Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mucha21212

Staraczki i ciężarne. Dzielimy się objawami

Polecane posty

Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Tak Kociara jesteś w 20tc ;) Muamua pewnie jak mówisz dziś taki dzień ze mało *****iwe dzieci.Coś czułam jak leżałam ale to jakby obroty a nie kopniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka2014
Dziewczyny testowalam dzis bo nie wytrzymalam....jedna kreska...takze chyba nic z tego...a @ A cztery dni ma przyjsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna za szybko test zrobilas. 4 dni to sporo, rzadko kiedy testy przed terminem wychodza pozytywnie. A ja dalej ruchów nie czuje... Już jestem ostro spanikowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka2014
No nie wytrzymalam;-) no ja odliczam do @ ale jak narazie piersi mnie bola i na.slodkosci mnie napadlo atak to brzuch nic....jak wczesniej troche pobolewal a teraz nie... kociiara moze udaj sie na wizyte bo zawsze lepiej zobaczyc co slychac u kruszynki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Kociara ja też nie czuje ruchow takich jak powinny być,czasem coś delikatnie ale nie nazwę tego kopniakem tylko laskotkami.W nocy spać nie mogę bo się budzę i sprawdzam czy kopie.Podobno dzieci najczęściej kopia w nocy a tu nic.Na szczęście mam ten detektor a jutro już usg choć jakoś mam złe przeczucia i pewnie się okaże że mały nie rosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy nadziei
Mamo Zuzy przestan! Twoj maluszek rosnue idealnie, jest zdrowy i ma mocne serduszko. O czym jutro sie przekonasz :) przepraszam ze nakrzyczalam ale na pewno bedzie wszystko dobrze. Juz jutro sie przekonasz. Czytalam gdzies ze jak sie duzo chodzi, jest w ruchu to usypia sie maluszka przez kolysanie... no niby z usg 16 tydzien mam od poniedzialku a od czwartku wedlug okresu...wiec tak czy tak w piatek na wizycie bede w 16. Z reszta ja wole liczyc z usg bo jest wiecej dni. Wedlug moich skromnych wyliczen to jest tak, ze macie 19t0d, i tak do 19t6d i tym sposobem 19t0d jest dla mnie np juz poczatkiem 20tygodnia, skonczylas pelne 19 tygodni ciazy i zaczynasz 20:) ja dzis zrobilam sobie wagary od uczelni tak mnie ten konspekt lekcji pochlonal i wlasnie wstalam i pasuje cos zjesc i wziac sie do roboty :( 4 dni przed @ test to mogl byc negatywny...ja w drugiej ciazy robilam 5dni przed @ i byla jedna kreska a potem zrobilam tydzien pozniej i byly dwie :)takze to jeszcze nic straconego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Przy nadziei ja się nie nastawiam na pozytywne wieści.Nie wiem czemu,może życie mnie tego juz nauczyło.co ma być to będzie.Mam tylko nadzieje ze jeśli nie rosnie to można coś jeszcze zrobić żeby zaczął rosnąć.Dziwią mnie te ruchy i dlatego się martwię.Dużo nie chodzę wiec u mnie ta opcja odpada,z drugiej strony czytałam ze taki maluch w brzuszku śpi po 20h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejablanki
MamaZuzy i Aniołka Olivierka jak nie przestaniesz gadac tak to poczujesz kopniaka od nas :) nie wolno sie denerwowac i myslec negatywniie bo maly to wszystko odczuwa taki urok chlopcow ja tez nie czulam super kopniakow tylko jagby mnie moty smyral ale wytlumaczylam sobie to jakos przynajmiej probowalam i co czekam teraz na porod bo wiedzialam ze bedzie wszystko ok tak samo bedzie u ciebie maly rosnie jest zdrowy i wszystko z nim ok i tak mysl i nie dopuszczaj innego myslenia do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Jutro będę wszystko wiedziała wiec może się uspokoje,tylko czemu były mocne kopniecia a później słably a teraz to już prawie w ogóle nie czuje.Nie wiem i mam nadzieje ze mi to wyjaśnia. Najczęściej czuje go jak siedzę albo leżę ale myślę że to przez to ze go uciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy nadziei
