Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mia14

Zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks.

Polecane posty

Gość Iwona3004
Czesc Adalina! Ciesze sie bardzo ze sie odezwalas i lepiej sie czujesz i nareszcie wiesz co i jak robic.... Jak tak mysle to u mnie przyjmowanie ipp, nlpz i nieregularne posilki przez lata narobilo balaganu w przewodzie pokarmowym....ale koniec z tym....kisielek z siemienia codziennie rano, przynajmiej 4 zdrowe posilki dziennie, mniej stresu w pracy (zaczac olewac jak inni, przeciez swiat sie nie skonczy jak zrobie cos pozniej jak zjem)....haha.... Prosze Was wszystkich czytajcie ulotki od przepisywanych Wam lekow przez lekarzy...dopytujcie....objawy uboczne, interakcje itd...moj przyklad...4 lata bez przerwy na ipp...potem zamiast szukac przyczyny zwiekszona dawka bo jak brzuch boli to musi pomoc i co?...objawow ubocznych tyle ze sie prawie przekrecilam.... Goraco pozdrawiam. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Dodam jeszcze ze tez schudłam 5kg, mam burczenie i przelewanie w brzuchu, a po jedzeniu uczucie cięzkości jakby kamień mi siedział, ogólnie nie czuje się najlepiej. no i jeszcze zgaga , ale teraz juz rzadziej. Od czasu do czasu miewam teraz zawroty głowy, bardzo pogorszył mi się wzrok, mam zatkane uszy, sprawdzałam u laryngologa i jest ok, i miałam ogromną suchość w ustach, ale odkąd piję siemie lniane to jest dużo lepiej z gardłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Czesc Gosc 44. Mam wizyte kontrolna w piatek z moja lekarka, zobacze jakie beda u mnie postepy, jak z dnia na dzien bedzie lepiej nie bede wolac o gastroskopie ale jak nie bedzie poprawy albo nie daj Bog gorzej wymusze to na niej...mam nadzieje ze nie bedzie takiej potrzeby... A Ty jak myslisz co u Ciebie spowodowalo problemy? Pozdrawiam. Iwona (jestem z Taunton).☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona ja się skłaniam do tego braku kwasu w zoładku, tylko che miec pewność, że z zołądkiem jest ok. wiesz psychika tez robi swoje.do takiego wniosku doszłam czytając forum davidicke o betainie. teraz czytam jeszcze raz bo jest tam bardzo duzo informacji i wiele z nich mi umknęło , a jest tego 65 stron. Ja miałam w ubiegłym roku gastroskopię w celu potwierdzenia celiaki, i nic lekarz wtedy nie mówił o jakims stanie zapalnym więc może nic złego tam się nie dzieje.zobaczę za tydzień, a i jeszcze słuchałam wykładów Zięby o zakwaszeniu żoładka i o tych lekach hamujących wydzielanie kwasu. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Ok rozumiem ze malo kwasow w zoladku itd ale dlaczego, u mnie to napewno ipp spowodowalo...non-stop przez 4 lata...teraz pewnie zaburzenia flory bakteryjnej w jelitach...tez duzo teraz siedze w necie i czytam no i mi sie zgadza.... Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie Adalina - wieki całe się nie odzywałaś. Bardzo interesujący wpis o leczeniu. Też znam temat SIBO i tylko ten kierunek chyba mi pozostał. IPP zniszczyło mi /prawdopodobnie/ florę jelitową. Jestem dwa tygodnie po gastroskopii . Wszystko ok. bez zmian zapalnych i innych. Miałam też TK jamy brzusznej i miednicy przed miesiącem i też w porządku, a jelita bolą jak ......... Test wodorowy /bo chyba o nim piszesz/ mogę wykonać bez problemu,tylko w tej chwili muszę brać te nieszczęsne IPP, a do zrobienia testu przynajmniej dwa tygodnie nie wolno brać inhibitorów. Cieszę się,że udało Ci się znaleźć przyczynę bólu. Odezwę się do Ciebie na podany adres. Chciałabym coś więcej się dowiedzieć na temat Xifaxanu i aloesu. Dietetyka też mam ''pod ręką''. Iwona - dziękuję. Powodzenia u lekarza. Pozdrawiam.Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed posiłkiem 3 łyżki stotolwe soku z wycisniętych ziemniakow ,później siemię lniane No i dieta.Mnie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gods 44. Ok, brak kwasow w zoladku...U mnie to przez ipp przez dlugi czas, teraz pewnie zaburzenia flory bakteryjnej, tez siedze duzo w necie, czytam, slucham i analizuje no i sie zgadza....ale co u Ciebie moglo to spowodowac bo jak przeczytalam bralas ipp tylko przez 3 tygodnie... Pozdrawiam. