Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niepewna77

Czy mam wyjść za Niemca?

Polecane posty

Gość zum kotzen
gosciu nie masz nic do roboty? siedzisz tu i pieprzysz trzy po trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka m
na jakim poziomie jest twoj niemiecki,dogadzjesz sie z Niemcami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak twoj Peter przyjedzie do ciebie teraz na weekend to mu powiedz, ze bylas u ginekologa na badaniach i ze ci powiedzial, ze nie mozesz miec dzieci. o co mam sie z toba zalozyc, ze skonczy z toba ??? Moze zaproponuj***adania w DE i in vitro ale watpie bo to kosztuje.. sprawdz go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gute Mensch
Autorko niewazne Niemiec,Polak czy Amerykanin.Wazne,zeby byl dobrym i uczciwym czlowiekiem.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu nie masz nic do roboty? xxxx das geht dich ein scheiss an.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zum kotzen
Gosciu przymknij sie juz i nie niszcz Autorce tematu swoimi durnymi wpisami. Nie masz swojego zycia?Zostaw ja w spokoju,zal ci chyba doope sciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mowilam geht dich ein scheiss an . Zal mi doope sciska za co??? Ze ona faceta w ch/uja robi ??? Ona dzieci nie chce miec juz !!! To on sobie robi nadzieje a ona mysli, ze szkop idiota jest i bedzie lozyl na cudzego bachora ????? U Niemca jest cos za cos Nie ma nic za darmo. Albo mu urodzisz malego szkopa to bedzie na twojego bachora lozyc albo cie wysle expressem z powrotem do PL skad sie biora tacy durni ludzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zum kotzen
Zal mi cie gosciu.Ktos musial cie bardzo skrzywdzic,ze masz taki uraz do ludzi. To jest jej zycie,nie wczuwaj sie tak.Wyluzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mi ciebie tez zal glupia babo myslaca doopa a nie mozgiem :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze autorce odwidzi sie z dzieckiem milosc to sprawi autorka jest otwarta na zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaaaa milosc jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 15:31zeby polak do polaka po szwabsku gadal kim ty jestes babo !niemcy na mozg uderzyly?sory troche szacunku ze wzgledu na historie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
örzypi/erdol sie do tej co zaczela do mnie po szwabsku nadawac a ode mnie won ja jej tylko odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zniemczeni polacy sa gorsi od niemcow a dkatego bo w DE dostali dobra szkole !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko jest ok poza tempem rozwoju akcji:-) a więc: oboje jesteście mocno dorośli dlatego spokojnie bez pośpiechu bo to akurat jest adekwatne dla niedoświadczonych życiem. Wakacje dlaczego nie? normalne , że się razem spędza czas urlopu. Jesteś mądra , więc , zaobserwujesz relacje syna z nim, przyglądaj się, wyciągaj wnioski. Poza tym nikt nie bierze ślubu w takim tempie chyba ze młoda jest w ciąży:-) spokojnie, syn dalej się uczy w PL zgodnie ze swoim rytmem a Ty żyjesz jak dotychczas tylko chłopaka masz w Niemczech. Powoli niech rozwija się akcja i nic na siłę bo uszczęśliwianie się pomimo tylu wątpliwości nie jest mądre. Po co intrygi typu nie mam pracy itp. fakty są jakie są - on ma swój plan na życie i o ile nie jest zgodny z Twoim to musicie sprawę przegadać i dać sobie czas aby wiedzieć na pewno czy razem jest Wam po drodze. Możesz też przetłumaczyć mu parę postów z tego topiku i zacznij od tego w którym jest mowa o notarialnym zapisie:-) albo powiedz mu , że tak radzi Tobie Twoja znajoma która bardzo dużo straciła podejmując decyzję podobną do ew. Twojej. No i najważniejsze: czy ojciec syna nie ma tu nic do gadania? zgodzi się na ten wyjazd? jakie są relacje na tej linii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna77
