Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mia14

Zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks.

Polecane posty

Gość Iwona3004
Gosc 44. A Ty jak sie czujesz ?...mam nadzieje ze lepiej...kiedy idziesz na gastroskopie, wiem ze w nastepnym tygodniu ale jaki dzien? Bede trzymac kciuki ☺. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona, super ze lepiej się czujesz. Umnie róznie, najgorzej jest po jedzeniu. Ja tez mam przelewania, raz większe raz mniejsze. Zauwazyłam, że jak zazyję 2 kreony do obiadu to burczenie i przelewanie zmniejsza się. Gastroskopię mam we wtorek. Jak czytam o SIBO to normalnie wszystko u mnie pasuje, tylko ze te same objawy mozna przypisać do wielu innych chorób. Jejku jak cięzko jest o dobrą diagnozę.Nie chcę juz tracić wagi, teraz 46 kg i to juz nie wygląda ciekawie. Widzisz jak rózni są lekarze, Tobie mówi że gastroskopia nie potrzebna, a mnie zalatwili w ciągu 2 tyg.Własnie dlatego że tak schudłam i objawy nadal się utrzymują. Kciuki za mnie trzymaj, przydadzą się dzięki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Ja tez czytalam o SIBO i czesc objawow sie zgadza, ale ja raczej nie mam wzdec ..u mnie to zazwyczaj biegunka, bole i skurcze teraz juz tylko sporadycznie w podbrzuszu, przelewania ale teraz juz nie w zoladku ale w jelitach... jak wczoraj opisalam lekarce objawy to kazala wyslac probke kalu, zobaczymy co wyjdzie.... Kochana....46 kg....nie dziwie sie ze jestes slaba.... Moja waga stanela co mnie cieszy ale nie chce drgnac do gory, staram sie jesc czesto male porcje nawet jak nie jestem glodna cos w siebie wmuszam..narazie caly czas wszystko na parze, zadnych surowych warzyw i owocow bo sie boje ze znow zoladek bedzie bolal, czerstwe bulki z chuda wedlina lub twarozkiem...od kiedy zaczelam pic len rano tez jest lepiej... Trzymaj sie i odzywaj. We wtorek trzymam kciuki. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnaKi
Witam! 28 września podczas gastroskopii stwierdzono u mnie żółciowe zapalenie żołądka. Dostałam masę leków ( spasmolina, bioprazol , proursan, Espumisan i probiotyk trilac) dzienna moja dawka wszystkich tych leków to 15tabletek. Dostałam skierowanie na USG ale termin mam dopiero na 12 października. Po za diagnozą i tym czego nie wolno mi jeść (prawie wszystkiego) nic nie wiem na temat tej choroby. Nie palę i nigdy nie paliłam papierosów, nie nadużywam alkoholu i nigdy tego nie robiłam! Zmierzając do sedna może jest tu ktoś kto zmagał się z tym schorzeniem i wie czy to normalne że przy tej chorobie występują u mnie żółte wypróżnienia czasem że śluzem :( martwi mnie to okropnie. Jak długo trwa leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
OnaKi. O ile mi wiadomo to zolte wyproznienia moga byc przy zolciowym zapaleniu zoladka...zolty kolor, sluz rowniez jest zwiazany z tym co jesz...a jakies inne objawy typu bole, skurcze, przelewania tez masz? Jak dlugo sie leczy, to sprawa indywidualna mysle...niektorzy cierpia kilka tygodni a niektorzy dluzej. Pozdrawiam. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnaKi
Iwona3004 zaatakowało mnie to 4 tyg temu. Miałam wzdęcia po jedzeniu, bóle w nadbrzuszu i problemy z wypróżnieniem, przelewania. Niby zaparcia a jednak luźny stolec i w bardzo małej ilości.. chodziłam od lekarza do lekarza, wyniki krwi moczu w normie alat kreatynina również. Na własną rękę udałam się do gastrologa i po gastrologii okazało się że to żółciowe zapalenie żołądka. Leki biorę 3 dzień, poprawy z wypróżnianiem brak :( i to mnie martwi. Ciągle luźny stolec w małej ilości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnaKi
Do tego stolec jest w kolorze żółtym i widać w nim śluz. Z tego względu że ja nawet nie wiem co mogę jeść jutro odwiedzę dietetyka. Ponieważ lekarz powiedział mi jedynie ogólnie czego mam unikać :( jak zapytałam pani dr skąd to u mnie to usłyszałam : "a skąd ja mam to wiedzieć?! Będzie USG będziemy myśleć" tyle że na USG każe mi czekać aż do 12 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
OnaKi. Dietetyk pewnie Ci zaleci diete lekkostrawna (szczegoly znajdziesz w necie, dokladnie co i jak jesc)...ja staram sie jesc czesto i malo, rano naczczo pije siemie lniane, po pol godzinie owsianke, po 2/3 godzinach czerstwa bulke z maslem poledwica sopocka i chudym twarozkiem, po nastepnych 2/3 godzinach znow bulke albo ryz na sypko cos w tym stylu, ok 17 gotowane na parze: zimniak, marchewke, kawaleczek brokula albo kalafiora i kawalek piersi kurczaka albo indyka albo nieraz gotuje na mielonym (pulpety) zupe z roznych warzyw albo krupnik...nic tlustego, zadnych surowych warzyw i owocow, sokow tez nie pije, duzo wody mineralnej itd...sama musisz sprawdzic co Ci szkodzi a co nie, po czym gorzej reagujesz.... Odzywaj sie na forum co i jak....Razem zawsze razniej ☺. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnaKi
Iwonka 3004 wiadomo, że razem zawsze raźniej :) Więc tak oficjalnie , mam na imię Kinga, mam 29 lat.. I cierpię z powodu żółciowego zapalenia żołądka.. Wiem, że dieta winna być lekkostrawna, ale nie mam pojęcia jak uzupełniać witaminy, skoro nie wolno surowych warzyw i owoców. Zawsze byłam przyzwyczajona, że je jadłam, nawet w dużych ilościach. To soków też nie powinnam pić? Mogą mi szkodzić? Dziennie wypijam 330ml nektaru z owoców. Piję mięte, lipę i zioła z ziarnami lnu.. ponadto wypijam sporą ilość wody do leków. Najbardziej martwi mnie moje wypróżnianie :( dlatego szukam kogoś, kto to przechodził i mógłby mi powiedzieć, że miał podobnie.. I czy to żółciowe zapalenie da się wyleczyć i żyć normalnie? Na tą chwilę mam masę tabletek i niepewność co będzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbujcie kudzu root ten kanadyjski proszek bo inne nie działają, wiele osób wyszło z refluksu. Słyszałam o tym , można nawet z tego zrobić taka papkę i to jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. No jak tam po gastroskopii kochana...napisz co i jak... Jak sie czujesz? Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
OnaKi. Czesc Kinga...ja jem tylko warzywa gotowane w zupie albo na parze, tak przygotowane nie traca za duzo wlasciwosci, ja nie pije narazie sokow bo bolal mnie po nich brzuch...siemie lniane tez ma duzo witamin... Napisz co Ci dietetyk powiedzial...moze tez skorzystam z rady ☺. Pozdrawiam. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Hej Iwona, ja wreszcie po gastro, tak się stresowałam ze mi ciśnienie mocno podskoczyło. I tak; żoładek, przełyk ok, helicobacter nie ma. Jelito cienkie opuchnięte, pobrana biopsja, 4 próbki. No i znów niepewność i czekanie na wyniki.Czyli nie żołądek i żadna nadkwasota jak to lekarz mi wciskał. Wizytę u gastro mi dziś ustalili na koniec pazdziernika to powiem o mojej phmetri , ciekawe co powiedzą na to.No i co pokaze ta biopsja. A może jest ktoś na forum co miał w opisie opuchnięte jelito cienkie? Nie wiem co o tym myślec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Hej Iwona napisałam posta i wcięło mi go, masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Ciekawe czy przy SIBO może tak wyglądać jelito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Tak sie ciesze ze z przelykiem i zoladkiem u Ciebie ok, jelito cienkie to chyba o dwunastnicy tu tak mowia. To pewnie jakies zapalenie, trzeba czekac na wynik biopsji...cos Ci przepisza i bedziesz jak nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Obyś miała rację, bo ja oczywiście juz wymyślam diagnozę i sama się nakręcam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Wiem jak to jest...sama sie nakrecam i nie wychodzi to na dobre. ...bylam dwa dni w pracy, dzis sprawdzam wage i kilo mniej a tak sie cieszylam ze przestalam chudnac, znow nogi i rece jak z waty, wczoraj caly dzien bol glowy...chyba musze pomyslec o rozszezeniu diety i moze troche wieksze porcje bo sie sama wykoncze :(...dzis i jutro mam wolne to bede probowac... Jak dlugo musisz czekac na wyniki biopsji? Gastroskopie mialas w znieczuleniu? Pozdrawiam. