Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 39

CZy zaczac starac sie o dziecko,mam 39lat..?

Polecane posty

Gość gość
Chcialam tylko napisac o tym koronnym argumencie o naturze. Dopokikobieta jajeczkuje dopoty moze zajsc w ciaze. To wlasnoe natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:34 hahaha, oj uśmiałam się z tymi kolanami :D już lepszych argumentów nie ma? Ojeeeeej, no nie urodzę jednak, nieważne w jakim wieku, dzięki za pomoc - bo co, jeśli kiedyś córka mnie o coś poprosi, a mnie będzie głowa akurat bolała? Masakra, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej serio nie udswajcie głupich. Ciąża ponad 40+ może szkodzic tez dziecko. Badania mówią że w tym wieku gdy kobieta ma dziecko przeważnie (duuża cześc) rodzą się z różnymi chorobami xxxxxxxxxxxxx Piszesz zaslyszane katem bzdury. Podaj mi link do tych rzekomych badan. Jaka wiekszosc? Wraz z wiekiem rosnie ryzyko wad genetycznych plodu, w tym najczestrzej - zespolu Downa. U kobiety 40 letniej wynosi ono caly 1%. Ogromna wiekszosctakich kobiet urodzi zdrowe dzieci. Pozostale maja mozliwosc usuniecia ciazy , na co wiekszosc najpewniej sie zdecyduje. Jesli ktos jest przeciw aborcji a jednoczesnie urodzenie dziecka z downem byloby tragedia to rzeczywiscie przed zajsciem musi sie zastanowic czy jest w stanie zaakceptowac takie ryzyko. Dla porownania ogolne ryzyko wystapienia wad wrodzonych wynosi 3-5% , niezaleznie od wieku kobiety. Kazda ciezarna, nawet bardzo mloda, ryzykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na wnuki nie czekam z utęsknieniem - to akurat nie jest szczytem moich marzeń. xxx Wiesz, ty mozenie czekasz, ale MOŻE twój przyszły, hipotetyczny wnuk by chciał cię poznać i nie tylko, może chciałby cię odwiedzić w wakacje, chciałby dać ci prezent na dzień babci. Ale widać, ze jesteś egoistką i to ciebie nie obchodzi :). Ja nie miałam dziadków z podobnego powodu i juz tu o tym pisałam, przykro mi było w dzieciństwie jak koleżanki opowiadały o dziadkach, dziadkowie przychodzili do przedszkola, kiedyś były inne czasy i zdarzało się usłyszeć "babcia po ciebie przyszła"(to była mama) ale to mnie szczególnie nie obchodziło, fajnie by było jednak mieć większą rodzinę a nie tylko rodziców i kuzynostwo starsze o 10-15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ej serio nie udswajcie głupich. Ciąża ponad 40+ może szkodzic tez dziecko. Badania mówią że w tym wieku gdy kobieta ma dziecko przeważnie (duuża cześc) rodzą się z różnymi chorobami xxxx pokaż te badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry. Jestem na biolchemie już po mauturze. Jeszcze pamiętam naszą panią z biologi. Mówiła że dzieci które rodzą się 40+ są NAJBARDZIEJ podatne na choroby i mówila że to istna głupota. Ale jak koniecznie chces miec linka to wpisz sobie ciąża 40+ zagrożenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:39 w wieku 25 lat nie miałam obojga rodziców - moja córka nigdy nie poznała dziadków. Trudno, jakoś nie widzę, by była przez to szczególnie nieszczęśliwa. Takie jest życie, nie wiadomo, co komu pisane. Co to za bzdury w ogóle? Co cię to obchodzi? Jeśli ja jestem egoistką, to ty też, bo uważasz że ty masz prawo mieć dzieci a ja nie. Na szczęście mam gdzieś twoje zdanie, bo ty za mnie życia nie przeżyjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj sobie spokój nie krzywdź dzieciaka nawej jeśli urodzisz nie bedziesz rodzicem tylko babcią a to już za poważna róźnica pokoleń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
