Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ingaa

Czy są wśród Was kobietki, które chca już zostać mamami?

Polecane posty

Dzien dobry :) Dziewczyny, niektore z was sa jeszcze takie mlodziutkie, mysle ze nie ma sie co martwic, jezeli w wieku 20, 24 lat nie macie jeszcze ogromnej ochoty na dziecko. Moim zdaniem to normalne. Ja nigdy nie bylam z tych kobiet, co to uwielbiaja dzieci i niancza wszystkie bobaski kolezanek i kuzynek. Raczej trzymalam sie z dala od dzieci. Pragnienie dziecka przyszlo wraz z mezczyzna, z ktorym chce to dziecko miec. Moze nie spotkalyscie jeszcze mezczyzn, o ktorych moglybyscie powiedziec: to bedzie ojciec moich dzieci. Wszystko ma swoj czas. Czekajcie na wasz. Zycze wam tylko, zebyscie w waszych kregach nie odczuwalay zbyt silnie tak zwanej presji spolecznej. Wiadomo, rodzina, sasiedzi, wszyscy beda wam wmawiac, ze sie starzejecie, ze nie ma na co czekac, ze corka cioci, sasiadki, kolezanki z pracy jest w waszym wieku i ma juz dwoje dzieci... czasami trudno uciec od takich komentarzy... :) elffiku, nie znikaj mi prosze, z tego topicu, nie masz takiego zamiaru prawda? To wspaniale ze robisz te wszystkie studia! A o Fromma zapytalam, bo kiedys wpadla mi w rece wspaniala jego ksiazka, ktora pochlonelam z zachwytem, jak objawienie. Tylko ze nie pamietam tytulu. I mialam taka cicha nadzieje, ze moze ten cytat mnie na niego naprowadzi... bo chcialabym do niej wrocic... W tym tytule bylo cos ze \"sztuka milosci\" chyba, ale glowy sobie nie dam uciac :) :) Lusia, a u ciebie co nowego? Powiedzialas juz rodzinie? Przyjaciolom? Czy wolisz czekac na \"po wizycie\" u lekarza? Ja na poczatku chcialam czekac, ale jak sie dowiedzialam ze wizyta za miesiac, to zmienilam zdanie i oglosilam wszystko od razu calej rodzinie. Jaka to radosc widziec ich radosc !!! To jest wspaniale uczucie !!! :) STARAJACA, a Ty? Zniknelas nam zupelnie. Trzymam za Was kciuki, wiesz? :) Ingaa, masz racje, ze nie chcesz juz dluzej czekac! Nie warto tracic najlepszych lat Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boginak - gdy miałam 20 lat również nie chciałam być mamą ... miałam ważniejsze sprawy - studia, przyjaciół, młodzieńcze szaleństwa ... :) nie spiesz sie - nie warto tracić młodości ... a pragnienie dziecka pewnie samo przyjdzie :) gadzinko - oczywiście nie zamieram znikać :) ostatecznie to jest teraz najblizszy temat memu sercu :) wiesz - ja zawsze byłam z tych, które uwielbiały dzieci ... wyniańczyłam pół rodziny ..... ale zawsze b. poważnie podchodziłam do sprawy własnego potomstwa - jeszcze neidawno było to w perspektywie \"kiedyś\" :) zresztą to, ze kocham dzieci odbiło sie na całym moim życiu - studia, plany zawodowe ... :) jutro mam malutką rocznicę - mija 6 lat odkąd jestem z moim miśkiem .... a w czerwcu pierwsza rocznica ślubu ..... ależ ten czas leci ..... Lusia - jak samopoczucie ???? apropo informowania rodziny - ja nie wszytskim jeszcze powiedziałam .... w sumie nawet teściowa nie wie ... wczoraj mieliśmy jej powiedzieć ale jakoś nie wyszło .. może dziś .... ktoś poruszył temat jak powiedzieć w pracy ... w łąśnie !! jak ???? to dla mnei b. drażliwuy temat, bo pracuje dopiero kilka miesięcy ... i mam umowę na czas określony, której teraz nie będzie mozna zerwać do momentu urodzenia dzidzi .... nie mam pojęcia jak zacząć rozmowę z dyrektorką .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Jak Wam minela sobota? Jak zapowiada sie niedziela? Ja kupilam wczoraj sadzonki pomidorow i cukin, dzisiaj albo jutro posadze je w ogrodku. Najwazniejsze, ze wyszlo slonce, to juz drugi sloneczny dzien po ponad miesiacznej szarowce !!! Pytanie do dziewczyn, ktore juz byly w ciazy, jestem pewna ze i takie tutaj czasami zagladaja: CZY KTORAS Z WAS UPRAWIALA SPORT W CIAZY ? CZY KONTUNUOWALA TO, CO TRENOWALA PRZED CIAZA ? pozdrawiam i milej-leniwej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane kobietki...... Jak moje samopoczucie? Dzidzia od samego początku daje mi sie we znaki.....spie nawet na stojąco...sały weekend przelezałam...do tego ciągle boli mnie brzuszek i co 5 minut siusiu...... o ciąży wie tylko mój mąz.....nie powiem na razie nikomu...dopiero po wizycie u lekarza..... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metka26
