Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OlgierdaMama

Częstochowa : wymiana doświadczeń Mam przyszłych i obecnych

Polecane posty

myszka - za miękki ? ale dla kogo ty szukasz dla dziecka czy dla siebie ? po wymiarach dostępnych sądzę że dla dziecka. I tu najważniejsze dziecko nie ma upodobań, przyzwyczajeń co do twardości, i jest w lepszej sytuacji niż dorosły. Słowa kokos, gryka jak szukasz dobrego produktu wyrzuć ze słownika to są słowa które od razu sugerują kiepski produkt. Jeżeli mamy już używać słów miękki, twardy to tak materac ma być miękki (ale fachowiec nie użyje takiego słowa bo materace dzielą się ze względu na plastyczność). Po zapoznaniu się z nimi to powiem ci że dałaś mi wybór między dużym złem a złem :). Lepszy ten bez kokosa jeśli już. Podaj mi wymiar jaki potrzebujesz to może coś ci sensownego podrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
o widzisz, a wydawały się fajne... szukam dla młodego, bo to co ma to się do spania po 2 latach nie nadaje, bo się korytko z materaca zrobiło... szukam 70x140 i jeżeli to możliwe z nie najwyższej półki, bo posłuży on jakieś 2-3 lata, bo potem młody zwyczajnie z łóżeczka wyrośnie więc będzie kolejna zmiana. Jakoś tak człowiek patrzy przez swój pryzmat, a ja lubię twarde materace, bo na miękkich mi niewygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korytko coś Ty miała. Mój ma 2lata i śladu użytkowania nie ma. Przejrze co i jak i Ci napiszę. Postaram się jutro. Ale pierwsze co mi przychodzi do głowy to ten co ja miałam dla swoich dzieciaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadkah
Hej:* Tęskni mi się za Wami, podczytuję czasem ale nie mam czasu i siła naskrobać cokolwiek... Kajko a miałam kupić materac o jakim piszesz-termoplastyczny itd. to mi "szanowny pan" w Tako odradzał-nawet nie mieli takich materacy:( Nie pamiętam już dlaczego z niego w końcu zrezygnowałam dla Małej:( Kajko u Rezy spoko fajne ma podejście do dzieci-moją córkę badała jak miała niespełna 6 miesięcy i non stop chichotała:) Ale to myszka Ci napewno już opowiedziała:) OF mama współczuję nieprzespanych nocy-u mnie podobnie-pobudka 2, 3,4, czasem 5razy w nocy, zębole idą i przytulanie do cyca Małej potrzebne... Mąż nie bardzo może mi pomóc nawet gdyby chciał, gdy tylko bierze ją na ręce drze się jak by ją ze skóry pruli -moje dziecię ma tylko matkę... W dzień zauważyłam,że nawet w biegu albo na stojąco jem z braku czasu. Husky ciszę się,że mija Ci kaszel-będzie dobrze:) Moja mała nosi okulary non stop nie ściąga w ogóle tylko ludziska mnie wkurzają jak się dziwią,że "już jej okulary założyłam"... Mała rybko dlaczego badałaś wzrok dzieciaczkom? Były jakieś wskazania? Fajnie, że malutka córcia spokojna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadkah
Reza-badał-nie-badała-czas iść spać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadah nie wiem jakich argumentów użyli odradzajac taki typ materaca. Ale często jest tak ze sprzedaje się produkt który jest na stanie i trzeba znaleźć silny argument aby klientowi wybić z głowy coś co trzeba sprowadzać. Prawa handlu. Tylko czasem sprzedawcy przesadzaja.Ja jak sprzedawała trzymałam się zasady aby był produkkt jak najodpowiedniejszy dla użytkownika. Nie raz pełny magazyn a sprowadzalam materac. Ale wiem jak ta branża funkcjonuje. My materace dziecięce tylko na zamówienie mamy więc nam bez różnicy czy dobry czy tani. Tyle pobudek współczuje wam dziewczyny. U nas jest 1-2 i mi się nie chce wstać ale się wysypiam. A mała ostatnio sama przychodzi do nas i musi się do mamusi przytulić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
