Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

cześć Danusiu 🌻 a z jakiego to powodu nie ma dzisiaj postu? To dlaczego ja właśnie kończę jeść miksturę z twarogu i jogurtu truskawkowego z ziarnami 7 zbóż zamiast kanapek z szynką lub boczkiem? l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam ,szczerze to ne wiem ,niby jest jakies swieto .W moi kosciele nie mowili :-) ,ale moi domownicy mi zameldowali .Pytalam z jakiej to okazji no i powiedziel ;jest jakies swieto ' :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wiem :-) Dzis sa obchody uroczystosci św. Stanislawa ,biskupa i meczennika glownego patrona Polski itd .i z tej wlasnie okazji nie ma obowiazku zachowania wstrzemiezliwosci od pokarmow miesnych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam ,ale moze to tak jest w mojej parafii ,musialbys wejsc na strone swojej i sprawdzic ,bo gdyby u Ciebie tak nie bylo to nie chce brac na swoj***arki Twojego grzechu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusiu :) raczej biskupa musiałbym pytać bo to chyba na tym szczeblu byłaby ewentualna dyspenza. Słyszałem o takowej na 1 maja. Z drugiej strony święta automatycznie znoszą piątkowy post. Możliwe więc że dziś też tak jest. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wspomniała Ferdzi dzisiaj Dzień Zwycięstwa. To ten sam co do tej pory był jutro. Tylko że teraz liczymy po europejsku a nie po wschodniemu. Dnia wolnego od pracy to nie przynosi. Za to dla mnie przyniósł wiadomość że dzień jutrzejszy spedzę w pracy. I to w trudniejszych warunkach niż zwykle. Nawet wstać będę musiał wcześniej. A dzisiaj po obiadku w rybnej postaci (jak już zacząłem pościć to dotrwam) ciąg dalszy podworkowych prac koniecznych. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariibell
Witam po południowo już ubrana w swoją szatkę. ;) I Dylemat czy obowiązuje dziś post czy nie? Wyczytałam w internecie o zniesieniu postu w Parafiach Św. Stanisław Kostki, więc chyba mamy odpowiedź. I Pozdrawiam wiosennie. https://www.youtube.com/watch?v=EbYJaV6zFEc Skaldowie-"Wiosna" :) I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzięłam się za pomarańczę/owoc/. Podzieliłam na cząstki i Was częstuję, proszę. ;) Można też ten owoc wykorzystać do przygotowania przekąski, tu jest link. http://czymchatabogata.bloog.pl/id,340193667,title,czerwona-przekaska-w-pomaranczach,index.html?smoybbtticaid=614d42 Smacznego. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu się objadają. Ja to bym Wam zrobiła post przez pół tygodnia a nie tylko w piątek, zwierzakożercy jedne :D Ale rybke dzisiaj jadłam a to przecież też zwierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jazda świetnie, żałuję, że wcześniej nie zmieniłam instruktora. Ze starszym raźniej mi było ale okazuje się, że jednak trzeba stawiać na młodszych ;) Ten dzisiejszy instruktor umiał swoją wiedzę fajnie mi przekazać. Dostałam mnóstwo dobrych rad i informacji o których dotąd nie wiedziałam😭 Meri :) pożegnam się już dzisiaj spokojnej nocy Tobie i wszystkim życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fajnie, że takie masz odczucia po jeździe z nowym instruktorem, no i wiedza przydatna rzecz. ;) Spokojnej nocy Liness. 😘 I Ja już też się pożegnam, życząc wszystkim miłych snów. :) I Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszczący inaczej
i dobrze Saam że wytrwałeś , bo jaki sens ma post który zależy od "widzi mi się" biskupów ? jeden święty post znosi a inny nie? czy gdzieś w ewangelii było napisane że mamy pościć wtedy kiedy nam kapłan karze ? czy nie było napisane że " jeśli pragniesz łaski Bożej , idź na pustynię (przenośnia) żeby oczyścić swój umysł , pość żeby oczyścić ciało , a potem ukryj się tak żeby Cię nikt nie widział i nie słyszał i wyznaj Bogu swoje grzechy i proś o przebaczenie i potrzebną łaskę nie zapominając o braciach swoich" ? a nigdzie nie jest napisane żeby pościć wtedy kiedy narzuca nam to drugi człowiek i żeby wyznawać grzechy drugiemu człowiekowi . poza tym post to "powstrzymanie się od