Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

Gość majowamama24
Fasolka ja ostatnia miesiaczke miałam 6 sierpnia. Poszłam do lekarza tak jak ty 2 tyg po zrobieniu testu to lekarz mnie zbadał powiedział że wygląda mu to na 6 tydz. I kazał przyjść na usg . I serduszko już biło. Idź do innego lekarza bo ten to jakiś idiota. Żeby nawet nie zbadać. Mi przepisał jakiś kwas foliowy 5mg. Dziewczyny nadal Was męczą mdłości bo mnie strasznie. Czasami jest lepiej czasami gorzej Ale rade trzeba dać . Gosciu gratuluję. Nawet jesli nie planowane to napewno bedzie kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkowa
ja mialam ostatnio okres 2 sierpnia, i wlasnie wczoraj bylam u gina, i zaraz na dzien dobry mi powiedzial ze juz powinnismy cos zoabczyc, wiec niewiem czemu twoj lekarz sie tak dziwnie zachowal :/ u mnie z okresu wynika ze jest to 8tc, a z usg ze 7tc, ale powiedzial mi ze tydzien roznicy jest w normie :) i serduszko juz bylo widac, idz do innego gina! a mnie mdlosci powoli odpuszczaja, ale pije wode z cytryna - mi pomaga, a przede wszystkim najlepszy jest ruch, staram sie duzo ruszac, z dzieckiem na dwor, a wieczorami jak maz przejmuje synka calkowicie to ja wskakuje na rowerek eliptyczny i pol godzinki cwicze, len mnie lapie, ale walcze z nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze... smilo mi sie ze robilam teraz testy ciazowe i wychodzily mi negatywne i negatywne... Polecialam do tego lekarza i on akurat mial zepsute usg i mowi ze jeszcze mu 40 tysiecy euro potrzeba zeby je naprawic. Poogladal moj katalog i mowi ze jestem klamczucha ze wcale przeciez nie jestem w ciazy tylko mam jakas mukohelioneuroze........ Boze co za koszmar :/ (na koniec scigalam sie z ciezarowka cocacoli) :///////////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkowa
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jakieś mikro plamienie - taki lekko zabrazowiony śluz. Co robić? Po czym poznać, ze lekarz już niezbędny? Może się rozkręcić? Nie wiem, czy już się martwić, czy spokojnie poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćona35
Ja od wczoraj mam plemienia, spodziewałam się tego bo mam polipy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem clarie ale moze lepiej isc do lekarza? Dla pewnosci? Bierzesz jakis progesteron albo cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolkowa ja nie wiem ale jakos sie boje cwiczyc w pierwszym trymestrze. Probuje sie w ogole nie ruszac. Kondycja mi tak spada ze wogole ciezko mi sie ruszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, biorę progesteron. W sumie teraz przypomniałaś mi, że lekarka powiedziała mi, żeby zwiększyć dawkę w razie plamień. Jak do wieczora nie przejdzie to tak zrobię. Ja w końcu nie wiem, czy mam polipa, czy mięśniaka (tzn kazdy lekarz mówi inaczej), ale cos tam mam, wiec tez może byc przyczyną. A jeszcze zastanawiałam się czy nie uszkodziłam sobie śluzówki tym aplikatorem do luteiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naomcia Ja tez biore progesteron i chyba bym dostala bzika jakby miala go ostawic. NIe mozesz isc po recepte do lekarza ogolnego albo nie wiem do jakiegos latwo dostepnego ginekologa. Ja nie mysle o odstawianiu przez jeszcze miesiac, dwa. Moze lepiej wez cos pokombinuj co? Jak twoj organizm produkuje wystarczajaco progesteronu to luz, ale co jak nie ? Nie wiem! XXX fasolka - no nie zartuj! Ale cham! Ja mialam ostatnia miesiaczke pare dni przed toba a juz 2 usg mialam od tego czasu! Idz do innego lekarza! Przeciez to juz 7 tydzien leci! XXX majowamama24 ja nie mam zadnych mdlosci jeszcze... Moze przyjda w 10 tygodniu tak jak inne dziewczyny mowi. Ale pewnie wcale tak jak u mojej mamy. XXX Gosciu! Bedzie ok, nic sie nie martw. Polska nie taka zla! Dobrze ze cie maz wspiera bo cos mi sie wydaje ze my od tych hormonow nie myslimy zbyt logicznie. XXX karolkowa AAAA... Jak ja ci zazdroszcze tego serduszka!!!! Dobrze ze wszystko ok! XXX Dziewczyny. My musimy wytrzymac do 17 LISTOPADA. 17 Listopada w sobote wszystkie bedziemy juz pewnie i stabilnie w 2 trymestrze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czytam Was, ale rzadko się odzywam, bo dalej czuje się BEZNADZIEJNIE!!!!!!!!!!!!! juz nie mogę się doczekać aż przejdą te mdłości...;/ jest gorzej jak w 1szej ciąży:-( ja plamię na brązowo od początku ciąży (myślałam, że to zaczątek okresu) i tak trwa to do dziś. Dziecko rozwija się prawidłowo. Lekarz zalecił od samego początku duphaston 3x1 i w razie bóli brzucha no-spe. Bardziej niepokojące są krwawnienia zabarwione czerwoną, żywą krwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ćwiczeń, to w 1szym trymestrze tez podchodzę do nich sceptycznie. W poprzedniej ciąży od 2 trymestru prawie do końca (póki nie wykryto gestozy) ćwiczyłam pilates.