Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Gość Natalie21
Justa i motylkowa zazdroszcze slubu i przygotowan i wspolczuje jednoczesnie strsu, ale napewno wszystko bedzie jak sobie wymarzylyscie:) ja dzis w lidlu kupilam leginsy i top :D ciekawe kiedy u mnie bedzie widoczny brzuszek. W srode mam. kolejna wizyte u lrkarza i stresuje sie wynikami :( Zuza serdecznie witamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Dziewczyny troszke sie niepokoje. Od kilku dni mam czeste i dosc mocne klucia w dole brzucha. Nieraz po bokach, czasem na srodku. Martwi mnie umiejscowienie, intensywnosc i czestotliwosc. Czy mam powod, zeby siac panike? W poniedzialek na usg bylo niby wszystko w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka37
Wczoraj do wieczora byliśmy z synkiem na podwórku. On rozkopywal trwanik i zrywal zielsko a ja kopalam i sadzilam kwiaty i drzewka. dzis bylam na pobraniu krwi i byl problem z pobraniem.bo mam zbyt gesta krew. W czwartek wizyta juz nie moge sie doczekac. A dzis miałam glupie sny zwiazane z ciąża- ze bylo widac cała nózke jak dzieko kopalo czy rączke. :-) Dziewczyny super ze ten wielki dzien już wkrótce. :-) my przelożyliśmy na grudzień z chrzcinami. Zuzaa witaj :-) aaa ga jak się czujesz? Mi pomaga masc majerankowa i czosnek. Ale musze o krople jakies poprosic bo az oczy mam czerwone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa tez tak czasem mam. to efekt powiększania się macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzaa_27
Dziękuję za miłe przyjęcie :-) Zaraz się wybieram do lekarza na drugą wizytę. Przyjmujecie jakieś witaminy, suplementy oprócz kwasu foliowego ? Mi niestety po badaniu krwi wyszła anemia żelaza i dodatkowo muszę je przyjmować, oprócz tego magnez. Mam nadzieję, że dziś wszystko będzie ok i fasolka rozwija się prawidłowo. W 4-miesiacu można już troszkę odetchnąć :) Odezwę się na pewno wieczorem. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Anka a mi sie ostatnio snilo, ze bylam na usg i dowiedzialam sie, ze bedzie chlopczyk :) Wgl duzo mam takich przeslanek na chlopczyka, wiec bylabym szczerze zaskoczona, gdyby sie okazalo, ze pod sercem rosnie dziewczynka :) Ale tylko zaskoczona, a nie rozczarowana. Bo plec mi obojetna, aby tylko zdrowe bylo, tylko to sie liczy :) Przed ciaza mielismy z moim kryzys, rozstalismy sie na jakies pol roku, a ja w tym czasie zapytalam 3 niezaleznych od siebie wrozek o przyszlosc tego zwiazku. Jedna cos wspomniala, ze byc moze dojdzie do slubu, ale jakos w niedlugim czasie pojawi sie w moim zyciu inny mezczyzna. Druga orzekla, ze tez widzi dwoch mezczyzn w niedlugim czasie, ze byc moze pod koniec roku. Trzecia spytalam jeszcze o ciaze, czy zajde ze swoim wtedy bylym. Mowila, ze ciazy nie widzi, ale jakiegos faceta tak. Facet sie zaden nie pojawia, za to ciaza jest, pojawila sie w niedlugim czasie od tych "wrozb", a dzidzi ma sie urodzic koncem listopada, czyli pod koniec roku. Patrze na to przez palce, ale czasami sie smieje, ze w kartach widzialy mojego przyszlego synka :D Przez jakis czas mialam wstret na slodkie calkowicie, a teraz mi przyjmuje, ale tylko malutkie ilosci i to nie zawsze. Poza tym od poczatku mam przeczucie na chlopczyka i juz ze 2-3 razy wlasnie snilo mi sie, ze synek. Takze ciekawa jestem jak to faktycznie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalie21
Zuza ja biore mama dha- olej rybi :) Co do ukluc w podbrzuszu tez je mam, ale lekarz powiedzial ze to normalne. Powiem wam dziewczyny ze ostatnio bylam u mamy i juz jest super jesli chodzi o jej reakcje, nawet szukala u mnie brzuszka ale nic jeszcze nie widac :D ciesze sie ze sie juz przyzwyczaila. Mi marzy sie dziewczynka ale w mojej bliskiej rodzinie od kilku lat rodza sie chlopcy i mam przeczucie ze u mnie tez tak bedzie, najwazniejsze zeby bylo zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Hej! Anka powiem ci ze czuje się trochę lepiej nadal mam katar ale nie jest już aż tak uciążliwy jak na początku. Pije dużo herbaty z sokiem malinowym i robie sobie na Wieczór mała inhalacje