Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BULINKA 22

ODCZUCIA PO ODSTAWIENIU PIGULEK

Polecane posty

Gość bez humoru
Ale wątek. Całkiem fajny. Bo ja też biorę hormony od...od... a będzie z 9 lat z małą przerwą ok 3 miesiące bo czułam, że muszę je odstawić. Lekarz mi zminił tabletki i jest niexle. A co ciekawe mam problemy z guzami w piersiach i onkolog twierdzi, że przyjmowanie hormonów ( zwsze muszę konsultować lek z nim ) hamuje pewne sprawy m.in. powstawanie wszelkiego rodzaju guzów, cyst itp. itd. Pomijam, ze nie każdy hormon mogę brać bo po niektórych wysiadam totalnie, ale zmiany jakie robi mi pani doktor ( zmieny hormonów ) narazie nie sa takie złe. Tylko kurczę to libido. Najwyraźniej nie tylko ja mam z tym problem. Spada z prędkością światła a pomyślenie o seksie powoduje mdłości. Z jednej strony czuję się bezpiecznie a z drugiej zastanawiam się czy nie odstawić żeby zupełnie się nie "zrazić" do figielków ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po kilku m-cach od odstawienia zdalam sobie sprawe jaki wplyw maja pigulki na libido! kiedys podczas mcznej przerwy doslownie rzucalam sie na mojego faceta. teraz po prawie roku od odstawienia mam ciagle ochote! az sie boje;) chociaz to tez obecny facet tak na mnie dziala:) ale boje sie z gumka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam miłe panie :D ja mam takie pytanko:skąd wiadomo, że po odstawieniu tabletek płodność jest większa niż zwykle? to jest jakoś potwierdzone czy tylko taka ploteczka? ja właśnie chciałabym zajść w ciążę i ta informacja bardzo mi się przyda. jeśli któraś z Was coś o tym wie to napiszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22
Czesc Dziewczyny:) Ja odstawiłam Logest 1,5 miesiąca temu i wszystko tak jakos dzieje sie pomalutku. Choc depresji nie mam juz tak ogromnej i nie płacze już tak często, to nie jest to jakaś rewelacja. Do tego jakoś tak słabo mi i kręci mi się w głowie. Czy to normalne?? Jeśli tak , to ile czasu musi jeszcze minąć. Tabletki brałam 1,5 roku. Będę wdzięczna za każdą odpowiedż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 78ulse
Moja kolejna przygoda z tabletkami zaczęła się 6 miesięcy temu. 3 miesiące brałam Diane (na cerę), potem 3 miesiące Jeanine (koszmar) i 3 miesiące Cilest, który odstawiłam bo w dniu w którym powinnam przyjąc pierwszą tabletkę z nowego opakowania zachorowałam na grypę i dostałam silne antybiotyki i inne lekarstwa , a lekarz zalecił odstawienie tabletek. Problem polega na tym, że nie dostałam okresu (spóźnia mi się jakieś 7 dni). Bolą mnie piersi i podbrzusze, tak jakbym zaraz miała go dostać, a tu nic. Przez ten cały czas kochałam się z chłopakiem tylko 2 razy i nigdy nie kończył we mnie. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisyflower, nie orientuje sie za bardzo jak to jest z ta plodnoscia ale podobno jest tak ze po odstawieniu pigulek plodnosc rosnie 22, po odstawieniu wszystko jest mozliwe. musisz zyc dalej:) nie ma innego wyjscia 78ulse, okres moze sie spozniac np z powodu choroby. poczekaj.. nie wiadomo jaka jest prawdziwa przyczyna, echh ja dostalam 3 okres po Postinorze.. i jest BARDZO dziwny. przez 2 dni mialam tylko lekkie brazowe plamienie. dzisiaj juz brzuch mnie mocniej boli, ale tez bardzo niewielkie jest krwawienie. nigdy nie mialam takiego okresu.. troche sie martwie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ppytanie do dziewczyn, które na dłużej odstawiły tabsy. mianowicie: jak długo wypadały Wam włosy? mija już 3ci tydzień po odstawieniu Diany i włosy z dnia na dzień coraz bardziej wypadają (podczas brania diany wypadały mi może ze 4 dziennie, a teraz przy samym rozczesywaniu po myciu ok 30!!). czy kiedyś przestaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie po tabletkach \"wybuliło\" tzn. brzuszek zrobił się pękaty i twardy (w ciąży nie jestem) i czuję jak gromadzi się we mnie nadmiar wody. Czy myślicie że po odstawieniu to przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwie sie