zbytków w pokarmach i napojach (jakości i ilości), zaspokojenie podstawowych funkcji organizmu pokarmem prostym, a wszelkie oszczędzone w ten sposób środki pieniężne winny być ofiarowane biednym lub instytucjom charytatywnym" , tylko wtedy post ma sens o czym mówił Pan a zapisano to w Księdze Izajasza "lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata nie obrócisz się" . więc ja się pytam jaki sens ma post polegający tylko na powstrzymywaniu się pokarmów mięsnych ? post jakiego wymaga od nas kościół ma się nijak do biblijnego przekazu i tego czego naprawdę wymagał od nas Bóg . i jeszcze ciekawostka ze źródeł WIKI - " W niektórych regionach kraju (co wynika z tradycji historycznych bądź rodzinnych) praktykuje się post również jako pewną wstrzemięźliwość wobec napoju i jedzenia( nie tylko mięsa). Wśród młodego pokolenia coraz częściej upowszechnia się zwyczaj rezygnowania w czasie postu nie tylko z rozrywki, lecz także na przykład z używek – kawy, herbaty, oglądania telewizji, jedzenia słodyczy itp. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze często trafiają do tzw. skarbonek diakonii, wystawianych w parafiach, z których dochód jest przeznaczany przez Kościół na cele charytatywne, m.in. na prowadzenie domów opieki " - a zatem w duchu cytowanego wyżej Słowa Bożego . I taki post miałby sens , zwłaszcza jeśli byłby pokutą, ofiarą , dziękczynieniem powodowanym potrzebą serca a nie wymuszonym obowiązkiem przez tych którzy stawiają się na równi z Bogiem . ciekawe ile osób miałoby ochotę spróbować podjąć wyzwanie i pościć tak jak nakazał Pan a nie udawać że się pości rezygnując z kawałka mięsa w piątek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zajrzałam i co widzę? Mądre słowa, warto było zajrzeć, znalazłam perełkę, :) dziękuję Poszczący inaczej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaoszczedzone pieniadze wole dac Owsiakowi ,przynajmniej wiem na co zostana przeznaczone :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ustosunkuję się jutro albo w niedzielę bo teraz to muszę zrobic szybkie ... DOBRANOC :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim Dziś sobota 9 maja- Światowy dzień Ptaków Wędrownych Dzień Unii Europejskiej , Dzień Niepodległości Rumunii. Imieniny obchodzą: Grzegorz, Bożydar oraz Beat, Geroncjusz, Hiacynta, Hiob, Katarzyna, Karolina, Mikołaj, Maria, Otokar, Pachomiusz, Przebor, Stefan Przysłowie: „Rok wtedy dobry będzie, jak w maju zawiążą się żołędzie” Wszystkim solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia. Szczególnie serdeczne życzenia dla wszystkich Stefanów, choć pewnie bardziej popularne są te wrześniowe. U mnie zapowiada się znów ładny dzień, ale że pogoda ostatnio gra ze mną w kulki, to nie wiadomo jak będzie. Kiedy spodziewam się deszczu to jest słońce, kiedy chcę wierzyć że będzie słonecznie to pada deszcz, i jak się tu nie wkurzać ?:O O wczorajszym dniu, napiszę tylko, że spędziłam go miło i w miłym towarzystwie :D wróciłam do domu wieczorem. Muszę częściej robić takie wypady:D Calinessa, nawet nie wiesz jak się cieszę że zmieniłaś instruktora. Teraz możesz mieć 100% pewność że zdasz egzamin za pierwszym podejściem. Z doświadczenia wiem, a raczej powinnam napisać- z obserwacji wiem, że ludzie zdawali egzamin po kilka razy, ale zdali dopiero kiedy zmienili instruktora. Tu chodzi o to, by przełamać stres. Wiadomo, że każdy inaczej uczy, ma jakieś koniki, na które zwraca szczególną uwagę a na inne rzeczy mniejszą i tak się uczy uczeń. Niestety, nie jest to dobre, dlatego zmiana instruktora, bardzo dużo wnosi dobrego dla ucznia. Tak stało się w Twoim wypadku i dobrze, że przed egzaminem a nie po kilku niezdanych, bo to tym większy stres. Samo przełamanie stresu z jazdy z kimś nowym , kogo nie znasz, powoduje to, że w momencie egzaminu, masz już większe opanowanie. Wierzę że świetnie sobie poradzisz na egzaminie. Mam nadzieję że dasz znać wcześniej, byśmy mogli trzymać mocno zaciśnięte kciuki👄 Widzę że Mirabell, powolutku wychodzi z dołka, chyba przebywanie w