z maści. Poza tym wszystko jest w porządku :-) mam nadzieje ze tobie też za chwile ustąpi bo chyba katar jest najgorszy jeżeli chodzi o elementy przeziębienia bo od kataru to i głowa boli i oczy i osłabienie. Ja nie mogę doczekać się ruchów mojego bombelka :-) Codziennie oglądam się przed lustrem :-)mój mąż mnie rozpieszcza juz dwa razy w tym tygodniu zrobił mi kopytka mniam :-) wczoraj się mnie zapytał kiedy Dzidzia będzie słyszała żeby mógł do niej mówić :-) za miesiąc będę w Polsce i nie mogę się doczekać :-) powiedzcie mi Dziewczyny orientujecie się mniej więcej w jakich cenach są używane wózki wiem ze.to zależy od modelu dlatego pytam tak ogólnie. Anka a wiesz gdzie u nas są jakieś komisy? Bo powiem wam Dziewczyny ze bardzo zastanawiam się nad kupnem wózka. Bo jeżeli za nowy mam zapłacić np tylko 300 zł więcej to nie będę się długo nad tym zastanawiał. Poza tym jak będę w Polsce to już będę musiała większość rzeczy pokupowac i nie mogę się juz doczekać. A akurat będę 2 dni po kolejnym usg na którym mam nadzieje ze poznam płeć dziecka. O matko ale się rozpisalam sorki. Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Sorki to znowu ja :-) mam pytanie czy wam też dokucza tak jakby ból u dołu kręgosłupa? Ja mam tak ze czasem nie mogę się nawet obrócić na łóżku bo mi promieniuje ja cała nogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Hej dziewczyny dawno nie pisalam ale kazda chwile poswiecam corci i mezowi teraz jakos strasznie zzylismy sie ze soba a corka za mezem szaleje ledwo oczy rano otworzy a juz pyta gdzie tata ja moge nie istniec... no ale on z nia szaleje tanczy itp a ja nie zawsze mam na to sile. Justa ja tez mam bole czasem bardzo mocne przy pierszej ciazy nie byly az takie czasem ciezko mi sie wyprostowac ale wyniki i usg ok wiec staram sie nie przejmowac. Co do plci to nie mam absolutnie zadnego przeczucia chcialabym druga corcie ale jakos mowie o dzidzi "on" nie wiem czemu. Maz tez chce corke bo mowi ze syn pewnie nie bedzie tak za ojcem jak corka a on uwielbia jak Patrycja tak do niego lgnie. Anka ja mam czesto takie sny ze dziecko tak kopie ze przez brzuch widac noge czy reke a ja probuje ja wcisnac i nie moge hehe. Poza tym czasem mam wrazenie ze czuje leciutkie kopniecia ale takie pojedyncze mysle ze niedlugo juz bede czuc wiecej. Aga co do wozkow to ja nowy kupilam za 850 z allegro Raptor bylam bardzo zadowolona jedynie spacerowka malutka. Teraz mysle pochodzic po sklepach poogladac nowe drozsze i ewentualnie znalezc uzywany. Zaczne zakupy w czerwcu po polowkowym jak dowiem sie jaka plec. Natalie ciesze sie ze mama zmienila nastawienie to bylo do przewidzenia ze przemysli i bedzie super :) Motylkowa Justa to juz malo czasu do slubow :) zobaczycie ze to wcale nie jest takie stresujace ja bardzo sie balam tego ze bede w centrum uwagi a wcale tego nie odczulam zero stresu tylko wzruszenie na przysiedze prawie plakalam. Bawilismy sie do 6 rano bylam w 23 tygodniu nie czulam zmeczenia dopiero jak wsiadlam do samochodu to spac sie zachcialo. Do 2 wytrzymalam nawet na obcasach :) No dzis strajkuje nie robie obiadu mam wczorajsze pulpety i wystarczy :p moze namowie dzis meza zeby jechac do mojej mamy na noc dawno tam nie bylam a corcia ciagle mowi ze chce do babci i Klaudii (moja siostra 8 letnia) zawsze tam szaleja jak dzikie :p a mezus by poszedl na rybki to bym miala czas odpoczac i pogadac. Ide sprzatac juz lazienke wyszorowalam z rana teraz corcia spi to ide sprzatac reszte. Milego popoludnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa ga nie wiem wlasnie ale ja obserwuje na fb pewną grupę z wózkami. dziewczyny sprzedaja niektóre super wózki za mała kasę. Zerkam też na allegro ( dla synka kupiłam spacerówke Hauk 3 kolowa do biegania za 300 zl w dobrym stanie) Zuzaa ja przyjmuję Femibion i piję tran ten dla dzieci. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Zuza jak po wizycie? Ja do 12 tc bralam Femibion 1, a teraz od 13 Femibion 2. Wyniki ksiazkowe poki co, wiec jestem zadowolona :) Natalie bardzo sie ciesze, ze twoja mama zmienila nastawienie :) Zawsze to przyjemniej. Aaa ga mnie czesto ledzwie bola, szczegolnie jak chwilke jestem zgieta czy schylona albo dlugo w jednej pozycji. Nie moge sie wtedy za bardzo wyprostowac i czuje sie jak babcia ;) I mnie dopadlo to wirusisko. Gardlo boli, miesnie, kosci, katar dokucza i kaszel. Ale nie wstaje z lozka, ciagle jakies herbatki, czosnek i powoli do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzaa_27
