Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

Gość gośćona35
Hejka! Co tak cicho tu dzisiaj? U mnie aktualnie 15+1 , więc tydzień 16 uważam za rozpoczęty! Mdłości już gdzieś ponad tydzień temu odpuściły na szczęście , zaparcia nadal niestety- kiedy i one się skończą?? Byłam wczoraj u gina, usg nie chciał mi zrobić bo jak stwierdził nie ma na to czasu!!? WTF? Popieprzony NFZ. Następna wizyta 11.12 i usg też nie przewiduje , czyli dopiero połówkowe ma zamiar mi zrobić , no super! Będę chciała pójść gdzieś prywatnie bo nie wytrzymam tak długo , chciałabym zobaczyć czy wszystko ok. Wyników testu Pappa jeszcze nie dostałam , a to już prawie 3 tyg jak robiłam... I jak tu się nie stresować w tej ciąży?? Ach , doła łapię i tyle , jedna wielka niewiadoma! A jak u Was dziewczyny, mam nadzieję , że lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark_paradise jesteś z Dolnego Sląska a możesz polecić jakiegoś dobrego ginekologa? ja się przeprowadziłam jeżdze narazie do swojego ginekologa 130 km w jedną stronę ale chce mieć bliżej lekarza. Ja dziś doła załapałam ale jak zobaczyłam co się wydarzyło we Francji to straszne. Ja dziś też rozpoczełam 16 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Ja jestem spod warszawy ale slyszalam dopiero opinie o szpitalu na karowej i na zelaznej/miedzianej, nie pamietam. Dziewczyny, ja dzisiaj zły humor, wkurzona jestem i zmęczona. Posprzatalan kuchnie, lazienke i poodkurzalam. Nie mam sily. Czy Wy same sprzatacie czy robia to lub pomagaja Wam faceci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez dzis ze zlosci sprzatalam, zwykle ja to robie czasem uda mi sie meza poprosic zeby pranie powiesił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Nie.. a Ty? Kiedy się mleko zaczyna zbierac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam gdzies ze moze juz od 16 tyg a niektorym cieknie dopiero po porodzie. U mnie przy pieszczotach albo po prysznicu jakas kropelka sie pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Dziki gnom ja nie sprzatam... moj facet jrzdzi na mopie odkurza zmywa pierze rozwiesza pranie... jedynie skladanie prania i gotowanie mu nie idzie ;) Generalnie jest mega wspierajacy... i juz nie nie moze doczekac maluszka.. Jest ze mna na kazdej wizycie i dopytuje Pani doktor o wszytko... Myślę ze to kwestia ze piersze dziecko a oboje juz swoje lata mamy... Zdazyl nie tylko dojrzeć do ojcostwa ale wrecz na to czekal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Fasolka, przekrecilas moj nick :-) dziki gnom hahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
May16, ja jeszcze nie mam wycieków. Jestem w 13 tygodniu. Fasolka, fajnego masz faceta. Mój już coraz częściej mowi o dziecku i uwaza ze juz urosl mi troch brzuszek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
may16 - z czystym sumieniem mogę polecić mojego lekarza Filipa Kubiaczyka. Jeśli chodzi o Wrocław koleżanki prowadzą ciążę u Krzysztofa Wurma. Ja miałam swego czasu chodziłam do Radosława Siejkowskiego i budził moje zaufanie. Małomówny, ale w porządku. x Ja teraz, w drugiej ciąży, pierwsze wycieki z piersi miałam już ok.13 tc. Teraz nic nie cieknie...A w pierwszej ciąży pierwsze wycieki miałam dopiero po 30 tc. x Mój mężu aktualnie nic nie sprząta i nic nie robi w domu, bo biedak chodzi o kulach. Nabawił się sporej kontuzji na meczu. Mam teraz przerąbane...Wszystko na mojej głowie - dom, mąż, dziecko i ciąża. Dobrze, że mdłości prawie przeszły, bo bym nie wyrobiła. Z tym sprzątaniem w domu się nie przemęczam. Jednego dnia zrobię łazienkę, drugiego odkurzę itd. Nie mam nawet czasu by zrobić wszystko od razu, poza tym nie chcę się forsować. Nie ma lekko generalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Przepraszam cie najmocniej za to przekrecenie.... pisze z komorki i czesto albo jakas literowka albo akutokorekta jeszcze wieksze zamieszanie robi. .. Co do pojawienia się mleka ja noc takiego nie mam... brzuszek mam juz spory - w pracy pytali mnie nawet czy to blizniaki beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