towarzystwie dzieci tak dobrze wpływa na psychę i to mnie bardzo cieszy👄 Daa, wyczyniała w kuchni kieszonki schabowe, ale nie napisała jak smakowały. Mam nadzieję że dziś przybędzie i opowie a przy okazji przeczyta, że wczoraj jednak coś zakupiłam :D Konkretnie kupiłam sandałki na płaskim obcasie :D Cholerka, miałam już nie kupować butów, ale jak zobaczę coś wygodnego, to jestem taka bezbronna :P:P:D Mam nadzieję, że te sandałki nie pójdą do pudła, tylko będą tak użytkowane aż się zedrą :D Saam, w głowę zachodzę jaką to profesję uprawiasz, skoro dajesz się tak wykorzystywać pracodawcy :O Zamiast dzisiejszy dzień spędzić przy remoncie domowym, to Ty na obcym terenie zasuwasz. Pewnie znów za bardzo się rozpisałam, więc zostawię tylko kawusię , herbatkę zieloną i pokrzywową dla spragnionych i zmykam do ogródka. Mam w planie dziś posadzić pomidory i ogórki...a potem niech się dzieje co chce:D Pięknej, słonecznej, pełnej relaksu soboty wszystkim życzę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybym wiedziała, podzieliłabym mój pierwszy post, na kilka mniejszych:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to może jeszcze zapytam Mirabell, co masz przeciwko Owsiakowi ? Pytam, bo osobiście miałam okazję odczuć , wsparcie jego Orkiestry, dla szpitala, zresztą nie tylko ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe, no i okazało się, że pierwszy na stronce był nocny Saam:D widocznie był już bardzo śpiący, bo nie starał się być widoczny:P A ja się nie ustosunkuję do postu- poszczący inaczej- gdyż, albowiem, dlategóż, że - nie uznaję żadnych postów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Droga Fedzi ,kieszonki schabowe byly dobre ,z nadzieniem pieczarkowym .Fajnie ,ze masz okazje na przebywanie w milym towarzystwie :-p ,masz gdzi uciekac od szarosci dnia codzienego . Widze ze gubie literki ,ale juz sie nie bede cofac . Ferdzi ,na pewno zalozysz sandalki ,chyba ,ze schowasz je gleboko do szafy :-) Ja dzis tez wyskocze na miasto za torebka no i znow sie okazalo ,ze troche mam brakow w kuchni . Owsiak jak najbardziej ,od poczatku dajemy na jego Orkiestre :-) Dobrego Dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) o Dobrze, że jesteś Ferdzi bo już się martwiłam jak ja przyrządze napoje z telefonu? :D Dzisiaj obudził mnie ból głowy ale po herbatce i aspirynie jakoś się rozeszło i jej ok. Trochę mnie wczoraj przewiało bo w samochodzie było gorąco i trzeba było zupełnie opuścić szyby by wytrwać... Masz racje Ferdzi, widze, że każdy instruktor coś nowego wnosi dla kursanta i mogłam ciut wcześniej już to zrobić. Wczoraj usłyszałam, że dobrze sobie radzę ale wyłapał kilka moich błędów i wytłumaczył jak się tego wyzbyć. A tamten jakoś przymykał oko bo nie zwracał na to uwagi:-O Co do postów to już kiedyś pisałam, że mój organizm saam mi podpowiada kiedy mam pościć. o Daa :) wychodź już z tych kieszonek schabowych :D miłego weekendu :) o znośnej pracy i szybkiego fajrantu dla pracowitego Saama :) o miłej soboty wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa jednak wyszła z kieszonki wcześniej albo mój post zaginął :-O Ja też daję na Orkiestre Owsiaka ale też wspomagam Caritas i inne fundacje. Nawet wczoraj wieczorem po reportażu z bardzo nieszczęsliwym i beznadziejnie chorym młodym człowiekiem puściłam sms-a w celu pomocy. I było to poprzez Caritas. Ferdzi oby sandałki nie zrobiły ani jednego obtarcia na Twoich nóżkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,wyszlam z kieszonek :-) ale od wczoraj jestem jakas zamulona ,przygaszona i jest mi bezsensowo (o ile tak moze byc ) :-) Z tego powodu wczoraj po poludniu juz tu nie zagladalam .Nie mam takiego milego towarzystwa na odstresowanie jak Ferdzi .Mialam kiedys ,ale powoli odsunelam sie od paru osob ,bo potrafili wpadac bez zapowiedzi nawet w niedziele do poludnia .Sami tez byli goscinni ,ciagle zapraszali ,ale byli palacy i mnie to nie pasowalo . Dzis nie mam pomyslu na obiad ,niech sie dzieje co chce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×