały miał 3410 g jak się urodził, więc nie może to być do końca prawda. Zresztą, jak to zwykle bywa, co gin to inna opinia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
Ej pobolewa mnie brzuch hmm tak jakby jajniki:/ normalne? Bylam na zakupach i myslalam jak po wszytkim wsiadlam do auta,ze krzyz mi sie polamie,a spojenie lonowe rozpadnie hehe. Przytylam poltorej kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Sam rzucal tym smoczkiem bo on bez niego normalnie zasnie i wgl bo dzis pierwszy raz ssal smoka... a jak sie zachowujecie jak dziecko cos chce wymusic bo jak mlody zaczyna beczec bo cos chce a mowi nie i siedze kolo niego ale lekcewaze placz..ja to mam tyle dobrze ze tesciowa zawsze dzwoni czy to i tamto moze podac wiec z tym niemam problemu a moja matka sie nim nie zajmuje gorzej z moim tesciem bo on twierdzi ze jak ma zeby to moze wszystko zjesc:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
hej dziewczyny , Ci lekarze na nfz są serio do bani ( oczywiscie nie wszyscy ale bynajmniej Ci na którach ja trafiłam) nie zrobił usg ,nie zbadał tylko wypisał recepte na badania po mimo tego że mu mówiłam o tym twardnieniu brzucha ..maskara po prostu Co do robienie USG mamy 21 wiek , kobiety zachodzą w ciąze coraz trudniej , dużo ciąż kończy się nie powodzeniem a tylko przez takie badanie można sprawdzić czy z dziekciem , łożyskiem , pępowiną jest wszystko dobrze i wykonywanie takiego badanie raz w miesiącu powinno być normą i też dziwi mnie głupie gadanie lekarzy że po co dziecko męczyć itd..czytałam wypowiedzi wielu mądrych i uczonych lekrzy i kazdy mówi to samo że taka ilosc fal nie moze szkodzicć dziecku , a tylko pomuc w razie komplikacji których mataka sama nie jest w stanie stwierdzić . Słyszałam o tej dziewcyznie któa urodzila martwe dziecko , masakra coraz wiecej takich przypadków albo coraz bardziej nagłasniane i dobrze! Jakby nie moja rodzina to by mnie na tym świecie tez nie było , bo mądry ordynator stweirdził że z amrtwym dziekcim mogę chodzic miesiąc i urodzic o czasie , zeby nie wywoływać..a wystarczyłyby 2-3 dni a bym byla na tamtym swiecie bo mialam takie wyniki badan po porodzie ze sie dziwili ze jest ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) pamietam jak ja tutaj siedzialam rok temu i razem "rodzilysmy z dziewczynami :) " . nie chcialabym wam sie wpinac w post z takim bzdetem , ale moze ktoras z was poszukuje ubranek dla coreczki :) moja juz wyrosla i sprzedaje rozm od 56 do 68 :) zapraszam na moja strone na facebooku :) wystarczy wpisac w wyszukiwarce "lulu-shop" . moze cos wam wpadnie w oko :) pozdrawiam wam serdecznie , zycze spokojnej ciaczy bezbolesnego minutowego porodu i zdrowych dzieci - bo to jednak najwazniejsze.:) ( a ja cos o tym iem..) pozdrawiam wam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Kurcze jest ulga kuracja skonczona:-) :-) i pomoglo jest ulga i nie swedzi uplawow niema jest super:-) jakby nie mdlosci to niewiedzialabym o ciazy:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimi007
Dziewczyny macie jakiś sposób na bolacego migdala??? Nic innego mnie nie boli tylko ten migdał... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaaa2015
cześć :) wczoraj byłam u lekarza, wyniki ok, wszystko wróciło do normy, na szczęście. No opócz ciśnienia. Zwykle miałam ciśnienie w normie, a odkąd jestem w ciąży było niższego. chociaż wczoraj jak miałam mierzone to wyszło 93/67, dużo niższe niż zwykle, a czułam się świetnie. Do tego byłam tak zła, mój świetny lekarz spóźnił się godzinę, wizytę miałam na 11, wyszłam o 12.30, yh ;/ a jak tam u Was zaczyna się weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fischka1988
No to super, że wizyta udana! Z wyjątkiem tego poślizgu :) Weekend na całego, czyli zakupy, sprzątanie, gotowanie :) ehhh, jak co weekend teraz :) może niedługo przyjdzie wiosna, przejdą mdłości i wyjdzie się trochę do ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