Ja jestem rozwiedziona. Trzy lata po rozwodzie mój ex-mąż zmarł, a więc mój syn ojca już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyszlabym nigdy za obcokrajowca jakikolwiek by byl..innne obyczaje,mentalnosc,ten Twoj tez nie wiadomo jaki jest ,nie wiadomo dlaczego sie rozstal(moze Cie sciemniac),a rzucic wszystko i wyjechac z synem na gleboka wode,dla jakies milostki,no przestan...bez przesady,moze bawilabym sie w to majac nascie lat,a nie jako stara baba..ale to ja..a Ty i tak zrobisz po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale chyba napiszesz nam jak przeprowadziłaś z nim , dzisiaj, rozmowę(?) ja jestem ciekawa jaki wybrałaś wariant i co on na to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna77
Tak, rozmawiałam z nim na tematy poruszane na forum. Odpowiedział, że banda nienawistnych Polaków robi mi wodę z mózgu i mam nie słuchać tego bełkotu. Zapytałam Go więc, dlaczego obce osoby miałyby mnie kłamać, na co On odparł: " To jest tak jak z Polakami w Niemczech- żrą się między sobą, nienawidzą, donoszą, próbują wysadzić z siodła. Słuchaj innych to daleko zajedziesz". W temacie dziecka powiedział: " Gdyby się udało, byłbym najszczęśliwszym ojcem na świecie. Jeśli się nie uda, to znaczy, że tak mi było pisane". Teraz to już zupełnie nie wiem co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dorzuce swoje 3 grosze. Jezeli Ty na 100% nie chcesz dziecka, to dlaczego robisz mu nadzieje w stylu "zobaczymy." Powiedz mu bezposrednio, ze dziecka z tego napewno nie bedzie, I zobacz jak zareaguje. Czy dalej bedzie Cie chcial. Drugra sprawa - jezeli tak sie wypowiada o "Polakach'. to juz widac co to jest za czlowiek. Rozsadny czlowiek powiedzialby przynajmniej" a zawistni obcy ludzie na forum robia Ci wode z mozgu" a ten od razu, ze Polacy. Dla mnie sprawa bylaby jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz...może i on mówi prawdę, bo często tak jest, że Polacy robią sobie wzajemnie kuku, jednak z tą " bandą Polaków " która robi Tobie wodę z mózgu mocno przesadził. Może tak to odbieramy bo nie czujemy się bandą i nie każda z nas ma tutaj 20 lat bez doświadczenia życiowego. Najdziwniejsze jest to, że nie wypunktował każdego problemu( szkoła syna, jego dalsza edukacja i szanse, Twoja praca i uzależnienie od niego, tempo godne szaleńca bo w sumie on też Ciebie zna ile zna oraz "zabezpieczenia które uchronią Twoją przyszłość na wypadek gdyby Wam nie wyszło a Ty jednak miałabyś z nim dziecko). Nic, kompletnie nic oprócz rasistowskiej oceny.Wobec tego nie podejmuj decyzji( skoro już nie wiesz co masz zrobić) dot. Twoje życia ale podejmij ją biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie przyszłe życie syna. On dla Ciebie jest ważniejszy niż Niemiec dlatego rozum ( a nie serce) będzie tu na 1. miejscu. Wakacje przed Wami, wspólny wyjazd -obserwuj i słuchaj bo takie taksty w stylu" jestem Niemcem czystej krwi", " banda Polaków" to kwiatki z ogródka człowieka o niepokojącym ego. Tutaj rozmawiasz z kobietami które przeszły niejedno i może kiedyś Ty zostaniesz poproszona o radę i może odpowiesz bez zawiści i z bezinteresowną troską. Wiec weź moją wypowiedź pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna77
