Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

Gość Naomincia
Dzień dobry! Dzień zaczął się u mnie słabo... nadal mam potworny kaszel:( i katar zalewa mi nos. Dark gratuluję! To musi być fantastyczne usłyszeć że maleństwo rozwija się dobrze. Ja muszę poczekać do 5.10 Mam wrażenie że to wieki! Anka ja swojego ciała też nie znam. Kiedy szukałam u siebie objawów to za nic nie wiedziałam czy te moje są standardowe comiesięczne czy może właśnie ciążowe. Majav ja też się płaczliwa zrobiłam. Wystarczy jeden zgrzyt i już mi się łzy w oczach zbierają. Dziewczyny a tak ze spraw... technicznych... czego używacie na rozstępy? Wiem że pytanie już padło ale chyba nie było odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :D W pracy lepiej. Nie ma dzis stresu!!!! Moze to dobrze wyszlo. Nie ja jeszcze nic nie uzywa, bo jak narazie sie nie powiekszylam, jak narazie to zrzucilam jakie 3 kg... Zupelnie przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pierwszej ciązy używałam balsamów dla kobiet w ciąży firmy Palmers, teraz już sa chyba dostepne wszedzie ale TYLKO 3 lata temy zamawialam na allegro i powiem szczerze ze mi odpowiadały, w miedzyczasie uzywałam balsamu dla kobiet w ciąży Gerbera. xxxx Miałam zrobić test dzis ale poszłam siusiu przed 5 więc robienie testu o 8 było bez sensu, może jutro zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naomincia no wlasnie ja zadawalam pytanie o preparaty na rozstępy, ale nikt nic nie pisal. Ja kupiłam Mamamil krem na rozstępy i Floslek, Slim Line STRECHfree, aktywny krem zapobiegający rozstępom, bo z tego co czytałam nie ma tam wzmianki, ze można stosować dop. od 4 miesiąca, tylko ogólnie, że bezpieczne w ciąży, więc używam. W pierwszej ciąży używałam Palmersa, ale zapach doprowadzał mnie do szału i przyprawiał o mdłości. Ale rozstępów nie mam:) tylko trochę na piersiach, ale w sumie trudno się dziwić, że wyszły, bo piersi po porodzie urosły szybko i spoooro. Anka - co do Anity...mój mąż bardzo się upiera. Już przy pierwszej ciąży chciał Anitę i powiedziałam, że może jak będzie druga dziewczynka:) Także nie mogę wykluczyć tej opcji:) jeszcze musimy pomyśleć nad imionami. Moja córeczka dopiero 3ciego dnia po narodzinach dostała imię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka może zrób bete od razu:) zawsze to szybciej wyjdzie:) a kiedy termin okresu? Normalnie przed okresem śluz jest bardzo skąpy, generalnie sucho w majtkach, ale przed ciążą chyba też tak było..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to od zawsze wiedziałam, że bede mieć Antoninę no i jest, miał być też Gabriel ale teściowa jest Gabriela więc mi się odwidziało. Jak byłam w ciąży na początku roku to mąż chciał Alicje ale przez te pół roku narodziło sie tyle Alicji że już chyba nie chce :) ja to bym chciała Melanie albo Stefanie...a jak chłopak to może Jakub xxxx co do bety to u mnie jest tak, że robie dziś wyniki jutro, więc jak mam mieć wynik w czwartek to i w piatek zatestuje, chociaż w styczniu pozytywny wyszedł już dzień przed terminiem @ xxxx ja nie mam śluzu tylko jakbym mokro miała cały czas, jakbym się spociła albo posikiwała heheh ale śluzu to zero, w ogóle nic. Wszystkie moje "objawy" przeszły jakby ręką odjął :) w pierwszej ciązy to w ogóle nie patrzyłam na objawy, śluzy i inne rzeczy, okres sie spóźnial zrobiłam test i ok, w drugiej chyba z tydzien przed testem miałam wszystkie z możliwych objawów hehe oczywiście 3/4 wymyślona.... teraz to czasami nawet nie mam czasu zwrócić uwagi na to czy to objaw czy nie hehe ale np teraz moja panna śpi i myślę sobie: miałam dziś jakis objaw czy nie hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja panna też śpi:) chwila laby:) Alicja tez mi się podoba i od pierwszego dziecka chodzi mi po głowie. Ale mam już Olę, to kolejna Ala byłoby chyba dziwnie:) Co do objawów jeszcze - w tej ciąży przed testowaniem nic nie czułam poza piersiami i poprzednio było to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera własnie zjadłam pół pudełka lodów włoskich... ja to nie moge siedzieć bezczynnie bo zaraz coś jem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Anka 32 narobiłaś mi ochoty na lody. Na mięso, kartofle,chleb to ja nawet patrzeć nie mogę. Ogóle jak mam coś ugotować to już mnie mdli. Zaeszeb uwielbialam rosół a teraz jest masakra nawet bo za bardzo nie doprawiłam bo myślałam że tam padne. Co do preparatow