Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Grudniowa mama 30

GRUDNIÓWKI 2015 !

Polecane posty

Gość iza3
Jeśli chodzi o płatne badania prenatalne to ja i moj lekarz mamy takie podejscie. Warto je zrobic jesli mamy jakies obciazenia genetyczne lub jesli usg wykaze cos niepokojacego. Jeslu przeziernosc karkowa wyjdzie ok to nie ma sie co napedzac i stresowac takze ja podobnie jak w dwoch poprzednich ciazach czekam na usg ok. 12 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie, mam do was pytanie ponieważ bardzo dużo się naczytałam na tych formach różnych historii i chyba dostałam oblędu. Mam do was pytanie. Wykonałam pierwszy test beta 961 po 48h 2681 a po 92h 10 031 rozumiem ze wynik prawidłowo przyrasta tak tez powiedziano mi w labolatorium. Czy jest mozliwe aby u mnie było tzw puste jajo przy takim poziomie bety albo nie zabiło serduszko? Wizytę pierwszą mam za kilka dni. Staram sie nie denerwowac ale to jest silniejsze jednak ode mnie. Tyle strasznych historii sie naczytałam :( Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Marta jesli wizyte masz po 6 tyg. ciazy to powinnas zobaczyc serduszko. Ja z doswiadczenia wiem ze warto isc pozniej zeby sie nie rozczarowac i nie stresowac. Musisz sie nastawic ze wszystko bedzie ok. Zawsze istnieje jakies ryzyko ale nie warto sie za wczasu zadreczac. Ja jestem wlasnie po wizycie u gin. Zalozylismy dzis karte-9 tydz. ciazy. Dzidzius ma 2 cm i serducho bije 150/min. Nastepna wizyta za 4 tyg. i bedziemy sprawdzac przeziernosc karkowa. Oby tylko minely te mdlosci bo mandarynki niestety tez nie pomagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewetka86
Dziewczyny macie jakies sposoby na przeziebienie? Dopadlo mnie chorobsko:( nie chce zaszkodzic dla maluszka:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Najlepsze domowe sposoby. Gorąca herbata z miodem i cytrynką lub sokiem malinowym. Moczenie nóg w gorącej wodzie z solą. Jeśli jest już temp. to ewentualnie paracetamol. Mozesz tez kupic sobie taki preparat na przeziebienie Prenalen ale mi strasznie przeszkadzal jego smak. No i lezec,lezec,lezec :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Zapomniałam jeszcze o mleku z miodem i czosnkiem oraz syropie z cebuli. To naprawde super dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
U mnie wczoraj znowu nerwy... Znowu izba przyjęć w szpitalu :/ Cała masa stresu i nerwów. Pojawiło się brunatne plamienie, poleciało tego strasznie dużo. Pędem ruszyłam do szpitala pełna najgorszych myśli :/ Zrobili mi usg, dzidziusiowi nic nie jest (8W4D), serduszko bije 178/min. Mam zmianę 10mmx10mm, chyba krwiak. Podobno dobrze, że wszystko oczyściło się na zewnątrz, nie do środka. Mam leżeć do końca tygodnia. Oprócz Duphastonu, dodatkowo dostałam Luteinę i czekamy... uff..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewag
Ja miałam Dzis usg, Olivier ma sie dobrze, ma 6.1 mm i serduszko ładnie bije :) Następna wizyta za 2 tygodnie- a potem przejmuje mnie szpital do prowadzenia ciazy :) No i spodnie na brzuchu już ciaśniejsze z lekka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, chciałam do Was dołączyć dziewczyny. Jestem w 8tc, w przyszły piątek idę na pierwsze USG :) To moja druga ciąża, mam córeczkę, która dziś kończy 14 miesięcy. Z objawów to oczywiście brak okresu i wieeeelki apetyt...na tyle duży że już rozpinam guzik od spodni bo mi brzuszek trochę wystaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia1401 - moja ostatnia miesiączka to też 22.03 :) Nic się nie martw, wszystko będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różnica wieku między dziećmi u mnie będzie 21 miesięcy...myślicie że to dobry czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewag
