Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ingaa

Czy są wśród Was kobietki, które chca już zostać mamami?

Polecane posty

czesc dziewczyny:D Wlasnie udalo mi sie zwlec z lozka i przydaloby sie cos wszamac:) Ja tez mialam dzis pokrecone sny- m.in. ze moja byla podstawowke zaatakowaly tysiace Japonczykow i ja ukrywalam dzieci w klasie nauczania poczatkowego:D i to byla jakas sekta:P Sylwia, 29tydz. no to ja do waszego rocznika dolaczam:) Wiekszosc ludzi mi sie dziwilo, czemu tak szybko chcialam zostac mama, ze to napewno wpadka i ze zaluje, ze przeciez studia najwazniejsze, ze nie damy rady itd. A ja uwazam, ze to nie wiek sie liczy tylko podejscie i przygotowanie psychiczne. Pogodzilam studia z ciaza- przenioslam sie na zaoczne, bo niunia najwazniejsza. Wykladowcy to przeciez ludzie i rozumieja- poszli mi bardzo na reke teraz, kiedy nie moge chodzic na wyklady, ani zaliczac kolokwiów. Na poczatku roku skoncze 20 lat, przeciez nie jestem nastoletnia uczennica gimnazjum, zeby bylo w tym cos nienormalnego... przeciez to calkiem normalny wiek do rodzenia. Jestem mezatka, mamy warunki do tworzenia domu, bycia pelna rodzina. Na co jeszcze mialam czekac? Az skoncze studia, zrobie doktorat i zaczne rewelacyjna prace? Wtedy znow pewnie bym odkladala ciaze. A tak mam przede wszystkim dla kogo walczyc, wiem ze musze sie uczyc i nie poddawac, zeby pozniej Kubie bylo lepiej w zyciu. A ze musialam z wielu rzeczy zrezygnowac? I co z tego. Dla dziecka warto poswiecic znacznie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza29
oczywiście jeszcze też czekałam ze względu na to że chciałam zmienić mieszkanie na większe a potem remont itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Impersona nie wiedziałam ze jestesmy z tego samego rocznika :) tyle ze ja jestem z grudnia wiec jestem młodsza :) Malinka ja juz drugi raz poodczas ciaży mam drożdże i lekarz mi znowu przepisał nystatyne w tabletkach dopochwowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka zapomnialam napisac ze jak pierwszy raz mialam drożdże to lekarz dał mi jeszcze maść CLOTRIMAZOLUM ale wtedy mnie wszystko swedzialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki 30tydzień zaraz do niej dzwonię:)Ale nie ma żadnego zagrożenia dla ciąży??? Bo tego nie wiemy:( To 8 tydzień....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma zagrozenia to normalne ze podczas ciąży zdarzaja sie infekcje itd :) tylko Nystatyna jest na recepte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 tydz.- szczerze mowiac to chyba nie mialam tych badan , bo nie kojarze co to moze byc. W spisie badan w ksiazce tez go nie znalazlam. Mysza- moze nie bylas jeszcze gotowa... natura wie co robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota27
Witam wszytskich:) U mnie świeci piekne słoneczko i mamy bezchmurne niebo, az sie człowiek od razu lepiej czuje. Tylko, ze obudziłam sie z zawalonym gardłem, ale i tak hmorek dopisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam bardzo serdecznie........ 30 tydzien- pytasz o HBS- ja nie miałam takiego badania, ale cos mi sie obiło o uszy ze to zwązane jest z wirusowym zkażenie watroby czy cos takiego......Co do zakażen grzybicznych w ciaży to podobno one się często zdarzaja, ja mialam na poczatku ciaży i niestety nystatyna nie pomogła (podobno to słaby antybiotyk i działa na wielką grupe drozdzy), dopiero MACMIROR (ale jest drogi 50 zł) i mam spokój od tamtego czasu!! 30-tydzien rzeczywiscie glukoze masz super ......ja 137 ledwo sie mieszcze w normie ale sie mieszcze!! Ja dzis odbieram wyniki badan, i juz sie boję o moją hemoglobinę, zobaczymy...... Zycze miłego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
