Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Grudniowa mama 30

GRUDNIÓWKI 2015 !

Polecane posty

Witajcie dziewczyny jestem w 5tc termin koniec grudnia ;) mam juz dwie wspaniale corki a to jest moja 5 ciaza i mam tylko cicha nadzieje ze tym razem bedzie wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewag
Dzis miałam usg- pęcherzyk jest - dziecia jeszcze nie widac- nast usg za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula0901
Ja mam jutro gin i powinno być serduszko. Juz nie mogę się doczekać. Lekarz mówił ze jak będzie ok to zakładamy kartę ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Paula a ktory to teraz tydzien?mialas zlecone od ostatniej wizyty jakies badania z krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg OM to 9 ale ciąża jest młodsza pewnie dzisiaj się dowiem mniej więcej który tydzień. Badania miałam zlecone mocz ogólny morfologia przeciwciała bo mam ujemna grupę krwi i chyba coś jeszcze ale nie wypatrzylam bo skierowanie zostawało na miejscu i musialam się tylko zgłosić do lab tam gdzie ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
No to napewno zobsczysz dzis serduszko :) ja tez mam grupe B a Rh - takze tez czekaja mnie badania jak twoje plus dodatkowo glukoza i VDLR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Chciałabym do Was dołączyć :) Jeśli wszystko pójdzie dobrze, ja również urodzę w grudniu :) Krótko moja historia: Ostatnia @ 04.03.2015, do 20.04.2015 czekałam na @. Żadnych niepokojących objawów, @ zawsze miałam nieregularnie, kilka lat temu leczyłam się na zbyt niski progesteron. W związku z tym, że @ się spóźniał, wybrałam się do gin żeby w końcu zrobił porządek z moimi hormonami. Dostałam skierowanie na masę badań hormonalnych w różnych fazach cyklu, USG itd. I tak... w 21 DC mój progesteron wynosił tylko 0,84 ng/ml, w 22 DC USG, na którym w jajniku widać pęcherzyk o średnicy 20mm. Czyli byłam przed owulacją. Gin zaniepokojony moim niskim progesteronem w tej fazie cyklu przepisał mi Duphaston, który miałam brać od 10 DC przez kolejne 10 dni. I tak przez kolejne 4 m-ce. W połowie kwietnia pojawił się okropny ból piersi, ale że przez moje szalejące hormony i nieregularne cykle parę razy miałam już taką sytuację, ciąża nawet nie przeszła mi przez myśl. I do tego ten niski progesteron.... Ból piersi nie ustępował więc stwierdziłam, że wybiorę się do gina na wywołanie @, a że ich pierwszym pytaniem z reguły jest "czy jest Pani w ciąży" to pomyślałam, że zrobię test. Spontanicznie i zakupiłam iiii... dwie mocne kreski. Pojechałam po drugi, zrobiłam tego samego dnia - dwie kreski. Następnego dnia beta - jest ciąża 5 tydz. Niestety następnego dnia pojechałam na nocny dyżur do szpitala, silne bóle podbrzusza, skurcze i brunatne plamienie. Lekarz potwierdził ciążę, prawie 6 tyd na dzień 21.04.2015. Od tygodnia biorę duphaston (ten przepisany przez gina się przydał) 3 x 1 tabl dziennie. Dzisiaj mam kontrolne USG, jeśli wszystko jest ok - usłyszę serduszko :))) Miało być krótko, wyszło jak zwykle :P Pozdrawiam Was! Asia PS. Jest to moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Czesc Asiu!trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok. Daj znac jak tam badanie. Jak zobaczysz serduszko to gwarantuje mega wzruszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza nie-dziękuję żeby nie zapeszać :) Mam nadzieję, że usłyszę serduszko. Czekam już tydzień w napięciu czy oby wszystko ok. Ten szpital mnie mocno wystraszył. Może głupie pytanie, ale czy na dzisiejszym badaniu może być ze mną przyszły tatuś? Czy raczej się tego nie praktykuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście ze tatuś może być. Mój maz ze mną był raz na badaniu w pierwszej ciąży ale krepowalo go badanie wiec później nie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie niestety pusty pęcherz płodowy dostalam skierowanie na lyzeczkowanie. Chyba pojde we wtorek podobno nie ma pośpiechu. Powodzenia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
