Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Gość gość
:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) l Ależ się zapracowalem 😭 nawet nie zdążyłem poostatkować. Ale piwo wypiłem przy robocie a mięsiwa właśnie kończę jeść. Przed połnocą wyłowię śledzika oznajmiając koniec karnawału l Celinko :) artykuł przeczytalem upewniając się że idę dobrą drogą. Płytki już położone, można poważnie myśleć o fudze l O Danusi codziennie pamiętamy a jutro szczególnie będziemy wspierać ją duchowo.. l l dobrej nocy wszystkim :) l kolorowych kocich .... l do jutra l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzi nie zauważyłem bo się na nowej stronie chwilowo ukryła Pozdrawiam 🌻 w sobotę wieczorem planuję zakończenie. Ale jeżeli na weekend pojawią się goście to może się przesunąć. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
l Zastanawiałem się czy aby dzisiaj nie zrobić sobie postu od kafeterii bo to przecież jedna z najlepszych rozrywek. Jednak z uwagi na to że nie uprzedziłem o tym wcześniej to już nie będę się podejmował tegoż umartwienia co by nie niepokoić filtrowników swoją nieobecnością ;) tak więc może za rok l dzień dobry ! :) l Dzisiaj Popielec czyli Środa Wstepna. Początek czterdziestodniowego postu plus sześć niedziel. Dzisiaj katolików obowiązuje ścisły post czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia i dwa skromne. Oczywiście dzień bezmięsny a inne produkty raczej z tych zgrzebnych powinny być. Pić chyba można do woli ale bez napojów alkoholowych. l udanego dnia wszystkim :) l p.s. O Danusi oczywiście pamiętamy i wspieramy l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta piosenka ostatnio mocno siedzi w mojej głowie. Dawno juz tak nie było bym tak czesto sięgał po jakiś utwór i chętnie go nucił. Tematyka utworu niewesoła ale i tak bywa czasem w życiu. Na szczęście to nic osobistego. Wydaje mi się że piosenka pasuje do obecnego dnia. Popielec uswiadamia nam że tak na prawdę to niewiele nam potrzeba. l "Choć nie potrzeba nam nic My wciąż od siebie chcemy więcej I tylko pycha i gniew Niech w otchłań gwiazd rzuci nas życia pęd" l Tabu - Nie potrzeba nam nic l http://www.youtube.com/watch?v=v0uJ0sBkJKY l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam popoludniowo. Czterdziesci dni postu to bardzo duzo. Chociaz jesli ktos przez caly rok duzo je to taki post dobrze zrobi. Ja mam nadzieje w najblizszym czasie troche schudnac wiec czas postu pasuje. Ale bede poscic na swoj wlasny sposob. Milego postnego dnia wszystkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćinny
Wpadłam żeby się wam pochwalić: zrobiłam zupę z soczewicy pyyycha, dla chętnych zostawiam przepis i biegnę do miasta, papa Zupa z soczewicy • 2 l bulionu warzywnego • 20 dag soczewicy • 2 łyżki oliwy z oliwek • 1 cebula • 1 ząbek czosnku • 2 łodygi selera naciowego • 1 puszka pomidorów w kawałkach (40 dag) • kumin • sól • pieprz • pęczek natki pietruszki Bulion doprowadzić do wrzenia i wrzucić soczewicę. Gotować 35-40 minut. Na patelni rozgrzać oliwę, dodać posiekaną cebulę, czosnek przeciśnięty przez praskę i posiekany seler. Zrumienić. Dodać pomidory i smażyć jeszcze przez 8-10 minut. Przełożyć do garnka z soczewicą, przykryć i gotować 5-10 minut (aż soczewica zmięknie). Zmiksować, doprawić kuminem, solą i pieprzem. Dekorować posiekaną natką pietruszki. Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Bardzo dobry przepis na post. Bez miesa i ryb. Idealny dla kogos kto chce schudnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) o Nareszcie Magda zakukała na topik :) gdzie byłaś gdy Cię nie było ? ;) podróżujesz ? o Cześć Zuzia :) ja to mam odwrotnie niż większość bo częściej nie jem mięsa niż wszyscy jedzą. A jeśli już to drób, ryby, jajka. I czasem od święta wieprzowine w "szlachetnej" postaci szynki czy schabu. o Olivier :) Ty też z tych zaginionych i odnalezionych... witaj więc :) dzięki za wspieranie Daa i ...mnie ;) miło mi się zrobiło po Twoim wczorajszym wieczornym poście bo wiesz co czuję :) Ostatnie słowa o dumie to chyba podsłuchałeś u mojego M :D o Saam :) nie wesoła ta piosenka :( Lepiej słuchaj bardziej optymistycznych kawałków bo dołek gotowy. Wiem, to samo życie, ale po co saamemu sobie dokładać ;) o Gośćinna :) dzięki za przepis :) ja już zupe z soczewicy przerabiałam. Mnie smakuje ale nikomu więcej :( jadłam chyba tydzień :D a co tam takiego ciekawego w Twoim mieście ? o miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :)🖐️ chyba się do Was podłączę, bo ostatnio skasowali moje 2 długie topiki. ktoś mnie widocznie bardzo nie lubi :) X jak już jesteśmy przy zupie z soczewicy, to ja robię taką a la grochówka - z soczewicy czerwonej, na boczku i kiełbasie, z majerankiem, przyprawioną na ostro. ma wielu fanów, zwłaszcza gatunku męskiego ;) jest dużo lżejsza dla żołądka niż grochowa, a równie pyszna. świetne też są pierogi z soczewicowym farszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Alicjo :) popiszemy, zobaczymy może my się polubimy :D Nam też skasowali temat ale odrodziliśmy się jak feniks z popiołu... szkoda, że nie ma teraz na topiku Daa, ona w gotowaniu i przepisach jest dobra. Nie wiem czy smakosz grochówki da się oszukać soczewicą, mój by pewnie powiedział, ze grochówka nieudana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olivier
Cześć Wszystkim ;):) Liness :) tak odnalazłem się tu w końcu ...;) jak i Magda rownież;) Magdo i mnie miło Cię widzieć i czytać ...:) Liness, jak czytałem wstecz i czułem dislownie w tych postach Twoje rozterki...to tak mi się żal zrobiło...;( , że Cie to tyle kosztuje ...:( , i zarazem widze w Tobie to pozytywne zacięcie, super! tak trzymaj a na pewno zdasz za pierwszym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Nie no... jak ta zupe z soczewicy to takie niestrawienne cos to ja tego nie bede robic. Gosc co Ty nam tu za przepis wciskasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Olivier :) oby Twe słowa się spełniły ;) Fakt, jestem trochę przerażona ale zdaję sobie sprawę, że to początki. Już nie popuszczę i dam z siebie wszystko by cel osiągnąć:classic_cool: Acha...następnym razem wypatruj na mieście czerwone Reno Clio z literką L, ostatnio jeździłam już po centrum. o Zuzia :) zupa z soczewicy jest bardzo zdrowa. Śmiało gotuj jeśli nie masz w domu grochówkarza bo on wyczuje różnicę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćinny
Zuziu przepis jest smaczny i wart polecenia, ale nic na siłę:) U mnie znika tego samego dnia Celinko byłam na aerobiku i musiałam zrobić zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośćinna :) brawo!to pewnie trochę zrzuciłaś. Ja dla oszczędności sama sobie robię ;)...a dużo się płaci teraz za aerobik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olivier
