Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WYBORY

Polecane posty

Gość gość
Skorzystam z twojej rady otulona...Treść pisma zamieszczę tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o koalicję to...xPawłowicz...x"Paweł Kukiz wychodzi teraz na niepoważnego grajka, któremu starczyło zapału do czasu pierwszych oklasków po I turze. Nacieszył się, pogłaskali go, pocmokali. P. Kukiz butnie oceniał i zapowiadał co zrobi z "tym systemem" - czytamy w liście. Według posłanki PiS Kukiz porzucił swoich wyborców i już wrócił do muzyki. Oto, co możemy jeszcze przeczytać w liście (zachowaliśmy pisownię oryginalną):"Właśnie teraz, gdy wygrał antysystemowy kandydat na prezydenta A. Duda, którego obecny system JUŻ niszczy, pojawiła się PRAWDZIWA, REALNA SZANSA, by Polskę zmienić, by też Pan, niby "zbuntowany",niby "antysystemowy", mógł mieć w tym swój i swych wyborców udział, to Pan teraz TCHÓRZY?! Nie wstydzi się Pan,nie boi,że będzie posądzony przez swój elektorat chcący SZEROKICH zmian,nie tylko jowów, że Pan ich OSZUKAŁ, a teraz jak słaba mimoza wycofuje się rakiem, "do mamusi, do muzyki"? Przyznam, że ja też wiązałam z Panem nadzieje na zmiany w Polsce, a teraz również czuję się przez Pana oszukana. Bo nie ma co ukrywać, bez PANA, bez Pana wyborców, których już Pan jakoś ideowo zorganizował, samo PIS Polski NIE zmieni! Czy Pan to rozumie!?" - zwraca się do Pawła Kukiza Krystyna Pawłowicz. xW dalszej części posłanka Prawa i Sprawiedliwości w emocjonalny sposób apeluje do Kukiza, aby się nie poddawał i pozostał "polskim wojownikiem". "Proszę pomóc PiS i innym środowiskom patriotycznym dokończyć zmiany! Proszę nam pomóc! Proszę pomóc Polsce! To przecież Pana rodzinna tradycja. To dziś Pana PATRIOTYCZNY OBOWIĄZEK! Czekamy na Pana w Sejmie!"- podsumowuje Pawłowicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podniesienie kwoty wolnej od podatku, które obiecał Andrzej Duda, ma ulżyć najuboższym. Ale samorządom może zrujnować budżety.xNowy prezydent deklaruje, że chce załatwić sprawę kwoty (oraz wieku emerytalnego) na początku kadencji. Na podwyższeniu kwoty wolnej od podatku szczególnie skorzystaliby najmniej zarabiający.xDziś muszą płacić podatek od każdej zarobionej złotówki powyżej 3091 zł. Prezydent Duda chce podnieść ten próg do 8 tys. zł.xAle jest i druga strona medalu. Wyższa kwota to mniejsze wpływy z PIT. Ministerstwo Finansów wyliczyło, że koszt tej obietnicy to 17,6 mld zł rocznie. Podobne są szacunki Pracodawców RP - o 16 mld zł mniej.x- To byłoby potężne uderzenie w finanse publiczne - mówi prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club, były wiceminister finansów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tego Duda zapowiada wprowadzenie nowych podatków dla sklepów z których korzysta biedniejsza część ludzi...Oczywiście sklepy przerzucą podatek na ceny i... Wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I takie mamy perspektywy upadku...xRadykalne obniżenie podatków dla małych firm - zapowiedział we wtorek w radiowej Trójce szef klubu Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin. Do tego likwidację podatku od dochodów osobistych PIT. I być może składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.xTrwają uzgodnienie programowe PiS, Polski Razem i Solidarnej Polski. - My zgodziliśmy się na obniżenie wieku emerytalnego, w zamian PiS zgodził się na obniżenie podatków. Na razie dla małych firm - mówi Gowin. Ale zapowiada też likwidację PIT. - Dzięki temu każdy pracujący Polak zarobi o 20 proc. więcej - przekonuje. Nie 20, tylko kilka, góra kilkanaście procent, bo tyle realnie płacimy fiskusowi. Ale mniejsza z tym. To i tak najmniejszy problem w tym "programie". - Sprawdzamy konsekwencje budżetowe - mówi Jarosław Gowin. - W mojej ocenie jest możliwość stopniowej likwidacji PIT - dodaje. Jego zdaniem PiS to poważnie rozważa. - Musimy udowodnić, że budżet się nie załamie - stwierdza Gowin.xxxMam nadzieję, że tego typu debilizmy zniechęcą część myślących normalnie do głosowania na pis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A teraz wybywam na kolację... Może pojawie się wieczorem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona częściowo się zgadzam z Twoim wywodem. Ja nie lubię TVN i w ogóle mediów. Ale ich upolitycznienie , szczególnie publicznej TV i radia, było za każdych rządów. Co do TVN - oczywiście że nie mówili o Durczoku co jest zwykłym "gnojarstwem " ale o aferze taśmowej nadawali non stop także ... zgadzam się częsciowo chyba że w czerwcu 2014 miałem omamy jak oglądałem non stop relacje na ten temat. I to nie jest moja obrona TVN dla jasności tylko obiektywne stwierdzenie faktu. Oglądałem przez wyborami obecnymi tv republika i tam też wodę z mózgu robili widzom - nic nie spełniło się z tego co tam mówili ale treść zachowam dla siebie . Trzeba kierować się swoim rozsądkiem, niestety jesteśmy do pewnego stopnia zdani na media bo bez nich to już byśmy nic nie wiedzieli. >>> List przesyła się za potwierdzeniem odbioru ( zwrotka przychodzi na adres nadawcy potem ). W liście ja osobiście napisałbym że wielokrotnie monitowałem sprawę mailowo i na forum oraz powołał się na stosowne przepisy prawa. Oraz również na blokowanie mi wolności słowa itd. Na to wszystko są paragrafy. Poza tym to jest NĘKANIE. NA to też jest paragraf. To już nie jest tylko trolling czy hakerstwo itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym bądź razie niezaleznie od kłotni i różnic poglądowych, jesteśmy z Tobą shatyn . Piszę to poważnie. Bo niby dlaczego miałbyś nie mieć możliwośc***isać tego co piszesz dopóki nie łamiesz prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Głos Niedzielny" opublikowal tekst w ktorym sugerował, że katolicy NIE POWINNI glosować na Komorowskiego. Potem tekst zniknął, ale pojawił się komentarz szefa tygodnika ks. M. Gancarczyka, ktory nazwał w nim wybory "aktem religijnym", a co więcej od ich wyników "może zależeć czyjeś życie wieczne". No to już paranoja (może trzeba poprawić Biblię, bo to coś nowego? :( ). Czy w takim razie należy złożyć donos do Papieża ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę bo Wipler to poseł na sejm RP , europoseł w niczym nie jest lepszy ani gorszy. Obaj panowie dali ciała , przy czym Wipler jeszcze się tarzał z policją bo po pijaku łaził po mieście i zaczepiał funkcjonariuszy podczas pełnionych obowiązków. I jeden i drugi zachowali się jak chłystki. I do jednego i do drugiego mogę czuć wielki niesmak. A świętować można z kulturą i bez kultury. Wipler świętował bez kultury jak zwykły goowniarz co musi się upić w barze bo inaczej nie potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też protestuję przeciwko blokowaniu Shatyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Tuska to żaden donos.Skoro pelni funkcję wysoko postawionego urzednika w Brukseli ma być apolityczny.Jeśli o tym nie wie to Legutko go uświadomi. W końcu Tusk bierze 105 tys zl miesiecznie i powinien wiedzieć co przystoi a co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona_snem
i jeszcze cos,PL media od lewicy do prawicy,moga byc dla kogos i tak malo wiarygodne jako skrajne,zatem posluze sie dwoma czolowymi niemieckimi dziennikami jakimi sa: p "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i "Die Welt",czolowe piora owych gazet,czyli pan Konrad Schuller i panThomas Schmid,napisali w podobnym tonie-"Andrzej Duda dla Polski.Dlaczego nie?" i wychwalali pod niebiosa jego nacjonalizm.Schuller posunal sie jeszcze dalej i oglosil na lamach FAZ,ze uznaje prezydenta elekta PL za powaznego i przyszlosciowego partnera dla Niemiec p ale oczywiscie taki tvn lub inny polsat,bedzie mowie pokazywal Wiplera,nie Mister Rausa i straszyl,strasznym,starym Kaczynskim i jego kotem :D,bo jak to mowia kropla drazy skale i klamstwo non stop powtarzane,staje sie ogolna prawda p i zawsze tutaj powtarzalam i bede powtarzac,by sobie oglad wyrobic na PL polityke,warto posluchac chociazby niemieckiej tv i poczytac niemieckie gazety,jak juz kogos mierzi w PL Urban lub Republika,albo angielskich mediow lub holenderskich,bo rozumiem,ze nie kazdy niemiecki zna-tam sobie mozna dopiero nacjonalizmu zaznac i posluchac,tylko w PL,przedstawia sie tych co sa za narodowym nacjonalizmem za oszolomow,kretynow,prawicowcow,rydzykowcow i ogolnie zasciankowcow i wsiokow niereformowalnych,ale juz to ze wlasnie FAZ,oglosil iz "skromny polski prawnik Duda" to" nadzieja na proces zmian w polskiej prawicy" to juz tego taki tvn i ogolnie rezimowa nie poda,tylko Sawke i Michnika przedstawi jako wielkie autorytety :D 🖐️ ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
