Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Nadzieja78 - życzę pięknych widoków i samych dobrych wiadomości. x Zosia.D - wspaniale się czyta takie cudowne informacje. Zazdroszczę,że już od 12tc znasz płeć. Ja jeszcze nie znam, a jestem w 18tc. Może za 2 tygodnie się dowiem. x ewap156 - ja mam wątpliwości czy Ty jesteś na pewno w odpowiednim miejscu. Kuźwa, niech bardziej zainteresują się pacjentem, a nie strajkami, podwyżkami i pikietami. Niech najpierw udowodnią,że zasługują na podwyżki. Matko kochana mam nadzieję,że wyjdziesz z tego zdrowa i bez traumy. x niecierpliwa 83 - cieszę się z Twojego szczęścia. x Zuzka1212 - clexane zawsze mam na ryczałt, a biorę od 6tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmacioszka dobrze, że taka nuda u Was;) niech się nie dzieje przez kolejne tygodnie. Xxxx ZosiaD ale masz wróżbitę lekarza. Mój nawet nie chciał "strzelać" na prenatalnych co do płci, bo na tym etapie u chłopca czy dziewczynki jest siusiak;) Xxxx Nadziejko czekamy na relację. O której masz wizytę? Xxxx Ewap co za masakra!!! Coś wiem o lubelskich szpitalach, szczególnie ten na lubartowskiej nie polecam!!! Wrrrrrr Xxxx Kkahha jak to zrobiłaś? Masz mutację albo zespół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zosia- kiedyś jedna z dziewczyn z forum napisała do Ciebie , to samo co Ty teraz do innych , że warto walczyć mimo niepowodzeń po drodze. Zapewne wiesz o co chodzi i jaka była wtedy Twoja reakcja. Teraz jak jesteś już po tej drugiej stronie i piszesz o każdej swojej wizycie to juz wiesz , że nie rozpamiętuje się ciągle tych czasów jak się starało, że człowiek jest optymistyczny więc pisze z optymizmem do pozostałych dziewczyn . Bo po co wspominać smutne chwile, liczy sie tu i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Muszę się wybrać do dentysty. Byłam jakiś czas temu bo lekarz mi kazał przed ciążą ogarnąć ząbki, ale jeden zaczął mnie teraz boleć. Dlaczego w ciąży jest niewskazane leczenie zębów? Bo wychodzi mi wizyta po transferze... Chodzi o znieczulenie? A jeśli ja robię zawsze bez znieczulenia to już ok? Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
```Zosia.D :) ```Nadzieja78 trzymam kciuki za cudne widoki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam. Usg mam na 16 i mam nadzieję ze nie będzie przesunięć i opóźnień bo jakiś lęk jest we mnie od wczoraj i z tego wszystkiego boli mnie brzuch ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex kurteczka ciekawa, napisz na jaki jest wzrost dobra i jaką proponujesz cenę :-) ja chętnie kupię parę ciuszków używanych na wzrost 175 w rozmiarze s\m jakby ktoś sprzedawał ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka1212 - ja nic nie zrobiłam ;-) Tak na szybko nie pamiętam wyników, bo robiłam je rok temu, ale nie sądzę, abym miała zespół czy mutację, bo wszystkie wyniki zawsze miałam idealne. Chyba że coś mam, a lekarz mnie o tym nie poinformował, bo stwierdził, że i tak są na to leki. x Nie martw się dentystą. W 15tc nawet jest sugerowana wizyta u stomatologa w celu wykluczenia próchnicy. Czytałam, że jak się powie dentyście o ciąży czy podejrzeniu to zastosuje inne znieczulenie, które nie ma wpływu na płód. Leczenie zębów w ciąży jest jak najbardziej wskazane i nawet trzeba leczyć, jeśli coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkahha to masz fuksa;) Różnica w cenie ogromna! Recepty wypisuje Ci ginekolog czy jakiś inny specjalista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz prowadzący czyli kierownik Kliniki Niepłodności i Endokrynologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mylisz sie. Leczenie zebow jesr wskazane w ciazy bo wtedy czesto sie zeby sypia ale do 12 tyg zaden odpiwiedzialny dentysta nie poda znieczulenia!! Dopoero w 