Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mucha21212

Staraczki i ciężarne. Dzielimy się objawami

Polecane posty

Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Julia ja myślę o cc tylko z dwóch powodów.Ze coś może się dziecku stać podczas SN,właśnie niedotlenienie lub udostępnienia a podczas porodu nawet nie miałam podłączonego ktg,no i z drugiego powodu że sn może zbyt długo trwać a to jest męczące.i chyba wolałabym szybkie cięcie niż męki kilkudziesiecio godzinne.Ale po cc tez mogę się różnie czuć i różnie dochodzić do siebie. Muamua musisz cierpliwie czekać,jeszcze chwila i będziesz wiedziała.A może te jednorazowe przytulanki zaowocuja?oszczedziliscie nasionka to miały więcej energii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Miało być uduszenie a nie udostępnienie.Ehh ten słownik. A i przejrzałam dziś ubranka które miałam dla Olivierka i nie jest tego tak mało jak myślałam ale oczywiście jeszcze trzeba dokupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nic nie kupuje. Na razie tylko zmieniamy podłogę i malujemy ściany w pokoju dla małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Tez nic nie kupiłam jeszczr wszystko co mam to po Olivierku i wstrzymuje się jeszcze.Przynajmniej do następnego usg żeby wiedzieć jak tam sytuacja czy ładnie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamazuzy jeszcze właściwie przytylanki byly w 10dc bo strasznie sie chcialo po @ :) ale wtedy nie mialam śluz płodnego:) no i w tym 13dc nastepne ale wtedy śluz byl tak plodny jak nigdy:) nie bylo możliwości pomylki:) bardzo mokro:) jeszcze poczajam a jak nie to nastepnym razem sie bardziej przylozyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy nadziei
Hej, moja lekcja to filozofia grecka...dzis wrocilam padnieta z uczelni dlatego jutro robiesobie wagary :) a i kupilam dzis sliczne dwa aniolki na grob naszych dzieci...a rano poprzytulalam sie do porcelany a co :p maluszek chyba rosnie bo mnie brzuch tak ciagnie, ogolnie boli mnie ledzwiowy odcinek kregoslupa, mam meza fizjotetapeute ale masaze odpadaja bo lekarz zabronil, ale to nic, wszystko jest do przetrzymania. A brzuszek rosnie powoli, i jest moja chluba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania20parę
muamuanew trzymam kciuki i czekam na twoje testowanie :) ją ten cykl mam pewnie nie trafiony. Więc czekam na @ . I mam takie pytanie bo do najbliższej soboty mam brać luteine. Czy po odstawieniu odrazu @ przyjdzie czy po kilku dniach dopiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Przy nadziei to takie lekcje są w liceum? Ja przeglądam ebay i poszukuje poduchy ciążowej,położyłam chwile na plecach i strasznie mnie rozbiła,poza tym poszukuje wsparcia w czasie snu co by mi było wygodnie i żebym się nie wiercila.Ale ceny są porażające jednak muszę coś wybrać i zamówić bo dalej nie dam rady tak funkcjonować a i podczas siedzenia taka poduchy się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Mania ja nie wiem nic na temat luteiny.Nigdy nie brałam ale może któraś się wypowie ;) Aha przy nadziei dobrze ze rosniesz a brzusio juz widoczny?Ta wizyta to w którym tc będzie?Myślisz ze będziesz wiedziała kto mieszka w brzuszku?Odliczamy razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejablanki
Mania20pare powinna wystapic z odstawienia jak dobrze pamietam to na drugi dzien dwa dni po ale nie ma regoly kazdy organizm jest inny i kazda z nas inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejablanki
Mania20pare powinna wystapic z odstawienia jak dobrze pamietam to na drugi dzien dwa dni po ale nie ma regoly kazdy organizm jest inny i kazda z nas inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania20parę