{}przy czym Wipler jeszcze się tarzał z policją bo po pijaku łaził po mieście i zaczepiał funkcjonariuszy podczas pełnionych obowiązków. {} x Poproszę o link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz musztardowy
Poseł Wipler i policja . Dalej bez komentarza i bez dalszej polemiki. >>> https://www.youtube.com/watch?v=9qqtvTSNu4s >>> Otulona. Ja nigdy nie twierdziłem że ludzie z prawicy czy narodowcy to tylko oszołomy. :classic_cool: Jednak część z nich taka właśnie jest. Widać to było jak po wręczeniu prezydentowi elektowi Dudzie wyników wyborów, na zewnątrz pałacu w Wilanowie stali ludzie z hasłami "Buda ruska" "Duda Polska". Nie słyszałem ani nie widziałem wyborców PO kontestujących np Lecha Kaczyńskiego w ten sposób po wręczeniu mu wyników wyborów itd. Na wiecach prezydenta Komorowskiego ludzie buczeli i zakłócali te spotkania. Na wiecach Dudy to się nie działo , żadne bojówki PO tam nie grasowały z tego co wiem . Niepotrzebnie wywołujesz temat tak drażliwy w sumie bo faktem jest że część wyborców PIS to są oszołomy tak jak część wyborców PO nie myśli i nazywa się ich lemingami. Jeżeli czujesz się adresatem słów o oszołomach to Ty masz problem bo np ja póki co Ciebie tak nie nazywam :classic_cool: tym nardziej jeśli deklarujesz że PIS to dla ciebie taka trochę komuna a to oznacza że myślisz, potrafisz wyciągać wnioski itd co cię odróżnia od oszołoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myrevin
Nie wiemy kto tam buczał u Komorowskiego... Pokazano niedawno kim była oszołmka spod krzyża, najęta baba przez panią Kacik( to ta za plecami Komorowskiego). To są metody działania PO. Więc może ci buczący to wyborcy Komorowskiego udający PiSowców, czy narodowców? Nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona_snem dziś >>> albo w telewizorni alebo w tok fm słyszałem o tym jak to w mediach zachodnich komentuje się wybór Dudy, były opinie "z obawami" ale też "z nadzieją". Trudno by media zachodnie od razu miały skreślać przyszłego prezydenta kraju . Słuchając niektórych nawet lewicowych komentatorów czy centrowych również słyszałem i czytałem o tym żeby nie przesadzać ze straszeniem PIS-em i słyszałem i czytałem wyrażoną nadzieje na to iż Duda może jednak będzie bardziej niezalezny aniżeli tylko pod batutą PIS. Także prawda jest bardziej złożona. >>> "bo jak to mowia kropla drazy skale i klamstwo non stop powtarzane,staje sie ogolna prawda" Ok. Ale obiektywnie patrząc kłamstwa padają też ze strony prawicowej prasy i tv. Wybory miały być sfałszowane te prezydenckie, widziałem wywiad z jakimś....no właśnie oszołomem w tv republice. I co ? Duda wygrał. Coś kiepsko sfałszowali. To jest nie fair aby wmawiać ludziom że u nas nie ma w ogóle demokracji a kraj jest w nędzy. Przeczy temu wiele faktów. Nie jest też cudownie i bajkowo , w wielu obszarach faktycznie źle. To też są kłamstwa potwarzane tak długo że aż część w nie uwierzyła ( poza tą częścią która rzeczywiście ma rację być wkurzona ). Tak więc prawda leży pośrodku jak dla mnie. Staram się maksymalnie dystansować i obiektywizować swój pogląd co pewnie nie zawsze wychodzi :classic_cool: tak czy inaczej pozdrawiam i miłego dnia, mogę nie mieć czasu dzisiaj tyle pisać co wczoraj 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. Myrevin dziś - chyba żartujesz :classic_cool: taka masa wynajętych przez PO i to by się nie wydało ?:D:D Poza tym. PIS też wynajął kolesia co miał pytać Komorowskiego na ulicy. Tutaj nie wierzysz w "spisek" tylko uznasz że przypadek ? Minimum obiektywizmu ... proszę :-P >>> pewne kwestie wolę przemilczać by nie rozpalać zanadto dyskusji więc wybaczcie jeśli do czegoś tam się nie odniosłem czy nie odniosę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona ja też o Dudzie pisałem "Słuchając niektórych nawet lewicowych komentatorów czy centrowych również słyszałem i czytałem