kajka030 -->> ja jak teraz czytałam o materacach, to na wielu stronach się spotkałam ze stwierdzeniem że termoplastyki nie są dobre dla dzieci... A co do materacyka Młodego, to nie wiem co to za szajs się trafił, ale jest normalnie wklęsły na środku i to bez względu na to na której stronie leży. Więc zakup nowego materaca jest dość pilny ;) A jakoś niedawno OFMama wrzucała link lateksowego i chyba nawet pisałaś, że niezły, to może też taki kupię? Chciałabym do końca tygodnia coś wybrać, bo mi Młodego szkoda, może będzie lepiej spał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka możesz kupić lateks jak mały nie ma alergii. Trzeba zwracać uwagę na atesty i pochodzenie pianek lateksow gęstości. Jestem ciekawa co złego piszą o tych termoelastykach jak możesz to prześlij coś to poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
na stronie salonu firmowego KOŁO jest tak Uwaga! Dla dzieci nie nadają się: sprężyny kieszeniowe Materace sprężynowe- dziecko zazwyczaj jest zbyt lekkie, żeby materac odpowiednio się do niego dopasował. pianka termo Materace termoelastyczne - powodują, że w nocy mięśnie się odprężają, relaksują - w przypadku dzieci to nie jest wskazane, gdyż powinny one pracować, by utrzymać kręgosłup w dobrej pozycji. kokos nie Materace kokosowe - kokos jest to materiał naturalny, który z biegiem czasu ulega rozkładowi, zawilgocenie może sprzyjać rozwojowi pleśni, grzybów, co z kolei może doprowadzić do problemów alergicznych, płyta kokosowa jest za twarda dla dzieci. http://www.materacekolo.com.pl/poradnik/jak-wybrac-materac-dla-dziecka-5-krokow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
myszka - jestem w totalnym szoku czytając to, dodam tylko że to nie firma koło takie rzeczy pisze. Jest to twór jednego z salonów firmowych a te niestety rządzą się swoimi prawami czasem jest się nie doinformowanym i piszą co piszą. Wg. tego co napisali to dziecko nie ma prawa do odpoczynku! I musi pracować całą dobę! Więc żartobliwie sobie pozwolę dodać dlaczego mama ma w nocy spać ? jak dziecku źle i się budzi po xxx razy to niech rodzice też nie odpoczywają. A ty nie rozważałaś materaca o standardowym już rozmiarze tj. 90/190 czy 80/190-200? może warto rozważyć, bo kupisz materac nie na 2 lata ale na ok. 10lat. Nie pamiętam ile synuś ma lat podejrzewam że 2latka, czyli waży jakieś 10kg ? to teraz aby ci się kolejny materac nie odkształcił to odstępy między deseczkami nie więcej niż 3,5cm to ze spraw technicznych. Moje propozycje to : materac Bahrain, Bahrain Naturalis tylko są wyższe. Albo Junior, Kombilatex 12. Ceny znajdziesz na stronie producenta www.mkfoam.pl dla rozmiaru 70/140 patrzysz cenę 80/200 bo oni robią pod wymiar materace Ewentualnie materac Baby de Luxe , www.materace.pl. A jeszcze pytanie czy jak ci słabo śpi nie myślałaś że jest mu za ciasno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał to 2-latek, waży jakieś 12-13 kg, ale jest bardzo szczuplutki. Śpi źle od zawsze więc że mu ciasno to raczej wykluczam :) Za to byłam dziś w jednym salonie z materacami, tymi co Ci linki wysyłam i tam miła pani zasugerowała, żeby już w piankowy nie inwestować, bo są bardziej pod noworodki robione niż pod starsze dzieci, tylko kupić sprężynowca na wymiar robionego i teraz jestem całkowicie zamotana i idę z Michałem do piachu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