2 trymestrze jesli musi to die robi. I nie ma czegos takiego jak inne znieczulenie dla ciezarnych! Nie podawaj informacji wzietych z kosmosu kobieto!! Najlepiej isc do dentysty i skonsultowac. Mi moj dentysta powiedzial ze dajac znueczulebie w pierwsztch tyg jest ryzyko wady plodu lub poronienia. Bexpiecznie mozna dac po 20 tyg jesli jest potrzeba to po 15 najszybciej. Pozatym nie tyko znieczuenie ma wplyw bo jak nawet bez rozwierci zeba to nie poda ci "trutki" w pierwszym trymestrze a dziury nie zostawi przeviez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drogi gościu - właśnie jestem po konsultacji stomatologicznej ze światowej sławy stomatolog dr Hanną Sobotą. Odsyłam do jej strony w celu wiarygodności http://sobotadent.pl/?page_id=548 i to u niej usłyszałam, że leczy się zęby w ciąży i czego używają podczas znieczulenia. Jeśli zaniedbasz leczenie to po prostu stracisz zęby. Jeśli się boisz to ich nie lecz, ale nie pisz, że nie wolno iść do dentysty, bo to zabawne. Ty wierzysz swojemu dentyście, a ja swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Niecierpliwa
Kkahha, Nadzieją:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexewl ja mam nadzieję, że już zimą ciążowy brzuszek zniknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drogi gościu - pozwoliłam sobie sprawdzić wiarygodność Twojego wpisu, aby mieć pewność czy mój dentysta przypadkiem się nie myli i znalazłam taką informację: Większość zabiegów stomatologicznych można bezpiecznie wykonywać w czasie ciąży. Nie ma przeciwwskazań do oczyszczania ubytków i ich wypełniania. Preparaty stosowane do wypełnień nie przenikają poza ząb i nie są szkodliwe dla płodu. Można leczyć zęby w znieczuleniu miejscowym. Dentysta, wiedząc o ciąży, zastosuje wtedy znieczulenie bez leków obkurczających naczynia krwionośne. Można też w czasie ciąży usuwać zęby. Nie jest konieczne stosowanie profilaktyczne antybiotyku przy usuwaniu zęba, chyba, że mamy do czynienia z ostrym stanem zapalnym. Wtedy stosuje się antybiotyk z grupy penicylin lub ich pochodnych, dozwolony w ciąży. Udowodniono, że infekcje jamy ustnej mogą drogą krwionośną przenosić się do macicy i być przyczyną poważnych komplikacji. Najgorsze powikłania nie leczonych zębów to zakażenia wewnątrzmaciczne i przedwczesne porody. Te sytuacje mogą się odbić niekorzystnie na zdrowiu dziecka i jego przyszłym życiu. http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,7087668,Dentysta_w_ciazy__ktore_zabiegi_sa_dozwolone_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia nie mam pojęcia ale wiem, że trzeba mieć zdrowe ząbki przed ciążą bo raz - od zębów idą wszystkie choroby i stany zapalne, dwa w ciąży łatwiej się psują i lepiej na start mieć zdrowe. Co do leczenia w czasie ciąży to wiem, że trzeba ząbki mieć pod kontrolą. Spytaj dr. Ja ostatnio pytałam mojego dr i powiedział, że mogę iść do dentysty. Ale ponieważ w sumie nie wiadomo czy ząb wymaga leczenia to na razie to odłożyłam na ten początkowy czas. Nie chciałam się stresować dentystą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZosiaD to zakłamana osóbka...ale mimo wszystko życzę jej dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też rozmawiałam z moją stomatolog i powiedziała mi, że nie ma żadnych przeciwskazań do leczenia ząbków w ciąży, bo znieczulenie nie ma wpływu na płód. Jedynie jest ryzyko skurczy i poronienia za sprawą adrenaliny. Dlatego najbezpieczniej iść w drugim trymestrze, gdy ryzyko jest mniejsze. Ja właśnie czekam, bo mam jeden ząbek do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - także widzisz kobieto nie podawaj informacji z kosmosu :D ja tak jak kkahha usłyszałam od swojego stomatologa, że dla kobiet w ciąży jest inne znieczulenie, z tymże leczenie proponuje i