No wlasnie dziwilo mnie ze u 9 mm zarodka nie widac serduszka. Ale widac ze tak czasami bywa. Trzymaj sie Paula i powodzenia. Napewn niedlugo zostaniesz mamusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, przytulam (wiem jakie to niefajne uczucie odpadnac z tego pociagu jak wszyscy jada dalej). Mam nadzieje ze zalapiesz sie na nastepny Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja po USG, dzisiaj usłyszałam serduszko. Niestety zmartwił mnie lekarz, zanim je usłyszałam powiedział, że jest zbyt słabe tętno płodu 123/min. Mówił coś, że norma to 170... Powiedział też, że to 6 tydz, a tydzień temu w szpitalu mówili mi że już wtedy był 6-sty. Albo trafiłam na jakiegoś barana (sorry za wyrażenie) albo już sama nie wiem. Z miejsca mi powiedział, że szanse mam 50/50 i żebym za 2 tyg wykonała USG. Ale nie ma co się nastawiać. A ja tak czekałam ten tydzień na dobre wieści. Czytam w tym Internecie i czytam, że tętno płodu poniżej 100 jest powodem do zmartwień. Jak to było u Was? Jeszcze tydzień temu serduszko nie biło, a dziś 123. Piszą, że norma dla 6-7 tyg to 110-150. Jeszcze w międzyczasie się pogubił w ustawieniach maszyny, coś mruczał pod nosem, że ktoś mu coś poprzestawiał i nie może znaleźć jakiejś opcji do pomiaru :/ Tydzień temu zarodek miał 2,7 mm, dziś 7,10 mm - wg mnie tyle urósł przez tydzień, a wg Pana doktora to niemożliwe i na pewno w szpitalu zrobili zły pomiar. Ręce opadają :/ Sama mam niskie ciśnienie, zapytałam go czy to może być powód, powiedział że nie. Że to może być np. wada serca. Ale czy da się wykryć wadę serca w 6-7 tyg? Co radzicie zrobić? Iść do kogoś innego? Powtórzyć usg? Czy czekać grzecznie te 2 tyg i gryźć z nerwów ściany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powtórz usg. Koleżance tez 1 lekarz najpierw nie mógł znalezc zarodka i stwierdził pozamaciczna , 3 godz pózniej na innym usg dziec sie odnalazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Asiu a co masz napisane na wydruku usg,ktory tydzien i dzien?bo zauwazylam ze niektorzy lekarze mowia np. jak z usg wychodzi 6w i 3d to ze to 6 tydzien a prawidlowo to 6 tydzien skonczony a aktualnie jest sie w 7. Wymiar twojego maluszka wskazuje wlasnie na 7 tyd. Przyrost w ciagu tyg. tez jest prawidlowy. Ja bym jeszcze u innego gin. to zweryfikowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, w opisie USG ze szpitala z 21.04 (nie dali mi wydruku usg) mam napisane 5w6d. Z wczorajszego USG (29.04) na wydruku jest 6w3d +/- 7d. Powtórzę badanie w innym miejscu, pan doktor miał wyraźne problemy z ogarnięciem sprzętu, mruczał coś pod nosem że mu ktoś ustawienia poprzestawiał i czegoś tam nie może znaleźć. Ale zanim zmierzył tętno, od razu powiedział że jest za niskie. Może coś źle pozaznaczał, nie wiem, wolę to zweryfikować w innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa Rzeszów
witajcie Szczęściary, pozdrawiam wszystkie na poczatek i dołączam do tematu: ostatnia @ 22.03 także dziś 5 tydzień i 4 dni (czyli 6 tak?), wczoraj byłam na usg bo tydzien temu jeszcze nic nie było widac,a teraz wyrazny pecherzyk ale zarodka jeszcze nie widać,ponoc wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć , ja co prawda jestem juz w 8 miesiącu. Ale miałam bardzo podobna sytuacje do Ciebie. Poszłam do lekarza bo plamilam na różowo był to sam pocztaku ciazy. Pani zrobiła szybkie usg dopochwowe i stwierdziła ze nic z tego nie bedzie, bo pęcherzyk płaski bo ciałko żółte nie takie, itd itd. Odechciało mi sie wszystkiego. Na szczęście wymusiłam na niej l4 i duphaston, no i jak widzisz mija mi 8 miesiac, dziecko bez wad, a tętno tez miała bardzo niskie(chociaż potem dowiedziałam sie , ze było w normie tylko w dolnej granicy). Nie przejmuj sie, ale dużo odpoczywaj, bo ja po tych plamieniach w zasadzie ciągiem 2 tyg w łożku...3 majcie sie dziewczyny, zycze wam wszystkim powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancymonek01