Myszka litości. Na sprężynowy materac aby zaczął pracować potrzeba min. 40kg nacisku. Jak chcesz to wyśle Cię do salonu który Ci wszystko wyjaśni bo pisanie to co innego niż rozmowa. Jedź albo do nas na Drogowców 29 Śpioch materace koło voxa albo do naszej konkurencji Aleja Pokoju 12 Czak materace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka albo daj nr tel. Zdzwonimy się i Ci wyjaśnię o co w tym chodzi. Oczywiście nie tu publicznie nr tylko mailem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Nadkah odnośnie ludzi to zawsze się ktoś maddry znajdzie ja tez bylam w ośrodku ze sobą u lekarza i tez mnie zlinczowali bo gdzie ja się niebalam z dzieckiem to takiego siedliska chorob przyjść ale już w kolejce to nikt nie przepuści czekałam 2 godziny z dzieckiem i na dodatek w ciąży.Mam grype dostałam antybiotyk same atrakcje u mnie na dodatek znowu po miesiącu załapałam stan zapalny pochwy dzwoniłam do lekarza mam probowac tantum rosa czy wy tez mialyscie takie problemy w ciąży bo ja chyba swira dostane pół nocy dzisiaj nie spalam dzisiaj mam prenatalne także stresik tez jest.Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
A ja to z tego całego zamieszania z materacem zapomniałam się pochwalić, że Michał już 2 noc śpi bez szczebelków :) i nawet nie spada. Ale śpi niespokojnie i nad ranem pełznie do nas na łóżko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
gg1986-> ja brałam 2 antybiotyki jak już pisalam, dalej mam lekki kaszel a lekarz bez badań zlecił mi powrot do antybiotyku ze wzgledu na ten kaszel na co gin mi powiedział że mam zrobić crp i wyszlo w normie więc anytybiotyk kupilam ale nie wzięłam. Dziś idę po wyniki krztusca. Nie przejmuj się :) dasz radę a ludzie faktycznie są bezczelni bo Ci co są za Tobą to wielce gadają jak inni nie ustępują a przed to udają że nie widzą.. tacy kulturalni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakieś upławy też mam, raz mi gin przepisal nystatyne vp i teraz po 3 tyg powtorka, podobno nic innego dostać w ciąży nie mogę a powiedział że po tych antybiotykach co brałam to wlasnie mozliwe że mam uplawy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Kajka - ja mam jeszcze pytanie jedno: jak wybieram łóżko to mam patrzeć jeszcze na stelaż tak? Coś pisałaś o rozstawie - bez względu na rodzaj materaca ma być max 3,5cm między listwami? Od czego to zależy? Olo waży ok13kg w tej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OD Mama - oni tak naprawdę nic o tym materacu nie piszą więc nie mam pojęcia co to jest. Tej firmy też nie znam jakąś "podrzedna" na naszym rynku. Ja bym materace nie kupiła bez wcześniejszego go sprawdzenia czy jest plastyczny jak się ogólnie zachowuje. Stelaż jest bardzo ważny bo odbiera połowę pracy materaca co za tym idzie materac się nie eksploatuje tak szybko. Tzn. Dobry materac położony na zwykłych deskach po 2latach będzie miał odkształcenia a położony na listwach gietych pracujących będzie bez śladu odkształceń nawet przez 10lat. Odstępy nie mogą być większe niż pisałam bo przy większych to materac wciska się w szpary i się odksztalca. Odrazu dodam nie może być też pełna płyta bo nie ma wentylacji i dochodzi do plesnienia. Teraz na szybko to sobie obejrzyj materac z mkfoam ArubaH2 dla dziecka dobrze się spisuje a stelaż minimum twinpack ale lepszy jest duoflex nv lepsze uchwyty i listwy bukowe. Jak dopiero szukasz łóżka to lepiej szukaj na długość 190 unikniesz dodatkowych kosztów przy materacach stelazach bo długość 180cm traktowana jest jako nietypowa i często wiąże się z kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Tzn co powinni napisać żeby można było ocenić? Bo w sieci jest sporo informacji o nich i nie widzę, żeby brakowalo jakiś istotnych, podawanych przy