jasienka- troche bedzie zapierdziel na poczatku dla ciebie- ale dla dzieci jak najbardziej ok :) no u mnie bedzie dokladnie 6 lat roznicy- I sie martwie jak sie chlopaki dogadaja- no ale co zrobic- mlodszemu sie do nas nie spieszylo (a 4 lata sie staralismy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie teraz mama przychodzi do córeczki, bo ja wróciłam do pracy jak mała miała 7 miesięcy...więc mam nadzieję że we dwie damy jakoś radę przetrwać ten pierwszy rok czy dwa... A moja kuzynka ma dzieci z 9 letnią różnicą i brat po prostu opiekuje się malutką siotrą. Ma z niego dużą pomoc, no i on już wszystko rozumie że mama musi więcej czasu poświęcić małej, albo że ona czegoś nie rozumie i trzeba jej ustąpić - myślę że oni dogadają się jak będą nastolatkami lub w dorosłym życiu, a narazie to stosunek bardziej opiekuńczy będzie :) No ale będziesz miała luzik na co dzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewag
Brian od 9 do 4 bedzie w szkole- wiec wieczorami bede miala na pewno wiecej roboty mam nadzieje ze jakos nie beda sie zwalczac za bardzo :) Na razie sie cieszy ze bedzie dziedzius/ a potem sie okaze w praniu na ile bedize zazdrosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Jasienka na pewno sobie poradzisz. Ja mam już dwójkę i różnica bedzie nastepujaca-coreczka bedzie miala 3 lata i 3 miesiace a synek 1 rok i 8 miesiecy. Wiem ze na poczatku bedzie bardzo bardzo ciezko ale dzieciaki beda praktycznie w jednym wieku takze jak podrosna to beda sie super dogadywac :) moze teraz bedzie synek to chlopaki bylyby rok po roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
Dziewczyny, w którym tyg na badaniu USG można już spróbować określić płeć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Po 16 tyg. u dobrego gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Tez mam termin na grudzien. Lekarz zlecił mi badania. Czy wiecie może jakie badania są refundowane przez fundusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
hcv na pewno nierefundowane, musialam zaplacic 30pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Ewag jak to nikt nie pisze. Co chwile o czyms dyskutujemy. Ja nie wiem jakie badania sa platne bo posiadam pakiet medyczny i mam wszystko w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no- tylko my mamy ledwo 15 stron a mamy styczniowe 35 jest roznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolie_fille31
Hej dziewczyny! Czy Wy też odkąd jesteście w ciąży macie takie pokręcone sny? Ja każdej nocy. Nieraz jak się budzę to nie wierzę, że w głowie się mogą dziać takie rzeczy :) iza3 u mnie też bedzie trzeci dzidziuś. Mam już dwie córeczki i między każdym dzieckiem będzie różnica 3 lata. 21 mają mam mieć USG to pierwsze ważniejsze na przezierność karkówka. To będzie koniec 12 tygodnia. Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć maluszka jak fika koziołki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolie_fille31 - ja 22 maja mam pierwsze USG, to będzie 9 tydzień :) Ja nie mam żadnych specjanych snów hehe, czasem mi się coś śni, ale rzadko. Generalnie padam jak mucha, bo nasza młoda często budzi się w nocy i ciągle jesteśmy niewyspani ;) Co do badań to ja też mam pakiet z pracy, także nie wiem jak z odpłatnością - ja mam większość w pakiecie po prostu i nie płacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewetka86
Ooo tak sny to ja mam tez codziennie i czasami jak sie budze zastanawiam sie czy to sie stalo naprawde hehe dziewczyny od ostaniego tyg zaczelam chrapac jak stary facet:((( przedciaza mi sie nie zdazalo..maz mnie budzi bo nie moze zasnac a ja nawet nie jestem tego swiadomo i wogole mkwi ze jakies dziwne odlosy wydaje:(( szok...czy ktoras z was tez zaczela chrapac?? Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prowadzę ciążę w przychodni przyszpitalnej i wszystkie zlecone badania mam na fundusz. Ja w obu poprzednich ciążach chrapalam pod koniec ciąży jak już dziewczyny były duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Ja nie chrapie. Za to sny mam ale w sumie przed ciaza co noc tez mnie cos dreczylo. Jolie to pewnie teraz chcialabys synusia? Ja cos czuje ze u mnie bedzie dziewczynka ale najwazniejsze zeby malenstwo byli zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo najważniejsze, żeby było zdrowe ale marzy mi się trzecia córa zresztą mam takie przeczucie ze będzie dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×