ja tez bardzo bym chciala-przeczytalam wasze odpowiedzi i gratuluje paniom, ktorym sie udalo!!probujemy jakies 3 miesiace, nie bardzo intetsywnie ale kochamy sie kiedy mam okres plodny.nie wiem czemu ale ostatnio nawet juz sluzu nie ma tyle ile wczesniej-chyba za mocno sie staram i za duzo mysle. no coz, moj termin plodny przypada na 20-21 maj, moze cos z tego wyjdzie, choc nie za bardzo beda warunki.Pozdrawiam tym, ktore zaszly, a wszystkim starajacym sie zycze powodzenia!!i wytrwałosci!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry ;-) Jak wszystkim \"cieżarówkom\" i \"przyszłym ciężarówkom\" ;-) minął weekend? Widzę, że jakoś tu pusto.... Gadzinka trzymaj się Elffik, Lusia , Metka 26- pozdrawiam Dziś nie mam za wiele czasu dlatego już zmykam. P.S narazie jestem starającym się ;-) obserwatorem ale mam nadzieję, że szybko ten stan się zmieni ;-) i będę czynną ciężarówką ;-) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry ;-) Jak wszystkim \"cieżarówkom\" i \"przyszłym ciężarówkom\" ;-) minął weekend? Widzę, że jakoś tu pusto.... Gadzinka trzymaj się Elffik, Lusia , Metka 26- pozdrawiam Dziś nie mam za wiele czasu dlatego już zmykam. P.S narazie jestem starającym się ;-) obserwatorem ale mam nadzieję, że szybko ten stan się zmieni ;-) i będę czynną ciężarówką ;-) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No! Wreszcie weekend minal i wreszcie zaczyna sie cos dziac na tym topicu. Juz myslalam, ze o nim zapomnialyscie! :) Lusia, to niesamowite, ze odczuwasz, te wszystkie objawy tak wczesnie! A umowilas sie juz na wizyte, czy zrobisz to w ostatniej chwili? :) Ingaa, dzieki za pozdrowienia, mam nadzieje, ze szybko dolaczysz do grona ciezarowek, hihi. Jak tylko twoj mezczyzna wroci z tej delegacji, zabierz sie za niego! :) Metko, tobie tez zycze majowego sukcesu !!! Trzymam kciuki. U nas taka piekna pogoda, ze hej. 25 stopni. Zaraz wyskocze do ogrodka z ksiazka, na lezaczek, pod czeresnie... Zycze milego i dobrego poczatku tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STARAJACA
CZESC dziewczynki bylam dzis rano u ginekologa i stwierdzialm ze na kase chorych nie ma co chodzic ja mu mowie ze mam problemy z zajsciem w ciaze a on mi ze ja panikuje jak poprosilam go zeby mi zrobil jakies badania to on ze nie ma potzreby stwierdzilam ze musze znalezc prywatnie jakiegos dobrego lekarza. SA poza tym kazal mi zeby moj maz sie zbadal ale gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metka26
o wlasnie, wreszcie cos sie dzieje-mam nadzieje ze brak okresu bedzie czerwcowym objawem zdrowej i chcianej ciazy!! czego wszystkim zycze,no i czekam az bedzie 20....:)trzymajcie sie,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka26
mam nadzieje ze pamietacie o KWASIE FOLIOWYM, jadna tabletka dziennie,to wazne dla tych ktore jeszce nie zaszly, zmniejasza ryzyko chorob ukladu nerwowego u dzidziusa we wczesnym okresie ciazy, chodzi o 1 miesciac kiedy czesto nie wie sie ze sie z ciazy jest:) jak macie jakis inne rady to piszcie..pozdrawiam a Lusia, tobie gratuluje po 1000-kroc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny... Gadzina......do lekarza się nie umawiam bo pójdę prywatnie.....objawy dosc wczesnie odczuwam.....minął miesiąac od zapłodnienia Matka 26 Ingaa dziękuję.i także Was pozdrawiam........ Starająca lepiej idz prywatnie kochana to przynajmniej sie Tobą ktos zajmie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metka26