NICK..........MIASTO......TERMIN.....KGNABYTE.....PLEC...OBBRZUSIA 30 tydzień..Warszawa....1 Luty...........12............Zuzia......90 cm Monika24..........8.11......URODZIŁA .....ZUZIĘ.......................... trudi..........Dębica....24 marzec...........9..............?..........98 cm 1102............Opole.....11 marzec........6............Michał.......93cm dzidzius.....Warszawa .15 styczeń.......12.........Weronisia....90 cm Mała31 .......Słupsk .....19 kwiecień......3..............?.............?... Metka26.......Essen......12 marzec.......4..............?..........90 cm Lusia.....Starachowice..20 styczen......12..........Emilia........96 cm Mateczka ....Poznań ....20 styczeń .... 12 ... ......Karol..........?... Katarinka29.Szczecin...15 marzec.......6,3..........Kubuś.........?.... Claptola.......Legnica....9 kwiecien......3,5..............?.........78 cm Milucha........Kraków....22 marzec.......4,5.........córcia........88cm Małgos27....Wrocław ... 7 kwiecień.......5...............?.........89 cm Rubina............?...............?..............?...............?...........?...... Agresor..........?...............?..............?...............?...........?...... Impersona...Wrocław...16 styczeń.......12..........Kubuś.......100cm joganna..... Lublin....... 15 luty.......... 10....... Gabrysia.... 102!cm Marcelinka...Kraków.....11 grudnia......14.............?...........99cm Tiamka........Brzeg........10 Lipca.........?..............?...........?...... MałaCzarna...Zabrze......24 lipca..........?...............?..........?...... .....?..............?..............?...............?..............?.............?..... .....?..............?..............?...............?..............?.............?.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabelka starających się NICK............... 1DC.... DŁUGOŚĆ CYKLU.... TEST CIĄŻOWY.... WYNIK Estella ............01.11....... 28.......................28.11 ................ tu Kasia..........30.10........28........................27.11................. Malinka79....... 05.11........29-30....................06.12 ................ Tulipan...........03.11........28........................03.12................. Aśka74...........31.10........28-34....................05.12................ słoneczko77....02.11........25........................nie testuję.......... Jagodka.........14-11........28........................nie testuję.......... AgaJ..............04.11........28-32...................nie testuje .......... Mysza29........30.10........28.........................27.11................ NIKA28..........27.10........28-34....................nie testuje........ Dioda............28.10........30-31....................nie testuje.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia, a poprzednio ile mialas hemoglobiny? bo ja mam 11 a moj Tomek mowi ze to malo i pasie mnie sokiem z burakow... Ja dzis odbieram wyniki obciazenia glukoza...czym sie rozni badanie cukru od obciazenia glukoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
różni sie tylko tym że wypijasz głukoze i masz dwa badania :) Mi hemoglobina wzrosła z 12,6 do 12,7 :) zawsze coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz 39 tydz ...
30 tydzien - badanie na HBs to badanie na żółtaczke - ogólnie ujmując ... jest ono obowiązkowe i robione ok. 8 miesiaca przeważnie ... wymaga go szpital - niby przyjmie cieżarna bez tego wyniku - jednak może wtedy potraktować ja jak chora na żółtaczkę - co sie wiąże oczywiscie z izolowaniem od "zdrowych" rodzących i umieszczenie np. w pokoju z rzeczywiscie chorymi ( o ile ma się opecha i akurat ejst taka w szpitalu) Ja je juz miałam robione - to zwykłe badanie krwi - kosztuje cos ok. 15 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 tydz.- jak dwa badania? A norma hemoglobiny jaka powinna byc? Moj lekarz zrobil mi portret usg Kuby:) Mam jego buzke na cala strone;) Bardzo dokladne zdjecie. Tomek mowi ze wyglada jak maly kosmita!!! Ale przeciez zdjecia usg znieksztalcaja prawda? nie sa dokladne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Impersona przy zwyklym badaniu cukru pobieraja ci raz krew na czczo. a przy obciazeniu glukoza 2 , poniwaz najpierw pobieraja ci naczczo potem wypijasz 50 g glukozy czekasz godzine i znowu na pobieranie idziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Impersona przy zwyklym badaniu cukru pobieraja ci raz krew na czczo. a przy obciazeniu glukoza 2 , poniwaz najpierw pobieraja ci naczczo potem wypijasz 50 g glukozy czekasz godzine i znowu na pobieranie idziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 30tydzień - HBS to jest badanie czy nie jesteś nosicielem żółtaczki zakaźnej. Przed porodem warto się zaszczepić przeciw żółtaczce bo w szpitalu może się wszystko zdarzyć i ostatnio coraz częściej zdarzają się przypadki zachorowań .