Juz po wizycie, fasolka szybko rośnie i do tego jest bardzo żywiołowa. Na usg cały czas się ruszała ;-) Wspaniałe uczucie. aaa ga zaczynam sie rozgladac za wozkami, nawet jeden na allegro wpadł mi w oko, taki troche w stylu retro, srednia cena na allegro to ok 1000 zl, używane tak ok. 400-500 z tego co widziałam. Niestety nie wiem, które w praktyce wypadaja najlepiej, a przy tym nie sa zbyt drogie. Anka i Justa dziękuję za nazwę tabletek, może zmienie te, które stosuje. Kupilam je jeszcze planując ciąże w superpharm na promocji i jakoś do tej pory kontynuuję. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Czesc dziewczyny, ale upal u nas... dopiero weszlismy do domu... Ciaza juz widoczna, dzisiaj w mcdonaldzie dostalalam bocianka, a bylam bez synka:) Dokupilam tez druga pare dresow w lidlu, sa super. Ja mialam ponad 10 wozkow dla malego i wygrywa xlander. Wolalabym nowy, chyba, ze uzywka ale kupiona gdzies na miejscu, bo czasami moze przyjsc rozklekotany, kolka beda stukac itp Witaminy biore omega med optima forte. Doktorek mowi, ze niby najlepsze no i omega maja z alg a nie z ryb a to wazne Ida kapac malego i w kime:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Zuza:) jestem po usg i wszystko wporzadku z dzieciatkiem,caly czas machalo raczkami jakby chcialo powiedziec nie podgladac :p razem ze mna byla moja siostra z synkiem i jej synek mowi dzidzia spi.chociaz na poczatku moj maly siostrzeniec powiedzial nie ruszaj pan cioci. Brzuch mnie czasami tez kuje ale to norma wiezadla sie rozciagaja.tez miewam bole kregoslupa tak ze nie dam rady sie ruszyc. A co do wozka to sama nie wiem siostra ma mi oddac taki 3w 1 jak nie bedzie mi pasowal to wtedy bede myslala zeby cos kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzaa_27
Genova moja fasolka tez była dziś mega aktywna, aż nie mogłam powstrzymać śmiechu :) Ginekolog stwierdził, że to bardzo dobry znak, że dziecko porusza kończynami, wyklucza w jakimś stopniu wady wrodzone. Także to super wiadomość. Dziewczyny a wy pracujecie w ciąży? poinformowałyście pracodawcę, jeśli tak to jaka była reakcja. Mój szef wie, ale póki co, przez wzgląd na brak personelu nie mam przywilejów i czasem pracuje długo. W tym tygodniu planuje postawic sytuacje jasno. Chciałam pracowac, ale nie kosztem fasolki. Moja ginekolog dała mi do zrozumienia, że w przypadku braku zmian dostane zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza ja jestem od miesiaca na zwolnieniu.u mnie kierownik pilnowala zebym nic nie dzwigala itp.mialam zmiany 12 godzinne i po tym jak dostarczylam zaswiadczenie ze jestem w ciazy pracowalam po 8godz.u mnie bardzo pozytywnie zostala przyjeta moja ciaza w pracy,bo kierownik wiedziala ile czasu sie staralam o ciaze,cieszyla sie razem ze mna jak jej powiedzialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Ja od 5 tyg jestem na zwolnieniu poszlam w 10 tyg u nas niestety bardzo duzo nerwow i duzo fizycznej pracy i musialam bo bym nie dala rady i tylko bym opozniala caly zespol. Prezes sam spodziewa sie dziecka wiec przyjal fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Zuzaa wiadomo, ze dzidzius najwazniejszy, wiec niczym sie nie przejmuj :) A ja sie coraz gorzej czuje. Udalo mi sie moze 3-4 godziny przespac i dzis od rana z powrotem wymioty wrocily. W ciagu poltorej godziny zwymiotowalam 3 razy. Juz sama nie wiem co sie dzieje. Zobaczymy, co bedzie dalej. W ostatecznosci na pogotowie i niech chociaz sprawdza co z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic sie nie dzieje, nie panikuj, takie sa uroki ciazy! Ciesz sie ze przechodzi ten stan, nie trwa całe 9miesiecy