Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

morela beta jest jak najbardziej OK! Kochana życzę dużego przyrostu! Czyli jest sens betować 12 dnia po punkcji. <> BIEDRONA JAK SIĘ CIESZĘ!!! Gratulację i dużego przyrostu. Też miałaś 5-cio dniowy zarodek? <> ananasowa, super, że zaczynasz. To będzie ten cykl! <> Merenka a to uparciuszek :) Najważniejsze, że wszystko dokładnie zbadane i jest zdrowiusieńki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość morela
Biedrona dzwoniła do mnie pani lekarz, pogratulowala i powiedziała, że wyniki mam idealne jak na taki zarodek!!!!;D tak się ciesze!!! Daj znać jak do Ciebie będzie dzwonić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość morela
Rafka ja nic nie czułam...dzisiaj trochę ale to chyba ze stresu było;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka!!!! Fajowo!!! Ale sie ciesze :) :) Pięknie Dxiewczynki, teraz bedą piękne przyrosty, zdrowo sie odżywiajcie! Xxx Merenka- ale Cie tu dawno nie bylo, przecież niedawno betowalas a to juz połowa. Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedrona, Morela :D X Lilianka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexewl
Gość morela serdecznie gratuluje!! Biedrona baaardzo sie cieszę, gratuluje jesteś w ciąży! Dużo Zdrowia dla Was i maluszków. A ja mam dzis gorszy dzień i padam na nos, a mój synuś chce tylko ze mną nic sobie nie dał zrobić i tatusia spacyfikował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona superrrrrrr;) gratulacje dziewczyny! Czekamy na prawidłowe przyrosty! Xxxx Merenka cieszę się, że wszystko ok, to najważniejsze. Rośnijcie zdrowo:) Xxxx Iza i Rafka w kolejce:) A potem Julia, Malamii i Darkness - do was szczególny mam sentyment "koleżanki transferowe";) Xxxx A ja dzisiaj zaopatrzyłam się w spodnie ciążowe, bo już żadnych dopiąć nie mogłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem się zastanawiam czy ja aby na pewno dorosłam do roli matki... dzisiaj np cały dzień nie ruszyłam się z domu bo po prostu mi się nie chciało! mój m jutro do pracy a ja mu nie miałam z czego uszykować śniadania. oczywiście że by sobie poradził bez tego śniadania ale przecież tu chodzi o dorosłą osobę a moja mała kluseczka? co jak będę miała taki leniwy dzień jak dzisiaj a moja kluseczka będzie chciała na spacer? od rana źle się czułam i stwierdziłam, że to wystarczający powód żeby leniuchować cały dzień. gapiłam się w tv i zrobiłam obiad i to tyle. dobrze, że wieczorem sama się zmusiłam do jakiegoś wysiłku. no i poszłam w końcu po ten chleb ;) mam nadzieję, że moja mała córeczka wydobędzie ze mnie nowe pokłady energii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mh1 nic się nie martw, na pewno z kluseczką będzie inaczej. Na pociechę dodam, że ja dziś tylko zrobiłam śniadanie dla mnie i męża, naszykowałam jedzenie dla moich ukochanych piesków i ugotowałam kukurydze na kolację :) Mama mnie zawołała na obiad a mąż jadł na mieście. Teraz jest czas na rilaks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny w jaki sposób dobieracie się do ananasa? Myjecie go przed obraniem? Najpierw kroicie a później obieracie dany kawałek czy najpierw obieracie a później kroicie? Po czym poznajecie, że jest dojrzały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość morela
Biedrona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananas musi mieć odcień żółtawy wtedy jest dojrzały. Stawiam go pionowo, trzymam za pióropusz i filetuje od góry do dołu ze skóry. Potem kroje w krążki i zajadam. Nadwyżkę wkładam do pojemnika i lodówki , spokojnie trzy dni tak moze sobie siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki strasznie Wam dziękuję za wsparcie, ale trzymajcie kciuki nadal... Wiecie same jak to jest.. Staram się odpędzać czarne myśli, ale strach to chyba nigdy nas nie opuści do rozwiązania, a potem z kolei zacznie się inny ;) x Julka, Nadzieja - :) x Iza - ja tak jak Morela miałam 5-dniowego blastusia i dziś 7 dpt.. x Dzwonił lekarz. Mój był bardzo powściągliwy ;) Powiedział tylko, że beta silna i dobra, ale że progesteron spadł i estradiol dwukrotnie zwiększył