na rostepy to narazie nic nie używam bo i tak mam ich sporo po pierwszej ciąży A do tego spiro schudłam. Mam nadzieję że w tej ciąży przytyje tyle co w pierwszej (9kg). A jak tam wasze samopoczucie. Jak ja Wam zazdroszczę że wasze dzieciaki jeszcze śpią w dzień. Moja już odrzuciła drzemkę Ale za to ja bym poszła spać A muszę ja pilnować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dark... Twoje dziecko urodzi sie w moje urodziny! Genialna data!!!! To jest najlepszy dzien w jaki mozna sie urodzic. Cale zycie 3 dni wolnego po urodzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie drogie Panie! Gratuluje wszystkim zafasolkowanym, ja nadal czekam na @, zostało mi 2 dni, brzuch boli mnie od pt i nadal nie mam @, mam nadzieje, że nie przyjdzie, wczoraj robiłam test - negatywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy przytylam 18kg z czego 8 zostalo. A po poronieniu tez przytylam z 10 az zaczelam sobie robic badania na tarczyce bo bylam przerażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ostatnio jest dramat z myciem się małej, głowy to już dawno nie lubi myć aale chociaż pluskała się w wannie a teraz na sam widok wody w wannie jest taki płacz że masakra! Kiedyś był płacz jak musiała wyjść a teraz jest płacz jak musi do niej wejść. Całe mycie trwa 3 minuty no chyba że z głowa to 6 minut... i wlaśnie zbliża się godzina W i mała chodzi i pyta: tatusiu a dziś to nie bede sie myć prawda? Nie wiem jak mam ją znowu przekonac do kapieli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja dziś się czuję taka "niewyraźna", nawet bym to zrzuciła na pierwsze objawy ciąży, ale ból gardła jakoś nie daje się "podciągnąć"...;) Co można na ten ból gardła zadziałać? Myślę o płukance z Septosanu, myślicie, że może być? Czy coś innego lepiej? Co do imion to miałam swoje wybrane, a teraz jakoś nie wiem, czy się na nie zdecydujemy. Jakoś czuję inaczej, może jeszcze Dzidziuś coś mi podpowie, czasu jest dużo :) Też jestem płaczliwa, dziś przeczytałam, że jeden bloger, którego lubiłam, Scott Dinsmore - zginął. Młody gość, żonaty, super pozytywny. Aż mi się głos załamał, jak o tym mówiłam, zwykle też byłabym smutna i otumaniona, ale dzisiaj czułam, że nie panuję nad swoim ciałem. Z objawów ciążowych to pobolewają mnie piersi, tak jak na okres. Poza tym dalej czuję się zupełnie normalnie. Na rozstępy nie wiem, co się stosuje, więc raczej poczytam więcej o Was, niż się wypowiem. W ogóle jakie kosmetyki warto stosować, a jakie może trzeba odstawić? Uściski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak nie było za wcześnie. :-) USG pokazało piękny pęcherzyk, już na samym początku 5. tygodnia. Stosowała może któraś z Was pregnaplus? Ginekolog mi polecił. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu super gratulacje. A te leki to witaminy? Ja lykalam doppelherz mama i wedlug mnie sa ok bo maja jod i dha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. W składzie ma kwas foliowy, wielonasycone kwasy tłuszczowe, żelazo, jod i witaminę D3. Czytałam troszkę w Internecie i ma pozytywne opinie, więc chyba się zdecyduję. :-) Kurczę, nadal nie jestem w stanie w to uwierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mjav faktycznie po urodzinach 3 dni laby,super!data mi się podoba:-)lubię okrągłe:-)ale Dzidzius zadecyduje:-)albo lekarz,bo raczej będzie cc. Właściwie to chce cc i nawet nie myślę by rodzic naturalnie. 1sza ciaza tez zakończyła się cięciem, ale to juz byla sila wyzsza. Gosciu gratuluje!i życzę cudownych (juz)8 miesięcy! A te preparaty z jodem i dha to nie sa aby po 12tc? Bo ja chyba tak bralam w poprzedniej ciąży. Ja na razie biorę Femibion1. Ale mnie mdli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clarice tez jestem ciekawa co do tych kosmetyków. .poki co zmienilam zel do mycia twarzy na jakis łagodny (zeby nie miał cynku,kwasu salicylowego czy innych)choc nie wiem czy ma to większy wplyw na dziecko.. .smarujecie np.nogi zwyklymi balsamami? Kasiula trzymam kciuki! U mnie nigdy test domowy nie wychodzil przed okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję bardzo! :-) Wygląda na to, że będę musiała dopisać się do doc. i stworzyć stały nick, bo chyba tu zagoszczę na dłużej. Termin porodu idealnie przypada na moje imieniny 18. maja, ale wiadomo, jak to z tymi terminami bywa. ;-) Z tego, co mi mówił lekarz i z tego, co wyczytałam w ulotce i Internecie, Pregnaplus