tak po I trymestrze... x Nadzieja - kciuki za wizytę :) tak jak dziewczyny piszą będą cudne widoki... x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze ze kaha to wszedzie chodzi do swiatowych slaw lekarzy buhaaaaa Tepa dzido przeczytaj ze zrozumienien czy ja napisalam ze nie wóno chodzic do dentysty?? Wrecz przeciwnue ze najlepiej isc i skonsultowac swoj przypadek. I wlasnie to co napisalas ze najlepiej czekac do drugiego trymestru bo w 1 jesr ryzyko nawet poronienia i jesli zab wytrzyma i dentysta to stwierdzi to czekac do 12-15 tyg. Ps widze ze slepa jestes bo czytac nie umuesz to znajdz swiatowej slawy okuliste i sie tez wybierz haha Kazdy powie ze zeby trzeba robic zwlaszcza w ciazy ale odpowiedzialny Stomatolog (niekoniecznie swiatowej slawy) nie ryzykuje w pierwszym trymestrze oile zab moze poczekac. Nigdzie nie napisalam nic unnego niz ty ale coz jak sie czyta a nie wie o czym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dentysta w ciąży i kontrola zębów jak najbardziej wskazana. Jedyne czego nie zrobią to zdjecia rtg chyba ze jest zagrożenie życia. Nie można chodzić w ciąży z dziurami i jak trzeba to zaboruja zęba nawet w początkowych tygodniach a znieczulenie jesli ktos juz musi dostanie takie jak pisała kkahha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkahha dzięki za odpowiedź. Kurczę mnie chyba będzie potrzebne zdjęcie RTG bo na zewnątrz nic nie widać a trochę boli od dołu:/ Może lepiej podczas stymulacji tego nie robić... Mój M ma dzisiaj prześwietlenie kręgosłupa, mam nadzieję że to nie będzie miało wpływu na plemniki bo za 10 dni będą potrzebne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi, bo jestem święcie przekonana że tym trollem jest niestety jedna z nas... Nie potrafiłabym tak grać, nie toleruję ludzi tak dwulicowych i fałszywych dlatego podziwiam spokój sumienia osoby która w ten sposób dowartościowuje swoje życie. Rzadko piszę, chyba przestanę w ogóle tu zaglądać bo od jakiegoś czasu to co się tutaj dzieje dosadnie obrazuje brak empatii i zrozumienia a jedynie przejaw fali hejtu za każde napisane słowo. Naprawdę przykre jest to ile w ludziach nienawiści do drugiego człowieka. Wierzę że tak samo jak dobro i zło wylane w kierunku drugiej osoby powraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hexe
Biedronka, dziękuje, że pytasz. U mnie kiepsko. Jest nawet gorzej niż u ubiegłym tyg. Dopiero to do mnie dociera. Trzymam za Ciebie kciuki. Gratulować będę za 9 m-cy ;) Podczytuję Was często, ale ze względu na to co się tu dzieje, postanowiłam zbytnio się nie udzielać. Nie chcę się denerwować wpisami jakiejś fałszywej bestii. Niestety zgadzam się z Zosią i uważam, że owym "gościem" jest któraś z nas. Darkness przytulam, jakoś mi ostatnio blisko do Ciebie. Czuje to samo. Totalna zawiecha. Pozdrawiam Wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uderz w stół a nożyce sie odezwą;) Brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkahha
Julia83 - zdjeć lepiej nie wykonywać w tym czasie. Stanowią duże zagrożenie. Moja stomatolog używa coś w rodzaju "mikroskopu", kiedy nie może zdjęcia wykonać i mówi, ze to zamiast rtg, ale zdaje sobie sprawę, ze nią każdy ma w gabinecie taki sprzęt. Zdjęcie zrobisz za 9 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mój znajomy informatyk (hacker) jest w stanie sprawdzić z jakiego adresu IP jest wpis. Więc jeśli któraś z nas wpisuje się też jako zalogowana osoba to bedzie wiadomo. Tylko nie wiem czy będę miała odwagę go o to poprosić przez temat wątku... Coś wymyśle że to nie dla mnie itp. Jak coś to od razu dam znać. Swoją drogą może się jednak przeniesiemy. Np na forum gazeta.pl tam jest ogólnodostępne Ale trzeba być zalogowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×