ale byłas niedawno na usg i wszytsko było dobrze to dlaczego w ciagu kilku dni miałby przestac rosnac? :/ a myslisz ze mi sie fajnie układało w zyciu? dwa razy poroniłam to czemu teraz miałoby sie udac? jedna z nas tutaj 6 razy..ale zawsze miała nadzieje i popatrz jak juz daleko zaszła, sama widzisz ze nie ma reguły...ja sobie tłumacze to tak, ze nie moze byc zawsze źle. w końcu kiedys musi zaswiecic i dla nas to cholerne słonce. mam kryzysy ze mysle ze cos jest nie tak, ale zaraz mnie maz opieprza, nawet sie przez to kłocimy bo ja mu mówie, ze skad jest taki pewien ze wszytsko jest w porzadku, przeciez nie siedzi w moim brzuchu zeby miał miec maluszka cały czas na oku...ale juz jutro wizyta i sie przekonasz ze kolezanki z forum maja racje :p czy Ty moze jestes teraz w tym okresie albo przed gdy urodziłas Olivierka? moze stad ten niepokój? tez sie martwie czy wszystko bedzie dobrze w piatek i czy w ogole uda mi sie donosic i szczesliwie urodzic, ale co moge zrobic, jedynie miec nadzieje, ze tym razem sie uda, uwazac na siebie i brac leki...nie chce nawet myslec, jak bede schizowac, gdy zaczne odczuwac ruchy, pewnie tak samo bede sie denerwowac jak Ty, tylko ze ja nawet nie wiem jakie powinny byc i co ile...a jesz słodkie? podobno dostarczenie maluszkowi glukozy dostarcza mu energii na wybryki w brzuszku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Przy nadziei tak jestem właśnie w tym okresie kiedy Olivierek przestał rosnąć a 4 tyg później zmarł wiec myślę że teraz zrozumiecie mój strach. Podjadam słodkie,pije zimne napoje bo podobno też pobudzają dziecko do ruszania. Ja wiem ze przy takim myśleniu zwarcie ale póki się nie dowiem ze jest ok to będzie ciezko.I powiem Ci szczerze ze sama nie wiem jak często powinno się ruszać.Jedni mówią ze 10 ruchów na godzinę a inni ze 10 razy w ciągu 12h wiec sama zglupialam i nie wiem czy to to czuje jest prawidłowe czy nie. A na pierwsze ruchy musisz jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy nadziei
wiem, wiem, nie spodziewam się ich jeszcze, bo za wcześnie, ale wiem, że będę panikować...tak, Twój strach jest zrozumiały, ale pomyśl, że Olivier czuwa z nieba nad swoim młodszym braciszkiem i nie pozwoli, by stało mu się coś złego... :*jakoś musisz przetrwać te 4 tygodnie i myślę, że będziesz mogła odetchnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy nadziei
pamiętam, jak ja odliczałam dni od 9 tygodnia do 12, zeby już ten 12 sie zaczał...wiem, jak mi sie wtedy dni wlokły strasznie długo, ale wszytsko jest do przezyciajak mamy te nasze Skarby pod sercem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Mam nadzieje ze jutro wszystko się wyjaśni i oby było dobrze,czasem wole myśleć ze jest źle żeby później ewentualnie miło się zaskoczyć.Albo poprostu nie zdolować bardziej. Juz do jutra jakoś wytrzymam.Idę się położyć,może pokopie troszkę jak będę leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Zuzy moja mała szaleje gdy kończę trening , mówisz że masz mało ruchu więc może dlatego słabo czujesz synka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) mam ogromną prośbę do przyszłych mam :) jestem studentką dietetyki i w tym roku pisze pracę magisterska na temat żywienia kobiet w ciaży. Jestem na etapie zbierania ankiet i troszkę mi ich brakuję więc chciałabym wstawić tu link do ankiety i prosić chętne panie o wypełnienie. Ankieta jest anonimowa :) z góry ślicznie dziękuję za pomoc :) http://www.ankietka.pl/ankieta/162811/ocena-prawidlowosci-zywieniowych-kobiet-ciezarnych-ze-szczegolnym-uwzglednieniem-suplementacji-kwasem-foliowym.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Julia w sumie w moim trybie życia nic się nie zmieniło a w *****ch synka tak. Teraz spałam i jak się przebudzalam to "czułam" kopniecia a teraz nie jestem pewna czy to było naprawdę czy mi się śniło bo ciągle o tym mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania20parę
