Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Grudniowa mama 30

GRUDNIÓWKI 2015 !

Polecane posty

Ja mialam jeszcze toxo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaM87
Cześć dziewczyny. Ostatnia miesiączka 26.03, owulacja 16go dnia cyklu (monitoring). Pierwszy pozytywny test 23.04 (bardzo blada, niemal niewidoczna kreska) a kolejnego dnia betaHCG 115 (28 kwietnia już 843). Pierwszą wizytę u ginekologa miałam 30.04. (5t0d) było widać pęcherzyk o wym. 0,77mm. Kolejna wizyta w przyszłym tygodniu. Według kalkulatora termin 31 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaM87
0,77 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaM87 mamy te same daty:) ja ide na usg 8maja w dniu urodzin mojej pierwszej corki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
mój brat jest z 31 grudnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a lekarz nie zalecił Wam badań na HIV? Proponował w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewag
Hej :) jeszcze nie widzialam lekarza- ale bede badania na HIV powtarzac Z innych rzeczy- Dziec sie chyba ma dobrze bo spanie na potege mnei dopadlo- a mdlosci mam juz rano zanim sie nawet z lozka podniose- poza tym reszta ok- dokladnie za tydzien usg I czekam z niecierpliwoscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaeN
Dziewczyny badania które trzeba zrobić to * morfologia (dobrze zrobić z rozmazem) * mocz badanie najlepiej z badaniem mikroskopowym osadu * grupa krwi + odczyn Coombsa * glukoza * TSH * toksoplazmoza IgG * toksoplazmoza IgM * anty HBS * kiła * różyczka IgG * anty HCV * cytomegalia IgM * HIV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simonetkaa
A które z badań z pierwszej ciąży są "ważne" nadal - na pewno grupa krwi, bo się przecież nie zmieni, a jak z różyczką, toksoplazmozą, etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
To ja w takim razie dostałam jakoś mało tych badań bo: morfologia (pełna), badanie moczu (pełne), glukoza, toksoplazmoza IgG, toksoplazmoza IgM, HIV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaeN
Simonetka *grupa krwi, poza tym nic innego. *HIV, antygen HBS, anty HCV, kiła - ważne są 6 tygodni. *Różyczkę nawet jeśli miałaś przeciwciała IgG w poprzedniej ciąży na dobrym poziomie to trzeba sprawdzić czy znacznie nie spadły. *Toksoplazmoza - też trzeba powtórzyć. Jeśli w poprzedniej ciąży miałaś przeciwciała IgG dodatnie, a IgM ujemne to powtarzasz tylko IgM (ono odpowiada za świeżą infekcję),a wynik z poprzedniej ciąży (IgG) musisz pokazać. Jeśli miałaś oba przeciwciała czyli IgG i IgM w poprzedniej ciazy ujemne (nigdy nie przebyłaś choroby) to teraz w drugiej ciąży też robisz IgG i IgM, a później należy powtarzać badanie toksoplazmoza IgM przynajmniej raz na trymestr, a najlepiej co 6 tygodni. * odczyn Coombsa przynajmniej raz w trymestrze - badanie dla matek, które mają odczynnik grupy krwi Rh minus, a ojciec dziecka Rh plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was wszystkich;) u mnie okolo 6 tydz. Beta pierwsza 961 druga po kolo 51 h 2681 mam nadzieje ze to dobry wynik. ;) do lekarza juz jestem umowiona bedzie to 6tydzien 4 dzien zobaczymy co mi powie. Jestem przeszczesliwa. Czekam tylko az serduszko zabije ;) Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simonetkaa
Nie wiecie dziewczyny jak to jest z usuwaniem zębów w ciąży? Przed ciążą wyleczyłam wszystko, co było do wyleczenia, ale miałam jeszcze zaplanowane chirurgiczne usunięcie dwóch ósemek. Niby nie dają póki co jakiś objawów, ale jedna rośnie w bok w policzek i od czasu do czasu pobolewa. Obawiam się, co będzie, jak zacznie porządnie boleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
od 12 tygodnia można usuwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewetka86