dawkę estrofemu i luteiny dopochwowej, podjęzykowa została bez zmian... Chyba w moim przypadku ta weryfikacja zdała egzamin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z wierzchu powinien przebijać się kolor żółty i zwykle pachnie już jak jest dojrzały. Ja jak kupię to jeszcze lezakuje u mnie 2-3 dni. Nie obieram od razu całego tylko kroję plasterek i dopiero obieram. Chyba że założeniem jest zjedzenie całego:) Zuzia to fajnie że rosniecie! Ananasowa dodana:) Kinia 10 już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie od środy zaczynam zastrzyki z gonapeptylu,24 września wizyta na której będzie badanie estriadolu i usg ciekawi mnie czy jakieś dodatkowe zastrzyki dostane ile jeszcze moge czekać do transferu jak to było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Biedronka dobrze że zrobiłaś weryfikacje. Chociaż ja i tak 7dpt nie wytrzymuje i robię betę hihi. Ale teraz będę miała dylemat czy brać czy nie. Bo o ile pozytywny wynik to super, gorzej jak negatywny i miałabym to jeszcze kilka razy powtarzać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja obieram ananasa jak Nadzieja. Tak samo obieram arbuza. Nie ma co prawda pióropusza ale i tak obieram go bardzo podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mh tak powinno się obierać jak Wy. Ja to z lenistwa. Jakbym miala obrać całego na raz to bym się do niego w ogóle nie zabrała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znów obudzona i po śnie .. I tak będę sie wałkować do 6 zeby potem zasnąć na dwie godzinki ..o matko mam nadzieję ze ta przypadłość mi minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odcinam dół ananasa, kroję gruby plaster. Resztę wstawiam do pojemnika kwadratowego i daję do lodówki. A odcięty plaster obcinam ze skórki (na leżąco na talerzu), przekrawam na ćwiartki wycinam środek i kroję na cząstki. Na talerzu mam sporo soczku, który wypijam. Ananas dojrzały robi się żółtawy. Tak samo robię z arbuzem ;-P tyle, że nie obieram ze skóry. Ananasa muszę obierać, bo mnie potem usta pieką cały dzień tak to też bym tego nie robiła :) <> Biedrona wiadomo kciuki zaciśnięte i za Morelkę też. <> Kiciolka, ja brałam zastrzyki Gonapeptylu 15 dni a potem dostałam jeszcze dodatkowo Menopur i Gonal F. 11 dni się stymulowałam, 12-tego dnia Ovitrelle i 14 dnia punkcja. Transfer 17 dnia. Miałam nieco wydłużony ten Gonapeptyl, stymulację i na zarodki też czekałam dzień dłużej. <> Julia mam ten sam dylemat i chyba pójdę 9 dpt na betę (mam 3 dniowe Diamenciki) i myślę, czy nie zrobić razem z estradiolem i progesteronem. Tylko bez weryfikacji wyników przez dr, co mi to da :(? <> Nadzieja :( oby Ci minęło i to szybko. A mdłości odpuściły na dobre? <> MIŁEGO DNIA DZIEWCZYNKI! Kawka, herbatka, inka, woda?? Zapraszam :) I może chałwa do tego z Ukrainy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza :-) ta bezsenność mam od ponad tygodnia. O 21 jestem juz nie przytomna i zasypiam na siedząco :-) a potem wędrówki do toalety i od 3-4 koniec nocy :-) mdłości nadal są popoludniowe najczęściej i tak do wieczora. Ale na pewno nie długo miną ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona1978, Morela - niech beta dobrze przyrasta :) o Kiciolka, Biedrona1978, Zoch82, Ananasowa, Iza82, MH1, Kkiniaa84, Zuzka1212, Czarna Porzeczka78, Merenka, Nadzieja78 - dziękuję dziewczyny za słowa wsparcia ... jeśli o kimś zapomniałam to przepraszam. Z opieka nad chrześnicą poradziłam sobie wzorcowo :P ... Mała była tak zaaferowana obecnością moja i mojego syna, że w ogóle nie chciała spać popołudniu ... a o 19.30 dosłownie padła :) Nowy tydzień ... nowe wyzwania ... ale stare zniechęcenie ... Jakoś szybko się męczę. Czekam na wyniki FT3, FT4 oraz anty "coś tam" (chyba anty - TSH) i 14.09 wizyta. Znów się ktoś oburzy na to co napiszę, ale w moim mniemaniu to naciąganie ... przecież można zlecić wszystkie badania od razu i na wizytę pójść z kompletem wyników ... A tak kolejne 120zł (które mogłabym przeznaczyć na spodnie dla syna) i 2 tygodnie czekania w zawieszeniu ... może na "wyrok"??? Jeszcze wczoraj dowiedziałam się, że