Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Imko czytałam, że na tym etapie dzieci przybierają na wadze ok 200-300 gram tygodniowo, więc całkiem możliwe, że nasze dziewczynki ważą już tyle samo :) Feminko ja pierwszy zakup zrobiłam po usg połówkowym, które miałam w 22 tc. A potem to już poszło :) Dziewczyny jak mi się dzisiaj strasznie w głowie kręci, leżę-kręci się, stoję-kreci się, siedzę- kręci się. Pierwszy raz tak mam. Ale nie mogę się doczekać wieści od Księżniczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido ja tez raz tak miałam , ze mi sie kręcilo w głowie przez cały dzien... To było jakoś po 20tc, mi pomogło lezenie z nogami uniesionymi wysoko, byc moze dzidzius uciski jakiś nerw i moze tak byc chwilowo... Feminko ja podobnie jak Aikida pierwsze zakupy zrobiłam po 20tc po polowkowym usg, kiedy poznałam plec dziecka( w sumę na to czekalam, zeby wiedzieć jakie rzeczy kupować;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Ksiezniczka to pewnie juz ma dzieciatko przy sobie ale tez niemoge sie doczekac wiesci od niej:-) ja juz ubranek troche dostalam ale takich neutralnych ze pasuja i do dziewczynki i do chlopca ale tez tak postanowilam ze jak juz bede wiedziala plec dziecka to konkretne ubranka sobie pokupuje. Kupilam sobie dzis krem na rozstepy bo juz mi wychodza. Nie tyje a brzych juz rosnie. Kieds o tym wam pisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się już parę rozstępów już pojawiło mimo, że stosuje na przemian balsam i oliwkę w żelu, tylko, że ja to tyje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akido, a może to ciśnienie niskie? No i zamówiłam tą pościel- tak mi się spodobała. Ale poszukałam jej na allegro i kropki mam brązowe, niebieskie i żółte. Wyszło drożej, ale spodobała mi się bardzo. Laktator mam elektryczny medela. Opinie ma dobre, wygląda fajnie, prosty w obsłudze. Ja też zaczęłam zakupy gdy poznałam płeć. Idę wieszać pierwsze pranie dla synka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akida2014
A nie wiem, bo nie mam ciśnieniomierza. W każdym razie już przeszło, chyba moje ciało wariuje od tej pogody- raz ciepło raz zimno :) Ja dzisiaj zamówiłam wszystkie kosmetyki, więc prać będę w przyszłym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
A ja JAkos narazie bez rozstepow póki co:) Moze sie uda tak przechodzić a używam tylko oliwki 2 razy dziennie z rossmana z serii babydream polecam!;) jest rewelacyjna;) Dziewczyny a co myślicie o ppduszkach do wózka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Ja nie mam poduszki do wózka. W ogóle, jak tak patrzę na wózek, to bardzo łyso wygląda :-) muszę poprzymierzać co tam będę wkładać, jakiś kocyk pod spód? Prześcieradła, pościeli do wózka nie kupowałam. Jakoś tak czuję, że będzie gorące lato i kołderka nie będzie potrzebna. Na chłodniejsze dni mam kocyk. Jutro prasowanie pierwszej tury ubranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam poduszkę i kołderkę. Za 4-ro elemntowy zestaw (poduszka+poszewka, kołderka+poszewka) zapłaciłam chyba 35 zł. Pomyślałam, że może się przydać na chłodniejsze wieczory jakbyśmy chcieli wyjść na spacer czy na wczesną jesień kiedy córcia będzie jeszcze mała i będzie jeździć w gondoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a kupujecie takie bajery jak sterylizator, podgrzewacz do butelek, specjalny płyn do mycia butelek i smoczków? Ja chyba odpuszczę. Pierwsze pranie już wyprasowałam i jak tak patrzę na resztę, to już wiem, że mam za małą komodę. Będę musiała zrobić miejsce w naszej garderobie. Dostałam też dzisiaj przesyłkę; przewijak, pieluchy tetrowe i flanelowe. No i wiosna u nas na całego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Ja o ta poduszkę do wozka pytałam tez ze względu na to, ze słyszałam, ze