. Ja nie miałam dziadków z podobnego powodu i juz tu o tym pisałam, przykro mi było w dzieciństwie jak koleżanki opowiadały o dziadkach, dziadkowie przychodzili do przedszkola, xxxxxx Rozumiem ze z tego wzgledu zalujesz ze sie urodzilas. Twoi rodzice powinni byli cie nie plodzic gdyz biedne dziecko nie bedzie znalo swoich dziadkow, tragedia! Lepiej niech sie nie rodzi. No i by cie nie bylo teraz. To samo radzisz jakiejs kobiecie nie rodzic dzieci bo dziadkow nie bedzie mialo (MOZE). Co za kretynski argument. A tak na marginesie, moi rodzice mieli po 25 lat kiedy ja sie urodzilam a i tak dziadkow (w odroznieniu od babc) niestety wcale nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś dziewczyny, czy wy nie macie wyobraźni?> Ja nie mówię, że po 30tce już dzieci się nie rodzi, ale na litość, w okolicach 40tki to jest niebezpieczne dla dziecka! kiedy matka ma ok.40 lat i wiecej, gwałtownie wzrasta ryzyko wad płodu w tym downa kolosalnie wręcz wzrasta! do tego wielce prawdopodobne choroby psychiczne, poczytajcie na ten temat ale nie na forach, tylko w źróðłach medycznych, idźcie kupić albo wypożyczyć w bibliotece albo porozmawiajcie z mądrym lekarzem. Ciocia dwóch chłopców urodzonych po40tce, obydwaj z zaburzeniami xx Bzdura totalna z tym "gwałtownie ". To jedynie statystyki. Powiedzmy , ze urodziło sie 5 tys dzieci kobieta w wieku 20 lat i 5 cioro dzieci miało zespól downa. Kobieta w wieku 40 lat tez urodziło sie 5 dzieci z zespołem downa. Tyle, ze kobietą w wieku 40 lat urodzio sie 2 tys dzieci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co z ciebie za 'przyszła niby mama'. Dla dziecka babcia i dziadek to ważne w życiu osoby! To że dla ciebie nie byli ważni to twój problem. Jesteś okropnym samolubem. Ty i dziecko współczułabym mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem ze z tego wzgledu zalujesz ze sie urodzilas. Twoi rodzice powinni byli cie nie plodzic gdyz biedne dziecko nie bedzie znalo swoich dziadkow, tragedia! Lepiej niech sie nie rodzi. No i by cie nie bylo teraz. xx Przecież i tak zrobi co chce, o czym ty do mnie piszesz? Jakbym się nie urodziła, to trudno. Moja wypowiedź jest skierowana do tych "mądrych" mamuś, które świadomie decydują się na dziecko, pierwsze i jedyne często w wieku pod 40, 40 i uważaja, ze to jest super, a nie wcześniej bo to głupota, tak z egoizmu - bo najpierw sobie szalały. Takie jest moje zdanie. ZAWSZE jest lepiej gdy dziecko ma młodszych rodziców niż starszych, co nie znaczy, że starsi nie będą go kochać i różnica pokoleń to też nie jest bzdura- powinna wynosić jedno pokolenie, bo dwa to już za dużo, z dziadkami jest zawsze inny kontakt niż z rodzicami. To jest moje zdanie, nikt nie musi go popierac, ale nie oczekujcie również, że wszyscy będą chwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku kończę 30 lat i jestem w 1 ciąży i teraz sobie myślę że i tak długo zwlekałam z tą decyzją. Co do wieku 39 lat możesz wyglądać młodo ( ja też młodo wyglądam i każdy daje mi dużo mniej lat) ale natury się nie oszuka niestety... W mojej rodzinie jest dużo późnych mam ( nawet i po 40), wszystkie dzieci urodziły się zdrowe mimo to mnie przekonują argumenty lekarzy, że jednak im późniejsza ciąża tym większe ryzyko pod każdym względem. Nikt mi nie wmówi, że 40 latka ma tyle samo energii i siły co 2o- paro latka. Nie mniej każdy odpowiada za swoje życie i każdy sam powinien podjąć taką decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 19.47 chyba od tego "planowania dzidziusia" nie wie co mowi. Jesli takie kobiety mają wychowywac dziecko to nie..... Nie... Nie wole sobie nie wyobrażać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mysle , ze przez 20 lat nikt ich nie chciał , zyły samotnie , teraz zwiazały się z jakimś rozwodnikiem/wdowcem i chcą nadrobic stracony czas aby miał kto się nimi zajmować na starość , a to już tuz tuż . Spieszmy się rodzić dzieci , tak szybko się starzejemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chwalić* oczywiście