Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niepewna77

Czy mam wyjść za Niemca?

Polecane posty

Gość pasterka z porcelany
Przyjechalam do DE 10 lat temu. Nie znajac slowa po niemiecku. Nie przezylam piekla. Przyjechalam z 5 letnim synem, po roku mowil po niemiecku jak rowiesnicy. Dzis czesto po wizytach w Polsce dziekuje mi, ze zyjemy tu, nie tam. Moje kompetencje nauczyciela jezyka francuskiego zostaly tu uznane. Nie chcialam jednak uczyc. Prace dostalam z ogloszenia w gazecie - w malej firmie, u rodowitych Niemcow. Dzis pracuje w duzej firmie transportowej - zatrudniamy Polakow. Ci, ktorzy chca, pracuja, inni odchodza, gdy im za ciezko. Umawiam sie i spotykam z Niemcami. Sa i normalni wsrod nich, i calkiem nienormalni - jak wszedzie. Niepewna, nie daj sobie wody z mozgu robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna77
Pytam, czy warto decydować się na tak radykalny krok jak emigracja, mając 14 letnie dziecko. Nawet gdybym wyemigrowała za rok i dała sobie jeszcze rok czasu, to dalej nie wiem na co stawiać. Moja bratowa, która jeździ do Niemiec na opiekunkę dla starszych, mówi żebym wszystko zostawiła i jechała, bo druga taka okazja już mi się nie trafi. Mam dziś wolne i tak czytam co piszecie, a z tego wszystkiego strasznie rozbolała mnie głowa. To jest dla mnie dylemat nie do ogarnięcia. Każdy doradza co innego, a ja nie znając absolutnie realiów życia w Niemczech, muszę polegać na tym co czytam. Właśnie niedawno napisałam mu sms, czy to prawda z tym dzieckiem i Jugendamtem, a on mi napisał: " Ciebie żaden Jugendamt nie obchodzi i nie dotyczy, bo gdy już będziesz ze mną i urodzisz mi dziecko, to zostaniesz tu na zawsze i nigdy nie wrócisz, bo dziecko musi wychować matka". Dosłownie, osiwieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak szuka matki na dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to jedz do niego po pol roku znajomosci. kto ci broni. ciekawe o jakim dzecku on pisze skoro ty dziecka nie chcesz ? on chyba zapomnial ze ty masz 37 lat ? jak zycie twojego syna 14 letniego bedzie wygladac to naipsalam. co innego miec 25 lat i przyjechac z 5 letnim dzieckiem co innego miec 37 i jechac z 14 letnim nie wiem po co te durne porownania ? Autorko jedno pytanie do ciebie jak mozna po pol roku znajomosci w ogole myslec o slubie i dziecku ??? wytlumacz mi bo nie ogarniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana jak twoj syn ma 14 lat to podejmij z nim ta decyzje nie z nami Jestes jakas nie powazna pytajac sie nas i o panujace realia w DE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna77
Tak, rozważałam to. Rozważałam, bo on mi się podoba i też chciałabym ułożyć sobie życie, mieć w kimś podporę, przyjaciela, partnera. Ale skoro się nie da, to się nie da i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ile masz naprawdelat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam w Niemczech
Autorko jesli chodzi o Jugendamt. Ja rozwiodlam sie z Niemcem i dziecko zostalo ze mna.Tez mnie niektorzy straszyli. Fakt,ze ja tez tu zostalam,ale dlatego bo chcialam. Strasznie straszy Cie ta malolata,co miala traume z niemieckim. Owszem trzeba sie uczyc,a pisalas,ze syn zdolny to dalby rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wesolo bedzie jak zacznei nasylac tobie kontrole z tegoo Jugendamtu po rozstaniu, pisal tam anonimy, a ty i dziecko bedziecie musieli zrobic badania psychologiczne, wiadomo najlepszy kwiatki sa zawsze na koniec, ja mialam tyle szczescia, ze moj byly sam nie byl calkiem poczytalny i oni sami tak go ocenili, inaczej ladnie bym cwierkala :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna77
Mam 37 lat. Jestem 78 rocznik, grudzień. Nie wiem skąd to zdziwienie nad moim pytaniem. Tyle ludzi wyjechało, cała fala emigracji, niewielu chce wracać, a na mnie się wszyscy rzucają, bo chciałabym w życiu lepszej odmiany. Tak, miałam takie myśli. Myślałam, że może to jakaś szansa, coś dobrego. Teraz mam mętlik w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w Niemczech dziś xxx ty jestes strasznie glupia i durna. dziecko zostalo z toba bo TY zstalas w Niemczech tepa babo. ile kobiet tu pisalo, ze jak ona by chciala z dzieckiem urodzonym w DE do Polski wracac to nie ma szans ??? Ty jestes glupia ? ty sie nie odzywaj juz. Dziecko bedzie musialo w DE zostac. Taka prawda. a malolata nie jestem . Mma ponad 40 lat. Jestem pracownikiem socjalnym kobieto. Znam sie na tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka zachowuje sie jak malolata ;pyta sie na portalach co ma robic pomocy.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam w Niemczech