Hej,ja wczoraj na polowkowe umowilam na...5marca.chyba z ciekawosci nie wytrzymam hehe.za tydzien mam wizyte u gina i co prawda bede mial usg i badanie szyjki ale on na tym monitorze guzik widzi,choc najwazniejsze,ze widac serduszko:) Wyniki tego testu PAP(tak to sie pisze?)wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Ehhh ja robie porzadki i musze na jakie,s zakupy sie wybrac bmoje dziecko niema w czym chodzic opony letnie trzeba zamowic bo wiosna szybko pewnie przyjdzie:-) nic mi sie niechce juz jak widze te sterty ubran do przebrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Ja tez się wzięłam za porządki, koty zza łóżka powyciągałam w końcu :D czuje się w sumie świetnie, jak nigdy chyba dopiero dopadły mnie uroki drugiego trymestru :) maluch coś spokojny chyba kopie gdzieś z tyłu bo nic nie czuje. Ja na połówkowe zapisałam się na 9 luty, ale chyba poczekam z tydzień więcej bo podobno tydzień robi bardzo dużo i można lepiej zobaczyć płeć tak słyszałam od tego gin :) a chciałabym juz mieć potwierdzoną bo te działy dziecięce tak kuszą że nie mogę się dłużej powstrzymywać :D Dziewczyny ten mój lekarz jak wiecie to konował, jakie badania powinnam teraz robić? Tylko morfologia i mocz? Bo wcześniej upomniałam o badania to i teraz się upomne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Mimimi007 mi przychodzi do głowy tylko prenatal gardło. Lipcowka po 20 tyg to jeszcze chyba HBs, toxo i test obciążenia glukoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Obciazaenie glukoza tylko nie to:( ale wiem ze musze zrobic hbs juz robilam i toxoplazmoze igM igE ale na hiv mi jeszcze niemowila a w poprzedniej ciazy mi zapisala:-) :-) na paciorkowca robilam gdzie w 36 tyg ja caly plik badan juz zanioslam lacznie z grupa krwi wy tez co mies musicie robic bad krwi i moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Co do bolącego migdała to się nie wypowiem bo nie mam pojęcia co by pomogło. Robiłam juz raz toxo i wyszło że mam przebytą to znów musze robić? Nie wiem właśnie o co mam się upomnieć u tego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Upomnij się jak będziesz robić na NFZ to i tak nie płacisz a na samą morfologie muszą Cię ukuc wiec to nie robi Ci różnicy. Ja wychodzę z założenia że lepiej 2 badania za dużo niż 1 za mało. Szczególnie w ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Hej dziewczyny, trochę mnie nie było ale ostatnio nawet nie miałam czasu tak naprawdę posiedzieć w necie. Mam dużo pracy i jestem ostatnio zalatana bardzo ale teraz przystopowuję :) a co u mnie? U mnie wszystko dobrze :) już od ponad tygodnia czuję wyraźne ruchy dziecka! I teraz są to już na 100% ruchy. Zazwyczaj dziecko uaktywnia się wieczorem, chociaż dzisiaj też chyba fikołki robiło bo czułam i wczoraj na zakupach :) strasznie mnie to cieszy, bo wiem, że wtedy jest ok. Wizytę mam 4 lutego, może lekarz zgodzi się na usg i podejrzę już co się skrywa w moim brzuchu :) jestem baaardzo ciekawa, ostatnio mojemu śniło się, że to będzie dziewczynka :D ciekawe :) mi to serio obojętnie. Muszę Was nadrobić z czytanie bo trochę popisałyście jak mnie nie było;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Aha , dzisiaj jest mój 16 tydz i 5 dzień :) A ruchy czułam już wcześniej gdzieś po 14 tyg ale to takie leciutkie, a wyraźne czuję od tygodnia. Już się nie mogę doczekać tych kopniaków, ale oby tylko nie bolały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
A co do samopoczucia, to ja też mam przypływ energii, dlatego miałam taki power, żeby pracować itd. Wczoraj też porządki robiłam, całą łazienkę i kuchnię wysprzątałam, dzisiaj będę pokoje. Co do jedzenia to już miałam zryw, że mogłam jeść mięso, a teraz znowu coś mi gorzej wchodzi. Jak już jest to zjem ale nie z jakimś ogromnym smakiem. Teraz znowu sałatki, pomidorki, oliwki. I dzisiaj naszła mnie ochota na sałatkę z fetą. Słuchajcie jak ona za mną chodziła myślałam, że zwariuję :P i w końcu dziś ją zjem, tak samo sushi! O matko pożarłabym. hehe ale czekam aż będziemy mieć więcej czasu i razem je zrobimy, bo co swoje to swoje wiemy co wsadzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×