do GADZINA--nie wiem czy ci ktos odpowiedzial, ale ta ksiazka , o ktora pytalas to "Sztuka kochani" Fromma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gadzinka - nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę takiego \"nic nie robienia\" Ja wczorajszy dzień spędziłam u rodziców na ogródku - uwielbiam takie chwile. W sumie nie powinnam narzekać gdyż mam pracę... ale nie łatwo jest zrezygnować z takich przyjemności.. Tak a propo umowę mam do dnia jutrzejszego... zobaczymy co będzie dalej.... Trzymajcie kciuki Starająca- najlepiej wybierz się do jakiegoś zaufanego-wypróbowanego ginekologa- ehhh wkurza mnie to, że aby być porządnie poinformowanym trzeba najpierw zapłacić Lusia- też tak chcę ;-) Metka26- mam nadzieję ,że my obie już niedługo pochwalimy się przed koleżankami naszym odmienionym stanem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STARAJACA
Dziewczyny a czy wy bralyscie cos przed zajsciem w ciaze jakies witaminki czy cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie gotuje ziemniaczki, buraczki, ale gotowanie to zajecie samo w sobie niewystarczajace do zajecia uwagi, wiec postanowilam zajrzec sobie do was na chwilke... jak to milo, ze jest pare nowych wpisow... aha, czy wszystkie macie po 26 lat? mam takie wrazenie... :) Metka, dziekuje za tytul ksiazki. Wiedzialam ze w tytule bylo cos o kochaniu, ale balam sie ze myle ze \"Sztuka kochania\" Wislockiej. aha! A kwas foliowy bralam, ale jak poszlam tutaj u mnie do apteki, zeby go kupic, to kobieta patrzyla na mnie jak na ufoludka i kilka razy powtorzyla, ze to jej sie pierwszy raz zdarza, zeby ktos prosil o kwas foliowy. I kilka razy zapytala, czy jestem w ciazy i wprawila mnie tym w spore zaklopotanie, bo wtedy jeszcze nie bylam... i staralam sie jej grzecznie wytlumaczyc, ze branie kwasu foliowego jest naistotniejsze w pierwszych tygodniach ciazy... glupio tlumaczyc takie rzeczy pani magister farmacji ale to prawda ze tutaj sie kwasu nie stosuje co kraj to obyczaj. :) Ingaa, czy z tym nic-nie-robieniem to chodzi ci o te tlumaczenia w domu czy o lezaczek pod czeresnia? :) Ech, czasami i nic-nie-robienia mozna miec dosc! :) STARAJACA, ja tez ci radze isc do dobrego lekarza. popytaj wsrod kolezanek, napewno ktos bedzie umial ci kogos polecic. Powodzenia! :) elffiku, a co nowego u ciebie? Bardzo zmeczona wrocilas dzis z pracy? Nie zapominaj o odpoczynku! Mnie sie cos od wczoraj znacznie apetyt poprawil, wiec bardzo mozliwe, ze niedlugo cie dogonie i ja tez przybiore ze dwa kilo :) wrocil mi nawet smak na slodkie sluchajcie, a jak to jest z tymi smakami? co wrozy chlopaka? a co dziewczynke? A chcialaybyscie znac plec mozliwie wczesnie? koncze, ide pilnowac ziemniaczkow pa pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metka26
Ingaa mam wielka nadzieje ze to bedzie za niedlugo, a juz dzis lekko pobolewaja mnie jajniki-jak zwykle przy jajeczkowaniu, wiec moze to juz dzis jest czas..zycze milego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metka26
