Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monsterka 1123

Wrześniowe mamy 2015

Polecane posty

Gość intu
Bylam dziś po recepte na nystatyne i udało mi się , zbadał mnie :-) wg usg 6 tydz2 dzień, zarodka jeszcze nie widać, ale wielkościowo wszystko prawidłowo, więc trochę się uspokoiłam :-) dostałam listę badań, dodatkowo będę brać luteinę i femibion natal 1. Z radości w drodze powrotnej wstąpiłam na małe zakupy i nabyłam dwa bodziaki z kubusiem puchatkiem dla fasolki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viola881988
Hejka :-) Witajcie przyszłe mamusie :-) Mogę do was dołączyć? Ostatnia @ była 11 grudnia, termin myślę na jakiś 15 września, beta ładnie rośnie :-) Jak myślicie, kiedy iść do gina żeby usłyszeć serduszko? Seksik był 27grudnia i tylko i wyłącznie w tedy mogło się udać :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viola881988
Witam Wrześniowe mamy. Wg moich obliczeń termin ok 15 września. U gina nie byłam jeszcze ale beta ładnie rośnie. Termin ostatniej @ 11 grudnia. Jak myślicie kiedy pójść do gina żeby usłyszeć serducho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulla85
Witam Was, ja w 5 tyg i 5 dniu miałam tylko widoczny pęcherzyk i też jakiś nie za wielki bo doktor na jego podstawie stwierdził że widocznie musiała być późna owulacja, co by się zgadzało. Ale ogólnie wyszłam z wizyty zmartwiona troszeczkę że nie było zaroka, teraz czytając Was widzę to nie tylko ja tak miałam i że nie ma się czym martwić. Pójde za tydz we wtorek to będzie 7tc i 1 dzień tylko na usg żeby wiedzieć ze ciążą prawidłowo się rozwija. Kurcze jak ja bym chciała mieć mdłości i nie jeść tyle ile jem... normalnie mam cały czas uczucie "coś bym zjadła" i nawet picie dużej ilośći wody nie pomaga:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intu
Mam pytanie, a kiedy zamierzacie powiedzieć najbliższym o ciąży? Ja chcialam poczekać do końca 1 trymestru i powiedzieć np. w święta Wielkanocne, bo wtedy będziemy wszyscy razem i tak uroczyściej będzie ;-) mój mąż natomiast wariuje ze szczęścia i chce już natychmiast wypeplać każdemu :-/ wymyślił sobie, że na dzień babci i dziadka powie teściom :-/ jestem trochę zła, bo znając teściową która wiecznie powtarza, że za chuda jestem i notorycznie daje mi coś zjeść, jak dowie się o dziecku to pewnie zwariuje i będzie mnie traktować jak te kaczki czy gęsi co mają przywiązane rurki do dziobów i się je na siłe tuczy :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneciulka
Hej przyszłe mamusie :-) ja byłam dziś u lekarza początek 6t fasolka sie ładnie zagnieździła zlecił badań i kazał za 3 tyg przyjść :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejka22
Intu - u mnie w rodzinie każdy już wie wiadomo jedna osoba bedzie wiedziała to potem już wszyscy :) A my sobie dzisiaj odpoczywamy , synek pojechał w goście do cioci Czujemy się dobrze , jestem ciekawa czy jutro na usg bedzie widać serduszko :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nati Hej dziewczyny. Ja bylam w poniedzialek u gina. Rowny 6 tydzien, pecherzyk jest a w pecherzyku zarodeczek, tylko jeszcze malutki. Lekarz nie zalozyl jeszcze karty ciazy, bo wczesnie, a badania zrobie po kolejnej wizycie, ktora bedzie za 3 tygodnie. Wtedy sie okaze co i jak z ciaza... Mam nakaz lezenia ze wzgledu na moja historie, do tego progesteron doustnie i dopochwowo :-( Ale jesli to pomoze utrzymac ciaze to moge lezec i lezec :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolcia1611