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iwona - wczorajsza Anna, to ta o którą pytasz. Widzisz więc,że u mnie nie najlepiej według mnie i moich dolegliwości,a według medyków ok. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona myslę ze po częsci sama sie do tego stanu doprowadziłam, duzo kawy, obowiązkowo na czczo 2, mało piłam wody, duuuzo tabletek przeciwbólowych bo migreny, bo kręgosłup mi siadł itp. W ubiegłym roku schudłam kilka kilogramów , stwierdzili ze to z powodu celiaki, potwierdzona biopsją, ale było juz lepiej , trochę odrobiłam wagę, po czym od kwietnia zaczęły mi sie dolegliwości z zoładkiem i znów chudnę.Ciągle mam niedobory, kwas foliowy ,ferrytyna wit d3 .no i ta phmetria wykazała ze więcej mam refluksu słabokwaśnego niż kwasnego. czekam na gastroskopię i decyzję co do dalszych badań, Jesli będą mówić że jest ok tak jak wielu tu na forum pisze to sprobuję z porzadnym zakwaszeniem zoładka. Dobrze, że już nie mam takiego pieczenia jak miałam po tych lekach. Siemię lniane pije codziennie, krople zoładkowe i zioła. Nawadniam się wodą z odrobiną soli kłodawskiej, grubej i bez antyzbrylacza. ona jest lekko szara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Gość Anna, piszesz ze gastroskopia wyszła Ci ok, tomografia ok, to powiedz proszę z jakiego powodu dali Ci leki IPP, bo lekarze tłumaczą, ze one osłaniają zoładek, ale jak u Ciebie jest ok z zoładkiem to ja tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponieważ to już była moja siódma gastroskopia,a w każdej poprzedniej wychodził stan zapalny żołądka. IPP mam jeszcze z poprzednich wizyt,a na ostatniej gastrolog powiedział,że gdyby żołądek bolał i miałabym bóle rozpierające po obydwu stronach żeber,to mam brać jakiś czas leki, czyli na tzw. żądanie. Wynik z gastroskopii odebrałam dzisiaj,a wizytę u lekarza mam za m-c, więc sama sobie zaordynowałam IPP, jak to lekarz określił,by na nowo nie tworzył się stan zapalny. Sama zdziwiłam się,że wynik jest dobry,bo ból niestety pozostał. Leków tych nie biorę stale.Czasami mam nawet 5-8 m-cy przerwy w braniu IPP. Problem z żołądkiem mam od 2009r. od czasu usunięcia pęcherzyka. żółc. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Anna a moze warto spróbowac ziół na stan zapalny zoładka. Tylko trzeba uzbroic się w cierpliwość, zioła nie działają od razu. kilkanaście lat temu przez rok czasu leczyli mnie tymi ipp i nic nie pomagało, piłam tez rózne mleczka , reni, manti, czułam się fatalnie. Dopiero 3-miesięczna kuracja ziołami ojca. Klimuszki mi pomogła.tylko to nie jest jedno zioło, zazwyczaj 9 lub 11 zalezy na co. A teraz znów dałam sobie wcisnąc te leki i katastrofa. kazdy lekarz dziwi się ze takie pieczenie wystapiło, i ze może inny powinnam spróbowac. Ale ja juz nigdy tego świństwa nie dam sobie wcisnąc. czekam na gastroskopię, zobaczę czy coś tam wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Jak masz zdiagnozowana, potwierdzona biopsja celiakie to tylko dieta bezglutenowa....to chorobsko powoduje zanik kosmkow w jelicie cienkim przez co jest zaburzone wchlanianie....nie dziwie sie ze masz niedobor vitamin, kwasu foliowego itd...ale to pewnie wszystko wiesz...no a zoladek to pewnie podobnie jak ja zalatwilas sobie lekami :( ja nie biore teraz zadnych lekow a jak mnie boli glowa (tez mam migreny) to ibuprofen w czopkach ale staram sie jak najrzadziej... Ja jakos nie mam przekonania do tego zakwaszania zoladka...jak mi sie polepszy to zaczne znow wprowadzac kapuste kiszona, ogorka kiszonego, wode z cytryna itp.... Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No widzisz sama. Mnie też lekarze dziwią się,jak mówię, że tak bardzo boli i gdzie boli,dlatego też gastrolog dał mi skierowanie na TK jamy brzusznej, bo sam się zastanawiał dlaczego mam takie bóle. Lekarze twierdzą,że niektórzy pacjenci mają zapalenie i nic o tym nie wiedzą i ,że zapalenie nie daje takich objawów jak moje. Próbuję wszystkiego i śledzę tematy z tym związane. Ostatnia opcja lekarza gastro,to zaburzona flora bakteryjna,właśnie po stosowaniu IPP, dlatego zainteresował mnie wpis Adaliny. Poczekam do wizyty. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona jestem na diecie bezglutenowej, trochę objawów mi ustapiło a przede wszystkim zmniejszyły się bóle głowy, odkąd zaczęły się problemy z żoładkiem też nie biorę żadnych leków przeciwbólowych tylko plastry przeciwmigrenowe na czoło . Teraz to jem bezglutenowo, tylko gotowane mięso chudziutkie, , surowych warzyw i owoców nie jem, a problemy są. Odbija mi się nawet po wodzie. Dlatego ciągle szukam, czytam . Anna a miałaś robione badania w kierunku celiaki, może wspomnij o tym lekarzowi, nigdy nic nie wiadomo, pamiętam słowa lekarza, celiakia...niemozliwe przecież były by biegunki, a jednak mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Wkrotce masz gastroskopie, moze wyjasni dlaczego tak sie zle czujesz...trzymam kciuki...koniecznie daj znac co i jak ☺... Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Mozesz napisac nazwe tych plastrow na migrene i gdzie je dostac, czy sa na recepte? Pozdrawiam. Iwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość44 - badania na celiakię miałam.Nie mam. Dziękuję za podpowiedzi,ale wydaje mi się, że wszystkie opcje leczenia już przepracowałam. Zioła też.Psychiatrę oczywiście też,nawet kilku, tak dla sprawdzenia,kto ma rację, czy to tylko nerwica,czy też coś jeszcze. Jest ciężko w okresie jesiennym,chociaż ten rok ogólnie był jakiś trudny dla mnie. Powodzenia w gastro. Pozdrawiam.Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona ja te plastry przeważnie kupuje w morrisonie, ale są tez w aptekch. To jest takie niebieskie pudełko, na nim kobieta z plastrem na czole i pisze migrena, coś takiego, nie mam w tej chwili i tak dokładnie nie pamiętam, ale napewno znjdziesz. oczywiście są bez recepty. Anna przykro mi, ze się tak męczysz,zresztą chyba jak kazdy z nas który tu pisze, ja gastro mam za tydzień to napiszę co i jak. Najważniejsza diagnoza, oczywiście dobra diagnoza, bez niej ani rusz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Bardzo dziekuje za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Bardzo dziekuje za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Chcialam Cie jeszcze zapytac czy moze jak bralas ipp lub zaraz po odstawieniu zauwazylas u siebie wysypke lub pojedyncze krostki na skorze jak po ugryzieniu komara, bardzo swedzace przez ok 3 dni a potem slady po nich przez dluzszy czas. W ulotce napisali ze to moga byc objawy uboczne ale moze to objaw zaburzenia flory jelitowej. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Nie nic takiego u mnie nie wystąpiło, oprócz tego ogromnego pieczenia w żoładku i przełyku, normalnie jakby tam ogień był i od tego momentu co jakiś czas pojawia się zgaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44 Ok dzieki...to moze tylko u mnie tak jest albo mam jakas alergie... Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adalina - wysłałam Ci wiadomość.Otrzymałaś? Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona i co tam dziś u lekarza? Masz jakieś zalecenia, badania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona i co tam dziś u lekarza? Masz jakieś zalecenia, badania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Kurcze niechcący drugi raz wysłalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Poniewaz lepiej sie czuje, juz mnie tak nie boli, nieraz tylko mam dyskomford w brzuchu i lekkie przelewania i wszystkie poprzednie badania w normie powiedziala ze ani gastroskopia ani kolonoskopia nie jest mi potrzebna w tej chwili. Musze w poniedzialek probke kalu wyslac do laboratorium (chyba na flore bakteryjna).W poniedzialek wracam do pracy ale mam sie oszczedzac i jak cos sie zacznie niepokojacego dziac wrocic do niej. Pozdrawiam. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×