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona Wyniki prawdopodobnie będą za 2 tyg, za 3 tyg mam wizytę u gastro. Ja na mojej wadze też już widzę mniej i coraz bardziej mnie to przeraża. Doczytałam w opisie ze jest zapalenie błony śluzowej żoładka,ale to nie ma znaczenia, będę piła zioła i zaleczę to.Mnie przedwczoraj strasznie głowa bolała, może trochę stres przed gastroskopią zadziałał. Nie chciałam znieczulenia, bo potem musiała bym lezec godzinę i ktoś musiałby mnie odebrac bo tu mają takie procedury.Wzięłam tylko spray do gardła. Moze jednak Twoja lekarka powinna skierować Cię na gastroskopię i sprawdzić co się tam dzieje. Napewno Twoje trawienie rozwalone jest przez leki IPP. Ja odczuwam trochę poprawę po kreonie i teraz zamawiam super enzymes z now foods bo one zawieraja więcej enzymów potrzebnych do trawienia. Trzeba się jakoś ratować, zamówię też inne suplementy i zobaczę co będzie.Napewno nie zaszkodzą a pomóc mogą bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Gość Anna, czy zrobiłas już coś w kierunku SIBO? Podobno na facebooku jest grupa i ludzie piszą, ze po antybiotykach jest chwilowa poprawa a dolegliwości wracają po około 3ch miesiącach, ale pisze podobno bo ja tego nie czytałam. ja znalzałam 2 blogi i tam podają jakie zioła i suplementy stosować, no i dieta FOODMAP.Zastanawiam się nad wypróbowaniem, bo zioła te bardzo mi pasują , a suplementy i tak miałam kupić ze względu na zoładek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy zrobiłam coś? Wydaje mi , że cały cza coś robię. Test wodorowy od niedawna wykonują u nas,ale życzą sobie skierowanie od gastro, jaki test ma być wykonany, z laktozą,laktulozą, glukozą lub ew. należy iść do gastro w tej klinice ,oczywiście prywatnie i on wystawi skierowanie. Ale nie w tym rzecz. Dzisiaj miałam wizytę u psychiatry. Pan grzecznie wysłuchał,co miałam do powiedzenia,popatrzył na pliki badań i przepisał leki na nerwy.To tak w wielkim skrócie. Z nerwicą mogę się zgodzić,ale przecież każda z nas jest bardziej nerwowa,kiedy ciągle boli. Poczekamy na efekty. Na dzień dzisiejszy stosuję kozieradkę,podobno ma bardzo korzystny wpływ na żołądek i jelita,stany zapalne i bóle jelit. IPP nie biorę. Biorę też Mg,zestaw wit. B,D+K2Mk7,sok z czarnego bzu,czystek i inne zioła,jako herbatki oczyszczające. Wydaje mi się,że moim problemem są gazy w jelitach. Rano jest ok.natomiast po obiedzie,wzdęcia i po jakimś czasie szum w uszach i ból głowy,stąd wniosek,że IPP zniszczyły równowagę flory bakteryjnej. Czy możesz podać bloga,na którym są podane zioła i suplementy,lub napisz skład ziół i supl. Czytam na facebooku o SIBO,refluksie,grzybach i inne. Jak widzę tam,Xifaxan nie wszystkim pomógł. Rady takie lub podobne ,jak tutaj. W zasadzie każdy stara się jakoś sam sobie radzić podpatrując innych. Dieta niestety jest nr 1. Twoje zapalenie żołądka być może będzie łatwiej wyleczyć ponieważ, jak myślę nie masz wyciętego pęcherzyka żółciowego.Prawda? Pozdrawiam. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Anna, pecherzyk jest u mnie ok, chyba juz 3 razy miałam usg.Ja tez uzywam, kozieradkę, kolendrę i czarnuszkę, zmielone i razem wymieszane. Już tak się do tego przyzwyczaiłam, ze kanapka bez tych ziół nie smakuje mi. A blog to www.juliacaban.pl/przerost flory bakteryjnej. Te zioła są super w opisie i ja je spróbuje, no i oczywiscie podstawa to probiotyki,inne suplementy, wazne suplementy. A drugi to izla.pl/blog,artykuł 1855. Warto przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O,dobrze,że podpowiedziałaś mi o kolendrze. Bardzo dziękuję,przeczytam. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Poczytaj tez o czarnuszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość44 - tak,tak, czarnuszkę znam.Jutro kupię,a kolendra została mi z kiszenia ogórków. Wzmocnimy dawkę. Jestem w trakcie czytania. Z art. wynika,że lepsze efekty lecznicze są po ziołach niż po stosowaniu rifaksyminy. Od kilku dni stosuję właśnie olejek oregano. Mam też kapsułki dojelitowe z olejem miętowym,ale trochę boję się brać,ponieważ /na forach de./ niektórym osobom powodowały nasilony refluks i bóle żołądka. Wodę z solą też piję. Pisz ,proszę o każdej nowince na temat nas dotyczący. Czytam dalej. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnaKi
Hej! Po wizycie u dietetyczki wcale mądrzejsza nie jestem :/ nie powiedziała mi nic, czego sama wcześniej nie wyczytałam.. :/ do tego wielkie odkrycie - ma pani niedowagę.. hmm sama się ważyłam i zauważyłam. Od wystąpienia dolegliwości schudłam 3 kg (w4tyg) ponieważ bałam się jeść. Brzuch bolał mnie dosłownie po wszystkim :/ soki owocowe mogę pić, kupować 100% i rozwadniać 1/4 soku- reszta wody mineralnej. Co do diety to kazała mi czekać min tydzień na spersonalizowanie.. nie czuje sie jakaś bogatsza w informacje po tej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Czesc dziewczyny. U mnie znow gorzej....znow nie moge jesc, uczucie skurczonego zoladka, tak jakbym miala w nim kamien, dzis rano nudnosci, przelewania w calym brzuchu, jak w koncu mi sie odbije to samym kwasem...jutro popoludniu ide do lekarki i powiem zeby w koncu dala mi skierowanie na gastroskopie. ... Trzymajcie sie. Iwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona przykro mi, ze znów Ci się pogorszyło, ale ja tez tak mam raz się lepiej czuję raz gorzej. Tak naprawdę to własnie lekarka wpędziła Cię w te problemy. 4 lata na IPP, to jakas masakra. Zaburzone trawienie, a za tym idą wszystkie inne problemy. Wiem, że z podejrzliwością podchodzisz do niedokwasoty, bo ja na poczatku też uwazałam, ze to z nadkwasoty. Szukałam i trafiłam na forum davidicke.betaina HCL, i dopiero po przeczytaniu zajarzyłam , ze jednak może to jest niedokwasota, dlatego tez zrobiłam phmetrie, żeby sprawdzić. Proszę Cię przeczytaj to forum, może Ci się trochę rozjasni. Tam piszą ludzie , którzy naprawdę postawili się na nogi, a niektórzy byli w naprawdę złej kondycji. A większośc była leczona IPP. Ja czytam juz drugi raz i wazne dla siebie informacje notuje, bo mi to umyka. Posłuchaj też wykładu J.Zięby Ukryte Terapie, temat zakwaszenie żołądka. Nie mówie żebyś od razu zakwaszała, najpierwa trzeba podleczyć słuzówkę żoładka, bo można jeszcze pogorszyć samopoczucie, ja tak zrobiłam. Ja dopiero teraz zakwaszam delikatnie, po dłuzszym piciu siemienia . Npewno mniej mi sie odbija, bo wcześniej to nawet po wodzie, a po kreonie mam mniejsze przelewania i burczenie. Biorę go na początku posiłku. Oczywiscie zrób gastro, choćby dla uspokojenia , juz dawno lekarka powinna Cie skierowac. Sory ze piszę trochę chaotycznie, ale znów dziś boli mnie głowa i juz mam kiepskie myslenie. Tak jak pisałam wcześniej zacznę zazywać jeszcze rózne suplementy i mam nadzieję, że ja też jak to kiedyś napisałas będę jak nowa. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona, co tam u Ciebie? Byłaś u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×