Kochane fajnie ze tyle nas tu jest :) duzo forumowych kolegow i kolezanek sie narodzi we wrzesniu :) ja jestem w 6t1d ciazy, ostatnia @ 1.12.2014. Jednak zaplodnienie prawdopodobnie bylo 17-18.12 czyli nieco pozniej niz zazwyczaj sie przyjmuje owulacje. Jak robilam bete w 5 tygodniu to bylo 1777 a na usg byl pecherzyk z takim koleczkiem w srodku (cialko zolte) i to wszystko. Pani gin powiedziala ze tam bedzie dzidzius niedlugo. Najgorsze jest to ze mieszkam w uk i kolejne usg bede miala dopiero za 6 tygodni czyli jak bede w 12tc :( do tego czasu jajo zniose :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiekasiek
Ja to powiedzialam od razu ze jestem w ciąży do koleżanki od razu polecialam :) co ma być to będzie. A uroczyście czy komuś powiedzieć... No nie przesadzajmy:p moje pierwsze dziecko ale jakoś nie chce zrobić z tego wielkiego halo... Ja za tydz mam ginekologa i nie mogę doczekać się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viola881988
Sorki za wczorajszy zdublowany post ale coś mi się zacina i myślałam, że się nie dodało. Intu jeszcze nie wiem kiedy o ciąży powiem rodzinie, chyba jak usłyszę serduszko :-) Gość jak trzeba leżeć to trzeba- odpoczywaj ile się da :-) Wiolcia1611 cierpliwości życzę :-) Ja do gina umówiona jestem dopiero na 6 lutego ale pójdę prywatnie za jakiś tydz. żeby zobaczyć co i jak :-) U mnie zapłodnienie 26-27 grudnia było:-) Mam już 18mc urwisa i bardzo cieszę się, że będzie nie wielka różnica wieku :-) Odczuwacie już jakieś dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Mamuśki:) Byłam dziś na usg, szczerze mówiąc liczyłam na więcej i zaczynam się ciut niepokoić. Według OM jestem w 5 tygodniu i 6 dniu ciąży, według usg: 5 tydzień 2 dzień. Beta ponad 15 000. Na usg widziałam tylko pęcherzyk ( 13.5 mm ) z ciałkiem żółtym. Zarodka jeszcze nie widać, nie wspominając o serduszku. Kolejne usg rozstrzygające: 26 stycznia. Zalecenia: Duphaston ( czy jakoś tak) i odpoczynek. Co do samopoczucia to: boli mnie brzuch, mam przeogromny apetyt i zaczynają się mdłości Dbajcie o siebie dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co tak tu cicho ;) Byłam dzisiaj u gin ale nic sensownego mi nie powiedziała dała skierowanie na badania: toxoplazmoza , glukoza, hbs , wr, różyczka trochę byłam zaskoczona bo w pierwszej ciązy na fundusz mi takich badań nie zlecili :):):):) Pozatym czujemy się dobrze , ale cały czas chodze śpiąca ziewając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intu
Ja mam listę na kilkanaście pozycji ;-) właśnie jutro idę na pobranie krwi i z moczem, we wtorek rano już z wynikami mam iść do gina, nie mogę się doczekać bo jak to będzie 7 tydz 2 dzień to już powinnam zobaczyć zarodek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blu ajs
ale mnie ścięło z nóg na dwa dni :/ migrena i wymioty, chyba nie ma gorszego połączenia ... dziś normalnie zjadłam śniadanie , bo tak to nawet wody mój organizm nie tolerował ... co do badań to ja mam 7 pozycji , pewnie z 200zł jak nie lepiej .. morfologia, mocz, glukoza , toxo, WR , rózyczka i HCV ja jak byłam na pierwszej wizycie to byl 7tydzień , a z usg 6t5d i fasola miała prawie 1cm karte ciązy od razu mi założyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj***adania od gina to: Morfologia APTT D-dimery Badanie ogólne moczu Glukoza Sód Potas Bilirubina całkowita AST ALT Mocznik Kreatynina Kwas moczowy TSH FT4 FT3 AntygenHbs P/c anty HCV WR test posiewowy HIV test posiewowy Toxoplazmoza IgG Toxoplazmoza IgM Teraz mam brać eutyrox 100mg Kwas foliowy 2x1 Luteina dopochwowo 2x1 Asmag forte 1x1 Acard do godz. 16:00 Jak macie dla mnie cenne wskazówki to poproszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mi również ginek wypisał