miało być macierzyństwo w takim wieku, moja mama również tego chwali a urodziła mnie majac 39 lat, chciała wcześniej, ale długo się starała a kiedyś nie było aż tylu możliwości co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komentarz powyżej po prostu mnie rozbawił w poytywnym znaczeniu. Bardzo dobrze powiedziane :) spieszmy sie rodzic dzieci to sobie chyba zapamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś no i co wynika z tego artykułu? wracaj do podstawówki uczyć się czytac ze zrozumieniem, a nie w pieluchach siedzieć - wstyd jak się analfabetyzm rozmnaża!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jesli ktos przez 20 lat nie znalazł kogoś wartego, żeby mniec z nim dzieci to ma z nich rezygnować? czy jest jakiś gorszy? może po prostu miał wymagania, a nie wyszedł za pierwszego lepszego, który go zechciał? głupio wbijasz te szpile - sama sobie przeanalizuj co cię dręczy, ze musisz to robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
... " Śpieszmy się rodzić dzieci, tak szybko się starzejemy". Najlepsza odpowiedz czytam to ze łzami w oczach. Czysta prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolę w wieku 40 lat być kochana przez rozwodnika i mieć z nim chciane i wyczekiwane dziecko, niż puścić się na dyskotece w wieku 20 lat z przypadkowym facetem i urodzić nieplanowane dziecko z wpadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co tam jest napisane analfabetko? Gdzie ten ogrom ułomnych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry teraz jak klikam na te linki to uświadamiam sobie ze wybralam zle. I'm sorry. Don't kill me buddy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze. Mialy byc "badania" (naukowe) a nie artykuly pisane przez niewiadomo kogo na jakichs popularnych stronach internetowych. Od razu widac widac ze fakty sa wyjete z tylka. Np: Tylko 1-2% ciąż kończy się poronieniem w przypadku kobiet, które ukończyły 30 rok życia. 10 lat później ich liczba wzrasta do 10%! Totalna bzdura, ryzyko poronienia jest duzo wyzsze w obydwu grupach wiekowych. Co do zagrozenia cukrzyca ciazowa i nadcisnieniem to ryzyko wzrasta juz po 25 roku zycia i co? Jak mam 28 to juz lepiej sie nie rozmnazac? Plus bardziej znaczacym czynnikiem jest np waga. Co w tym wypadku? Tez zakazac grubym sie rozmnazac? A tak w ogole to mialam cukrzyce ciazowa w pierwszej ,mlodej ciazy a nie bylam w zadnej grupie ryzyka.Dziecko urodzilo sie zdrowe , ze mna tez wszystko w porzadku. To nie jest jakis masakryczny problem. O zylakach i zmeczeniu nawet nie pisze bo co to za argument. Jedynym znaczacym ryzykiem dla starszych kobiet jest ryzyko wad genetycznych, przede wszystkim Downa i to ryzyko wynosi caly 1%. Powtarzam: gdzie dowod na to ze jakoby "ogromna wiekszosc" dzieci starszych kobiet rodzi sie z wadami wrodzonymi lub jakas inna powazna choroba. Jak tu wszyscy wipisuja. a Takiego dowodu nie ma bo to argument wyssany z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie czego wam wspólczuję? jak około 60 będziecie musieli znosić ciężkie, gówniarskie zachowania waszych dzieci, różne problemy w szkole i innych rzeczach, to nieprawda, że z wiekiem człowiek robi się cierpliwszy i więcej znosi, przeciwnie, więcej go irytuje i nie ma tyle cierpliwości do gówniarskich wybryków, rzadko podchodzi z dystansem, często chce mieć spokój. Tylko, nie liczcie, ze was to ominie, mniej lub bardziej to się stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pogadaj z pierwszym lepszym lekarzem. Widomo że nie powie ci że każde dziecko powyzej 40 rodzi sie martwe ale napewno wspomni o większym ryzyku chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka prawda nie wszystkie dzieci s@ grzeczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×