wiec bądź cierpliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwie sie, bo chyba nie rozmawiacie ze swoimi lekarzami wogole o tym co was martwi. Bóle w dole brzucha sa normalne, u jednych mniejsze, u innych większe ale to macica sie rozciąga i robi miejsce maluchowi. Wymioty to skutek rosnącego hcg w początkowych tygodniach ciazy, bóle piersi tez norma. Póki nie ma plamien to nie stresujcie sie niepotrzebnie bo to bardziej szkodzi niż te objawy. A bieganie na pogotowie z wymiotami w ciazy, jest śmieszne. Zeby nie było, jestem w 15 tyg i złe samopoczucie poszło w dal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Ja jestem na l4 od samego poczatku, u lekarza bylam 4 dni po zrobieniu testu... A ja jestem zdania, ze czasami warto sprawdzic co sie dzieje. Jezeli bole sa niepokojace to tymbardziej. Mnie bolal brzuch, okazalo sie, ze mam skurcze, a to wiadomo, niebezpieczne. Polozyli w szpitalu, dali leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Hej dziewczyny jak właśnie dziś powiedziałam o ciąży w pracy. Wszyscy gratulowali i byli bardzo mili. Pytali jak się czuje, do kiedy chcem pracować także Bardzo pozytywnie. Ja na razie nie zamierzam iść na zwolnienie bo czuję się bardzo dobrze i poza tym mam taką pracę ze się nie przemeczam. Co innego jakbym miała ciężka prace ale na prawdę nie mogę Narzekać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale spory masz ten brzusio, a ja się przejmowałam , że mój za duży, a jest gdzieś taki jak Twój, tylko, że ja jestem w 19 tc. No ale figurę to mam dużo gorszą od Twojej, zazdroszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie , niebyło mnie ostatnio. W poniedziałek byłam na wizycie , miałam usg , słuchałam serduszka i patrzyłam jak się wierci moja fasolka. Usg wykazało , że ma 10tygodni i 4 dni a jestem w 13 , ale lekarz mówił , że to normalne. Termin mi się przesunął , mam juz dwa na 23listopada i na 3 grudnia ale dzidzia sama będzie wiedziała kiedy ma się pokazać na świecie. W sobotę się przeprowadzam na stancję , czas wreszcie się usamodzielnić. Pozdrawiam was kochane i życzę zdrówka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Hej dziewczyny ja dzis mam super dzien bylam na praktykach w salonie kosmetycznym i upewnilam sie w tym ze niedlugo otworze swoj zaklad :) odkad sie ucze mam na to faze a teraz to juz w ogole sie nakrecilam. Tylko skad wziac tyle pieniedzy to nie wiem ale na pewno kiedys zrealizuje ten plan :) Wczoraj bylam u mamci tak mi jej szkoda nie ma komu jej pomoc jest schorowana sama wszystko robi na gospodarce a dostaje psie pieniadze za to... mowie jej zeby to sprzedala i zyla z doplat ze spokojna glowa ale ona nie chce nic zmieniac...nie wiem jak ona dlugo tak pociagnie a nie potrafie jej tego wytlumaczyc. Zdalam sobie sprawe ze mam straszne szczescie ze mam takiego meza o nic nie musze sie martwic wszystko jest zawsze zrobione nikogo nie musimy prosic o nic finansowo tez dajemy sobie swietnie rade chcialabym zeby mama miala takie spokojne ustabilizowane zycie jak ja. Ale dopoki bedzie tam mieszkac i pracowac jak do tej pory to nic nie zmieni sie na lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja w sobote trafiłam do szpitala ze skurczami ale wszystko jest już dobrze dostałm leki i leże w domu z maluszkem wszystko ok tylko macica sie dostała skurczy że maluszka ściasniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalie21
Paulina bardzo sie ciesze ze nic nie dolega juz maluszkowi ani Tobie To musialo byc koszmarne zdarzenie :/ Ja dzis bylam u lekarza i wszystkie wyniki w normie, kolejna wizyra dopiero za miesiac:( to juz 14 tydzien :) Mamasynka -piekny brzuszek, ja jak zaloze leginsy ciazowe to troszke zaczyna widac cos, ale ludzie moga sobie pomyslec ze to wzdecia a nie brzuszek ciazowy :D Kurvze powinnam sie uczyc bo mam 2 egzaminy ale tak mi sie cholernie nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Paolina wspolczuje nerwow, pewnie musialas sie przestraszyc. Ja trafilam z tym samym w 8 tyg. Jakie leki bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×