(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30tydz.- to jacys dziwni chyba sa u nas laboranci bo pobrali mi krew tylko raz...po wypiciu...to chyba badanie bylo na nic? W takim razie bede musiala tez spytac dzis o to hbs czy to konieczne...bo ja jestem w 33 tygodniu a nikt mi o nim nic nie mowil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30tydz.- to jacys dziwni chyba sa u nas laboranci bo pobrali mi krew tylko raz...po wypiciu...to chyba badanie bylo na nic? W takim razie bede musiala tez spytac dzis o to hbs czy to konieczne...bo ja jestem w 33 tygodniu a nikt mi o nim nic nie mowil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30tydz.-dzieki wielkie:) A tak wlasciwie to jak ty masz na imie?:) Mam jeszcze pytanie...czy po mandarynkach boli Cie watroba? Bo moja siostra mowi ze w ciazy nie wolno mandarynek a ja je uwielbiam i co zjem to zaczyna mnie bolec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Impersona- na pewno juz miałas robione badanie zwykłe cukru na poczatku ciaży, dlatego teraz miałas pobieraną krew tylko raz. Nie muszisz miec dwa razy cukru na czczo!! Norma cukru jest do 100, a po podaniu glukozy do 140. Co do hemoglobiny- to u mnie sie strasznie waha- 11.9,13.5, 12.3, 13.3, 12.6, 11.9 i ostatnio 11.5 i dlatego dostałam HEMOFER. Mam nadzieję ze dzis bedzie ze 12, bo nie dosc ze biore to zelazo to jeszcze pilnuje tego co jem. Impersona- mój ginekolog mówi- ze jesli hemoglobina spadnie ponizej 11 to dopiero sie bedziemy niepokoic. Tak więc ty nie masz rewelacyjnej ale mozesz byc spokojna!! Ja pewnie tez bede musiała robic to HBS, zapytam o to w piątek na wizycie. mój ginekolog jeszcze nieczego nie przegapił, nawet zaleca więcej dodatkowych (elektrolity itp). Ale na wszelki wypadek sie spytam. Ja miałam juz jakies próby wątrobowe robione ALAT, moze to tez ma związek z tą żółtaczką????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Impersona- na pewno juz miałas robione badanie zwykłe cukru na poczatku ciaży, dlatego teraz miałas pobieraną krew tylko raz. Nie muszisz miec dwa razy cukru na czczo!! Norma cukru jest do 100, a po podaniu glukozy do 140. Co do hemoglobiny- to u mnie sie strasznie waha- 11.9,13.5, 12.3, 13.3, 12.6, 11.9 i ostatnio 11.5 i dlatego dostałam HEMOFER. Mam nadzieję ze dzis bedzie ze 12, bo nie dosc ze biore to zelazo to jeszcze pilnuje tego co jem. Impersona- mój ginekolog mówi- ze jesli hemoglobina spadnie ponizej 11 to dopiero sie bedziemy niepokoic. Tak więc ty nie masz rewelacyjnej ale mozesz byc spokojna!! Ja pewnie tez bede musiała robic to HBS, zapytam o to w piątek na wizycie. mój ginekolog jeszcze nieczego nie przegapił, nawet zaleca więcej dodatkowych (elektrolity itp). Ale na wszelki wypadek sie spytam. Ja miałam juz jakies próby wątrobowe robione ALAT, moze to tez ma związek z tą żółtaczką????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia- patrze w ksiazeczke- rzeczywiscie w 3 msc mialam badany cukier...dziekuje:) MI hemoglobina teraz podskoczyla, wczesniej mialam 10 cos. Czesto krew mi leciala z nosa, ale teraz juz nie. Moj maz powiedzial ze skoro 3 dni z rzedu mialam zupe to dzis juz mi zrobi przerwe i nie ma sily gotowac i dzis dostane pizze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam na imię Kamila :) Ja jem mandarynki ale nic mnie po nich nie boli :) Pizza hmmm a moze tak jakieś mięcho zeby wiecej zelaza było??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam na imię Kamila :) Ja jem mandarynki ale nic mnie po nich nie boli :) Pizza hmmm a moze tak jakieś mięcho zeby wiecej zelaza było??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×