to preparat dla kobiet zarówno w ciąży, karmiących, jak i starających się o dzieci. Najlepiej go brać aż do 28. tc. :-) No, właśnie, a jak to jest z tymi balsamami na rozstępy? W Rossmannie chyba tylko 3 były, na których nie było napisane, że są od 4. miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny a mi lekarz przed staraniami mówił żeby brać symnatal pro baby lub prenatal do wyboru i tak brałam symnatal kilka miechów ciąży nadal brak a wyniki kwasu foliowego 2 razy ponad normę i ogólna po badaniach kazała mi przestać brać cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anka, a próbowałaś musujących kulek do kąpieli? Zabarwiają wodę na różowo, bądź niebiesko. Są też "księżniczkowe" żele do mycia z brokatem. Może takie cudeńka by przekupiły Małą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clarice zaglądałam w tabelkę i widzę, że udało się w 15 cyklu, to tak jak u mnie z 1szym dzieckiem:) pewnie nadal do konca nie mozesz w to uwierzyc:) ja tak mialam:)a teraz już lata tu kolo mnie 20-miesieczny Szkrab:) Pytałaś o ból gardła. Mnie też bolało ze 2 tyg temu, to płukałam herbatką z szałwii i piłam syrop z cebuli. Nie wiem czy to akurat pomogło, ale przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba bede sie z wami zegnac... chyba zaczyna mi sie okres, na papierze trochę krwi i ból brzucha jak na okres. Powinien byc w piątek a tu taka niespodzianka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Anka a może jeszcze to nie okres? Życzę Ci aby to jednak nie było to! Gościu Tobie gratuluję:) ! Ja panicznie się boję że coś z tym moim pęcherzykiem będzie nie tak... że okaże się pusty. To podobno takie częste... a mi jakoś minęły wszelkie objawy. Tylko piersi mnie pobolewają. W dodatku mój facet w pracy pytał o umowę i zasugerował, że będzie tatą i chce mieć jakąś gwarancję i co? I kierownik rozpaplał na całą firmę a prcuje w niej 1/3 męskiej części naszej wsi. I zaraz będzie wiedział każdy... ech te małe społeczności:( Rodzicom planowaliśmy powiedzieć po kolejnym USG ale zaraz się "na wsi" dowiedzą i będą źli. Tak źle i tak niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark_paradise - dokładnie tak jest. To nie jest tak, że sobie umyśliliśmy, że chcemy dziecko, a za dwa tygodnie bęc - dwie kreski. Ja już straciłam nadzieję, że zajdziemy sami, bez Clomidu, inseminacji czy co tam jeszcze się robi (nie wiem, może nie będę musiała się dowiedzieć...). Do tego trochę jesteśmy w kryzysie, ja nawet rozważałam, czy nie powinniśmy sobie odpuścić, czyli rozstać się, bo nie umiemy się dogadać w wielu kwestiach. Teraz jestem przerażona na myśl o tym, ile mamy do zdecydowania wspólnie i jakie to będzie straszne... Mój partner na przykład nie lubi planować, więc dla niego urządzanie mieszkania w ramach przygotowania na dziecko, czy ustalanie, jak będziemy żyć po jego urodzeniu, jest zbędne. "Jakoś to będzie, wszystkie stworzenia sobie radzą, o czym tu teraz rozmawiać". Ja jestem wegetarianką i oczywistym jest dla mnie, że dziecko też nie będzie jeść mięsa - dla niego oczywistym jest, że będzie. Poza tym on ciągle pracuje i nie widzi tego jako problemu. Więc przeraża mnie, że po urodzeniu się dziecka też będzie taki nieobecny, do domu będzie wpadał tylko żeby się przespać. Aha, i jest strasznym bałaganiarzem, więc ja sprzątam w kółko (bo jego nie ma, więc nawet nie mam jak go zagonić do roboty...). 1,5 roku temu nie byłam tego taka świadoma, a potem się po prostu martwiłam tym, że może nigdy nie będę mieć dzieci. Teraz boję się bardzo, że to jakiś skok do pustego basenu, nie może się udać. Wiem, że on ma też wiele dobra w sobie, wiele zrozumienia, empatii, troski, ale widzę tylko czarny scenariusz... Naomincia, nie wkręcaj się z tym pęcherzykiem, ja też nie mogę ciągle uwierzyć, że to będzie zdrowa ciąża, ale tłumaczę sobie, że już nie mam na to wpływu. Czekamy razem, ja mam teraz USG umówione na 28.09, może będzie już widać dzidzi, wcześniej nie było nawet pęcherzyka widać. Do tego czasu nie mówię nikomu o ciąży (no partnerowi tylko). Chyba też boję się uwierzyć, dopóki nie zobaczę na własne oczy, że ono tam jest, rozwija się... Pozdrówaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniula33
Hej Kobiety ;) Jestem tutaj nowa i w 5 tc zatem jak będzie wszystko dobrze będę majową mamą. Póki co walczę z fatalnym przeziębieniem :( Pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×