innych. Firmę znam, bo mam 2 lateksowe materace i oba oceniam bardzo dobrze. Dobrze wykonane, zero śladów używania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat materaca zaistniał na forum ale ja nie o tym jestem po prenatalnym na pewno będzie dziewczynka.Na badaniu wyszła jakas plamka w serduszku pani dr.mówi ze przyczyna jest moja grypa i ze na pewno to zaginie a jeśli chcemy to dla swojego spokoju możemy zrobić echo serca płodu na nfz robia tylko w Katowicach i na dodatek trzeba mieć skierowanie od lekarza który przyjmuje na nfz czyli mój odpada.Spotkała się może ktoras z was z takim przypadkiem albo może mi polecić gdzie bliżej można zrobić prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFMama najwazniejsze to gestosc pianki, pisza o dwoch warstwach ale nie wiadomo w jaki sposob one uzyskane czy przez gestosc czy przez naciecia. Czy pianka klejona. Więc nie masz możliwości aby określić jakość i miękkość. Możesz do nich napisać aby Ci powiedzieli. Atesty mają czy nie ma piankę czy mają na pokrowiec. Chodzi o to że ja handlujac wieloma firmami mam takie informacje ale też nie we wszystkich produktach jest to szeroko opisywane. W Internecie stosuje się krótkie opisy ze względu ze ludziom nie chce się czytać wiele rzeczy laikowi nic nie mówi , czasem się nie pisze aby coś ukryć. To takie trochę kupowanie jak butow bez mierzenia. No skąd wiesz że ten materac nie będzie za twardy?bo napisali że dla dwulatka. Ja wybierając dla swoich pociech sprawdzałam chyba z 5 materacy nowych ktorych nie znalam i albo były za sztywne albo były źle wyprofilowane i sylwetką się źle układała a niby pianka i dla dzieci powinna być ok. Wmawiali mi że będzie ok ale ja wiedziałam jak to ma pracować itp. Ale ja nie oszczedzalam i 2x więcej zapłaciłam niż zakładałem. I mam nadzieję ze w przyszłości nie będę musiała się martwić o ich kręgosłupa z tego względu. apropo pianek mogą mieć od 12kg do 60kg na m3 to już coś może powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gg1986-> zazwyczaj każdy gin ma prywatną i na nfz praktykę i zazwyczaj wystarczy tylko poprosić i skierowanie takie wypisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Gg- ja robilam echo serca w Katowicach. Angelius - u dr Agaty Włoch. Na NFZ wątpię byś to zrobiła, nawet jak dostaniesz skierowanie to pewnie terminu nie będzie. Pani doktor jest wspaniała - bardzo dokladna i potrafi uspokoić (ja byłam przerażona - u nas serduszko biło niemiarowo). Mój lekarz wtedy polecił właśnie ją - bliżej nikogo sensownego z odpowiednim sprzętem nie znał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Aha - u nas jednak nie ma alergii na lateks. Położyłam z powrotem i spi normalnie, tzn od 3 dni, wstaje tylko raz ok 1 w nocy :) czyli jednak zagęszczanie kaszka manna pomogło. Także ja się jeszcze nad lateksem zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OFMama - w jakich proporcjach zagęszczasz manna i jak ją przygotowujesz? Pytam bo u nas ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gg1986-> to Twoja córa do przedszkola się nie dostala? Kolezanka mi napisala że dzis kolo basenu raków jest szkola i zespol szkolno przedszkolny nr 20 od dzis zaczyna sie tam rekrutacja uzupekniajaca i moja wlasnie sie tam teraz dostanie bo w 1 fazie tylko dzieci ktore starsze są sie dostaly, jeski by Ci pasowalo to miejsce bo nie wiem skad jestes to zanies papiery od razu do dyrektorki bo otwieraja jeszcze 1 oddzial a grupy sa roznie laczone i mysle że Twoja trzylatka spokojnie by sie z tymi 2,5 zaaklimatyzowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×