Dziękuję ci za rady. Biorę je pod uwagę- poważnie! Mnie również nie odpowiada fakt, jak wyraża się o Polakach, bo ja sama jestem Polką i mocno identyfikuję się z moim krajem. Widać Niemiec Niemcem pozostanie- ich parszywa, szwabska natura jest po prostu wpisana w ich DNA i inaczej nie mogą. Kiedy mu powiedziałam, że nawpuszczali sobie Turków i innych muzułmanów, a Polaków nigdy nie chcieli, to powiedział: "To co mówisz to rasizm. Nie znam ani jednego Turka bez pracy, a Polaków całe gromady". Bez komentarza! Jak dla mnie w głowie się nie mieści taka wypowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niepewna 77 - to nie chodzi ani o "szwabska" ani o polska nature, poniewaz ludzie sa rozni i tak naprawde nie ma nic takiego jak narodowa natura. Jezeli on w ten sposob sie wyraza o Polakach, to jest w tym napewno cos niepokojacego. Ciekawe, jak by sie poczul gdbys powtarzala jak mantre, ze w czasie Powstania Warszawskiego, Niemcy rabowali caly sztosy ludzi, ktorych najpierw zamorodowali. Ciekawe, czy byloby mu przyjemnie? On oczywiscie nie jest temu winien, poniewaz nie bylo go na swiecie, i Ty jako osoba kulturalna nigdy mu czegos takiego nie powiesz, ale on wlasnie w ten sposob generalizuje. Jest to niepokojace. A z tym dzieckiem, to wydaje mi sie, ze Ty sama nie jestes pewna. Imponuje Ci fakt, ze on tak bardzo chce byc tata, ale zastanow sie, czy on wlasnie tak bardzo chce Z TOBA miec to dziecko, czy tak w ogole. Nie badz niczyim inkubatorem. Mysl o swoim synu. Jest teraz w trudnym wieku. Jezeli tam wyjedziesz i skupisz sie na nowym partnerze i ewentualnym niemowlaku, to potrzeby Twojego syna zejda na drugi plan. Pomysl, czy syn na tym nie ucierpi. Nie znam Twojego syna, wiec nie wiem jaka ma wrazliwosc. To beda obcy ludzie i to jeszcze obcokrajowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znajdz sobie polaka ,nie wiaz sie z niemcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za Niemca bym nie wyszła. Za duże ryzyko. Nie mam za grosz zaufania do tej nacji. Za dużo historii słyszałam nieciekawych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyszlabym za niemca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* stosy ludzi. Przepraszam za blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zapomnij kim jestes !pieniadze to nie wszystko ale ulatwiaja wiele!nikt nie chcial zamotac ci w glowie Kazdy przezyl inna historie i ci ja opowiedzial! Czy ten niemiec bedzie umial pokochac twojego syna??czy z przyjsciem na swiat waszego dziecka nie pojdzie w odstawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbusik
moja kolezanka wyszla za maz za niemca i jest szczesliwa i w dodatku byl kawalerem przez 41 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy temat jest dalej aktualny. Mieszkam od 10 lat w Niemczech. Wjechalam po maturze i tutaj ukonczylam studia. Wpoprzednich komentarzach jest wiele prawdy. Jesli chodzi o Twojego syna to o wiele lepszym rozwiazaniem bedzie kontynuacja nauki w Polsce. Tak jak moje poprzedniczki jestem zdania ze dziecku bedzie trudno przyzwyczaic sie do nowych realiow. Bez znajomosci jezyka bedzie mu bardzo ciezko. Dostanie sie do Gymnasium bedzie kosztowalo go wiele samozaparcia. Matura niemiecka calkowicie rozni sie od polskiej i trzeba ja bardzo dobrze zdac, aby dostac sie na kierunki NC (Numerus CLausus), a takim kierunkiem jest medycyna. Dodam, ze mieszkam w miescie przygranicznym. Po niemieckie stroniw zostalo otworzone polsko-niemiecke Gymnasium. Mlodziez polska oprocz odpowiednie sredniej musi wykazac sie bardzo dobra znajomoscia jezyka niemieckiego. Przeprowadzanie sa testy jak i rozmowa kwalifikacyjna. Klasy sa mieszane, naua w jezyku niemieckim. Dodatkowo lekcje jezyka niemieckiego dla mlodziezy polskiej i polskiego dla niemieckiej. Jesli chodzi o moje doswiadczenia z Niemcami: zostalam zaproszona na randke do pizzeri. Wyszlam z zalozenia, jezeli ktos mnie zaprasza, to pokrywa calosc. Przed placeniem slysze: to ja place za pizze, a ty za napoje. Wiele bylo jeszcze dziwnych sytuacji, ale nie chce nikogo zanudzac. Autorko decyzje bedziesz muiala podjac sama. Pamietaj, ze w tym wszystkim najwazniejszy jest Twoj syn i Jego dobro. Moze w Hannoverze jest szkola europejsa albo polska. WIem, ze taka jest w Berlinie przy ambasadzie. Pozdrawiam i zycze madrych i odpowiedzialnych wyborow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×