dzięki dziewczyni za odpowiedź :) tak właśnie słyszałam że okres może pojawić się od 2 do 4 dni po odstawieniu. Ale niektóre dziewczyny czekały na okres kilka tyg a w ciąży nie były więc to mnie troche zastanowiło. A mnie się wydaje że moja gin jakoś tak dużo każe mi brać bo 2 tabletki trzy razy dziennie przez 10 dni. Tak się zastanawiam czy to nie za dużo. Ale chyba wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mucha21212
Chyba że zaszłaś w ciąże to nie wystąpi. Od którego dnia cyklu brałaś? Dowcipną czy doustną? Czemu w sobotę masz odstawić? Czy to termin @ ? Zrób test zanim całkiem odstawisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka2014
No to czekamy na nasze@. Ja mialam cc w 2008 r. I powiem ci szczerze ze kiepsko czulam sie po. Bardzo bolalo,potem mialam problem z chodzeniem...bardzo zle wspominam...cc bylo ze wzgledu na polozenie posladkowe mojego synka. Chodz moja znajoma miala teraz druga cesarke i sobie chwalila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Julia ja właśnie kogo nie zapytam o cc to wszyscy chwała tylko mi się nie podoba to ze nie można szybko wstać,że rana ciągnie i boli i podobno okropny ból jak się macica obkurcza.No i jeszcze minus taki ze po cc min 3 doby w szpitalu a po sn mogłabym wyjść po kilku h.No nic zobaczę co mi lekarz powie ale może bym wybrała tak ze jeśli poród sn będzie zbyt długo trwał bez postępu to cc.Mam jeszcze sporo czasu do namysłu. Z córką po 27h skurczy pojechałam do szpitala i mialam tylko 2cm rozwarcia,po kolejnych 30h było 4cm wiec zdecydowanie za wolno postępował poród i urodziłam po 67h od pierwszych skurczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
No właśnie podobno wtedy się poród wstrzymuje i mogą być problemy z kręgosłupem a ja już mam bo mi kręgosłup uciska nerwy w nodze.Poza tym z Olivierkiem chciałam zzo i niby nie zdarzyli podać a chyba wcale nie chcieli bo po co matce rodzącej martwe dziecko znieczulenie?Miałam diamorfine ale przy wywołanym porodzie ból był masakryczny i nie działała a mogłam dostać co 3h tylko ze ona już po godzinie nie działała.Pomyślę jeszcze,poszukam za zzo i przeciw ;)Ale na tym profilu na fb o ciąży widzę ze dziewczyny chwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania20parę
mucha biorę luteine podjezykową od 16 dnia cyklu. W sobotę niby wypada właśnie termin miesiączki. Po okresie jak dostanę mam brać przez 5 dni clo i iść na monitoring

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina987
Hey dziewczyny :) ja rodziłam naturalnie 10 godz (pełne rozwarcie, praktycznie już była końcówka) ale skończyło się cc i szczerze polecam cc. Więcej nie zdecyduje się na poród sn. Koleżanka która miała rok temu cc nastraszyla mnie bo ona bardzo słabo to zniosła i bałam się cięcia ale przynajmniej dla mnie cc to luksus w porównaniu z sn. Ja po cięciu po 2-3 godz musiałam wstać, podmyc się i zajmować się normalnie dzieckiem sama bo już było po 22 i wyprosili męża. Blizna praktycznie niewidoczna, szybko się goiła, także ja osobiście polecam. Mama Zuzy trzymam za Was bardzo kciuki i bardzo się cieszę, że maluszek rośnie prawidlowo :) już niedługo będziesz miała swoje szczęście przy sobie :) ja też całą ciążę się stresowalam, jak były słabsze ruchy to dochodzilam od zmysłów, ale to niestety po stracie, strach pozostaje. Moja mała rośnie jak na drożdżach :) ma już 6 tygodni i 4 dni i zaczyna gaworzyc, uśmiechać się :) super dziewczyna :) i warzy 6 kg :) mały pulpecik :) karmię ja z piersi i chciałbym chociaż do pół roku, mam nadzieję, że się uda bo czasami musze bardzo walczyć o pokarm, ale jeszcze mm nie poznała ;) Wszystkim ciezarnym życzę dużo zdrowia i bezstresowych, przyjemnych ciąż a za staraczki trzymam kciuki :) mimo, że ja już nie ciężarna i nie staraczka to będę do Was czasem zaglądać :) i jeszcze raz polecam cc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejablanki
Karina987 gratuluje slicznosci a zarazem zazdroszcze tez bym juz chciala miec malego przy sobie a tu jeszcze 17 dni oczekiwania i nastawienie na ns zreszta dla mnie nie wazne jaki byle maly sie urodzil zdrowy a reszte wytrzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Karinka fajnie ze się odezwałaś,zdrówka dla malutkiej;) Czyli co kobieta to opinia na temat cc lub sn.Ja teraz myślę nad tym co Mucha pisała,nad sn z zzo.Ale musze trochę popytać,osobiście nie znam nikogo kto by rodził z tego rodzaju znieczuleniem. Ja dziś wstałam z jakimś okropnym bólem w plecach ale tak wysoko wiec nie wiem w którym miejscu dokładnie ale to od spania na plecach,musze jak najszybciej poszukać tej poduchy dla ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Kociara to który tydzień będziesz miała na polowkowym?20? Bo czasem robią i w 22 dlatego pytam. Mi też się czas wlecze ale oby do świąt,później zleci.No i przyszły tydzień do usg wytrzymam,mała wraca do szkoły wiec wróci rutyna i nie bede się tak nudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina gratuluję!!! Nadzieja Blanki już niedługo już niedługo :) Kociara a ja czekam do 13-go ;) MamaZuzy do cc też dostajesz znieczulenie w kręgosłup tylko innego rodzaju-podpajęczynówkowe. Moja siostra i szwagierka mają po nim problemy, ale obie rodziły w tym samym szpitalu, do którego mam uprzedzenie więc wiesz....a zzo tam nie robią. Mammina rodziła z zzo i chwali bardzo. Na porodówce gazety sobie czytała. Ja planuję zrobić konsultację z anestezjologiem, żeby być przygotowaną, ale jeśli się uda to postaram się nie brać, za to chcę rodzić w wodzie bo uśmierza ból, pomaga się zrelaksować i dziecko przeżywa mniejszy szok bo rodzi się z wody do wody. Do tego jest jeszcze gaz rozweselający... Ale i tak co będzie, to się okaże, bo życie lubi weryfikować nasze plany, ale cc będę unikać jak ognia, chyba, że będzie coś nie tak, to wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Mucha myślałam że do cc i zzo to to samo ale czytam i widzę że nie.Dochodzę do wniosku ze spróbuję naturalnie bo tak naprawdę nie wiem co i jak będzie,zzo lub cesarke tylko w ostateczności ale zapisze w planie porodu ze jakby co to to albo to.Nie wiem na ile respektuja plan porodu a poza tym plan planem a życie swoje.No nic mam niby masę czasu ale już myślę o tym. Czyżby Mlib nie mogła nas znaleźć?Cuekawe kiedy ona ma wizytę,mamy 2 tyg wizyt przed sobą.Najpierw ja i Przy nadziei a później Kociara i Mucha,fajnie ;) No i NadziejaBlanki ma najważniejsze spotkanie. A co z naszą tabelka?Nie pamiętam kto ją robił ale może warto na tym forum tez zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama zuzy to będzie 20+6. Ale się rozpisalyscie na temat tych porodów... Ja to jeszcze nie myślę. Zacznę po spotkaniu z polozna i obejrzeniu sali porodowej. Póki co nie chce się stresowac... To jeszcze połowa przede mną... Mam czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Kociara czas zleci szybko zanim się obejrzysz będzie nowy rok i chwila zostanie.Ja juz rodziłam wiec trochę wiem co z czym się je i dlatego się zastanawiam nad różnymi opcjami. A ty jak z ******* bąbelka?Dalej czekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
A i jest u was możliwość obejrzenia porodów?Ja nie oglądałam.Pierwszy raz zobaczyłam jak mnie wzięli z oddziału żeby rodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak u nas polozna pokazuje salę porodowa i ogólnie tłumaczy co z czym się je ze tak powiem. Dlatego czekam. Ruchy zaczynam czuć ale bardzo bardzo słabo i nie codziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Kociara to fajnie i z tym oglądaniem porodowki i z ******* ze juz czujesz.W końcu się doczekalas.Ja tez chyba coraz intensywniej odczuwam ale też zależy od pory dnia,wieczorem jakby mocniej niż rano.Może rano głodny jest i nie ma siły na mocne kopanie ;) albo się rozbudza dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×