Kurde dziewczyny normalnie się zdenerwowałam. Dzwonię do mojej przychodni żeby umówić się na monitoring według zaleceń mojej gin muszę przyjść 12. Pan który odebrał powiedział że nie ma miejsca już na ten Dzień to zaczęłam mu tłumaczyć że muszę i koniec. To przemiły pan po drugiej stronie telefonu stwierdził że jak bym była w ciąży to miejsce by było a jak nie to dopiero na 24. Normalnie nie mam już siły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamazuzy zobaczysz kolezanki maja racje:) poruszaj sie trochę ... Pobiegaj;););););) to zobaczysz obudzisz malego;) a tak poważnie to przecież ty tez masz tak czasami ze ci sie nic nie chce a czasami energia cię rozpiera;););) tak samo jest z twoim malym w brzuszku:) wiem i rozumiem ze sie denerwujesz ale bylas na usg teraz pójdziesz jutro i zobaczysz będzie OK:) usmiechnij sie dla mnie:):):) Mania ręce opadają wiem:) sluzba zdrowia:) no... A moze jeszcze cos uda ci sie wykabinowac??? A dostalas juz @??? justynka chyba za wcześnie na test :) poczekaj jeszcze trochę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Mania a ja bym mu powiedziała ze ta wizyta jest mi potrzebna właśnie po to by w tej ciąży być ;)i ze pani doktor mówiła ze masz być tego dnia i tyle.Ale rozumiem ze oni maja inne priorytety i zasady.. Muamua ruszam się bo prowadzę mała i przyprowadzam wiec spacerek mam,nie duży ale zawsze.Do tego właśnie posprzatalam trochę w kuchni,to też ruch ;)Co do moich dni leniwych i bez energii to ostatnio mam codziennie. Dziś u nas święto ognia wiec wieczorkiem wybywamy z domku na pokaz fajerwerków i duże ognisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia20
Hej Kochane ;) dzisiaj jest 31 dc beta wyszła mi 93,6 mlU/ml 2 ciąze poroniłam, dlatego tak bardzo się martwie. Boje się , ze beta ma zbyt małą wartość.... jestem 12 dni po owulacji (pot. monitorowaniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania20parę
tak dostałam @ wczoraj. Tłumaczyłam mu wszystko że muszę i wogóle. Całą historię mu opowiedziałam ale szedł w zaparte. Jutro tam chyba osobiście pojadę bo przez telefon się chyba nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejablanki
mania20pare idz osoboscie i powiedz ze w ciazy jestes najwyzej co za gbur u mnie bylo tak ze jak powolalam sie na lekarza to miejsce bylo a jagby przyszla jakas jego psiapsiula to by miejsce znalazl ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania20parę
No powiem wam że się tym naprawdę zdenerwowałam. Jutro tam pojadę No i muszą mnie umówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Kociara i jak tam?Małe się ruszyło?Mój się rozhulal popołudniu jak nie wiem.Na całe szczęście.Zobaczymy co jutro lekarz powie ale jestem odrobinę spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania20parę
kurczę dziewczyny może będziecie się ze mnie śmiać ale trudno :P bo wczoraj coś dziwnego ze mnie Wylecialo :o tak jakby kawałek grubego naskórka ubrudzonego krwią. Dwa pierwsze dni okresu miałam duży ból brzucha ale jak to coś ze mnie Wylecialo ból ustąpił. Tak się zastanawiam co to Mogło być albo poprostu już zabardzo panikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
No dziewczynki za nie cała godzinę wizyta,powoli się szykuje i zmykam.Odezwę się jak wrócę ale coś tu cisza dzisiaj. Mania a może miałaś jakiś sprzęt który nie mógł się oderwać i dlatego bolało.Nie wiem...a Ty pewnie pomyślałam o najgorszym prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania20parę
No właściwie to nie wiedziałam co myśleć tylko poprostu mnie coś takiego zdziwiło. Pierwszy raz widziałam coś takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka2014
Mama Zuzy..... i jak po wizycie?? Wszystko dobrzr?? U mnie dwa dni do okresu oprucz boli piersi nic szczwgolnego nawet brzucho nie boli... ale mam duzo sluzu jakos...dzis nagle polecialo mi tak duzo wodnistego ze az pomyslalam ze okres...ale niw...dziwnie bo nigdy tak.nie mialaam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejablanki
mania20pare to sie po prostu zluszczyl naskurek jak tak mialam ale przy torbielach ale zdzazylo mi sie tak po prostu oczyszczasz sie. Mamazuzy i jak po wizycie wszystko ok na pewno ok ale wole sie upewnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×