bardzo dużo badań... więc to chyba standardowo procedura;) Kurcze troszeczkę się martwię... jak byłam u ginka tydzień temu- a był to 5 tyg i 5 dzień- to był pęcherzyk 5,6mm więc dr stwierdził ze pewnie owul była w drugiej części cyklu. Do tego oprócz nabrzmiałych piersi i braku @ nie odczuwam żadnych mdłości, wymiotów, braku apetytu, senności.... No nic, czuję się bardzo dobrze i to mnie martwi...:/ wizyte wyznaczył mi dopiero na 5 lutego... i zastanawiam się czy nie iśc w przyszłym tygodniu tylko na usg żeby zobaczyć czy ciąża rozwija się prawidłowo ... bo normalnie mam straszne lęki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blu ajs
anulla ciesz się , że Ci nic nie jest ... serio ... to nic przyjemnego mieć co chwilę mdłości i co chwilę tulić się do kibelka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu ajs dzieki:0 Wychodzi na to że i tak źle i tak nie dobrze... Czasami myślę sobie że wolałabym mieć jakieś mdłości to może bym się mniej stresowała, a gdy czuje się tak dobrze, aż za dobrze to odczuwam taki niepokój- czy oby dobrze rozwija się ciążą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneciulka
Hej dziewczynki ja dziś z rana byłam w szpitalu bo zaczęłam plamić brązowy śluzem pani doktor( 100 razy lepsza od mojego gin) sprawdziła z fasolka wszystko Ok ale serduszka brak i dziś stwierdzam ze zmieniam mojego gin. Nawet na wizycie nie spr ile zarodek ma a w szpitalu wszystko zmierzyli. Tak ze teraz mam leżeć i wypoczywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiekasiek
No nie przesadzajmy:) ja jestem w 6tc i nie mam żadnych mdłości i mam nadzieje ze nie będę miec ... Bo chce pracować do końca ciąży. Robię ciwczenia na nogi i na ręce żeby nie zapuscic się w ciąży bo przed byłam aktywna. Jakby był kwiecien to i na rower wsiadlabym. Ja do ginekologa poszlak raz bo zapisalam się bo myslalm ze z jajnikiem jest cos nie tak a okazało się ze jestem w ciąży. Wizytę mam na następny tydzien. Wiec nie popadajmy w paranoje ze cos może się stac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick_________wiek___ termin porodu____ blu ajs________25______01.09.2015___ twoja znajoma__31______03.09.2015__ kokosznel______26______05.09.2015__ Pacia2589_____25______06.09.2015___ nuska258_____25______06.09.2015___ bidi92________22______ 07.09.2015 anulla85______29______07.09.2015___ Intuition______29______08.09.2015___ Ania__________21_____10.09.2015___ Natii__________x______10.09.2015___ patafonik_______26_____10.09.2015___ hejka222_______x_____12.09.2015___ asiekaasiek_____26_____14.09.2015 viola881988_____x______15.09.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja juz też mam dwie kreseczki. Tydzień czasu po termińie miesiączki. Lekarza mam 20 i już sie nie mogę doczekać. Z internetowych obliczeń 21 września wypada. Jak na razie to mi urósł biust prawie o rozmiar i miałam w okresie spodziewanej miesiączki straszne mdłości. Najgorzej było w poranek gdy zdawałam prawko ale w końcu sie udało. Ja chyba w przeciwieństwie do większości zrobiłam hcg nie betahcg. Wynik wyszedł 3 miesiąc po owulacji..... Mam nadzieje że 20go a to by się żaczął szósty tydzień gin potwierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiola super że się udało :) Ja też mam 20 lekarza juz nie moge się doczekac trochę się martwię bo cały czas mam plamienia ;( Piersi też mi chyba o jeden rozmiar urosły dotknąc się nie da tak bolą :) A poza tym siedze w domku i sobie odpoczywamy :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hcg a betahcg to to samo:o w skrocie tak sie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×