,,glupia i durna. ... tepa babo'' XXX Znam Niemcow,znam nawet pracownikow socjalnych,ale takiego chamstwa nie widzialam u Niemcow,jak u ciebie szanowny gosciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 37 lat. Jestem 78 rocznik, grudzień. Nie wiem skąd to zdziwienie nad moim pytaniem. Tyle ludzi wyjechało, cała fala emigracji, niewielu chce wracać, a na mnie się wszyscy rzucają, bo chciałabym w życiu lepszej odmiany. Tak, miałam takie myśli. Myślałam, że może to jakaś szansa, coś dobrego. Teraz mam mętlik w głowie. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Kobieto czy ty jestes normalna ??? Znasz faceta pol roku !!! Pol roku !!! Nie znasz go, nie znasz jego kraju, nie znasz Hannoveru. Kobieto jestes chora na umysl ??? Tyle ludzi wyjezdza i co z tego ? Ktos za toba stoi i kaze teraz, natychmiast wyjezdzac ??? Nie mozna za rok 2 , 3 jak sie zwiazek ustabilizuje ??? Po za tym jak mozesz sie wiazac z facetem, ktory chce miec dziecko a ty ewidentnie nie ???? Ty jestes normalna ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie dlatego pytam ile masz lat ze nie umiesz podjac decyzji sama z twojm dzieckiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życzę powodzenia
one ci odradzają, bo ci zazdroszczą, że ci się trafił fajny facet. tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie spotkalas sie z chamstwem u Niemcow i pracownikow socjalnych buaha To gzie ty zyjesz ? my zazdroscimy szkopa nieudacznika zyciowego ? Takich jest tutaj na peczki desperatow , ktorych nikt nie chce i jezdza do Ukrainy , Tajlandii i Polski kobiety szukac :D fakt fajny facet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po jakiego ty sie z nim wiazesz jesli dziecka nie chcesz z nim. na co liczysz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie kobiety to oni kupuja za niecale 8000€ W tAJLANDII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna77
Na to, że zmieni zdanie i z czasem zrozumie, że to nie jest wiek na rodzenie dzieci. A jak nie zrozumie, to trudno. Niech szuka gdzie indziej. On zresztą cały czas utrzymuje, że dziecko dla niego to temat niekonieczny, ale ja mu nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ano liczy na to, ze on zrezygnuje z tego a a ona mimo wszystko skorzysta z dobrobytu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tutaj nie ma zadnej pomocy socjalnej bez przepracowanego przyjnajmniej roku pelnoskladkowego, a juz na pewno nie dla niikogo kto nie ma chociaz niemieckiego obywatelstwa, zreszta te socjale to nie sa zadne rarytasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten facet ewidentnie chce dziecka i rodziny. Nawet ci to napisal w smsie dzisiaj???? Dlczego myslisz o wyjezdzie i slubie jesli ty nie chcesz z nim dziecka ???? Uwazasz, ze to w porzadku ? Uwazasz, ze on zrezygnuje z dziecka ???? Nie uwazasz, ze takie rzeczy sie ustala przed slubem i wyjazdem do obcego kraju?? P pol roku znajomosci ??? I co dalej ? wyjedziesz a on bedzie napieral ,ze chce dziecka ??? Co zrobisz ??? Dasz sie zaplodnic wbrew woli czy bedziesz lykac tabsy po kryjomu ??? A wiesz, ze on cie pogoni w pizzdu jak nie bedziesz chciala miec dzieci albo nie ebdziesz mogla zajsc ???? normalna to ty nie jestes. ta co "mieszkam w Niemczech " pewnie na socjalu w DE siedzi i ci rady daje :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze w wakacje poznacie sie blizej? Ktos pisal ci o kursach niemieckiego w DE?moze napisz mu ze chcesz z synem taki kurs w wakacje zrobic,niech was zapisze na lipcowy kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ty bys chciala slyszec tylko same pozytywne opinie dlatego nie przyjmujesz wad Facet chce jeszcze dziecka ty juz nie twoj syn nie chce wyjezdzac ale ty chcesz i uwazasz ze kazdy ci zabrania nie nikt tu nie ma prawa decydowac za ciebie to ty musisz podjac decyzje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mewa nocna
gość strasznie histeryzujesz,po co tyle pytajnikow i wykrzyknikow. Jestem kanclerz Niemiec jak ty jestes pracownik socjalny.:D Pewnie urlop masz,albo z pracy piszesz,co? :D:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na to, że zmieni zdanie i z czasem zrozumie, że to nie jest wiek na rodzenie dzieci. xxx Zapomnij !!! On nie zrezygnuje bo w DE w tym wieku baby rodza pierwsze dziecko ! Kobieto jak on do ciebie na weekend przyjedzie to muisz mu wyjasnic, ze nie chcesz dziecka za zadne skarby swiata i ze twoj syn musi mature skonczyc w Polsce a on musi cie wspierac finansowo po cholere sie spieszyzsz? Znasz go POL ROKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zbiegły się podłe polskie sprzątaczki i zabraniają kobiecie ułożyć sobie życie. co drugie słowo to socjal bo to najważniejsze! co za paskudne jadowite zmije, polactwo na obczyźnie to najgorsza zaraza. wracajcie do Polski kwoki jak wam tak źle u niemca a nie zniechęcajcie innych i kłody pod nogi. dno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto jej broni??? Niech jedzie ukladac sobie zycie z facetem ktorego zna pol roku i ktory chce dzieciaka :D prosze bardzo Krzyz na droge :D za rok bedzie pisac temat na kafeterii: jak wrocic do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×