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mjav gdzieś czytałam, że barwne sny też są objawem ciąży :) Spokojnie- na pewno wszystko będzie ok. Ja dziś zaczynam 9 tydzień :) Troszkę czuję rozciągające bóle- ale są chwilowe i delikatne więc się tym nie przejmuje- mam nadzieję, że to rozciągająca się macica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Dzień dobry! Podczutuję Was dziś Co chwilę ale nie pisałam bo czuję się fatalnie! Głowa mi pęka! W dodatku dziś w ogóle nie mogłam spać w nocy... :( z dobrych wieści to taka, że udało mu się umówić do lekarza na 1.10 Kurczę macie jakiś pomysł na tą nieszczęsną głowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Luthien no właśnie nie mam bo w pracy jestem;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej Naomincia ;/ długo jeszcze? to po powrocie do domu szybki prysznic i wskakuj do wyrka się wyspać. Mnie też często głowa boli ale czytałam, że to częste w ciąży. Osobiście odstawiłam całkowicie kawę (a nie będąc w ciąży piłam 3-4 mocne kawy dziennie) i o dziwo mój organizm się jakoś jej od rano bardzo nie dopomina, ale popołudniami odczuwam często ból głowy- pewnie brak kofeiny jest jednym z powodów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Też jakoś automatycznie odstawiłam kawę. Chociaż piłam tylko rozpuszczalną. Dziś na szczęście tylko do 20. Gorzej jutro. Pracuje od 9 do 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Noamincia gdzie ty pracujesz że takie godz pracy. Przecież od 9 do 23 to jest jakaś masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka_84
dziewczyny wczoraj byłam u innego lekarza :) zrobił badania i USB... widziałam maleństwo... 6 tydzień i wg terminów i USG.. Słyszałam serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Fasolka gratuluję. Nie ma nic piękniejszego jak usłyszeć bicie serduszka :) I na kiedy masz termin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Fasolka gratuluję serduszka♡ Ja czekam na moje. 1.10 mam wizytę, to już tylko kilka dni… Miłego dnia kobietki! Ja dziś walczę do 23 ( pracuję jako sprzedawca ale mam nadzieję że po porodzie zajmę się już tylko swoją firmą. A jestem fotografem i będę miała idealne modelątko;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
O to fajnie będziesz mogła się rozwijać i tworzyć piękne zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka_84
W sumie terminu porodu nie podała... Za 2 tygodnie kolejna wizyta... Dostaliśmy tylko listę nakazów i zakazów i masę badań do zrobienia przed wizytą... W gabinecie byliśmy ponad godzinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dark_paradise
fasolka gratuluje:) porządny lekarz, że Was tak długo badał. Co masz ciekawego na tej liscie nakazów i zakazów? x Ja nadal czuje sie fatalnie. Mdli na potęgę:( jedynie ciepła woda z cytryną pomaga. I muszę w miarę często coś przegryzać, bo jak czuję głód jest jeszcze gorzej. Juz nie mogę się doczekać kiedy to się uspokoi...Czasem mam też smaka na czekoladę:-) na szczęście 3-4 kostki już mnie zadowolą:-) x Tak mi się wspomniał dziś temat koszul do porodu. Wiem, że jeszcze trochę przed nami, ale piszę póki pamiętam - nie kupujcie tych z długim rękawem. Ja rodziłam zimą i popełniłam ten błąd. Jest potem problem z wenflonem i pomiarami ciśnienia. Także odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na bol glowy w ostatniej ciazy zalecono mi jedna tabletke Paracetamol plus pare lykow kawy. Ale to bylo w 9 msc ciazy. pomoglo prawie od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Godzinę w gabinecie? Faktycznie dokładny lekarz, oby więcej takich:) Ja z niecierpliwością czekam na moją i odliczam każdy dzień:) Dziś na szczęście z głową spokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobietki, a jak to jest z porodem na kasę chorych? Czy partner może wtedy znajdować się na sali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje, że poród z partnerem to raczej kwestia szpitala. Fundusz raczej nie ma nic do tego. W moim szpitalu to nie problem. Jak chyba w większości, ale pewnie znalazłoby się sporo 'czarnych owiec'. Dziewczyny polecam chodzenie na szkołę rodzenia. Ja chodziłam do takiej organizowanej przez szpital (bezpłatnie) i potem położna, która prowadziła zajęcia baaardzo mi pomogła! A miałam dużo problemów z zapaleniami piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu a moze to przejezyczenie? nie przyszło Ci to do głowy? skoro Ty jestes taka "madra" a nie zrozumiałas to chciała przekazac to smutne. a w ogóle to w tej samej wypowiedzi napisała własciwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×