To wy dziewczyny musicie byc bardzo szczupłe że u Was już brzuszki tak widać. Bo u mnie widać tylko jak leżę :-) Ostatnio właśnie każdy się dziwił ze już ten tydzień a nic nie widać i że jeszcze widać że schudłam. No nie dogodzisz :-) u mnie waga ciągle ta sama. Ostatnio przytyłam kg a pozniej mi to spadlo i waga stoi w miejscu. W piatek wizyta zobaczymy co mi lekarz powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Ja nie jestem szczupła, przytylam 6 kg od.początku ciąży :( Po prostu wydaje mi się że ten moj brzuszek to nie tylko tluszcz. Duzo mi poszlo w biodra i uda bo mam mega apetyt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem bardzo szczupła i jeszcze nic nie widać. Nawet najbliżsi mówią, że gdyby nie wiedzieli to by im do głowy nie przyszło. To już początek 16 tygodnia. Różnicę wyczuwam tylko jak leżę, bo kiedyś brzuch był wklęsły a teraz jest jednak wypukły :) Myślę, że ma na to styl życia. Ja kiedyś dużo ćwiczyłam mięśnie brzucha, nawet przed samym zajściem w ciążę robiłam po około 60 brzuszków dziennie. Mam nadzieję, że brzuch nie wyjdzie zbyt szybko i nie będzie duży :D Co do ruchów to jeszcze nic nie czuję. Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Ja jestem niska i mięśni brzucha u mnie brak.. :) wiec moze dlatego tak mi wyskoczyl... dodatkowo od zawsze tylam w brzuszku... taka budowa.. kg nie przybylo mi jeszcze od początku ciąży. .. apetyt normalny...mdłości nie miałam... cóż tak czy siak dodatkowe kg każdą z nas czekają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
U mnie też poszło na biodra i na twarz a brzuch widać zazwyczaj wieczorem.. mam dość tych ciągłych wypryskow na twarzy masakra jakaś wyglądam jak potwór przez to ale cóż zrobić. Ja też się zastanawiam czy coś mi się przytylo bo ostatnio 2kg na plusie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Ja też przybrałam... i to sporo. Ale co tam, staram się chociaż dziś tym nie martwić. Ale rozmawiałam z koleżanką z pracy której siostra jest w ciąży. Ma termin na styczeń a już ledwo po schodach chodzi. Druga- termin także na styczeń nie może już zawiązać butów ... obyśmy miały lżej. Dziewczyny w styczniu, jeśli wszystko będzie ok można już chyba zacząć zakupy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że pierwsze ciuszki kupię już w grudniu korzystając z przedświątecznej wizyty w mieście. Poza tym zawsze rodzice nas pytają co chcemy pod choinkę więc żeby im ułatwić zadanie a nam zmniejszyć koszty jednych chcemy prosić o łóżeczko ( i tak się zadeklarowali kupić) a drugich o matę edukacyjną lub karuzelkę do łóżeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Ja już nie mogę docZekać się brzuszka, ale żeby nie był mega wielki.. chociaż skoro tak szybko tyję to pewnie bedzie. I też nie mogę się doczekać zakupów, ciuszki, wozek, łóżeczko :-) Na wózek dają kasę moi rodzice więc będzie łatwiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJustyna
Ten post z 19.27 to ja. Zapomniałam podpisać. Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co zwlekać z zakupami. Najlepiej zrobić je w 2 trymestrze kiedy jeszcze czujemy się najlepiej. Ja jak urodzilam Córcię przed czasem, nie mialam jeszcze wszystkiego. Było to tylko kilka rzeczy jak pościel i przewijak,buteleczki,dodatkowe pieluszki tetrowe. Takze mąż poradził sobie z zakupem sam jak bylam w szpitalu. Mówił, że na szczęście ze kupiliśmy wozek wcześniej, bo sam by nie wybral:-) ja tam nie wierzę w żadne zabobony. Bo cos tam jest z tymi wczesnymi zakupami,nawet nie chce wiedzieć co dokładnie. Tak samo nie przypinalam zadnej czerwonej kokardki do wózka. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Ja z zakupami wystartuję jak poznam płeć.. no i jak się z remontem uporamy... Macie już pomysł na pokoik dla dziecka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pokoik dla mojej Córci zrobiłam dopiero jak miała 11 miesięcy, a i tak dalej śpi z nami w sypialni:) już niedługo przeprowadzka...nie wiem jak to zniesie...;/ ja wybrałam białe mebelki. Chciałam żeby były neutralne, bo będzie to pokój dla 2 dzieci, a kto teraz jest w brzuszku to jeszcze nie wiem:) w środę mam nadzieję się dowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Ja na razie.nie mam pokoika tylko będzie.kącik w sypialni. Mam trochę niepraktyczne mieszkanie dla rodziny z dzieckiem ale jak je remontowalismy to nie myslelismy o dziecku :-) Mam duzy salon z aneksem kuchennym