dziewczyny prosze powiedzcie mi czy jak do tej pory brałam tab.o stałej godzinietj,o 22.30 a kolejne opakowanie zaczelam o 20.00 to czy ma to jakis wplyw? moglam sobie zmienic godzine przyjmowania?czy dobrze zrobiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> do martwię się Jeśli zaczęłaś nowe opakowanie 8-mego dnia po przerwie to nic się nie stanie. Ja przy poprzednim opakowaniu zmieniłam godzinę z 20 na 6 rano. Ważne jest by nie wydłużać 7-dniowej przerwy. Skrócenie jej w wymiarze 2.5 h nie ma większego znaczenia. Niepotrzebnie się martwisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwie sie
dziekuje anaia za odp.:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupu
Ja odstawilam miesiac emu i nic mi sie nie dzieje po za bolem brodawek:( W ciazy nie jestem bo wiatropylna nie jestem. Czy mial ktos podobnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dd**
odstawilam tabletki jakis niecaly miesiac temu.bralam krotko bo 4 miesiace ale strasznie zle sie czulam a nie mialam czasu isc do lakarza zeby mi zmienil wiec odstawilam.Bolace brodawki,cale piersi, jajniki, krosty na twarz i dekoldzie, bolace nogi, przetluszczajace sie wlosy i ciagle swiecaca sie twarz..to juz norma od kiedy odstawilam...nie moge sie doczekac kiedy znowu zaczne brac tabletki i to minie( przynajmniej zawsze jak bralam mijalo :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupu
No ja wlasnie mam nowe opakowanie w szufladzie i czekam na okres (mam dostac w przyszlym tygodniu w sobote). Mam nadzieje, ze dostane bo chce juz zaczac brac od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakakaduuu
Dziewczyny piszcie jeszcze o odczuciach.Mi wypadaja wlosy icera sie swieci, ale poza tym to czuje sie psychicznie jakby duzo lepiej. Nie wiem czy wróce d piguly. Nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wiecej jem i czesto sikam
nie uprawialam seksu ho ho wiec ciaza to to nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walka z nerwica a tabletki
Z wielkim przejęciem czytałam te rózne przeróżne komentarze. Mam do Was pytanie, bo wydaje mi sie ze kto jak kto ale Wy na pewno znacie odpowiedz. Otóż: Baaardzo dlugo cierpie na nerwicę lękową połączoną z wegetatywną. Objawy raz są silniejsze raz słabsze, w zależonści od róznych czynników. Niedawno byłam u ginekologa, przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Yasmin. Wczesniej inny lekarz przepisal mi Microgryon 21 ale nie wziełam go ze strachu. Teraz czekam na okres. Mam recepte na Yasmin. Tutaj naczytałam się o depresjach które zdarzają się po tabletkach anty. I moje pytanie jest takie czy powinnam zacząc brać te tabletki pomimo mojej nerwicy, czy to jeszcze bardziej nie pogłebi mnie w tej okrutnej chorobie, walcze z nia juz dosc długo jak narazie nie znalazłąm jeszcze złotego środka...wciaż szukam pomocy u różnych specjalistów bez skutku ale nie poddaje sie bede dalej szukać i walczyc z tym sama o ile dam radę. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wiecej jem i czesto sikam
szczerze Ci powiem, ze najlepiej bedzie jak sama sprobujesz :) Bo byc moze Ci sie nasili, a byc moze nie.W sumie to na dwoje babka wrozyla. No ale gdydby okazalo sie, ze sie nasila to po prostu przestan brac i tyle :) Trzymam kciuki, zeby nic Ci sie nie porobilo 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMW
kurcze a ja myslałam że te przetłuszczające się włosy to wina szamponu, odzywki itp,, kiedys myłam włosy 3 razy w tygodniu, dodam że mam włosy bardzo gęste i grube, teraz,, koszmar , musze je myć codzien , wiczorem wygladają fatalnie,,cera jest okropna, jakies pryszcze nie wiadomo skąd , tłusta cera, wczesniej była za sucha, i nigdy w zyciu nie miałam pryszczy:( a teraz,,,hm i co jeszcze,, 7 kg do przodu:( nie biorę tabletek od 3 miesięcy, mam nadzieje ze sie wszystko unormuje w przeciagu najbliższych kilku miesiący,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odstawilam prawie trzy miesiace temu: z negatywnych objawow zauwazylam tylk, ze cera sie swieci i wlosy szybciej przetluszczaja (mylam na pigulach co drugi dzien, teraz musze codziennie). Zadnego wypadania nigdy nie mialam, tycia ani nic podobnego. Odstawilam Diane po dwoch latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tilja
ehhh jestem w "kropce" , bo chce zacząc brac tabl. ale juz kiedyś brałam i wiem co się działo... 1. nie chcę wpadki a używanie gumek bardzo nas stresuje 2. przez 2 lata brałam microgynon21 KOSZMAR przytyłam 8kg. spadek libido praktycznie do 0 , taki sport a nie kochanie sie... Myślę czy działanie tabl nie polega na tym ze odechciewa sie sexu i dla tego się nie zachodzi w ciaże bo się prawie wcale nie kocha haha Po odstawieniu tabl. około 2 lata temu schudłam:) wróciła ochota na sex i czułam sie super!! Czuję się tak nadal , tylko ta obawa przed ciążą mnie przytłacza... Moze teraz są lepsze tabl niż microgynon21 tylko nadal nie wiem czy próbowac. Sprawdziłam Novynette- nie spasowały a do tego 17-o dniowe plamienie po 3 opakowaniu, a po Minulecie ciągłe mdłości... odstawiłam to w cholere...liczyc na to że Matka Natura działa dobrze i obliczać dni płodne?? chyba bzdura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonnie_blue
Mi sie odechcialo seksu jak odstawilam. Wizja siebie w ciazy jest bardzo skutecznym srodkiem antykoncepcyjnym (teraz szklanka wody zamiast)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze znowu topik odzywa:) ja nie biore pigulek juz ponad rok. ciezko stwierdzic co jest skutkiem negatywnym brania pigulek a co nie.. napewno wlosy mi sie bardziej przetluszczaja (przed rozpoczeciem brania wlosy nie byly az tak szybko tluste jak teraz), na szyi i ramionach wyskakuja mi pryszcze - czego NIGDY nie mialam! ale teraz zastanawiam sie czy nie wrocic do pigulek.. gumki? boje sie. owszem... mozna ryzykowac, ale zeby to sie nie skonczylo.... a moje bole lydek wkoncu mijaja, chociaz nie moge i tak za dlugo np kucac - bo pozniej juz wytrzymac nie moge:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze,jeszcvze piszcie. Ja odstawilam w poniedzialek,tzn,nie wzielam po przerwie.Juz mi tak jakos weselej,choc nie wiem,czy to nie tylko auto sugestia. Z utesknieniem czekam na zrzutke tych wstretnych pigulkowych kilosow i hormonalnych cyckow,ktore nie mieszcza sie w stanik...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie biorę Jeanine od miesiąca i włosy się bardziej przetłuszczają. Wyszłą też masa pryszczy niestety (bywa tak też od stresu ale aktualnie się nie stresuje). Ale libido i humor lepszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zle i tak niedobrze.. ale ja chyba porzadnie sie zastanowie czy nie zaczac brac pigulek, bo nie chce kochac sie z gumka (zbyt male zabezpieczenie wg mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonnie_blue
Okres przyszedl w terminie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek556
Odstawiłam NOVYNETTE po ostatnim okresie. Czułam w brzuchu jakieś bulgotanie, często odczuwałam jakieś dziwne skurcze. Miałam dostać okres 29 września... a tu nic... boję się tego wszystkiego... ja chcę mieć dzieci! myślicie że okres przyjdzie..? pierwszy raz w życiu chyba tak marzę o okresie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniolek...chyba kazdemu sie juz zdarzylo marzyc o okresie :P poczekaj jeszcze troche. nie masz duzego opoznienia! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×