Hej dziewczyny.Bardzo sie ciesze ze moge do was dolaczyc:))) ciaza jak najbardziej planowana♥♥♥termin na 7 grudnia;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super wiesci krewetko :) Ja juz po wizycie 6w5d i 0.78cm serce bije jak dzwon ! Wielka to chwila dla mnie uffff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej dziewczyny ! :-) My się już staraliśmy jakiś czas no i wyszło tak, że wypadnie ten grudzień :-) Który dokładnie nie wiem, bo wizyta u gina dopiero za kilka dni, ale wg obliczeń do końca roku, już Nasze Szczęście będzie z Nami :-) ! Gratuluję wszystkim przyszłym mamom ! :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewetka86
Ja mialam Usg w 7 tyg. Teraz Jesetem 9 tydz i 4 dzien:-) nastepne Usg mam 1 czerwca nie moge sie doczekać :-) mieszkam w Danii wiec tutaj troszke inaczej wszystko przebiega ale Damy rade :-) jakie objawy wam dokuczaja? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
U mnie z objawów to tak jak pisałam wcześniej. Ciągle jest mi niedobrze. Masakra momentami juz nie moge wytrzymac. Dodatkowo senność w ciągu dnia. Ale te nudności są najgorsze. Zazdroszcze tym ktorych to ominelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewag
Iza- ja sie ratuje mandarynkami bo mi i o 12 w nocy potrafi sie niedobrze zrobic- i wiesz ze sdzialaja ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simonetkaa
U mnie wczoraj ginekolog nie znalazła zarodka. Stwierdziła pusty pęcherzyk ciążowy. W poniedziałek robię betę, we środę idę do szpitala druga beta. Jak przyrost będzie prawidłowy, to czekamy. Jeśli nie - tabletki poronne. USG pewnie też mi jeszcze powtórzą. Ciężki czas mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewetka86
Trzymam kciuk,musi byc dobrze. Trzymaj sie mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simonetkaa
Mętlik mam w głowie straszny. Wczoraj przyjęłam diagnozę, jako pewnik. Dzisiaj dobra przyjaciółka mnie oświeciła, że dwa razy miała "puste jajo" w siódmym tygodniu. Teraz jedno puste jajo ma 3,5 roku, a drugie 1,5 roku i mają się świetnie. Po prostu miała opóźnione owulacje i ciąże były młodsze niż daty miesiączki wynikało. Nie wiem, czy się niepotrzebnie nie nakręcam. Narobię sobie nadziei i znowu większa przykrość i rozczarowanie będzie... Współżycie w tym cyklu, kiedy zaszłam w ciążę było 9-10-11 dzień cyklu, a potem dopiero 18-19-20-21 dzień cyklu, więc jeśli drugim razem byłby trafiony... to zagnieżdżenie nawet w 27 dniu cyklu mogło nastąpić, czyli 13 dni później niż się zakłada z miesiączki. Okrutna jest ta niepewność i spekulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewetka86
Trzymam kciuk,musi byc dobrze. Trzymaj sie mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewetka86
Narazie sie nie doluj to jeszcze nic pewnego,poczekaj zobaczysz co dalej wiem ze łatwo napisać ale musisz czekać cierpliwie i wierzyc ze bedzie dobrze.trzymam kciuki i czekam na wiadomości co dalej.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simonetkaa
Dzięki serdeczne. Postanowiłam, że jednak już jutro położę się do szpitala, bo to czekanie jest nie na moje siły. Tak proponowała ginekolog, ale ja chciałam przesunąć ze względu na pracę Męża. Będzie musiał sobie jakoś poradzić jednak. Mam nadzieję, że szybko się sprawy wyjaśnią. Staram się być gotowa na obydwie opcje. Najgorsza jest niepewność i czekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Ewag kupiłam te mandarynki i sprobujemy dzisiaj. Mam nadzieje ze to mi pomoze bo mam juz disc tych mdlosci. Jutro ide zalozyc karte ciazy i mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. Narazie z badan w moczu wyszly mi bakterie nieliczne ale chyba bede musiala powtorzyc bo nie jestem pewna czy pojemniczek byl sterylny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć dziewczyny!!! czy któraś się wybiera na badania prenatalne? pierwsze się robi między 11 a 14 tyg. ja muszę zapłacić sama bo nie dostanę skierowania, ale co tam wszystko dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewetka86
Ja sie wybieram 1 czerwca, akurat bedzie to 13 tydz.Mieszkam w Danii tutaj jest to za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×