i sypialnię. Jak dzidzius.podrosnie to oddamy mu sypialnie a w przyszłości moze postawimy dom :-) poki co mieszkam w domu rodzinnym, ja na parterze,.rodzice na piętrze :-) Jeśli chodzi o zakupy to też czekam az poznam plec zeby wiedziec czy kupowac rozowe czy niebieskie ciuszki :-) zart :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Ja też właśnie myślałam że jak drugi lekarz potwierdzi mi płeć to zacznę powoli powoli robić zakupy. Po świętach zaczną się przecież wyprzedaże :D Pokoik mam w planach ale nie wiem kiedy go zrobimy... Chociaż za nic nie chcę nauczyć maleństwa spania z nami. Tzn wiadomo na początku... ale później to chyba strasznie ciężko wyprowadzić malucha do siebie... tzn kilka przypadków znam gdzie to się kompletnie nie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
My wprowadziliśmy się do mieszkania w lutym i też nie myśleliśmy o dziecku... Mamy tak jak Wy salon z aneksem (ale nie aż taki duży) i na szczęście dwa pokoiki chociaż też maleńkie, w większym mamy sypialnie a w mniejszym urzadziłam sobie garderobę (bo nigdzie nie zmieszczę szafy:( i coś w stylu gabinetu zawalonego komputerami. Teraz myślę jak to zrobić. Szafę trzeba sprzedać i kupić najlepiej z 3 mniejsze... jedna do przedpokoju, jedna dla dziecka i przydała by się w sypialni ale miejsca brak... ach... sama nie wiem:c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Jak tam po weekendzie? Ja miałam super weekend, choć trochę brało mnie przeziębienie. Zajadałam czosnek, pomarańczki, wydaje mi się, że się cofnęło i już jest ok. Ten mój marudny nastrój w piątek to ewidentnie wpływ gorączki i potem poczułam się lepiej. Xxx Niestety mam problem z partnerem, dziś już naprawdę rozważam, czy nie powinniśmy się rozstać. Tak sobie ciągle myślę, że nie mam przy nim nic łatwiej – niewiele robi, niewiele zarabia, ciągle go nie ma, zostawia tylko brudne graty, które ja muszę sprzątać, zakupów też nie robi. Oczywiście generalizuję, czasem coś tam zrobi, ale to już ja muszę poprosić, przypomnieć, sprawdzić, dopilnować, a potem poprawić po nim, bo w sumie nic nie robi porządnie. A pracuje od 7 do 23, w soboty i niedziele też. Naprawdę nie wierzę, że samej będzie mi trudniej, i tak nie mam na kim polegać. Xxx W pracy jest beznadziejnie, moja wiecznie spanikowana szefowa świruje, że mnie nie będzie, już wszystko mi każe przekazywać (chociaż jeszcze parę miesięcy planuję pracować!), jęczy, wkurza mnie. Po prostu wszystko się zmieniło i czuję się z tym źle. Xxx A jeszcze mam jedno zmartwienie, bo byłam dziś na cytologii i położna mnie zmasakrowała, i też nastraszyła, więc muszę jakoś szybko umówić wizytę u gina. Xxx Ja nie myślę o pokoju ani o zakupach. Tzn. oddzielnego pokoju dla dziecka nie będziemy mieć, a gdzie wstawić łóżeczko to naprawdę nie wiem. Nie ma miejsca, trzeba jakoś bardziej kompleksowo do tego podejść, może pozbyć się jakichś mebli, żeby zrobić miejsce. Teraz nie wiem. Xxx Była rozmowa o lekarzu w Warszawie – ja jestem z Warszawy, ale raczej podpinam się pod pytanie, niż odpowiem. Nie mam lekarza prowadzącego i nie wiem, jak wybrać szpital. Możemy o tym więcej pogadać, na przykład zrobić wątek „warszawski” na FB i tam w komentarzach podyskutować, żeby też nie zaśmiecać tu wątku osobom z innych rejonów :) Xxx Generalnie czuję się depresyjnie, smutna, samotna, wystraszona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radze nie zwlekac z zakupami bo znsm dziewczyne ktora miala termin na maj a urodzila w lutym.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJustyna
Ja mam dwa pokoje i osobno kuchnia, łazienka. W jednym pokoju mamy sypialnię i tam maluch na razie będzie z nami. Później przeniesiemy się do drugiego pokoju. Niby nie wydaje się uciążliwe ale już musimy robić szafę pod zabudowę w większym pokoju bo miejsca brak. Przez to muszę się pozbyć ławy, foteli i sofy a zamiast tego kupić narożnik i mały stolik. Dziewczyny, od wczoraj mi się wydaje, że czuję ruchy. Takie jakby smyranie cały czas bardziej na lewo. Nawet jak przyłożę dłoń to czuć lekkie puknięcia. To moja pierwsza ciąża a dziś wg usg rozpoczynam 16 tydzień, wg miesiączki jutro byłby 17, ale liczę zawsze tak jak usg. Bardzo się cieszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×