koleżanka z pracy w 5mc. Przed wakacjami rozmawiałyśmy o moich staraniach (tzn. nie mówiłam o ivf) i jak wczoraj byłyśmy same, to ona do mnie ... a jak tam u Ciebie? I co? ... Pękłam ... łzy same poleciały i to niemal ciurkiem. Ja! ... Niezwykle silna kobieta, która niejedno w życiu przeszła ... radziła sobie w naprawdę trudnych sytuacjach ... zamienia się w (dla mnie) nienaturalnie wrażliwą osobę, którą bardzo łatwo zranić czy doprowadzić do wzruszenia. Rzecz jasna zrzucam to na karb branych od dłuższego czasu różnego rodzaju farmaceutyków ... ale zaczyna mi to niezmiernie przeszkadzać. Powinnam zrobić coś dla siebie ... i zaczynam nad tym teraz intensywnie myśleć. Spróbuję się "ogarnąć" ... ostatnie osiągnięcie :D Mój syn przestał dziwnie się zachowywać (po szczerej rozmowie trwającej ok 1,5h). Mały - Wielki sukces :) o Dziewczyny ... udanego wtorku, mimo niezbyt korzystnej aury. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość morela, biedrona1979 - cudowne wieści. Teraz beta poszybuje w górę. Nadal trzymam kciuki. Już jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. x Zuzka1212 - ja od tygodnia noszę spodnie ciążowe, bo inne niestety przestały pasować. Jak byłam na mierzeniu ciśnienia u położnej to mi powiedziała,że te kg, które przybrałam to jeszcze nie ciążowe i maleństwa tylko moje, bo na tym etapie ciąża jeszcze nic nie waży. Myślę i ona to potwierdziła, że na mnie tak działają leki. Ja mam +7kg, a na tym etapie powinnam mieć 2-4kg. Z drugiej strony profesor nic mi w tym temacie nie mówi to nie przejmuję się. x MH1 - dorosłaś kochana na pewno ;-) Jesteś w ciąży i masz prawo mieć lenia ;-) Ty doskonale wiesz,że mąż bez Ciebie sobie poradzi, a Twoja kluseczka nie i na pewno poświęcisz jej tyle czasu, ile będzie potrzebowała. x gość - ananas, jak jest dojrzały to ma taki żółto-brązowy kolor i słodko pachnie. Takie rzadko kupisz. Ja kupuję, w domu czeka i jem dopiero po 2-3 dniach. Odkrawam spód i kroję plaster, odcinam "skórkę" i wykrawam środek. x Nadzieja78 - jestem w 18tc i dziś po raz pierwszy miałam nocny kryzys. Nie wiem czy jednorazowy czy już tak będzie, ale nie mogłam spać od godz 4, a wstaję o 5:40 i już nie zasnęłam. Co do nocnych wyjść do wc to ja przez całą ciąże w nocy byłam tylko raz. W ciągu dnia często chodzę, ale w nocy wcale. Idę przed snem czyli 23 i potem rano 5:40. x darkness77 - za dużo spraw się nałożyło. Współczuję ciężkich chwil. Nie ma gotowej recepty na szybką poprawę nastroju. Zacznij robić to, co bardzo lubisz i nie oglądaj się na innych. Niech inni zaczną oglądać się za Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~~~Darkness przytulam... ~~~Nadzieja ja staram się nie posypiac w dzień, jak wstaje do wc nie zapalam świateł żeby się nie rozbudzać no i jesli w dzień mi się nie uda zmęczyć to chociaz wieczorem narzucam sobie szybsze tempo i więcej obowiązków. W nocy wstaje kilka razy wiec teoretycznie mam wiele razy szanse sie rozbudzić a jak na razie moje metody działają :) Czesto juz o 6 jestem wyspana i jak tylko faktycznie to czuje to wstaje, składam lóżko żeby nie kusiło i zaczynam dzień. Jak pośpię do 9 to wieczorem jest katastrofa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MH1 nie śpię w dzień :-) chodzę i ziewam. Padam przed 22 po godzinie juz maszeruję do wc, i tak ze trzy razy w nocy( nie będąc w ciąży wstawałam przynajmniej raz) , nie włączam swiatla no mam przypodłogowe :-) i o 3-4 oczy otwarte mimo ze czuje ze bym jeszcze pospała, to nie mogę. Darkness bądź dzielna, pamietaj ze w życiu trzeba być czasem egoistą :-) a to teraz to czas przejściowy. Poza tym idzie jesień i to tez nie pomaga. Dasz sobie radę,jestem pewna. Biedrona, Morela :-) jak tam samopoczucie ??? Wasza betka wreszcie pozytywna ! Udanego dnia wszystkim. ps.Zuzka jakiej firmy kupilas te spodenki ? Material czy jeans ? Dziewczyny które klują clexane, fraxi mam pytanie. Od tygodnia w miejscu wkłuć zrobiły sie zaczerwienione chropowate , swędzące plamki.. Ktoś coś wie na ten temat? Chyba przejdę sie jutro do lek.rodzinnego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×