niektórzy nie polecają conajmniej przez pierwsze miesiące zycia dziecka spać na podusiach, tylko na plasko. Co o sterelizatora to mozna sie obejść tym bardziej, ze teraz duzo butelek jest samosterelizujacych ( ja aka mam z mambaby) wystarczy mikrofalowka;) ale podgrzewacz to juz jest niezbędny tym bardziej jak czasami swoje odciagniete mleko trzeba bedzie podgrzac;) albo dziecko nie doje i potem zamiast wylać bo zimne mozna szybko podgrzac, ogólnie słyszałam, ze bez podgrzewacza sie nie da, ze lepiej miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Unas tez wiosenne;))) aż miło;)) a co do płynu do butelek to ja nie zamierzam;))) bezsensu kupować, myśle, ze wystarczy płyn zwykły i szczotka do butelek. Widziałam bezfirmowe fajne na allegro podgrzewacza 5 w1 to tani i mądry gadżet ;)) tym bardziej, ze ma końcówkę do auta zeby podgrzac butle na wyjazdy jest to super sprawa http://allegro.pl/mycarol-podgrzewacz-sterylizator-butelek-auto-dom-i4936553521.html Moja kumpela ma taki bezfirmowy i jest bardzo zadowolona;) nie ma co przeplacac za firmowe.. Na jedno wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
Hej u mnie też piękna pogoda od rana :) Jeśli chodzi o sterylizator, podgrzewacz i płyn do mycia butelek, to ja przy synku nie miałam ani jednej z tych rzeczy i teraz też nie zamierzam tego kupować. Miałam jedynie termos, który się przydawał jak szłam na spacer. Butelki myłam w zwykłym płynie do naczyń i tylko przed pierwszym użyciem wyparzyłam je razem ze smoczkami w garnku z wrzącą wodą. Do wózka tylko kocyk kładłam albo pieluszkę jak było ciepło, bo taki maluszek nie powinien spać na poduszce. Ale się rozpisałam ;) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Szukałam dzisiaj koszul w sklepach, ale nic nie znalazłam. Już miałam zamawiać tę z esotiq, którą wynalazca AKida, ale znalazłam jeszcze jedną fajną: http://allegro.pl/italian-koszula-ciazowa-ka-3-4-do-karmienia-m-i5157435184.html I na tę się zdecyduje. Co do poduszki, to noworodek jest tak mały, że w zasadzie cały się mieści na poduszce :-) Pójdę za radą doświadczonej koleżanki i tez nie kupię sterylizatora i reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akida2014
Keiro fajna ta koszula. A ona jest na guziki czy zapinki? Bo ja dzis na telefonie i nie bardzo widac. Ja mam podgrzewacz do butelek i takie termo opakowanie, zeby np herbatka nie wystygla. Co do tej poduszki to tez slyszalam, ze niby nie powinno sie klasc na nia noworodka, ale u nas wszystkie dzieci wychowane na poduszkach i sa cale i zdrowe :) a poza tym ta poduszka do wozka jest naprawde cienka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszula jest na zapinki. Jejku dziewczyny, jak się pierze, prasuje i układa te ubranka, to takie dziwne uczucie, że to już tuż, tuż :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Ja kupie podgrzewacz, nie sa drogie a wiele osob mi mówiło, ze to fajna sprawa i wygoda;) ale to jak kto woli i uważa. Keiro fajne te koszule, widziałam je ale ja nie lubię z długim rekawem koszul, tym bardziej latem, mi zawsze gorąco jest w nocy, ja śpię w bluzkach na ramiaczkach;)) dlatego zdecyduje sie na ta z esotiqu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Jak po weekendzie? U nas było naprawdę pięknie, choć niedziela już trochę chłodniejsza niż sobota. Ale i tak całe dwa dni dotleniałyśmy się z Oliwką na dworze :) Dziś już gorsza pogoda, rano trochę padało, teraz wyszło słońce, ale wiatr zimny wieje. U mnie w sumie nic takiego się nie działo. Wiem jedynie, że dłuższe spacery to już nie dla mnie, nogi dosłownie odpadają i potem muszę siedzieć z pół godziny z nogami w górze, żeby jakoś przetrwać resztę dnia :) Czekam na przesyłkę z apteki, powinna być jutro i zaczynam przygotowania ciuszków :) Dziewczyny w którym tyg należałoby mieć przygotowaną torbę do szpitala? Bo ja myślę po następnej wizycie to będzie 34/35 tydzień. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Akida nie moge wejsc na ta strone. Wywala mi glowna strona nie Roxi. Jak wogole dziewczyny zyjecie. W ktoryl tygodniu ciazy czulyscie w brzuchu ze cos tam sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane. Ciesze sie, ze u Was z grubsza ok. Feminko, opierdziel Ty tego swojego za chlanie, no jak tak mozna, jeszcze na swieta??? Ja na swieta tez sie najadlam, ogolnie to tez przyplatala mi sie jakas infekcja, ale przeszlo, no ale wizyta byla. Sluchajcie, czy to normalne, ze tak hmm od okolo 2-3 tygodni jestem ciagle pelna, np rano wstaje jestem glodna, ale zjem byle co i juz pelna jestem jak balon, nie mowiac o porzadniejszym obiedzie czy cos. Jelita mi strasznie szwankuja.. Mialyscie cos takiego??? Feminko ruchy wyczulam dopiero gdzies 19 a 20 tc.. czyli czuje je dopiero od jakis 3-4 tygodni. Ale juz codziennie i bardzo czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do podgrzewaczy i innych d**ereli na razie nie kupuje, doswiadczone matki mi mowily, ze to zbedne gadzety, a jak si okaze niezbedne, to dokupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 35 tydzień, a torba niespakowana :-) ale myślę, że na dniach się za to wezmę. Póki co dalej piorę i prasuje. A dzisiaj zaliczyłam fryzjera i od razu lepiej się czuje. Też nie mogę znaleźć Twojej psinki, wyświetla się strona główna. Może prześlij linka jeszcze raz. Feminko, ja pierwsze ruchy poczułam chyba około 20 tyg. Także cierpliwości. Myślę, że Księżniczka na dniach się odezwie. Mam nadzieję, że jednak dobrze zniosła cesarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido podobnie jak dziewczynom otwiera mi sie strona główna po wejściu na link. Co do torby szpitalnej, tez jeszcze nie mam spakowanej chociaz matki mi mówią, ze to trzeba niebawem zrobić;) żeby czuć sie bezpieczniej;) Lawlii ja nie miałam nic takiego nigdy wręcz przeciwnie mam niepochamowany teraz apetyt;)) także z dwojga złego nie wiem co gorsze...;) Moze to co masz to przejściowe. Feminko ja ruchy pierwsze w 17 tc i 5 dniu wyczulam takie nisko pulsowanie najpierw, pózniej coraz mocniej;) także jeszcze troszkę i będziesz czuła;) Laktator dziewczyny macie ręczny czy elektryczny? Ja sie przymierzam do kupna własnie..;) U mnie 31 tc i 2 dzień;) czuje sie dobrze, mam ogromny apetyt, ale na pewno podobnie jak Aikida szybciej sie mecze, wolniej chodze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby co to ten cały link trzeba skopiować, nie wiem czemu tak dziwnie, ale jak się skopiuje i wklei w przeglądarkę to powinno być dobrze :) Ja ruchy poczułam jakoś w 20-21 tc, ale ja jestem jak to mówią przy kości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też szybko się robię " pełna". Muszę jeść mniejsze porcje, a częściej. Ale apetytu większego niż przed ciążą nie mam. Laktator mam elektryczny medela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
No własnie podobno w 8/ 9 miesiącu ciazy Juz nie mozna jesc porcji normalnych tylko dzielone bo są bardzo posciskane narządy przez macice i nie da rady inaczej;)) Keiro Ty Juz pakuj torbę;) u Ciebie Juz niebawem termin;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa24
Hej. U mnie wszystko ok, 26tc. Ja pierwsze ruchy czulam bardzo wczesnie bo jakos juz w 16tc jako takie glizdy raz w ciagu dnia, a jakos od 21 tyg juz kopniaki :).. Kurde nie pamietam takich waznych dat :(. Zaczynamy zakupy juz dla malenstwa. Powiem wam, ze zaczyna byc mi ciezko. Juz zle sypiam, budze sie po nocach, brzuch ciezki sie zrobil.. Taka troche zmarnowana juz sie robie. Pogoda niedopisuje :(. Lekki dolek emocjonalny. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×