Witam wszystkie grudniówki! :-) Ja miałam ostatnią @ 10 marca, teraz jest 7t2d. Wizytę mam w poniedziałek, jak wszystko będzie dobrze to założą mi kartę ciąży. Od tygodnia mam straszne mdłości, na szczęście nie kończą się wymiotami ale i tak potrafią męczyć cały dzień. No cóż kiedyś muszą przejść. Wstępny termin porodu mam na 17 grudnia. Teraz tylko wytrwać do poniedziałku bo jakoś zaczynają mnie nachodzić myśli, że coś jest nie tak itp. Miłego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Asiu czyli tak jak napisalam. Jestes w 7 tyg. wiec wymiar plodu jest odpowiedni. A to tetno nie jest tragiczne,faktycznie mogloby byc wieksze ale skontroluj to. Witam nowe dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się zapisać na usg dzisiaj, jestem już po i jestem spokojniejsza :) jest to 7 tydzień, moje maleństwo ma już 9,5mm (nie 7mm tak jak wczoraj zmierzył inny lekarz). Nawet podali mi datę porodu na 17/12/2015 :) Pani doktor powiedziała, że wg niej ciąża przebiega prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Asiu no to super. Ja tez wstepnie date porodu mam na 17 grudnia ale bede potwierdzac przy zakladaniu karty 12 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam grudniowe mamy :) u mnie w chwili obecnej jest 8t 4d. Pani ginekolog przewidziała termin na 7 grudnia:) U mnie dość wesoło odbyło się sprawdzenie ciąży bo 1 kwietnia - prima aprilis. I sama na początku jak test zrobiłam to pomyślałam - wow, to chyba jakiś żart. Zadzwoniłam do męża, później do siostry, której pierwsza słowa były " ale nie żartujesz? ". Pierwsze badania HCG wyszło na poziomie 1025, po 5 dniach powtórzyłam i już było 5000. Zgłosiłam się do ginekologa i okazało się że jest 5t3d - na USG byl widoczny pecherzyk ale narazie bez zarodka i lekarka od razu mnie uspokoila ze narazie to za wczesnie. Ponadto od razu dostałam kartę ciąży i skierowania na badania - grupa krwi, morfologia, HIV, tarczyca itp. Na kolejnej wizycie (7t3d) widziałam bijące serduszko na monitorze - niesamowite wrażenie! Natomiast ostatnio tj. 8t2d juz słyszałam serduszko! Życzę wszystkim mamą powodzenia i trzymajcie się cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simonetkaa
Ja już się nie mogę doczekać wizyty. 8 maja mam. Jeśli wszystko będzie ok, założy mi kartę ciąży, wyda zaświadczenie do zakładu pracy i zwolnienie lekarskie. U mnie główne objawy, to notoryczna śpiączka i wilczy apetyt. :) Czyli chyba w normie... Porannych mdłości nie mam, za to konkretnie muli mnie po południu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Simonetkaa to ciesz sie ze masz tylko popludniowe mdlosci. U mnie chyba apogeum. Albo nie pamietam jak bylo we wczesniejszych ciazach albo w tej naprawde jest mega ciezko. Ja od rana do wieczora a nawet w nocy nie moge spac bo mdlosci sa okropne. Caly czas mnie naciaga-masakra. Ale jak twierdzi moja lekarka to znak ze dziecko prawidlowo sie rozwija.Wiem ze musimy to jakos przetrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Jak tam dziewczyny u Was?Ja w czwartek ide na badania tylko nie wiem jak tam dotre na czczo. Jak tylko zaczyna mnie ssac w zoladku to od razu mi mega niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMS
Ja bylam dzisiaj na pierwszych badaniach uff ciezko bylo zwlaszcza ze to na czczo a teraz wlasnie ide zrobic sobie herbatke imbirowa moze zaradzi na te nudnosci ! Bo dobrze sie czuje tylko jak moj zoladek pracuje ;) wiec ciagle cos jem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wybrałam się na wizytę do ginekologa na nfz w mojej przychodni. Skierował mnie na podstawowe badania. Zrobię je w piątek. Z ciekawości zapytam: jakie badania lekarze Wam zalecili? Mdłości na szczęście nie mam i oby tak zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Ja mam zlecone mocz,morfologia,glukoza,grupa krwi,vdrl,tsh,ft3 i ft4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×