o tym żeby nie przesadzać ze straszeniem PIS-em i słyszałem i czytałem wyrażoną nadzieje na to iż Duda może jednak będzie bardziej niezalezny aniżeli tylko pod batutą PIS. Także prawda jest bardziej złożona. " a nie o budzie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. fajny byłby link z wyborcami PO którzy buczeli na Lecha Kaczyńskiego po wręczeniu mu wyników wyborów, o takiej konkretnie sytuacji pisałem :classic_cool: a teraz muszę spadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten koleś nie był wynajęty przez PiS tylko jest członkiem PiS. Nikt go nie wynajmował. Oglądałem z nim wywiad. TVN zrobił z niego jakiegoś "wynajętego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą to TVN pokazywał że u Komorwskiego buczeli k***inowcy.. ale ... no jak ja mogę to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok. poczytam posłucham :classic_cool: tym niemniej nie odniosłaś się np do tv republika i kłamstw tam rozsiewanych o sfałszowaniu wyborów. Ok. Nie zmuszam. Patrzę jak tylko mogę z dystansem także na media mainstreamowe których nie znoszę ale nie mogę zgodzić się z tak jednostronnym podejściem że tylko media prawicowe są dobre i one nigdy nie kłamią również mój pogląd w kwestiach tzw. oszołomów jest wyważony albowiem nie wrzucam wszystkich do jednego wora itd. Mam nadzieję że ciebie otulona też stać na taki "wysiłek" i minimum obiektywizmu w tym konkretnie temacie ale to oczywiście Twoje prawo mieć taki pogląd jaki prezentujesz. Dużo emocji widzę w twoich słowach, może się mylę.... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz musztardowy
w zasadzie nasuwa mi się z czystej ciekawości takie pytanie póki jeszcze mam chwilę czasu : ciekawi mnie to że tyle czasu jesteście w stanie poświęcić na krytykę Balcerowicza ( ok. pewnie ma na sumieniu wiele spraw związanych z gospodarką ) ale nie brzydzi was powoływanie się na gazetę Urbana i czytanie jej podczas gdy był to komunistyczny zakapior. To jest dla mnie dziwne doświadczenie szczerze mówiąc. Podaję link do informacji co wyrabiał Urban , przechodzi bez echa bo Urban teraz jest fajny bo krytykuje rządzących i nie tylko. Gdzie tu jakaś logika u was i elementarne poczucie "smaku "? Walenie w Balcerowicza ( po częśc***ewnie słuszne ) ale Urban przemilczany niemalże jeśli chodzi o to co ja wczoraj wkleiłem . Ja powtórzę: nie czytam takich gazet. Dziwię się narodowej prawicy ( rozumiem że to Ty otulona ?) że nie ma odruchów wymiotnych mając w ręce gazetę takiego człowieka . Myślałem że ze zdrajcami wam nie po drodze. >>> Proszę o odpowiedź tylko bez emocji w miarę możliwości bo kłótni mam dosyć. Poczytam później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przeczytałem że Shatyn się znowu martwi o budżet. Chłopie pij i pal więcej a więcej będzie w budżecie. Całe nieszczęście z tą całą ekonomią jest takie że się matematycznie policzyć jak wpłynie na gospodarkę obniżenie podatków. Wszystko to być może. Być może mniej będzie w budżecie, ale wtedy (na pewno) będzie więcej w kieszeniach prywatnych. A zatem być może będzie więcej w budżecie bo ludzie więcej kupią. Kwota wolna od podatku zrobi "dobrze" najbiedniejszym, a ci przecież nie zaczną z tego tytułu oszczędzać i wkładać pieniędzy na konta. I tak to wydadzą co napędzi gospodarkę. Właśnie to Balcerowicz zrobił żeby zmniejszyć wzrost gospodarczy, nałożył na co tylko się da ogromne podatki, akcyzy, i inne formy fiskalizacji. Zatem logiczne się wydaje że ich zmniejszenie spowoduje wyższy wzrost. Oczywiście przy hamowaniu gospodarki przez Balcerowicza nie byliśmy tak zadłużeni... itd itp. Ale to nadal wszystko być może. Może nadciąga kolejny kryzys światowy.. kto to wie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urban, dla mnie nie specjalnie się różni w tej chwili od Michnika, Żakowskiego, Lisa, czy Olejnik. A wszystkich zdarza mi się słuchać, czy czytać. No i to że coś czytam czy na kogoś się powołuje nie znaczy to że darzę go jakimś szacunkiem. Tak jak Otulona... Urban nigdy nie udawał że nie jest komunistą, ba otwarcie sam o sobie mówił że jest chujem, świnią i innymi potwornościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×