Liness :) uda Ci się na pewno, uda...z takim podejściem i zapałem jaki widzę to na sto procent, tak ;) Będę wypatrywał, będę...;) dzięki za info...:) , niedawno wróciłem właśnie z Rynku i tak myślałem, ze łatwo tu Ty tu nie masz jeździć ...;( :D Ale ja tez wczoraj błądziłem tu troszkę ...i odkryłem ciekawa galerie ...;):D Ps. a zupę soczewicową i ja uwielbiam ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) l Na pierwszej zmianie było na topiku postnie ale pod wieczór ******* topiku niczym w dobrym lokalu l cześć Zuziu 🌻 czterdzieści dni to post na huczne zabawy. Jeść można normalnie, oczywiście poza piątkami l hej Gościnna 🌻 ja podobnie jak Celinka też już przerabiałem soczewicę. Pewnie bym się skusił znowu ale obecnie mam mało czasu na kulinaria. I oczywiście wołałbym by zupa była z wkładką l witaj Celinko 🌻 piosenka mnie nie dołuje. Melodia refrenu wpadla mi w ucho i między innymi przy goleniu trochę sobie pofałszuję. l cześć Allicjo 🌻 fajnie że pomyslałaś o nas w momencie kiedy pozbawiono Ciebie dachu nad głową. Zapraszamy do siebie, czym chata bogata, gość w dom Bóg w dom, czuj się jak u siebie ..... koniec repertuaru ale jeszcze pomyślę l siemka Olivier jak będziesz we Wrocku to uważaj na czerwone Reno Clio z literką L l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćinny
Celinko cena aerobiku jest bardzo różna od 10 zł za zajęcia. Kumin nadaje wyjątkowy ostry smak tej zupie (i jest w niej niezbędny ). Poczytałam wrzucone przez Ciebie informacje o właściwościach kuminu i rzuciło mi się w oczy że przyczynia się do zwiększenia rozmiaru piersi:D no coś podobnego sprawdze efekty wieczorem przed lustrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałem dopytywać co to ten kumin ale Celinka już podrzuciła wiadomosci. W sklepach nie widziałem takiej przyprawy. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćinny
Saam wystarczy dodać podsmażonego boczku i już jest wkładka:) Witam Alicję i Oliviera bo wcześniej okazji nie było. No dobra to ja teraz liczę na jakieś postne i zdrowe przepisy od Was, muszę jeszcze popracować więc zmykam życzę dobranoc, cześć PS. Celinko jakoś efektu jeszcze nie ma, ale to wszystko przez pączki i faworki zjedzone w ostatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olivier
Witaj, GośćInny/a, i żegnaj, skoro już na Ciebie pora ...;) Żagań znam bo często tamtędy przejeżdżałem mknąc na Szczecin ...;) to tam niedaleko jest ten mój ulubiony las! no świetny jest ...jestem nim zawsze zachwycony ...;) dobrego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja doczytalem że kumin nie tylko na piersi dobry ale także jądrom może przynieść ulgę. Jesli te informacje rozejdą się po sieci to już od jutra będzie można w sklepach zaobserwować zwiekszony ruch przy półkach z przyprawami :D l Dobrej nocy Goscinna :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Gościnna, Twoja zupa z kuminem ma szanse być hitem kafe :D spokojnej nocy :) Saam :) masz szczęście, że daleko mieszkasz i Cie napewno nie puknę :D Olivier :) żeby jeszcze do tego podejścia i zapału było lepsze zapamiętywanie nowości😭 to był by sukces. Musze poszperać za jakąś herbatką na pamięć :D a tymczasem udaję się spać bo rano trzeba wstać Dobranoc Wszystkim :) ciepłych poduszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olivier
Liness :) dasz radę ...;) i na pewno będziesz wiedzieć więcej niż ja ...;):D i kierowcą rownież lepszym ...;) trzymaj się dzielnie ;) Dobrej nocy i snów spokojnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
l wczoraj padłem bez dobranocki za to dzisiaj może będę pierwszy. l dzień dobry! :) l Dzisiaj Dzień Szukania Ja właśnie szukałem w kalendarzu święta na dzisiaj i znalazłem tylko Dzień Szukania. Od rana szukam też pewnego narzędzia bo gdzieś się zapodziało. Jakby co to było to narzędzie służbowe :p Szukać też już chyba trzeba Ferdzi. Drugi dzień już jej nie widać. Czyżby wnuczka dała szlaban na siedzenie przed komputerem ? l Szukam też innych osób do przywitania się na topiku i oczywiście do filtrowania. l tymczasem udane dnia zycze wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×