Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

Gość Naomincia
Kamka teraz to mnie całkiem nastraszyłaś!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Majav a mówił Ci lekarz jaka była wielkość pęcherzyka ciążowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mowil, ale teraz nie pamietam. 10 mm chyba... albo 10 cm. W kazdym razie termin mam na 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Mjav tez mam termin na 12 mają A mój skarb ma 6,4 mm tak mi lekarz mówił. Dziewczyny powiedzcie mi jeśli mam macice w tylozgieciu to czy ciąże będzie wcześniej widać lub później czy to nie ma znaczenia za bardzo. Bo powiem wam że ja to nie mam o tym pojęcia. Teraz do 9 muszę czekać na wizytę. Mdłości nadal mnie męczą,i tak jak któraś z Was pisała ze czuje głód A przez mdłości jeść nie może. Ja mam tak samo. Teraz przyszedł wieczór A mi się już płakać chce przez te mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok... z tym 10 cm to chyba troche poplynelam :/ majowamama24 dziś ja bylam dawno ponad 10 dni temu i wtedy jeszcze zarodka nie bylo widac podal mi tylko wielkosc pecherza ciazowego wtedy. O jesoo ja nie wiem, nie wiem co to w ogole tylozgiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli gadamy o dolegiliwosciach dzis ja mam jakies stany lekowe. Az mi sie zle oddycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarice05
Dzięki dziewczyny za wsparcie. Jakoś dotrwałam do wieczora, już w łóżku. Padam po prostu, a dopiero 10. Ale nie mam już nic do roboty pilnego, więc sobie pośpię :) xxxxxx USG mam zaplanowane na poniedziałek, pewnie jakbym się uparła to prywatnie bym załatwiła szybciej, ale co z tego, jeśli będzie za wcześnie, żeby coś zobaczyć. To już tylko kilka dni, chcę doczekać do tego terminu, a że świruję przy tym to inna sprawa. Dam radę :) xxxxxx Ja też mam tyłozgięcie macicy, lekarka kazała mi dużo leżeć na brzuchu. Ale jakoś się w to nie wczuwam. Nie wiem też, co to tak naprawdę oznacza dla przebiegu ciąży. xxxxxx Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Źle mi. Czuję się objedzona i wzdęta niczym balon. Dziwne nie jest skoro się objadłam:) Ech... idę spać, mam dość tego dnia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasama
Nam się chyba udalo... :) pewność będę mieć po wizycie u ginekologa. Objawy raczej wskazują na tak... bóle podbrzusza wrażliwość piersi brak okresu od 5 dni :). To mój pierwszy raz i nie mogę się juz doczekać badania. Boje się ze jeszcze za wcześnie na badanie i lekarz będzie mi kazal czekać ...;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Gratuluję:) Ale skoro jest tak że okresu nie masz dopiero od 5 dni to w najbliższym czasie pewnie sam pęcherzyk się ujawni:) Życzę powodzenia. Ech miałam spać i co? I nic:( Idę spać- podejście nr. 2 Dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj pecherzyk miał 10 mm na usg. takasama gratuluję :) Naomincia a z tym moim krakaniem to było tak ze mówilam sobie ze mojej babcia blizniaki zmarły pozniej pierwszy syn jej córki a ze ja tez jestem pierwsza corka w tej linii to tez COS sie zdarzy :( pózniej raz na koncu 5 tyg mialam dziwne krwawienie. bardzo delikatne ale sie przestraszyłam jak sie pozniej okaało sluszni bo dzidzius przestał sie rozwijac. po tym czułam sie z dnia na dzien coraz lepiej mdłosi przeszły jak reka odjął. a jak poszłam na wizyte zaczal si koszmar. lekarz nie zobaczył serduszka dał skierowanie na usuniecie. nastepnego dnia poszłam o innego lekarza o on powiedzial... ze to normalne na tym etapie BO TO BLIZNIAKI!!!! calkiem zglupialm. ale poszlam na bete ale ta po 48h była juz 5000 mniejsza od poprzedniej. potem szpital zabieg i co ciekawe okresu nie dostałam przez ten czas ani razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie ja się trochę martwię bo mi też objawy jakby zniknęły... właściwie od początku były słabe. Piersi tylko nadal pobolewają przy dotyku (głównie sutki). Mam chwilami minimalną ledwo zauważalną zgagę i ledno zauważalne mdłości z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
To wyżej to ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze powinnas sie cieszyc :) kazdy ma inaczej...ja jak mam mdłosci to teraz sie ciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkowa
ja przy pierwszej ciazy tez nie mialam zadnych, zadnych dolegliwosci! przez tydzien wydawalo mi sie ze po sniadaniu mialam delikatne mdlosci, ale musialam sie wsluchiwac w swoj organizm (moze moja psychika dzialala :D ) bo teraz juz wiem ze przy mdlosciach nie trzeba sie wsluchiwac :D mecza okropnie, piersi bolaly tak ze budzilam sie w nocy, oczywiscie sa znacznie wieksze... jak ktos nie ma objawow to niech sie cieszy, chcialabym przechodzic ta ciaze jak pierwsza, dzis mam wizyte u gina :) stresuje sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolkowa trzymam kciuki :) Dziewczyny co w końcu z tym jedzeniem? Wszystko dozwolone ale w rozsądnych ilościach? Oczywiście nie mówię tutaj o jakimś surowym mięsie albo fast foodach. Znalazłam taki poradnik (ale nie zdążyłam jeszcze przeczytać całego ;p) http://www.1000dni.pl/rec**es/poradnik-zywienia-dla-kobiet-w-ciazy.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Kończę niedługo branie duphastonu . Czy któraś z Was go brała ? Co on w ogóle daje... Wiem, że to coś podobnego do Progesteronu. Ale czy serio pomaga rozwinąć się ciąży? Dostałam na 10 dni. Karolkowa mów szybciutko jak tam po USG !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naomincia duphaston to lek który ma pomoc zagnieździć się zarodkowi jak dojdzie do zapłodnienia, a jak nie dojdzie do zapłodnienia to wywoła okres. Ja brałam w czwartek ale jak w piatek rozkręcił mi się okres to przestałam brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Anka dzięki:) szukam w Internetach ale nie znalazłam odpowiedzi na mój przypadek. Bo dostałam go w momencie gdy miałam już pęcherzyk. Czyli zarodek się zagniezdził. Czy to pomaga w jego rozwoju? Zmniejsza ryzyko pustego pęcherzyka czy nie ma wpływu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkowa
co do tego douphastonu nie pomoge, nie mam zielonego pojecia, a na wizycie okej, 7 tydzien, zarodek 6mm i migalo serduszko juz :) nastepna za miesiac :) i szereg badan laboratoryjnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naomincia, dopytaj może jeszcze lekarza. Ja brałam duphaston i inne progesterony na wywołanie miesiączki. Najpierw brałam 10 dni, co dla organizmu symuluje fazę lutealna, a potem odstawiałam i organizm po odstawieniu "stwierdzał", że ciąży nie ma i zaczynał się okres. Progesteron podtrzymuje ciążę jak się go bierze, ale jak się go odstawi to myśli, ze to czas na okres. Trzeba uważać, jak masz możliwość to dopytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Czyli co...? Jak go odstawię dostane okres? Ginekolog wyjechał na urlop i tyle z tego mam:c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_32
no jak sie nie zagnieżdzi to po 10 dniach przyjdzie okres a jak sie zagnieździ to nic złego sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Rozumiem. Została mi ostatnia tabletka na rano. Zobaczę jak to będzie później... i wierzę, że będzie dobrze . Do wizyty zostało 12 dni... jeśli coś się Stanie, pojawi się plamienie czy cokolwiek po prostu przyspieszę wizytę. Tak chyba będzie najrozsądniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka_84
A ja byłam wczoraj u gina.... Nawet mnie nie zbadał o USG nie wspominając... Patrzyła na mnie jak na idiotkę i stwierdził że nadwrażliwa jestem bo za wcześnie i o ciąży nie można tak wcześnie mówić tylko o zaburzeniach miesiączkowania... to że 2 tyg temu test wyszedł pozytywny w ogóle go nie obchodziło... Nawet kwasu foliowego nie zalecił brać i był strasznie opryskliwy :( Czy skoro ostatnią miesiączkę miałam 10 sierpnia to na tą wizytę było za wcześnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to trafilas na niezlego chama. Wspolczuje. Natomiast ja moze do Was dolacze... Nie ma jak wakacyjne chwilowe rozluznienie i teraz sa skutki. Starszy syn ma 5 lat. Dzis robie test ale na 99,9 proc jestem w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka miałaś czy powinnas miec?? bo jeśli miałaś to teraz powinnaś mieć owulację. a jeśli powinnaś mieć to powinien ćie zbadać i powinno być widac pecherztk ciążowy. a kwas foliowy bierz bez jego zalecenia. nie bierze sie go tylko w ciazy jest bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z pierwszym bylam dopiero ok 12 tc. Tyle dziewczyn traci ciaze w pierwszych tyg.ze wolalam poczekac. Ale kazdy jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie planowalam. Jestem lekko podlamana. Wiadomo, Polska to nie jest dobry kraj na wychowanie dzieci. Dobrze, ze maz nie jest przerazony, haha. Bo ja sram ze strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×