oo własnie, ja dostalam kwas foliowy od lakarza a nie mieszkam w Polsce, wiec jak moge wam cos doradzic to sobie kupcie, i zazywajcie bo warto. a co do innych witaminek to nie wiem na ten temat za wiele, chyba po prostu zdrowe odzywianie, te jarzynki i owoce... no same wiecie,no teraz to juz serio spadam, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie przyszłe mamy (te juz pewne swej przyszłej roli i te starające się :) ) lusia - ja również miałam juz objawy ok. 3-4 tyg ciaży - tzn. ogromne zmęczenie - rzucałam to na przesilenie wiosenne :) ale w głębi duszy podejrzewałam .... :) Metka :) miło, ze do nas dołączyłaś :) powodzenia po 20 :P ale wiesz - nie nastawiaj sie tak bardzo na tę datę - szalej też w innych dniach - i przede wsyztskim myśli o przyjemności a nie o dzidzi .... inguś :) cuudnie, ze zdecydowałaś sie dołączyć do naszego grona \"juz ciężarówek:) powodzenia :) ja nic nie brałam przed ciążą - kwas foliowy zaczęłam brać pod koniec 1-szego miesiąca ciąży - i właśnie kończę 2-ga paczkę - ale chyba nie bedę brała jej do końca bo mam juz kompletne witaminy :) właśnie wróciłam z Centrum Wodnego .... 3 godziny spędzone w wodzi e... cuudo :) choć wykończona jestem na maxa :P niby byłam jako opiekun - ale dzieciaki tak świetnie się bawiły, ze nie musiałam im przeszkadzać :) darowałam sobie tylko saunę - można chodzić na saune w ciąży ??? Jak dla mnie było tam stanowczo za duszno .. jeszcze bym zasłabła .... ale jacuzi, solanka, ślizgawki, bicze wodne, fale itd - wsyztsko zaliczone :) gadzinko - ja mam 25 i 6 miesiecy :D dopiero w listopadzie będzie 26 :) hmm - moze dzidziuś zrobi mamie niespodziankę i przyjdzie na świat w dniu jej urodzin :P troszkę musiałby się przyspieszyć :) bardziej prawdopodobne, że zrobi prezent przyszłemu chrzestnemu - brat jest z 9.12 - a termin jak na razie na 11.12 :) wiesz - z pracy wróciłam dzis padnięta - ale musiałam wykrzesać z siebie siły, przyszykować się i jeszcze telepać się przez godzinę autokarem z bandą dzieci i młodzieży ... na basen ... :) ale warto było .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo tych przesądów czy tez powiedzonek - jak bierze na słodkie - bedzie córcia - jak na kwaśne - chłopczyk :) tylko co mam myśleć jak - skoro najchętniej czekoladę zagryzałabym ogórkiem kiszonym :P :D takich dziwnych nawyków żywieniowuych jak w chwilki obecnej nigdy nie miałam .... :) dobre pytanie - która chce wcześniej poznać płeć ?? gadzinko - Ty będziesz chciała ???? Ja zdecydowałam, ze nie ... bedzie większa niespodzianka przy porodzie (albo mniejsza gdyby usg skłamało :P ) chociaż coraz bardziej mnie kusi .... jednak będę twarda :) a co chciałbyście mieć ??? mi w sumie obojętne ... ale ... no właśnie - chyba zawsze jest jakieś ale :) płci nie chcę poznać przed po kilku wpadkach moich koleżanek ... cóż - z pewnościa nie oparłabym sie kupieniu różowego baldachimka czy śpiworka na zimę, jakichś sukieneczek gdyby miała być dziewczynka .... a jak potem bedzie niespodzianka przy porodzie to chłopzyk bedzi e wózu wyrastał ?? :D moja kuzynka miała mieć na 100 % chłopaka - ma córezke, koleżanka na odwrót .... chyba nie chciałabym takiej niespodzianki przy porodzie - gdy wszystko w domu czeka np. na chłopca .... co sądzicie o przesądach typu \"nie wolno kupować rzeczy dla dziecka zbyt wcześnie bo ....\" i 1000 straasznych konsekwencji .... ja w to nie wierzę - i juz niedłguo pewnie zaczne kupowac jakieś drobiazgi - nie mogę sie oprzeć oglądaniu artykułów niemowlecych w każdym sklepie :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo bym chciala poznac plec dziecka, jak najszybciej ! ! ! ! ! ! Ja potrzebuje myslec o nim konkretnie: on lub ona. Chce wiedziec czy to Fasolka czy Groszek No i oczywiscie kupujac wczesniej ubranka, posciel, a nawet wozek lepiej miec na wzgledzie plec. Inaczej wybiera sie dla dziewczynki, inaczej dla chlopaka. A zakupy zamierzam zaczac niebawem. Nie chce czekac, az bede zbyt ciezka i zmeczona, zeby miec radosc z grzebania w ciuszkach i wybierania wozeczka. Nie chce. Siostra mojego meza rodzi na poczatku czerwca i dopiero teraz robi zakupy, bo jest przesadna! I bardzo wiele rzeczy zostawila na po porodzie. Nie wyobrazam sobie jak ona potem