Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość gość
muusia to jak miałas cc to nic nie wiesz o porodzie i pisanie ze bol nie był tak duzy jak myslalas jest glupota. Najwiekszy bol jest jak ci dziecko przechodzi a ty tego nie przezywalas wiec co możesz wiedzieć o prawdziwym bolu i porodzie? Przezylas rozwarcie i myślisz ze już wszystko wiesz, masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu ile porodów tyle historii ! Niejedna kobieta mowi ze bole parte to juz nie są takie straszne. Wiec tez pisz tylko za siebie! Ja nie napisałam ze poród naturalny przezylam calkowicie. No i ciekawe kim jesteś? Pewnie jedna z nad! Porazka tak się madrowac i sie nie podpisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muusia mam 28 lat, dziecko w pełni oczekiwane i bardzo chciane.Podobno ma być dziewczynka, choć nie ukrywam ze chcieliśmy z mężem pierwszego chłopca. Ale bardzo się cieszymy ze dziecko jest zdrowe (badania prenatalne). Co do wyprawki to najważniejsze mamy czyli wózek i łóżeczko, ubranka tez juz są. Ale brakuje jeszcze paru rzeczy. Świadomość że jesteśmy przygotowani jakoś mnie uspokaja mimo wszystko. Tak się zastanawiam czy macie problem z roztępami? Ja jeszcze nie mam na brzuchu ale niestety pupę juz opanowały. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do znieczulenia to nie wiem jak to jest u mnie dopiero się z mężem wybieramy na porodówkę żeby zobaczyć. Jakoś w tej ciąży nie spieszy mi się nigdzie, nawet remont dziś mamy dopiero zacząć. Ech... Co te hormony zrobiły ze mną. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszac ze wyobrazalam sobie większy bol to miałam na myśli te skucze do uzyskania rozwarcia a nie bol jak dziecko wychodzi:D Ehh śmiać mi sie chce z tego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hejka Lili witaj! Monika dzieki za link! Musia zdrówka! Ja nim zbiore za pranie to minie jeszcze z 2 tyg, proszek musze kupic itd ;) wiec skoro mam termin na 1 sierpnia no to uwazam ze 1 lipca trzeba miec juz naszykowane.. a to juz niebawem!!!! Wczoraj bylam na wizycie, szyjke mam dluga zamknieta lekarz mowil ze mam się nie przejmowac bo pytałam o pierwsze oznaki porodu ;) Młody główką w dół i 1,8 kg. Wszystko ok, przepływy mówił że bada się szczegółowo w przypadku jakiś anomalii bo to bardzo dokłądne badania. Musia trole sa wśród nas nie przejmuj się tak jak i ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Rzszowa i Agnieszka zdrówka. Kurde napisałam post i go nie ma... moze jeszcze przyjdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny za tak miłe powitanie. :-D Outa masz termin dzień przede mną ;-) Co do oznak porodu to bratowa powiedziała mi że nie będę wstanie tego przegapić ani pomylić z czymś innym. Ewentualnie pierwsza fazę mogę przespać tak jak ona bo miała słabe skurcze.A dopadło ją w nocy. Tez nie mam żadnego proszku ani płynu do prania. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
stresujecie mnie dziewczyny tym ze juz macie tyle rzeczy…ja ani lozeczka, ani wozka, ani fotelika…raptem troche ciuchow i kosmetykow… Lili tez planuje wybrac sie na porodowke zobaczyc jak to wyglada, podpytac polozna itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam dwie dziewczyny co skurczy w ogóle nie czuly! Jedna z nich to podobno ruchów dziecka nie czuła przez cala ciaze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ja na pewno nie należę do tych dziewczyn, nasze maleństwo jest co prawda grzeczne ale jak czasami zasadzi kopa to aż mi się wyrwie ała.. Biedny mój kochany mąż, bo się od razu stresuje ze coś jest nie tak ;-) Co do wózka to kupiliśmy szybko bo w kwietniu. Nawet słyszałam komentarze ze za wcześnie, może i wcześnie ale była okazja, kasa tez wiec na co było czekać?A później się rozpędziłam ;-) I tym sposobem mamy juz prawie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I zapomniałam się podpisać :-\ Oczywiście wyżej post pisałam Ja Lili :-D Monika spokojnie masz jeszcze czas. My z mężem planowaliśmy dziecko wiec jeszcze przed ciążą jak była jakaś okazja to kupowaliśmy rzeczy. A też jeszcze brakuje nam fotelika, wanienki i pieluch. Czy któraś z was planuje używać innych niż jednorazowych? Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Hejka Witaj Lili. Outa dzieki za zdrówko, bo fatalnie u mnie. Nawet nie chce mi sie tu zaglądać bo wam ..........zazdroszcze....zdrowia. Bardzo mi dokucza noga a bol nie pozwala chodzić. Wiec praktycznie leże. Dziś byłam na wizycie. 31tc mały wazy ponad 1800. Ma długie nogi jak na ten czas. Poza tym wszystko ok. Muusia a jak twoja szyjka. Idziesz do tego szpitala? A gość co to ma dużo do powiedzenia może by się podpisał!!!!! Kazda z nas jest inna i u kazdej inaczej ciąża przebiega i poród też. Każda ma też inny próg bólu. Wiec gościu włóż sobie w kieszeń takie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
to musi byc bardzo niepokojace nie czuc ruchow dziecka. moj maly jest bardzo *****iwy, szczegolnie ostatnie dwa dni, rusza sie i kopie juz zupelnie inaczej niz wczesniej… Lily nasze tez planowane ale nie wiedzielismy kiedy sie uda, zreszta w pierwszych miesiacach jakos sie balam cokolwiek kupowac, ale teraz juz czas najwyzszy. Najwazniejsze to wybrac wozek, maz odbierze jak urodze, no i fotelik zeby miec malucha w czym przewieźć ze szpitala do domu. co do pieluch to tez musze jakis zapas maly zrobic :) Lily a jaki wozek kupilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
nie wiem czy nie dodal sie moj post czy znow sie zacina kafeteria i bedzie widoczny pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa zycze Ci duzo zdrowka i lepszego samopoczucia. a na ta noge to moze jakis masaz by pomogl? od czego ona Cie boli? wlasnie zrobilam liste najpotrzebniejszych rzeczy i olaboga ile tego potrzeba jeszcze…chyba musze poczekac na kolejna wyplate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa i nie możesz nic dostać na ten bol? No ide do szpitala bo mam skierowanie. W niedziele jade na chrzest i z dwie h jazdy mnie czeka potem siedzenie. Kurde nie wiem czy to mi nie pogorszy stanu. Ja mam juz troche pieluch bo mi m z Norwegii zwozi bo tam taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia boli bo choruje od 9 lat na reumatoidalne zapalenie stawów. Teraz w czasie ciąży choroba powinna przystopować ale ja akurat jestem wyjątkiem od reguły. Masaże nie pomogą. Mam zgodę na blokadę (zastrzyk sterydowy) ale muszę poszukać dobrego lekarza który mi to poda. Od poniedziałku mam zamiar chodzić na krioterapie. A może przez te codzienne burze tak mi się nasiliło. Nie bolało aż tak jak pracowałam a od środy wolne ale co z tego jak prawie do łóżka przykłuta jestem. U lekarza dziś się poryczałam. Musia a twój mąż ma stałe kursy do Norwegii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa na razie tak. Od polowy lipca ma miec wolne. Czy wy wieczorem. Też macie takie napięte brzuchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny życzę zdrowia. Szkoda mi was ze się tak męczycie. Teraz to chyba przestanę narzekać na ból pleców.Choć czasami tak boli ze trudno wytrzymać. Wózek kupiliśmy Adamex Barletta, mega nam się podoba nie mogę doczekać się pierwszego spaceru :-D :-D Co do brzucha to wieczorem tez mam napięty ale tylko z jednej strony dlatego ze maleństwo wypina pupę.Tak mocno że brzuch mam ,,krzywy". :-) ;-) Wasze dzieci też tak robią? Monika fajnie ze twój mąż przywozi pieluchy zawsze to coś taniej. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muusia to twój mąż jeździ nie Moniki, sorki ale chyba jeszcze śpię. ;-) Rzsowa długo pracowałaś ja to w domu jestem do lutego. Ale ja miałam w pewnym stopniu szkodliwą prace.I przede wszystkim stojącą. Podziwiam Cię ze dałaś radę. A wy dziewczyny nadal pracujecie Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muusia to twój mąż jeździ nie Moniki, sorki ale chyba jeszcze śpię. ;-) Rzsowa długo pracowałaś ja to w domu jestem do lutego. Ale ja miałam w pewnym stopniu szkodliwą prace.I przede wszystkim stojącą. Podziwiam Cię ze dałaś radę. A wy dziewczyny nadal pracujecie Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Lili ja nie pracuje od dwoch tygodni, ale prace mialam siedzaca. Jezeli chodzi o bruch to moj tez jest wieczorem napiety a rano jakby bardziej rozluzniony Milego weekendu dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak nie mogłam sie doczekać powrotu męża bo luczylam na jego pomoc w obowiązkach domowych ale on najwidoczniej w ogóle nie zdaje sobie sprawy z niczego! Fajnie ze ide jutro do szpitala niech sie przekona jak to jest jak sie zostaje samemu z dzieckiem. Wczoraj z małym na pogotowiu byliśmy bo cos w oku miał. Teraz znowu oczy trze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Hej :) Muusia tak to juz jest z facetami. Chociaz moj w tej ciazy przechodzi sam siebie - sensie bardzo dba o mnie i robi prawie wszystko w domu. Wie, ze u mnie ciezko z donoszeniem ciazy. Muusia a czemu do szpitala idziesz? Chyba przegapilam jak pisalas czemu. Sierpniowa ty sie odezwij co u ciebie bo zaczynam sie na powaznie o ciebie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna bo szyjka mi sie skraca i nawet nie wiem czy nie mam juz jej utworzonej. Ale proba kaszlowa ujemna. Tez się martwię o sierpniowa. Avpranie mój m lubi robic ale to w sumie pralka pierze a jak on rozwiesi to tak nie wyprostuje tego dobrze i potem pogniecione. Ale nic się Ne odzywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia co to próba kaszlowa? Opalacie sie dziewczynki? Korzystacie ze słońca? Bo ja taka blada jakby mnie kilka lat w murach trzymali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
RZSowa ja na tarasie siedze, glowa i brzuch w cieniu, nogi na sloneczku takze dosc juz opalona jestem. Muusia co to proba kaszlowa? Ja od kiedy mam pessar to troche pewniej sie czuje. Tygodnie leca i wiem, ze dziecko juz ma sie coraz lepiej i coraz wieksze szanse. Na ostro juz zaczynam przygotowania. Chce miec najpotrzebniejsze rzeczy juz w domu. Reszte bede dokupowac powoli. Dla siebie teraz najwazniejsze koszule, majtki, podklady, tantum rosa itp. Czuje wewnetrznie jakbym miala sie spieszyc. Nie wiem czy to jakas intuicja, ze Zosia pojawi sie wczesniej czy tylko zwykle nerwy. Sierpniowa teraz to na serio sie martwie. Nic nie dajesz znac. Moze Sierpniowa w szpitalu lub cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
hej dziewczyny, ja tez jestem blada jak sciana, ale strasznie nie lubie sie opalac i na balkon wychodze dopiero popoludniu jak jest juz przyjemnie. Radosna teraz corcia bedzie Zosia a pierwsza jak ma na imie?:) my z mezem zdecydowalismy sie juz na wozek, jeszcze tylko kolor musimy wybrac, bo wahamy sie miedzy szarym a granatowym. Jezeli chodzi o rzeczy dla mnie do szpitala to ja kupilam narazie koszule nocne w razie jakby cos sie dzialo i trafilabym tam wczesniej. Z Waszego doswiadczenia ile tych koszul trzeba miec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×