bedzie spokojnie robila duze zakupy ciuszkowo-sprzetowe podczas gdy bedzie myslala o tym ze moze dziecko placze itp. Lozeczko to w ogole juz mamy, stare, rodzinne, drewniane lozeczko z wiklinowymui wstawkami. Moj tata sie zaoferowal, ze je troszeczke odnowi. Miejmy nadzieje ze to bedzie dosc mocny argument zeby go tutaj ciagnac (tate!) bo wybiera sie jak sojka za morze, hihi. Pozdrawiam wszzystkie dziewczyny. Wybaczcie ze pisze dzis tak chaotycznie, ale mam malo czasu (musze sie natychmiast ubrac, bo za pare minut przyjdzie elektryk!) :) Metko, a gdzie ty mieszkaz, bo ja we Francji. pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metka26
ja mieszkam w Niemczech:) pozdrowienia dla elektryka hihihi i na cale szczescie przytrafil nam sie 10 dniowy urlop-w czwartek ruszamy do Polski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane moje....... ta moja dzidzia po nocach spac mi nie daje ciągle siusiu i siusiu.:)) Tez nie jestem przesądna........juz kupiłam wykładzine do pokoju dziecinnego w kubusie puchatki :)), kolorowe gwiazdki swiecace w nocy, zegar z pieskiem, niedługo łóżeczko, wózek..rozpędziłam sie :)) Kwas foliowy brałam 3 miesiące przed zajsciem w ciążę..... Płec dziecka juz bym chciała znac.ale tak naprawde nie ma znaczenia czy chłopiec czy dziewczynka.....bo i takie i takie imię mamy juz wybrane..... O ciazy powiemy rodzinie 15 czerwa to jest w 2 rocznice naszego slubu...tesciowa moja na pewno sie najbardziej ucieszy.kupimy malutkie buciki i damy jej jako prezent spozniony na dzien matki gdyz jest we Włoszech (własciwie to dzien babci :))......juz sie ciesze na te chwile Pozdrawiam wszystkie kafeterianki.dbajcie o siebie .:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry ;-) o. jaki tu ruch, cieszę się ;-) Dziś śniło mi się moje dziecko. Nie wiem czy to dobrze, podobno jest jakiś przesąd. Ale sen był przecudny, najwspanialsze było to uczucie, że ta mała kruszynka była częścią mnie samej - tylko moja. Dosc wyraźnie widziałam jej oczka i była b.podobna do mnie jak nie byłam niemowlakiem- okrągła buźka i zero włosków na glowie ;-). Cudnie.. Tylko teraz tak się zastanawiam czy przypadkiem takie małe dziecko nie przynosi kłopotów....wiecie coś na ten temat.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metka26
z tego co mi wiadomo snic o dzieciach to na szczescie-tak mowi moja mama, a w ogole jak sni sie o dzieciach i nie jest sie samemu w ciazy to ponoc ze ktos bliski bedzie sie spodziewal potomstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dzięki Metka, mam nadzieję, ze żadnych kłopotów nie będę miała. Wracając do pytania Gadziny to mam prawie 26 - dokladnie 26 skończę w listopadzie podobnie jak elffik ;-) elffik a dokładnie którego? bo ja 19. P.S. a co tu tak pusto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 26 skoncze w pazdzierniku no wlasnie, pustawo cos dzisiaj...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metka też skorpionik? czy jeszcze waga? Kobietki pewnie zaabsorbowane swoimi sprawami. Elffik pewnie w szkółce, Starająca pewnie lekarza szuka... ;-) Lusia pewnie w siódmym niebie ;-) a Gadzinka pewnie na ogrodzie.... ;-) ehh ale jej dobrze ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metka też skorpionik? czy jeszcze waga? Kobietki pewnie zaabsorbowane swoimi sprawami. Elffik pewnie w szkółce, Starająca pewnie lekarza szuka... ;-) Lusia pewnie w siódmym niebie ;-) a Gadzinka pewnie na ogrodzie.... ;-) ehh ale jej dobrze ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
No jestem jeszcze ja. Siedzę w pracy, siódmy miesiąc ciąży, wielka ochota na lody czekoladowe i silne kopniaczki od mojej dzidzi. Oto mój aktualny świat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×